Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια πήρα τα αποτελέσματα από τον προεμφυτευτικο... 8 βλαστοκυστες δεν έχουμε καμία καλή, κοντεύω να τρελαθώ πραγματικά.. Ο γιατρός μου είπε μπορεί να είναι τυχαίο, σπάνιο μεν με τόσα έμβρυα... Μετράω κ 5 αποτυχημένες εμβρυομεταφορες... Ζήτησε να κάνουμε κ μια εξέταση fish στο σπέρμα κ να δούμε πως προχωράμε, πόσο κοστίζει ξέρετε? .. Έτυχε σε καμία με τόσες βλαστοκυστες κ αποτυχίες να είναι τυχαίο κ να βρήκε υγιές έμβρυο μετά? 

Cafe Ιούλιος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Και μιας και λεγατε για μαλλια, το καλυτερο χρωμα για μενα το εχει η Πετρουλακη (και οχι μονο, και το καλυτερο σωμα, δεν υπαρχει). Νομιζω κανει ανταυγειες στη Γλυφαδα στον Πετρο, λεω να κανω δοκιμη.

Ξερετε που μπορω να βρω υπνοσακο χοντρο αντι για παπλωματακι, οχι σαν αυτους του MOthercare που ειναι λεπτοι


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και μιας και λεγατε για μαλλια, το καλυτερο χρωμα για μενα το εχει η Πετρουλακη (και οχι μονο, και το καλυτερο σωμα, δεν υπαρχει). Νομιζω κανει ανταυγειες στη Γλυφαδα στον Πετρο, λεω να κανω δοκιμη.

Ξερετε που μπορω να βρω υπνοσακο χοντρο αντι για παπλωματακι, οχι σαν αυτους του MOthercare που ειναι λεπτοι

αυτον εχω εγώ και σώθηκα, χοντρος σαν πάπλωμα και πολυ καλος!

http://www.sterntaler.gr/serien.php?go=details&s=109&p=94825 βέβαια ειναι κομματακι ακριβός γυρω στα 60ευρώ αλλα με τις καλοκαιρινές εκπτώσεις τον πηρα 40ευρώ! Αλλα ειναι εγγυηση , δεν εχει αρρωστήσει ποτε!

Στα Λητω τους πουλάνε

Link to comment
Share on other sites

αυτον εχω εγώ και σώθηκα, χοντρος σαν πάπλωμα και πολυ καλος!

http://www.sterntaler.gr/serien.php?go=details&s=109&p=94825 βέβαια ειναι κομματακι ακριβός γυρω στα 60ευρώ αλλα με τις καλοκαιρινές εκπτώσεις τον πηρα 40ευρώ! Αλλα ειναι εγγυηση , δεν εχει αρρωστήσει ποτε!

Στα Λητω τους πουλάνε

Ευχαριστω καλαμαρακι μου φευγω για λητω...............!!!!!!!


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω καλαμαρακι μου φευγω για λητω...............!!!!!!!

σουρουπιτσα επειδη τα λητώ μπορει λεω μπορει να μην το εχουν εκπτωση

ψάξτον και σε κανένα συνοικιακο μαγαζι , εκει σιγουρα θα τον παρεις με εκπτωση! Εγω το καλοκαιρι τυχαια τον ειδα σε ενα συνοικιακο κ ηθελε να το ξεφορτωθει γιατι δεν πουλησαν οπως μου ειπε και τις λεω πολλα τα 60...και με ρωταει ποσα δινεις και εγω το χαιβάνι αντι να της πω λιγοτερα της ειπα 40 και μου λεει δικο σου!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια:Pκαλε κανει πολυ κρυο:(δε μου αρεσει ο χειμωνας καθολου:(ο Μ ειναι 10κ μονο κ 82υψος.δυστηχως μειναμε πισω λιγο,λιγο η ιωση ,ειχε 1 εβδομαδα να φαει τα χριστουγεννα,λιγο το οτι δε ξερω τι τρωει στο σταθμο,ειναι κ οικογενειακο μας να ειμαστε πετσι κ κοκκαλο.δεν ανυσηχω πολυ γιατι τρωει,τρωει φρουτα,γιαουρτια το φαγητο του,δηλαδη δε παει να φαει αλλο το παιδι τρωει καλα.στο σχολειο μου λενε οτι τρωει ολο το φαγητο του,εχω μονο μια ανυσηχια για τη ποσοτητα του κρεατος που βαζουν.εμεις εχουμε 4 κατω κ 6 πανω,αργησαμε πολυ να βγαλουμε δοντια,το πρωτο το βγαλαμε 13μ:)

υπνοσακο ειχα βρει στο κωνσταντινιδη στην αμφιθεας,νομιζω 40ε πολυ ζεστο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κοριτσια!!!!!

