Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      • Καλή τύχη! 1

Cafe Ιούλιος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Χρόνια Πολλά κορίτσια!!! Να περνάτε υπέροχες γιορτές

:-P

Ήρθα και εγώ στην παρέα σας! Έχω ένα κοριτσάκι, την Έλλη που γεννήθηκε στις 19-07-08 και περιμένω και το αδελφάκι της!

καλως ηρθες!!!!!!!!να χαιρεσε το παιδακι σου κ με το καλο το επομενο!!!!!καλες γιορτες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χρόνια Πολλά κορίτσια!!! Να περνάτε υπέροχες γιορτές

:-P

Ήρθα και εγώ στην παρέα σας! Έχω ένα κοριτσάκι, την Έλλη που γεννήθηκε στις 19-07-08 και περιμένω και το αδελφάκι της!

Χρονια πολλα σε ολους! Καλωσηλθες μπου μπου. Να χαιρεσαι το κοριτσακι σου και το αδελφακι της. Η Ελλη ειναι 3 μερες μεγαλυτερη μας. Ποσων μηνων εισαι? ποτε γεννας? Πες μας πως αισθανεσαι γιατι πολυ θελω να κανω δευτερο αλλα φοβαμαι και λιγακι γιατι πρεπει να αλλαζουν πολλα με τον ερχομο του δευτερου. Αφου σημερα στις κουνιες ο μικρος με ειδε να κοιταζω ενα κοριτσακι και μου εριξε ενα βλεμμα σα να μου ελεγε "μαμα, στη θεση σου"


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

to adraki mou!, eva9531, souroupitsa ευχαριστώ για το καλοσώρισμα και τις θερμές ευχές σας! Να χαίρεστε και εσείς τα γλυκά ζουζούνια σας :-P

Η εγκυμοσύνη μου είναι πολύ μικρή ακόμα, βρίσκομαι 5η με 6η εβδομάδα όπως τα έχουμε υπολογίσει με τον γιατρό και σύμφωνα με τις χοριακές που έκανα. Ανυπομονώ να έρθει η Δευτέρα να πάω να το δω και ενδεχομένως να ακούσουμε και καρδιακό παλμό! :lol::lol: Κατά πως φαίνεται θα γεννήσω μέσα με τέλη Αυγούστου!

Αισθάνομαι πολύ όμορφα στην σκέψη ότι θα φουσκώσει πάλι η κοιλιά μου και θα έρθει στην αγκαλιά μου ακόμα μια ψυχούλα!!!!

Έλεγα ότι θα κάνω δεύτερο όταν το κοριτσάκι μου περπατάει, είναι σε θέση να συνενοηθώ μαζί της (στα βασικά τουλάχιστον) και μπορεί να κάνει και κάποια πράγματα μόνη της. Και έτσι και έγινε!

souroupitsa μου στο σπίτι μας μπαινοβγαίνουν καθημερινά μωρά (από 3 γειτόνισσες) που είναι πιο μικρά από την Έλλη. Αυτό που δείχνει συνήθως είναι ότι θέλει να τα κάνει ότι και εμείς, να τα πάρει αγκαλιά, να τα φιλήσει, να τα ταίσει, τα πάει παιχνίδια... καμιά φορά παραμένει πιο σιωπηλή δεν ξέρω τι σκέφτεται αλλά δεν δείχνει κάτι το ιδιαίτερο. Καμιά φορά κάνει αυτή ότι κάνουμε στα μωρά π.χ. θέλει να μπει στο πορτ μπεμπέ, να ξαπλώσει πάνω σε μια πάνα και άλλα τέτοια!!

Σίγουρα με το αδελφάκι που θα είναι συνέχεια στο σπίτι και θα έχει μεγάλο μέρος της προσοχής μου κάτι θα αλλάξει αλλά ελπίζω να μην έχω πρόβλημα :rolleyes:

Sorry sorry για το μεγάλο μύνημα!


