Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Γεια σας τι κανετε; Έλειψα καιρο, ειμαι περα δωθε Πατρα χωριο και συνεχώς εξω, καλοπερνάμε!! Σας διαβάζω ομως συνεχεια. Χαιρομαι πιυ ειστε καλα!!! Πλεον περασαμε τα μισα της εγκυμοσύνης! Ειναι φορες που ξεχνάω πως ειμαι εγκυος, μιλαμε για αντοχές οχι αστεία.

17 Αυγούστου εχω την β επιπέδου!

Την πεμπτη το καθιερωμένο ταντεβου με το γιατρο μου.

Η κοιλιάειναι πλεον φανερή και ειμαι συν 4 κιλα δεν εχω παρει πολλα γιατι φουσκώνω αμεσως οταν τρωω και πινω πολυ Μα παρα πολυ νερο.

Αυτα σε γενικές γραμμεσζζζ


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

και κατι άλλο βρε κοριτσια.. δεν ξέρω αν το είχε κάποια απο σας ή δεν έχει να κανει με την εγκυμοσυνη.. έχω πονους στις αρθρωσεις των δαχτ'υλων των χεριων.. πονανε οταν πάω να κλείσω την παλάμη.. λες και έχουν πιαστει.. εχει κανα 2-3 βδομαδες που το παρατηρω άλλα δε το δινω σημασια.. πρέπει να το δωσω? :confused:

Καλημέρα γλύκα!! Και με το καλό ο παίδαρος. Βλέπω ότι τελικά το φύλο ειναι σίγουρο μόνο στην Β επιπέδου!!! Σχετικά με τις αθρώσεις σου να σου πώ πως "καλός ήρθες στην εγκυμοσύνη" όπως μου είπε και μένα ο γιατρός μου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Θα δείς πως ουτε και τα παπούτσια σου θα σε χωράνει. ούτε τα jean σου. Μπορεί να φτάσεις στα ίδια κιλά που ησουν πριν αλλά η λεκάνη θα είναι πιο ανοικτή. Ουτε τα δακτυλίδια, βραχιόλια κλπ. Οι αθρώσεις προετοιμάζοντε για το κράντε άνοιγμα της γέννας, έτσι και αυτά ανοίγουν σιγά σιγά


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!!!!

ZILIHER......................29/11ΚΟΡΙΤΣΙ

HOPE2016..................06/12

ROZAKI......................06/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

MELITOULA .........................................07/12 ΑΓΟΡΙ

MISSPRINCESSK ....... .08/12 ΑΓΟΡΙ

ZAMIA....................... 09/12 ΑΓΟΡΙ

NTIAKANA ..................09/12 ΑΓΟΡΙ

ANASTELLA.................11/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

PIPI_K .......................12/12 ΑΓΟΡΙ

FROUNELINA ..................................12/12 ΑΓΟΡΙ

ANTHOUSA YIOTA........15/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

PANATHEO..................16/12 ΑΓΟΡΙ

SWEETBERRY 28..........20/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

ELSAKI26....................21/12 ΑΓΟΡΙ

SAMANTHA..................22/12 ΚΟΡΙΤΣΙ

XARA11 ......................24/12 ΑΓΟΡΙ


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα γλύκα!! Και με το καλό ο παίδαρος. Βλέπω ότι τελικά το φύλο ειναι σίγουρο μόνο στην Β επιπέδου!!! Σχετικά με τις αθρώσεις σου να σου πώ πως "καλός ήρθες στην εγκυμοσύνη" όπως μου είπε και μένα ο γιατρός μου στην πρώτη μου εγκυμοσύνη. Θα δείς πως ουτε και τα παπούτσια σου θα σε χωράνει. ούτε τα jean σου. Μπορεί να φτάσεις στα ίδια κιλά που ησουν πριν αλλά η λεκάνη θα είναι πιο ανοικτή. Ουτε τα δακτυλίδια, βραχιόλια κλπ. Οι αθρώσεις προετοιμάζοντε για το κράντε άνοιγμα της γέννας, έτσι και αυτά ανοίγουν σιγά σιγά

καταλαβα.. ενταξει για τα παπουτσια κατι ειχα ψιλιαστει..με σανδαλια την βγαζω πλεον....:P αρα δεν ανησυχω..οκ..ευχαριστω πολυυ!!

