Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Eflenew είπε:

      Σας ευχαριστώ όλες!!! Έχω επαναληπτική την Τετάρτη. Σε αυτή την εμβρυομεταφορα το έντονο σύμπτωμα που είχα από τα μισά και μετά... και ακόμα το έχω.. είναι η δυσπεψια. Ότι τρώω το νιώθω σα να έφαγα μισο αρνί. Και τώρα έχουν ξεκινήσει και πονακια χαμηλά...τίποτα άλλο. Ουτε στήθος πρησμενο, ούτε καφέ σαν την προηγούμενη έμβρυομεταφορα που η χοριακη ανέβηκε ελάχιστα και έπεσε ούτε σαν άλλες εμβρυομεταφορες που είχα δεκατα. Και έχασα στην εμβρυομεταφορα και 1,8 σε κιλά...ότι πήρα από την κορτιζόνη στην προετοιμασία πριν την εμβρυομεταφορα το έχασα κατά την εμβρυομεταφορα γιατί λόγω της δυσπεψιας δε μπορούσα να φάω πολύ. Εσύ πως νιώθεις λογω αναμονης? Ευτυχώς είσαι εξωτερικό και Παρασκευή έχει μικροβιολογικα ανοιχτά. Ελλάδα ολα κλείνουν αύριο, Τετάρτη ξανά. 

      Σε ευχαριστώ πολύ! 🥰

       

Cafe Ιούλιος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλησπερα σε ολες τις μαμαδες!!!!

εχω ενα προβλημα και θελω αν εχετε την καλοσυνη να με βοηθησετε

ο γιος μου ειναι 20 μηνων και πριν περιπου ενα μηνα ξεκινησαμε να τρωμε τα φαγητα ακοπα.στην αρχη τα πραγματα ηταν πολυ δυσκολα ετρωγε το μισο 100-150 γρ σε μια ωρα ενω αλεσμενα εκανε 10 λεπτα και μιλαμε για 250γρ!πανω που καναμε μια προοδο αρρωστησε και επειδη επρεπε να παιρνει αντιβιωση αρχισαμε τις σουπες παλι για να μην μενει νηστικος!τωρα που ειναι καλα ξεκινησα παλι να μην τα αλεθω αλλα ειμαστε παλι στο μηδεν και ακομα χειροτερα :cry::cry::cry:ανησυχω γιατι ειναι ενα αδυνατο παιδακι ηδη 90 ποντους και 11 κιλα και φοβαμαι οτι δεν παιρνει και τις βιταμινες που πρεπει.να σημειωσω οτι πριν ετρωγε φαγητο μεσημερι - βραδυ ενω τωρα μονο μεσημερι και αυτο με το ζορι.παρακαλω αν εχει αντιμετωπισει καμια το ιδιο προβλημα ας απαντησει να παρω κουραγιο και καμια ιδεα:oops: ευχαριστω εκ των προτερων!!!:oops:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα..

όταν λές αλεσμένα, εννοείς τελείως κρέμα?? Μπορείς αν είναι να τα αλέθεις λιγότερο...επίσης προτίμησε τροφές που δεν είναι σκληρές όπως το μοσχάρι, αλλά μακαρόνια, πατάτα βραστή, κριθαράκι, που θα τα βράζεις καλά και θα τα κόβεις μικρά κομμάτια..δ'ινε του για κρέας κοτόπουλο και δώστου και ψαράκι..εμένα τρώει κανονικά από τα Χριστούγεννα περίπου και γι αυατό δεν έχω και κάποιο άλλο τρόπο να σου πω. όσο για την ποσότηα μην κολλάς εκεί. Σκέψου την φρουτόκρεμα. Εμένα μπορεί να φάει 1 μήλο, 1 αχλάδι και 1 μπανάνα αλεσμένα αλλά ολόκληρα το πολύ 1/2 μήλο..το να μασάς είναι πιο κουραστικό!!:)


