Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

Cafe Ιούλιος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ναι εχω κληρωνομικοτητα και πολυ το φοβαμε!!!!!

Αν και θελουμε 3 παιδια αλλα οχι ολα μαζι σιγα σιγα γιατι με βλεπω για τρελοκομειο!!!!

Εμεις εχουμε μεινει μονοι μας τωρα το χειμωνα στο νησι και η γονεις μου και τα πεθερικα μου ειναι Αθηνα και δεν μπορουμε να παμε πουθενα για βραδυ!!!!

Κοριτσια 15 Φεβρουαριου εχουμε Καθαρα Δευτερα απιστευτο ετσι και σε 3 μηνες Πασχα καλα θα πεθανουμε στο κρυο!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια! Τα διδυμα ειναι δυσκολη υποθεση, εχει μια φιλη μου 15 μηνων τωρα, θελει πολυ τρεξιμο και βοηθεια οπωσδηποτε. Ειδικα αν εχεις κι αλλο...... Εγω ενα κοριτσακι θελω να γεμισει το σπιτι μας και ροζ ρουχαλακια, προς το παρον ειναι γεματο spiderman.....

Κατερινα, θελω να σε ρωτησω γιατι συζηταγαμε με τον β. για τις καλοκαιρινες μας διακοπες, η παρος ενδεικνυται για μωρακια σαν τα δικα μας? Ξερεις κανενα ξενοδοχειο καλο πανω στη θαλασσα all inclusive? Γενικως, εχετε καμια αλλη ιδεα, καπου που να περασατε καλα με τα μωρακια, πειτε καμια ιδεα


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Χτες και σημερα ο μικρος δεν κοιμηθηκε καθολου κατα τη διαρκεια της ημερας με αποτελεσμα το απογευμα να ειναι εκνευρισμενος και η μητερα μου που τον κραταει να ειναι τρελα κουρασμενη. Σας εχει τυχει? Ξερω οτι καποια στιγμη σταματουν τον πολυ ημερησιο υπνο αλλα δεν ξερω ποτε.


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι νωρις να σταματησει τον μεσημεριανο υπνο μπορει να ηταν τυχαιο περιστατικο.αλλα ειναι σε ηλικια που μπορουν να μεινουν ξυπνια γιατι ετσι θελουν.ποιο ειναι το προγραμμα του υπνου του?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κλαησπερα !!!!

Καλωσηρθες πουλακι στην παρεα μας!!!!!

Κατερινα δεν λεγαμε τιποτα αλλο προχθες η κουνιαδα μου πηγε Αγγλια και πηρε του μικρου ugg μποτες !!!!!

Εσυ ποτε θα πας Αμερικη?

Τα παιδια μας νομιζω πως μας δοκιμαζουνε και στο φαγητο και στον υπνο και παντου!!!!

Εγω το μεσημερι τον βαζω για υπνο και αν δεν θελει να κοιμηθει τον αφηνω στο κρεβατι του και μετα απο λιγο ξερος γιατι κουραζετε δεν σταματαει καθολου συνεχεια περπαταει .....

Εμενα προχθες ηθελε να τον ταιζω με τα χερια ενοειται δεν του περασε επειδη του βουτηξα ψωμι και του το εδωσα με το χερι ηθελε ολο το φαγητο με το χερι εεεε οχι το εφαγε με το κουταλι!!!!!

Α και απο λεξεις σταματησε και αυτες που ελεγε ολα πια ειναι τατα και η μαμα και ο μπαμπας και η γιαγια και οοοολλλααααα οτι του πω που εχει μαλλιασει η γλωσσα μου ολη μερα!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ!

Το ότι μας δοκιμάζουν συνέχεια σε όλα αυτό είναι το μόνο σίγουρο....πάνω που λέμε ότι μπαίνουμε σε κάποιο είδος προγράμματος τσουπ κάτι καινούργιο μας κάνουνε και πάει!!

Παλιά η μικρή δεν ήταν καθόλου του ύπνου, από νεογέννητο δηλαδή, με το ζόρι μαζεύαμε 8ώρες ύπνου.

Τώρα κοιμάται τα μεσημέρια 2-3 ωρίτσες καμιά φορά και λίγο παραπάνω.

Να σας ρωτήσω τώρα από λεξούλες τι λένε τα ζουζούνια σας????

Εμένα ενω δείχνει ότι τα καταλαβαίνει όλα και συνενοούμαστε λέει μόνο τα βασικά, δηλ. μαμά, μπαμπά, γάλα, γιαγιά, ναι, γεια, τζα και το μαμά μου.


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

hello girls+welcome poulaki (ετοιμαζομαι για αμερικα βλεπετε)! Αυτες τις 2 μερες που ειμασταν μαζι κοιμηθηκε μια χαρα για μεσημερι. Τωρα να δουμε αυριο που θα παει παλι στη γιαγια τι θα γινει. Και μενα χτες εκανε την κουζινα ολη μες το μπροκολο γιατι ηθελε να το πιανει με το χερι για να το φαει. Βεβαια αν δεν τα αφησουμε να πειραματιστουν και λιγο μας βλεπω μεχρι τα 5 να τα κυνηγαμε με το κουταλακι. Γι'αυτο οταν εχουμε κεφια, κανουμε την κουζινα μας.......:rolleyes:

Εμεις Κατερινα προοδευσαμε, λεμε διαφορα. Αρχιζει να λεει πολλα ονοματα, φωναζει γκοοοοοοοοοοοοοοοολλλλλλ οταν κλωτσαει τη μπαλα και σηκωνει και χερακι (τελειο), γενικως ειναι στην ηλικια που θελεις να τα φας τα ατιμα απο τη γλυκα. Και οταν θελει κατι, επιεδη δε μπορει να μιλησει με πιανει απο το χερι, π.χ. μου δειχνει το μπουκαλι νερο.