ειδατε?? πω πω..οντως πολυ αγορι ρε κοριτσια... :D:D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει κοριτσια θα εχουμε πολλους γαμπρούς!

Μελιτουλα εγω εχω βγαλει μεχρι κ την βέρα μου εννοειται μόνο πέδιλα και σανδάλια το χειμωνα θα δουμε τι θα κανουμε, εχει ο θεος.

Αχ περναει ο καιρος μωρε τι καλα!


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αααααα γεμισαμε τσουτσουρινους!!!!

Τι εγινε??:-) :-) :-)

Ωραιες β επιπεδου!!!!ποσο χαιρομαι!!

Ελατε να σας πω και τα δικα μου!!!τελεια η καρδουλα μου!!!καναμε σημερα υπερηχο και ολα ηταν ομορφα!!

Μεγαλη ανακούφιση!!!

Εκανα χθες και τη καμπυλη σακχάρου,μια χαρα βγηκε:-)

Αρχισαμε σιγα σιγα να βλεπουμε και πραγματάκια για το δωματιο του!!!:wink: τι ωραια ψωνακια!!:-)

Φιλια σε ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα και εγώ δύο λίστες με το τί έχουμε και τί θα χρειαστούμε. Γεμίζω φυσικά ακόμα. Κάθε μέρα θυμάμαι και κάτι άλλο. Υπάρχουν στο ιντερνετ αρκετές έτοιμες λίστες για τις καινούργιες μανούλες αλλά θα δώσουν και οι μαίες ή ο γιατρός τον τελευταίο μήνα. Αχ τί καλά. Μόλις τελειώσω και την Β' θα αρχίσω να ψωνίζω σιγά σιγά τα του φαρμακείου και υπεραγοράς (γάζες, πανάκια, οινόπνευμα, βαμβάκι, σαμπουάν, απορυπαντικό+μαλακτικό ρούχων, μπατονέτες ασφαλείας, κρέμα σώματος και προσωπικά καλλυντικά που θα χρειαστώ εγώ στο νοσοκομείο κ.α Από έπιπλα και άλλα χρήσιμα θα χρειαστώ μόνο 3 σε 1 μπανιέρα/αλλάκτρα με συρτάρια, μια αναπαυτική πολυθρόνα που θα μας βοηθήσει στον θηλασμό (που προβλέπετε ασταμάτητος) και μερικά κοριτσίστικα φορμάκια, καλσόν και καλτσούλες!!! Αν δεν αλλάξει το φύλο!!!!! χαχαχα


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα μανουλες! Εγω απο ψωνια τιποτα λεω κατα τον Οκτωβρη να παμε με την μητερα μου να παρουμε οτι χρειαζόμαστε για αρχη και τα υπολοιπα σιγα σιγα...

Αρκετα πραγματα θα μας δωσουν και φιλοι, κουμπάροι κλπ οπως το καρότσι το λίκνο ενα πάρκοκρεβατο, καθισματάκι φαγητού, ριλαξ,

Απο την μαμα μου θα ζητησω την κούνια και την προίκα του μωρου ολη απο σεντονια και παπλώματα μεχρι σελτεδακια και μπουρνούζι

Τα μικρο αξεσουάρ θα τα παρουμε εμεις σιγα σιγα...

Το μωρο μου αυτη την εβδομαδα ειναι ήσυχο απο το Σαββατο το νιωθω νωχελικό ευτυχως σημερα εχω ραντεβου και θα το ξαναδω! Εχω μυκητιάση τι πρωτότυπο να δω τι θα μου δωσει να την ξεφορτωθώ.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !! Τι κάνετε ;;

Πολυ χαίρομαι για όλες που κάνανε την Β επιπέδου και ήταν καλη.

