Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσια μου. Συγγνώμη που χαθηκα λιγες μερες αλλα λογω μετακόμισης δεν ειχα ιντερνετ. Πως είστε;;; καλα βλέπω! :)

Εμεις τελειωσαμε με την μετακομιση, ολα καλα. Κανονισα κ την αυχενικη την αλλη Πέμπτη. Ανυπομονώ!

Να σας ρωτησω κατι ασχετο; εχει καμμιά εμπειρια απο το ελενα; ειμαστε λιγο στο ψαξιμο για το που θα γεννήσω. Δεν ειμαι πολυ θετικη για δημοσια μαιευτηρια αλλα θα ηθελα να ακουσω αποψεις αν γνωριζετε.


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρες! Σήμερα έκανα τις γενικές εξετάσεις, 6 μπουκαλάκια γέμισαν!!! Αμέσως μετά τσάκισα μια ζαμπονοτυρόπιτα απ'τον Γρηγόρη!!! χεχε

Επόμενη επίσκεψη στις 06/06 για την αυχενική και μετά 24/06 εξέταση γλυκόζης και εξέταση γιατρού.

Στις 19 Μαίου που με εξέτασε ο γιατρός στο Μακάριο, είδαμε το μωράκι απ'την κοιλιά (ήμουν 9+6βδ). Ευτυχώς γτ είναι πολύ άβολο το ξεβράκωμα :P

O Γιάννος μου είναι 16 κιλά, προσπαθώ να μην τον σηκώνω αλλά ξεχνιέμε γμτ και κάνω βλακείες!!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο μια πολυ νυσταγμενη κοιλιτσα......πφ...πειτε μου πως θα περασει το 8ωρο??Για το μονο που χαιρομαι ειναι πως αυριο ειναι Παρασκευη!!!!και μετα Σαβ/κο!!θελω ξεκουραση:(...

Η κοιλιτσα μου με ενοχλει και σημερα...δε ποναω..αλλα εχω μια ενοχληση...θελω να πιστευω οτι ειναι ολα καλα και οτι αυτες οι ενοχλησεις ειναι επειδη αυριο αλλαζουμε βδομαδα:DΠαντος 3 μερα διχως αναγουλες!!μακαρι να συνεχισω ετσι!!

Οντως ειναι πολυ αβολη η κολπικη εξεταση......και εγω περιμενω αμεσα τη κοιλιτσα!τωρα ποια γιναμε ολοκληρα παιδια θα φαινομαστε απο πανω:mrgreen::tongue:

Πω,πω κοριτσια μου με το καλο οι αυχενικες μας!!!:D:Dπερναει ο καιρος!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Ζάμια! Γιορτάζεις αυτές τις μέρες, χωρίς αναγούλες εεε??? Οι ενοχλήσεις της κοιλιάς μπορεί να είναι και κρύωμα, ή το πιο λογικό να είναι που μεγαλώνει η μήτρα. Αυτές τις μέρες τα μωράκια μεγαλώνουν μέρα με την μέρα με δραματικούς ρυθμούς. Γιατί τόση αυπνία???


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Ζάμια! Γιορτάζεις αυτές τις μέρες, χωρίς αναγούλες εεε??? Οι ενοχλήσεις της κοιλιάς μπορεί να είναι και κρύωμα, ή το πιο λογικό να είναι που μεγαλώνει η μήτρα. Αυτές τις μέρες τα μωράκια μεγαλώνουν μέρα με την μέρα με δραματικούς ρυθμούς. Γιατί τόση αυπνία???

Δε πιστευω κρυωμα Γιωτα μου!Ναι σου πω την αληθεια επειδη εχω αυτες τις ενοχλησεις δε γιορτασα πολυ...απο Δευτερα ομως που θα κανουμε ην αυχενικη θα το καψουμε!!:tongue::tongue:

Αργησα να κοιμηθω(1:30)ασε.......και το πρωι στις 7:30 ξυπνησα...:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μας!!!! καλως ορίζω τα καινούρια κοριτσάκια της παρέας κ φυσικά πολλές πολλές ευχές για τα μωράκια τους!!! βασικά για όλων μας τα μωράκια!!!!!

κοριτσάκια κ εγώ αυτές τις μέρες είμαι αρκετά καλύτερα! φτου φτου φτου μου!!!! έχω αρχίσει να παίρνω κατά πολύ τα πάνω μου, με ενοχλεί πολύ η μέση αλλά αυτό δεν είναι τίποτα μπρος στις αναγούλες!! μου έχει ανοίξει κ η όρεξη γενικά κ πεινάω! έχω πάρει μισό κιλό μέχρι τώρα πάντως..