΅

Εμεις φοραμε υπνοσακο με ποδαρακια γιατι οταν ξυπναει μας περιμενει ορθιος!!!!

Κατερινα παντα εκλεγε με το νερο στα ματια ή τωρα τελευταια?

Εμενα πριν καιρο εκλεγε αλλα του ξεπλινα το κεφαλακι με την ειδικη κουπα για λουσιμο απο το mothercare και τωρα δεν τον νοιαζει, πρεπει να τον τσουζει το αφρολουτρο τον Α σου!!!

Σημερα γινομαστε 18 μηνων!!!!! Ποτε περασε 1 1/2 χρονος ουτε που το καταλαβα....

Την Δευτερα θα κανουμε το εμβολιο τελικα και θα σας πω και εγω τα κατορθωματα μας!!!!

Πλακα θα εχει να συναντηθουμε θα λεμε Αριστοτελη και θα γυρνανε 2 χαχαχα

Ελπιζω να μην κανει πολυυυ κρυο για να τα ντυσουμε καρναβαλακια και να βολταρουμε λιγο αυτες τις μερες αν και ειναι δυσκολο!!!

Στην θεσσαλονικη πρεπει να εχει τρελο ψοφοκρυο ε καλαμαρακι?

Βλεπω να εχουμε Πασχα με χιονοπολεμο φετος που αργησε το κρυο !!!

Τεσπα μονη μου μιλαω παλι φιλια κοριτσια!!!!

Καλε που ειναι οι εκγυουλες μας?????


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Καλέ δεν είσαι μόνη σου, δηλώνω παρούσα και εγκυμονούσα :P Η Έλλη μου παίρνει τον μεσημεριανό της υπνάκο!

Εμείς αισίως έχουμε 11 δοντάκια, ξεκινήσαμε να βγάζουμε από 7,5 μηνών τα δύο πρώτα μας σχεδόν μαζί. Μέχρι τώρα νόμιζα ότι μείναμε πολύ πίσω στα δόντια αλλά από ότι βλέπω πάνω κάτω κοντά είμαστε.

Για εμβόλιο εμείς αργούμε ακόμα, στις 23-2 θα κάνουμε το Infaurix την 4η δόση. Την τελευταία φορά τον Σεπτέμβριο που πήγαμε παιδίατρο έγινε χαμός.......δεν μπορούσα να την ησυχάσω με τίποτα.....ούτε να την ζυγίσει δεν καθότανε, ούτε να την μετρήσει και για την ώρα του εμβολίου δεν το συζητώ......μπλέξαμε τα μπούτια μας έτσι πως την κρατούσα για να της το κάνει.....σπαρταρούσε ολόκληρη. Ηρέμησε μόνο όταν της είπα την μαγική φράση......έλα να βάλουμε παπούτσια για να πάμε βόλτα!!! Πρώτη φορά έκανε έτσι!

Όντως σήμερα το πρωί έβγαλε ήλιο με δόντια και λιγάκι αέρα στην Θεσσαλονίκη. Δεν τολμάω να βγώ έξω, χουχουλιάζω με την μικρή μου στο σπίτι.

Στις 4 Φεβρουαρίου έχω ραντεβού για την αυχενική. Δεν περνάνε οι μέρες να πάω να δω το νινάκι μου......

Για στολές πήγε καμία στο jumbo? Έχει τίποτα της προκοπής?? Πέρισυ δεν μου είχε αρέσει τίποτα. Δεν έχω ιδέα ακόμα τι να την ντύσω :roll:


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..εγω ειχα καποιες αιμορραγιες και συσπασεις τη τελευταια εβδομαδα αλλα και πολλες υποχρεωσεις με μαθηματα (που δε πηγαν καλα) και δε μπορουσα να κατσω στο κρεββατι πολυ.εχω και καταθλιψη γιατι μου λειπει το παιδακι μου και κανενα στηριγμα γενικα..κανενα κοντα μου και κανενα που να καταλαβαινει και να μου πει εστω ενα κατσε και ξεκουρασου λιγο..γενικα ολα πανε πολυ χαλια..