M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια τωρα που ειπε η μπου μπου οτι θα γεννησει Αυγουστο, προχθες συζητουσαμε με τον αντρα μου ποτε θα γεννησω αν μεινω εγκυος τωρα και ειπαμε Αυγουστο και μας πιασανε τα γελεια γιατι δεν θελω να γεννησω καλοκαιρι στον Αριστοτελη ηταν δυσκολα γιατι η δουλεια μας ειναι κυριος καλοκαιρι και οταν γεννησα ο Β ηρθε την αλλη μερα γιατι δεν ειχε πλοιο το ιδιο βραδυ και προτημω να γεννησω χειμωνα!!!!

Βεβαια οταν οι ανθρωποι κανουν ονειρα ο θεος γελαει για να δουμε αργοτερα ισως το αποφασισουμε !!!!!!

Με το καλο φετος ολες να κανουμε αδερφακια στα μωρα μας!!!!!!!!!!!!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Hello girls! Σημερα πηγαμε στο Athens Heart για να ψωνισουμε κατι δωρακια και εχει Η&Μ παιδικο, καλα εχει τελεια πραγματακια του πηρα ενα αμανικο φουσκωτο μπουφανακι που πισω γραφει Star Wars και εχει τον Yoda με το φωτοσπαθο (για οσες ξερουν, εμεις οικογενειακως ειμαστε φανατικοι με ταινιες του ειδους). Δεν παιρνω πολλα γιατι θα του φερω απο Αμερικη ολα τα χρωματα Polo σε τιμες απιστευτες.

Και εγω Κατερινα μου δεν αντεχω να ξαναγεννησω καλοκαιρι γιατι εχω λατρεια στη θαλασσα και θα χασω παλι ολα τα μπανια γιατι ο γιατρος μου δε με αφηνε να καλυμπησω στην Αθηνα.

Εσεις ψωνισατε πραγματακια? Τα τρελαναν τα μικρα ολοι στα δωρα, εεεεεε????

Επισης τελειες ειναι οι μποτες οι UGG για τα μωρα, τις εχετε δει?


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hello girls! Σημερα πηγαμε στο Athens Heart για να ψωνισουμε κατι δωρακια και εχει Η&Μ παιδικο, καλα εχει τελεια πραγματακια του πηρα ενα αμανικο φουσκωτο μπουφανακι που πισω γραφει Star Wars και εχει τον Yoda με το φωτοσπαθο (για οσες ξερουν, εμεις οικογενειακως ειμαστε φανατικοι με ταινιες του ειδους). Δεν παιρνω πολλα γιατι θα του φερω απο Αμερικη ολα τα χρωματα Polo σε τιμες απιστευτες.

Και εγω Κατερινα μου δεν αντεχω να ξαναγεννησω καλοκαιρι γιατι εχω λατρεια στη θαλασσα και θα χασω παλι ολα τα μπανια γιατι ο γιατρος μου δε με αφηνε να καλυμπησω στην Αθηνα.

Εσεις ψωνισατε πραγματακια? Τα τρελαναν τα μικρα ολοι στα δωρα, εεεεεε????

Επισης τελειες ειναι οι μποτες οι UGG για τα μωρα, τις εχετε δει?

Εγω οποτε ερχομαι Αθηνα παντα του ψωνιζω απο H&M μου αρεσει πολυ αυτα που εχει!!!!!

Της μποτες τις UGG τις ξερω εχω και εγω αλλα για αγορακια δεν ξερω δεν μου πολυ αρεσουν, ειδα σ ενα περιοδικο τις φορουσε η Βανδη στο γιο της και νομιζα οτι ηταν κοροτσακι!!!!!

Εγω του εχω ψωνισει πολλα πραγματα κυριος φορμες Nike, adidas και αθλητικα παπουτσακια Nike, στην Αμερικη ειναι παμφθηνα τα polo, εμενα η κουνιαδα μου θα παει Αγγλια και θα του φερει παλι τα παντα γιατι εκει εχει ηδη εκπτωσεις!!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια SOS!!!!!!!!!!! Tην παραμονη θα κανουμε ρεβεγιον στο σπιτι μας με φιλους και 5 παιδακια στην ιδια ηλικια με τα δικα μας. Τι να μαγειρεψω, κατι ευκολο αλλα και πρωτοτυπο και γιορτινο? Πειτε καμια ιδεα (αλλα σιγουρα μια τυροπιτα μηπως θελουν και τα μικρουλια).