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια μας πολλα (ημερα της γυναικας)

ioanna k σε ευχαριστω για την απαντηση σου

ετσι προσπαθω κι εγω με ζυμαρικα και λαχανικα και το κρεας το αλεθω με λιγο ζουμακι.την φρουτοκρεμα δεν θα την σταματησουμε γιατι η παιδιατρος λεει οτι ετσι τα παιδια τρωνε 3-4 φρουτα ενω διαφορετικα 1/2 και με το ζορι απλα μπορουμε να την εμπλουτιζουμε με λιγο γαλα μπισκοτακι η μελι:P

εσενα απο οτι διαβασα το παιδακι σου ειναι μια χαρα στα κιλα ενω εμενα ειναι μονο 11:cry: αληθεια τη ποσοτητα φαγητου τρωει και σε ποση ωρα? να σου ζησει και το 2 παιδακι ειναι και κοριτσακι τυχερη;)

Link to comment
Share on other sites

Xthes pigame paidiatro, o Nikolas einai 13.600 kai 90 pontoys..eimaste kala!Apo posotita fagitoy, ektos apo froutokrema to prwi kai giaourti me meli to apogeyma kai ta 2 300aria gala prwi kai brady, to mesimeriano mas panta paizei analoga me to poso tou aresei to fagito pou exoyme, p.x. kotopoulo me poure einai to agapimeno toy, trwei ena mpoutaki kotopoulo kai 4 koutalies poure. Mpiftekia tha faei ena, makaronia sxedon 3 piroynies..fakes toy aresoun trela kai trwei 2 koutales...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλα τρωει το παιδακι σου θα ελεγα σαν μεγαλος στις μεριδες;) αποτελει φωτεινη εξαιρεση!

εμεις παλι απο τις ποσοτητες αυτες που λες στο μεσημεριανο σχεδον το μισο!:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλες!

Χρόνια Πολλά , Χριστός Ανέστη δεν είπαμε! :D

Που χαθήκατε όλες? Σας τρέχουν τα ζουζούνια σας σαν την δικιά μου που όλο και κάτι καινούργιο κάνει :mrgreen: Είναι σκέτη τρέλα αυτή η ηλικία τους!


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

χριστος ανεστη κοριτσια..

εγω τελικα γεννησα 20 μαρτιου το κοριτσακι μου 2670 γραμμαρια..τωρα φτασαμε στα 3600!!

ο μικρος το πηρε μια χαρα για την αδελφουλα μονο που της πεταει τα αυτοκινητακια του και εχουμε ενα μικρο προβλημα μ αυτο!!αλλα κατα τα αλλα ζηλια ως τωρα μεγαλη δεν εχουμε δει!

τωρα εγω γυρισα παλι στη ρουτινα του πανεπιστημιου και απο αυριο αρχιζω τα 10ωρα διαβασματος..να δω ποτε θα επιστρεψω πισω στα παιδακια μου γιατι μου λειπουνε φοβερα..εσεις με καταλαβαινετε..

Link to comment
Share on other sites

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ πουλακι1981!

Και εγώ το σκέφτομαι τον Αύγουστο με το καλό όταν θα γεννήσω πως θα το πάρει η μικρή μου....ελπίζω καλά.

Καλό κουράγιο στο διάβασμα. Πότε τελειώνεις?


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Γεια σας και απο εμενα πολυ αραχνη βρε παιδακι μου! Τι κανετε πως ειναι τα παιδακια σας? Εμεις πηγαμε στον παιδικο σταθμο, τωρα προσαρμοζομαστε ειναι λιγο δυσκολα το πρωι εχουμε αγχος αποχωρισμου απο τη μανουλα αλλα μετα διορθωνεται το πραγμα. Γενικα βλεπω αλλαγες στον αριστοτελακο τωρα που μεγαλωνει. Νευριαζει κανει αταξιες και μαλιστα επιδεικτικα αλλα ελπιζω οτι ειναι και τα λεγομενα terrible two's . Πειτε μου εσας πως ειναι?


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...