ελπιζω ολες σας να στε πολυ καλυτερα απο μενα..σιγουρα πλεον μια γεννα στην 29η εβδομαδα τωρα δε θα ταν και οτι καλυτερο αλλα στεναχωριεμαι πολυ και η γιατρος εδω λεει οτι ισως πρεπει να το περιμενω..βεβαια πριν λιγες μερες ηταν το παιδι 1260 γρ αλλα το θεμα ειναι και η αναπτυξη των οργανων..ειμαι πολυ απογοητευμενη και πλησιαζει η μερα που δινω το μαθημα που πρεπει και δεν εχω κανει τιποτα.τι να πρωτοκανω σε 2 με 3 μερες..και εδω δε συγκινουνται με χαρτια απο γιατρους για αιμορραγιες και υποχρεωτικη και προγραμματισμενη εισαγωγη στο νοσοκομειο..αυτα τα ωραια..

να στε ολες καλα και να χαιρεστε τα παιδακια σας!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια..εγω ειχα καποιες αιμορραγιες και συσπασεις τη τελευταια εβδομαδα αλλα και πολλες υποχρεωσεις με μαθηματα (που δε πηγαν καλα) και δε μπορουσα να κατσω στο κρεββατι πολυ.εχω και καταθλιψη γιατι μου λειπει το παιδακι μου και κανενα στηριγμα γενικα..κανενα κοντα μου και κανενα που να καταλαβαινει και να μου πει εστω ενα κατσε και ξεκουρασου λιγο..γενικα ολα πανε πολυ χαλια..

ελπιζω ολες σας να στε πολυ καλυτερα απο μενα..σιγουρα πλεον μια γεννα στην 29η εβδομαδα τωρα δε θα ταν και οτι καλυτερο αλλα στεναχωριεμαι πολυ και η γιατρος εδω λεει οτι ισως πρεπει να το περιμενω..βεβαια πριν λιγες μερες ηταν το παιδι 1260 γρ αλλα το θεμα ειναι και η αναπτυξη των οργανων..ειμαι πολυ απογοητευμενη και πλησιαζει η μερα που δινω το μαθημα που πρεπει και δεν εχω κανει τιποτα.τι να πρωτοκανω σε 2 με 3 μερες..και εδω δε συγκινουνται με χαρτια απο γιατρους για αιμορραγιες και υποχρεωτικη και προγραμματισμενη εισαγωγη στο νοσοκομειο..αυτα τα ωραια..

να στε ολες καλα και να χαιρεστε τα παιδακια σας!

Αχ πουλακι μου πρεπει να προσεχεις. Πανω απο'ολα ειναι το μωρακι σου, να γεννηθει και να ειναι καλα, τα μαθηματα νομιζω μπορουν να περιμενουν. Ξερεις ποσες εξεταστικες εχασα εγω και για πολυπολυ λιγοτερο σοβαρους λογους. Μα δεν μας εχεις πει τι σπουδαζεις και που?

Αν εχεις συσπασεις να καθεσαι ησυχη στο κρεβατακι σου να διαβαζεις. Να προσεχεις, εχεις 2 παιδακια να μεγαλωσεις. Τα φιλια μας απο μενα και τον αριστοτελη μου


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!ελπιζω να στε ολες καλα!καλησπερα σουρουπιτσα!σπουδαζω μπρατισλαβα!σημερα περασα το μαθημα που ειχα και αυριο θα δω για εισητηριο να γυρισω να κατσω 2 εβδομαδες με το γιοκα μου..ειμαι καπως καλυτερα ψυχολογικα μετα απο αυτο το μαθημα αλλα δε φευγει ολο το βαρος..οποε ευτυχως δεν εχασα την εξεαστικη ειναι αρκετα σημαντικο!ειμαι απο το μεσημερι στο κρεββατι και εχω καταβαρεθει!αλλα μου ειπανε τωρα για να ηρεμησει λιγο η κατασταση 2 μερες ακινησια..και δε ξερω πως θα περασουν!αν ερθω ελλαδα θα χω και τη μαμα μου να με φροντιζει λιγο ..καλα θα ναι!θα δειξει..πειτε μου κανενα κατορθωμα καινουριο απο τα ζουζουνια σας!ο αριστοτελης ποτε γεννηθηκε σουρουπιτσα?καλα ιουλιο αλλα ποσο?τα φιλια μου κοριτσια..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πουλακι μου μη στενοχωριεσαι,να σκεφτεσε το γιο σου κ το μωρακι που θα ερθει να περνεις κουραγιο.δεν ειναι ωραια η μοναξια:(εγω δεν ειχα κ δεν εχω βοηθεια απο κανεναν,μονο του αντρα μου,οι δυο μας τρεχουμε για ολα.ευχομαι ολα να σου πανε καλα:P:p

ο μιχαλης λεει συνεχεια καινουριες λεξεις,εχουμε τρελαθει στο σπιτι:P:p:p:p

σημερα πηγαμε για παπουτσια κ εκατσε σα κυριος στο καναπε ολο χαρα κ δοκιμαζε παπουτσια:P:p