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια SOS!!!!!!!!!!! Tην παραμονη θα κανουμε ρεβεγιον στο σπιτι μας με φιλους και 5 παιδακια στην ιδια ηλικια με τα δικα μας. Τι να μαγειρεψω, κατι ευκολο αλλα και πρωτοτυπο και γιορτινο? Πειτε καμια ιδεα (αλλα σιγουρα μια τυροπιτα μηπως θελουν και τα μικρουλια).

Η Έλλη είναι στην φάση που θέλει να τρώει ότι και εμείς και με τον τρόπο που το τρώμε εμείς οπότε αυτό με διευκολύνει.

Της αρέσουν πάρα πολύ τα κεφτεδάκια όμως επειδή ούτε πρωτότυπα ούτε γιορτινά μου κάνουν μπορείς να κάνεις ένα ωραίο ρολό κιμά που θα το φάνε όλοι εύκολα!

Επίσης μπορείς να πάρεις τα μικρά μικρά στρόγγυλα ψωμάκια και να τα γεμίσεις με ότι θέλεις, και εμφανίσιμα είναι και τα σαντουιτσάκια τρώγονται από τα παιδάκια πχ. μπορείς ακόμα να βάλεις μαρουλόφιλο και κοτοσαλάτα. Για πιο εντυπωσιακά μπορείς να γεμίσεις και σου (στο πάρτυ της μικρής που έκανα ξαφανίστηκαν από όλους)!

Εύκολο και νόστιμο και εντυπωσιακό είναι οι γεμιστές πατάτες! Τις βράζεις, τις κόβεις στην μέση, ανακατεύεις την ψύχα με φιλαδέλφια κασέρια και αλλαντικά και γεμίζεις τις πατάτες. Τις βάζεις για λίγο στον φούρνο να δέσουν τα υλικά και έτοιμες!

Μικροί μεγάλοι τρώνε τα μακαρόνια οπότε μια μακαρονοσαλάτα θα είναι μούρλια.

Και άλλη μια ιδέα πιο πολύ για τους μεγάλους τηγανιά χοιρινή με μανιτάρια μπέικον και κρέμα γάλακτος!

Ελπίζω να σε βοήθησα, αν σκεφτώ και κάτι άλλο θα επανέλθω!:-P Καλή επιτυχία!!

Επεξεργάστηκαν by μπου μπου

M4B1p3.pngQIghp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ακομα μπορεις να κανεις πατατες φουρνου που τρωγονται απ ολους,

Σουφλε με μακαρονια και τυρια ευκολο γρηγορο και το τρωνε και μικροι και μεγαλοι!!

Πατατοσαλατα!

Α επισης μπορεις να κανεις για γλυκο το σουφλε με παγωτο θα τους αρεσει παρα πολυ !!!

Δεν μπυ ερχετε κατι αλλο αν σκεφτω θα επανελθω!!!!!!!!!!!!!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!

Πως περασετε κοριτσακια εμεις πολυ υσηχα!!!!

Μας ειχαν καλεσει μια ξαδερφη του αντρα μου, η αδερφη μου, μια θεια του αντρα μου και κατι φιλοι μας αλλα εμεις αποφασισαμε να κατσουμε σπιτι μονοι μας και να μην ταλαιπωρησουμε τον Αριστοτελη που κοιματε νωρις!!!!!

Ετσι παραγγειλαμε κοψηδακια, καναμε το μπανακι μας, βαλαμε τις μπιτσαμουλες μας και φαγαμε !!!!!

Ο μικρος με το ζορι τον κρατησαμε μεχρι τις 11 εμεις βλεπαμε τηλεορασει συζητουσαμε και ο καινουριος χρονος μας βρηκε αγκαλιτσα !!!!!!!!

Ο αντρας μου το πρωτο πραγμα που μου ειπε για το 2010 ειναι ¨αγαπη μου φετος θα κανουμε δυδιμα"

Τρελαθηκα γιατι εχω κληρωνομικοτητα και τρεμω!!!!!

Τις υπολοιπες μερες επισκεψεις, φαγητο εξω και βολτιτσες!!!!

Για να δουμε τι θα μας φερει το 2010!!!!!!

Υγεια και ευτυχια σε ολες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


VxBdp3.png1W51p2.pngEr8Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια, July08Girls .