Εγώ ΠΗΤ δεν ξέρω ακόμα, ίσως μου πει στην αυχενική, στις 6/6..ίσως κ να μη μου πει λόγω διδύμων.. δεν ξέρω! σύμφωνα με κάτι τεστ πάντως που έκανα μου έβγαλε 13/12.. πάντως νομίζω (το είδα κ στον ύπνο μου τις προάλλες) ότι δε θα μείνει κανένας παραπονεμένος...θα έχω αγοράκι - κοριτσάκι!


ve92.png
Link to comment
Share on other sites

VICKYBELLI 03/12

HOPE2016 06/12

ZAMIA 09/12

NTIAKANA 09/12

ANASTELLA 11/12

PIPI_K 13/12

ANTHOUSA YIOTA 15/12

PANATHEO 18/12

ELSAKI26 21/12

SAMANTHA 22/12

ALEXIA92 25/12

MARINA83 31/12

DEMI.CH

CHRISAFENIA87

MARIADI

αγαπώ που μας έβαλες και στη σειρά...είσαι θεά....

παραγγέλνω άλλη μια με τις αυχενικές...χιχιχιχιχαχαχαχαχα


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μας!!!! καλως ορίζω τα καινούρια κοριτσάκια της παρέας κ φυσικά πολλές πολλές ευχές για τα μωράκια τους!!! βασικά για όλων μας τα μωράκια!!!!!

κοριτσάκια κ εγώ αυτές τις μέρες είμαι αρκετά καλύτερα! φτου φτου φτου μου!!!! έχω αρχίσει να παίρνω κατά πολύ τα πάνω μου, με ενοχλεί πολύ η μέση αλλά αυτό δεν είναι τίποτα μπρος στις αναγούλες!! μου έχει ανοίξει κ η όρεξη γενικά κ πεινάω! έχω πάρει μισό κιλό μέχρι τώρα πάντως..

Εγώ ΠΗΤ δεν ξέρω ακόμα, ίσως μου πει στην αυχενική, στις 6/6..ίσως κ να μη μου πει λόγω διδύμων.. δεν ξέρω! σύμφωνα με κάτι τεστ πάντως που έκανα μου έβγαλε 13/12.. πάντως νομίζω (το είδα κ στον ύπνο μου τις προάλλες) ότι δε θα μείνει κανένας παραπονεμένος...θα έχω αγοράκι - κοριτσάκι!

ιιιιιιιιιι!!!!!!!!!τέλεια!!!στο εύχομαι!!!


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κορίτσια εμείς κάναμε υπέρηχο από πάνω την προηγούμενη Παρασκευή,ήμουν 9εβδ και 2ημ....και είδαμε το νινάκι!!!!και τρελαθήκαμε από τη χαρά μας...εγώ δεν κοιμήθηκα όλη νύχτα από τη χαρά μου!!!!


U6lJp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, μανούλες και μωράκια !

Χθες έκανα την αυχενική και τη λήψη τροφοβλάστης. Όλα καλά πήγαν. Η αυχενική πολύ καλή. Φοβερή ανακούφιση! Περιμένουμε απόψε τα πρώτα αποτελέσματα της τροφοβλάστης. βΊ Και επειδή ήμουν με το ένα πόδι στο Δεκέμβριο (αρχική ΠΗΤ 5-12-2016), πλέον από χθες έχω επίσημα ΠΗΤ 29-11-2016.

Με το καλό και στα δικά σας όποιες εξετάσεις κι αν επιλέξετε, διαγνωστικές ή μη.

Φιλάκια!!!


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι Ziliher να έχεις και απόψε ευχάριστα αποτελέσματα!!! Άσχετα αν γεννάς τέλος Νοεμβρίου, μπορείς ακόμα αν θες να είσαι στο παρεάκι μας!!! Δεν θα σε μαλώσουμε χεχε

Ελσάκι μου και εγώ συγκινούμαι όταν το βλέπω αλλά μετά ξεχνιέμε και νιώθω τύψεις. Ίσως επειδή μου τραβά την προσοχή μου ο Γιάννος μου!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρισα απο τον γιατρο 7 ολοκληρα εκατοστα το μωρο.

Παμε την τεταρτη για αυχενικγ διαφανεια

Τέλειο το μωράκι σας! Και ψηλό! Εμάς ήταν 7 εκ. χτες στο τέλος της 13ης εβδομάδας! Με το καλό και η αυχενική διαφάνεια!

Εμείς πήραμε τα αποτελέσματα της τροφοβλάστης το απόγευμα. Όλα καλά με τις τρισωμίες. Περιμένουμε τώρα την πιο λεπτομερή ανάλυση για άλλα σύνδρομα, αλλά ήδη είναι μεγάλη ανακούφιση. Κοριτσάκι θα έχουμε εμείς! :)

καλή συνέχεια σε όλες μας! <3


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...