Link to comment
Share on other sites

Hello Girlsssssss!!!! Πολυ κρυο γμτ , δεν το θελω καθολου και ο μικρος ολο μυξουλες βηχει και λιγο, παλι στη γιατρο το βραδυ να τον ακουσει για σιγουρα. Γεννηθηκε πουλακι μου στις 22/07/2008 στις 3.55 το μεσημερι και για 8 ωριτσες δε μου εκανε τη χαρη να βγει λιονταρακι σαν τη μαμα του. Το απογευμα και το βραδυ τι τρωνε τα μικρα σας και τι ωρα? Εχω στερεψει απο ιδεες, πειτε κατι καλο. Ποσο καιροο εχεις να δεις πουλακι το μωρο στην Ελλαδα?


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Hello Girlsssssss!!!! Πολυ κρυο γμτ , δεν το θελω καθολου και ο μικρος ολο μυξουλες βηχει και λιγο, παλι στη γιατρο το βραδυ να τον ακουσει για σιγουρα. Γεννηθηκε πουλακι μου στις 22/07/2008 στις 3.55 το μεσημερι και για 8 ωριτσες δε μου εκανε τη χαρη να βγει λιονταρακι σαν τη μαμα του. Το απογευμα και το βραδυ τι τρωνε τα μικρα σας και τι ωρα? Εχω στερεψει απο ιδεες, πειτε κατι καλο. Ποσο καιροο εχεις να δεις πουλακι το μωρο στην Ελλαδα?

Γεια σας κορίτσια και από μένα

και μενα η μικρουλα ειναι λίιιιγο μπουκωμένη αλλα της εβαλα ορό και θα δουμε!

Το απόγευμα της δινω τα εξής...

ή φρούτα ενα μήλο ενα αχλάδι και ενα μανταρινη, συνήθως τρωει τα δυο απο τα τρια,

ή τρώμε γιαούρτι με φρυγανιά ή κριτσινια ολικης της αρεσουν πολυ

ή τοστ ψημένο με κασεράκι και γάλα σε κουπα κρυο,

ή μπισκοτάκια ολικής με λιγο γάλα κρυο

ή λιγο τραχανά σουπιτσα με ψωμάκι και φέτα

ή κανενα τυροπιτάκι αν εχω φτιάξει

ή της κοβω αγγουράκι και καρότο ωμό σε στικάκια

ή καμιά φορά αν έχω ξηρούς καρπούς άψητους και ανάλατους της δινω λιγα αμύγδαλα και λιγα καρύδια

ή της προτεινω να φαει λιγη φρυγανιά με μελι...αλλα δεν το πολυθέλει!

Link to comment
Share on other sites

Χθες εγραφα εγραφα εγραφα και με πεταξε εξω και αντε απο την αρχηηηη!!!!

Καταρχην εχω να πω στο πουλακι μπραβο και παλι μπραβο κουκλα μου που το παλευεις τοσο πολυ με τις σπουδες σου αλλη στη θεση σου θα τα ειχε παρατησει.....πρεπει ομως να προσεχεις τον εαυτο σου γιατι τα παιδακια σου σε χρειαζονται δυνατη!!!!

Εμεις καναμε το εμβολιο ειμαστε 83 ποντους και 11 κιλα!!!!!

Εγω δεν ειμαι πολυ καλα συνεχεια ζαλιζομαι, ανακατευομαι και δεν την παλευω με τιποτα...και για να σας προλαβω ειχα αδιαθετησει 20 Ιανουαριου!!!!

Τεσπα θα δειξει!!

Εμεις το απογευμα τρωμε γιαουρτι και μετα απο λιγο μπισκοτακια ή φρουτο αν το πρωι ειχαμε φαει αυγο ή κεικ και το βραδυ τοστ ή γαλα με cornflakes ή φαγητο αν δεν ειναι βαρη το μεσημεριανο μας!!!!!

Σε λιγες μερες Αθηνα και βολτες!!!!!!!!!

Πολλα φιλια σε ολες σας!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλημέρα! Πότε δεν έχω πετύχει καμία οnline! Bεβαια με τη μικρή δεν έχω χρόνο κ δεν μπαίνω συχνά! Να σας ρωτήσω κάτι που ξέχασα να ρωτήσω την γιατρό? Mαξιλάρι από πότε αρχιζουν να χρησιμοποιούν? Ξέρετε κάποιο κατάστημα που τα πουλάνε? To mothercare πάντως δεν έχει! Γιατί από ότι ξέρω είναι ειδικά αντιαλλεργικά! Αυτά! Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...