Αχ, φευγουμε 29/01, πλησιαζουν οι μερες, απο τη μια χαιρομαι απο την αλλη στενοχωριεμαι. Θα σας πω εντυπωσεις οταν γυρισουμε.

Δεν μου ειπες για την Παρο για το καλοκαιρι.

Υ.Γ. Τις τελευταιες μερες εχει σηκωσει 2-3 φορες το χερακι του να με χτυπησει. Προσπαθω να του πω οτι δεν το κανουμε ποτε και σε κανεναν, σας εχει συμβει?


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπου μπου, οταν ακουει παλιατζη λεει τζατζή αλλα εχεις δικιο, δειχνει να τα καταλαβαινει ολα. Και πολλες φορες τον βλεπω οτι εκνευριζεται που δεν μπορει να μιλησει.


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

[quote name=souroupitsa;98433

Υ.Γ. Τις τελευταιες μερες εχει σηκωσει 2-3 φορες το χερακι του να με χτυπησει. Προσπαθω να του πω οτι δεν το κανουμε ποτε και σε κανεναν' date=' σας εχει συμβει?[/quote]

Εκεί που παίζουμε όμορφα και ωραία για ώρα κάποια στιγμή ξεφεύγει από τα όρια και νομίζοντας ότι είναι μέσα στο παιχνίδι σηκώνει χέρι.......προσπαθώ να της εξηγώ ότι αυτό δεν είναι παιχνίδι και ότι δεν πρέπει να το κάνει ποτέ......καταλαβαίνω όμως από την συμπεριφορά της ότι δεν το κατανοεί πλήρως αυτό που της λέω νομίζει ότι ακόμα παίζουμε την στιγμή που την μαλώνω και αυτή γελάει.....για να της το κάνω πιο πειστικό την βάζω και λίγο τιμωρία.


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πρώτα της εξηγώ αυτό που έκανε, την βάζω τιμωρία για λίγη ώρα στο κρεβάτι της, να είναι περιορισμένη και μόνη της και όταν πάω να την βγάλω πάλι της εξηγώ γιατί την έβαλα εκεί και ότι δεν θέλω να το ξανακάνει και μετά την βγάζω. Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω :confused:

Με την εγκυμοσύνη έχω τρελαθεί στις αναγούλες και στον εμετό. Το στομάχι μου είναι συνέχει μια ανακατοσούρα. Περιμένω να βγεί ο μήνας(μόλις μπήκα στον τρίτο) μήπως και συνέλθω γιατί είναι αρρωστημένο όλο αυτό.....και νιώθω και πολύ πολύ κούραση συνέχεια. Την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό να το δούμε και να ακούσουμε κανονικά καρδούλα :-P


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Του χρονου το χειμωνα τι νουμερο παπουτσια λετε να φορανε γιατι θελω να του φερω απο την αμερικη. Κατρινα οταν δοκιμασεις τις ugg στον αριστοτελη πες μου αν του αρεσουν γιατι νομιζω οτι ειναι για λιγο μεγαλυτερα παιδακια. Τι νουμερο του πηρατε? Δεν ξερω αν εχεις δοκιμασει, Οι δικες μας οι γυναικειες ειναι πολυ... πως να το πω? απλωτες


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε συ, πρεπει να ειναι περιεργα, δεν ξερω, στον αριστοτελη δεν ειχα τιποτα, ουτε 1 εμετο, ουτε 1 αναγουλα, μονο το πρωτο 3μηνο κοιμομουνα 9-10 το βραδυ και ξυπναγα 10το πρωι. Ευχομαι να πανε ολα καλα, η αρχη ειναι δυσκολη.

Εμενα που προσπαθει να καβαλησει το καγκελο της κουνιας για να βγει, τι θα τον κανω? Κανενα βραδυ θα ακουσω κκανενα μπαμ και θ ασκασει σαν καρπουζι το σκατουλι


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Είμουν και στην πρώτη εγκυμοσύνη κάπως έτσι, μέχρι το μεσημέρι όμως κάπως ηρεμούσα και μετα είμουν καλύτερα, αυτό τώρα δεν παλέυεται εύκολα......σαν άρρωστη νιώθω........άσε που δεν μπορώ να φάω.....επίσης είχα πολύ υπνηλία.

Αχ και εμένα τον προηγούμενο μήνα μια μέρα την είχα στο κρεβάτι της και έπαιζε και εγώ συμμάζευα την ντουλάπα της. Κάποια στιγμή βαρέθηκε και ήθελε να βγεί, δεν γκρίνιαξε όμως. Γυρνάω και την βλέπω καβάλα στο κάγκελο σαν να καθόταν σε σέλα.....μα πως ανέβηκε???δεν είχε πουθενά να πατήσει.....τρελάθηκα, ευτυχώς που είμουν εκεί!!!

Μιας φίλης μου που είναι 4μήνες μεγαλύτερη η μικρή της ανέβηκε στο κάγκελο και τα έφαγε τα μούτρα της, έσκασε στο πάτωμα. Ευτυχώς δεν έπαθε τίποτα!!!


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...