Ευχομαι το 2010 να πραγματοποιηθουν ολες οι ευχες μας! Αλλα πανω απο ολα υγεια για ολους!

Για μενα ευχομαι το 2010 να κανω αλλο ενα γλυκο παιδακι!

Πολλα πολλα ευχαριστω για τις ιδεες σας, με βοηθησαν πολυ. Περασαμε τελεια στο baby ρεβεγιον, ηταν ο,τι καλυτερο να υποδεχεσαι το 2010 περιτριγυρισμενος απο μωρακια. Ειχαν πολυ πλακα, επινε το ενα γαλα, ηθελαν ολα μαζι. Επαιζε το ενα με ενα παιχνιδι, το ηθελαν ολα. Και εγω η περηφανη μαμα εβλεπα τα 3 κοριτσακια να περιτριγυριζουν το γιοκα μου και αυτος σε ολες φιλια και αγκαλιες ηταν. Ωχ, τι με περιμενει.

Τα 3 κοιμηθηκαν μεχρι τις 12, τα αλλα δυο κοριτσακια εμειναν μεχρι τις 2.30 ξυπνια, κοριτσια παιδι μου, αντεχουμε, οχι σαν και τους αντρες.

Εφτιαξα ρολο κιμα, σουφλε, σπανακοπιτα και χοιρινο με πατατες και μια τελεια σαλατα με μαρουλι, ροκα, κουκουναρια, λιαστη τοματα και φετα. Δεν εμεινε τιποτα σχεδον, πολυ ευχαριστηθηκα. Και για γλυκο σοκολατοπιτα με παγωτα Haagen Dazs και τουρτες. Ηπιαμε και τις τεκιλες και τις σαμπανιες μας και την επομενη σερνομασταν ολοι.

Γμτ, τελειωσαν οι γιορτες, παλι δουλεια αυριο.


το χαμογελο σου η ζωη μου

NTsOp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!

Πως περασετε κοριτσακια εμεις πολυ υσηχα!!!!

Μας ειχαν καλεσει μια ξαδερφη του αντρα μου, η αδερφη μου, μια θεια του αντρα μου και κατι φιλοι μας αλλα εμεις αποφασισαμε να κατσουμε σπιτι μονοι μας και να μην ταλαιπωρησουμε τον Αριστοτελη που κοιματε νωρις!!!!!

Ετσι παραγγειλαμε κοψηδακια, καναμε το μπανακι μας, βαλαμε τις μπιτσαμουλες μας και φαγαμε !!!!!

Ο μικρος με το ζορι τον κρατησαμε μεχρι τις 11 εμεις βλεπαμε τηλεορασει συζητουσαμε και ο καινουριος χρονος μας βρηκε αγκαλιτσα !!!!!!!!

Ο αντρας μου το πρωτο πραγμα που μου ειπε για το 2010 ειναι ¨αγαπη μου φετος θα κανουμε δυδιμα"

Τρελαθηκα γιατι εχω κληρωνομικοτητα και τρεμω!!!!!

Τις υπολοιπες μερες επισκεψεις, φαγητο εξω και βολτιτσες!!!!

Για να δουμε τι θα μας φερει το 2010!!!!!!

Υγεια και ευτυχια σε ολες μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kαλή σου Χρονια!

Εχεις και εσύ κληρονομικότητα για δίδυμα?? Είναι και το αστειάκι του άντρα μου! Αντε πάμε για δίδυμα!!

Ούτε να το σκεφτώ!

Εγώ νιώθω κουρασμένη μόνο με το ένα!! Που να υπάρχει πιθανότητα για 2 πακετο! Βοήθεια!

Εμείς τα Χριστούγεννα τα περάσαμε ησυχα με τον αντρούλι μου και το μωρό μας, αλλά την Πρωτοχρονιά πήγαμε Θεσσαλονίκη και βγήκαμε και λιγάκι εξω, εγώ και αντρας μου βραδάκι, είχαμε καιρό να το κάνουμε αυτό!

΄Ηταν πολύ ωραια! Τώρα τα κεφάλια κάτω..

Μακάρι αυτή η χρονιά να είναι γεμάτη υγεία αγάπη και χαμόγελα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...