Εμεις είχαμε λίγες περιπέτειες την προηγούμενη βδομάδα ..

Την Τρίτη ειδα αίμα στην τουαλέτα και ήμουν μόνη σπιτι ο άνδρας μου έλειπε ταξιδι .

Ανησυχισα πολυ , πηγα στο Έλενα ηταν ολα καλα με την Μπέμπα αλλα ο τράχηλος μου ειπαν ηταν μαλακός , με έβαλαν μεσα για νέο υπέρηχο την άλλη μέρα !!! Φρίκη εγω

Την άλλη μέρα μας κάνουν νέο υπέρηχο το οποίο έδειξε ότι το μωρο ειχε υπερηχογενεια έντερο και μας συναιστησαν έλεγχο για κυστικη ινώση..

Λεμε με το άνδρα μου ας την κάνουμε δεν χάνουμε τιποτα και αφού είχαμε ήδη κανονίσει Β επιπέδου την Πέμπτη θα τα τσεκάρουμε ολα ξανα.

Παμε στην Β επιπέδου όπου κατα τα λεγόμενα τους εκτός απο υπερηχογενεια έντερο το οποίο ηταν ήπιο η Μπέμπα μου εχει και υδρονεφρωση συο αριστερό νεφρό ..και άρχισαν να μας λένε να τα κάνουμε το τάδε τεστ γενετικού ελέγχου και ότι δεν δεν εχω πολυ χρόνο αν βγει θετικό θα πρεπει να κανω αμνιοπαρακέντηση και κλπ κλπ

Εν το μεταξύ ο πρώην γιατρός μου ολα αυτα απο τηλεφωνο ούτε καν με είδε :-(

Παω την ίδια μέρα σε έναν φίλο μικροβιολόγο για εξετάσεις και το τα λέω ολα αυτα και με συμβουλεύει να πάρω άλλη γνώμη και με στέλνει στον κ Σακκά

Κάναμε νέα Β επιπέδου όπου έδειξε μόνο ήπια υδρονεφρωση και συναιστησαν νέο υπέρηχο σε δυο μήνες .. Μας είπε δε ότι δεν χρειάζεται τιποτα μα τιποτα αλλο απο εξετάσεις γιατι βλέπει ενα υγειεστατο κοριτσακι , και τελικα το αίμα που ειχα δει ηταν απο της αιμορροΐδες !!!

Δεν σας περιγράφω ποσο στεναχώριες πέρασα ..

Τωρα ειμαι διακοπες προσπαθω να χαλαρώσω ...

Η Μπέμπα μου κουνάει που και που ..

Ευχομαι σε όλες μια πολυ καλημερα

Link to comment
Share on other sites

Hope διαβασα το μηνυμα σου με μια ανασα....δοξα τω θεω που ολα ειναι καλα!!!!!

Φιλακια στη μπεμπουλα!!καλες διακοπες!!

Γιωτα αν εχεις χρονο ανεβασε μας καμια λιστα:wink:

Πως τα πας??

Sweetberry και εμενα απο χθες ο μικρός εως σημερα ειναι ήσυχος...ακομη κοιμούνται πολλες ωρες τα μωρακια μας!μην αγχωνεσαι!:-)

Link to comment
Share on other sites

600 γραμμάρια ο μπεμπης!!! Πωπω. Ολα καλα!

Εκλεισα για β επιπέδου στις 17 Αυγούστου αλλα ο γιατρος μου ειπε την αλλη βδομαδα να την κανω και να μην αφησω τοσες μερες. Όοτε απο βδομαδα θα κανω την β επιπέδου!

Μου αλλαξε το σίδηρο γιατι ειχα μεγαλο θεμα με τγν δυσκοιλιότητα σε σημειο πιυ σταματησα να παιρνω σίδηρο. Για να δουμε με αυτο τι θα κανουμε .

Καληνυχτα κοριτσια


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...