Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

και δεν εισαι η μονη πανω από 10 γιατροι στο νοσοκομειο δεν το ειχαν αντιμετοπισει ξανα. εγω ολη μερα εχω στο μυαλο μου το φαγητο μολις φαω με πιανει καουρα και ανακατοσουρα ακομα και ένα αγγουρακι που εφαγα χθες με επιασε καουρα μονο το παγωτο με ανακουφιζει σημερα λεω να φτιαξω καμια γρανιτα να δω. αληθεια εχετε κανει υπερηχο εχετε ακουσεις καρδουλα εμεις θα παμε την Τριτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ntinani ουτε εγω το εχω ακουσει! κ εμενα η μικρη μου γεννηθηκε μικρουλα λογω μικρου πλακουντα... τις τελευταιες βδομαδες δλδ δεν επαιρνε το απαιτουμενο βαρος, γεννηθηκε 2600. κ εγω εχασα αμεσως ολα τα κιλα, λογω θηλασμου φανταζομαι και στρες.... αλλα μια χαρα πηρα 2 κιλακια οταν τα πραγματα μπηκαν καπως σε σειρα!

Coccinelle εγω εχω διαθεση για φαγητο, ειδικα το απογευμα πεθαινω της πεινας! συγκρατουμε ομως...

εγω πηγα την Τριτη στο γιατρο κ ακουσαμε καρδουλα :P

ηταν 4 χιλιοστα το σπορακι μας και μολις εμφανιστηκε ο χτυπος μου ειπε ο γιατρος...συμφωνα με την τελευταια μου περιοδο τωρα θα επρεπε να ειμαι σχεδον 8 εβδομαδων αλλα μαλλον η συλληψη εγινε αργα και το σπορακι βγαινει μικροτερο στον υπερηχο.

φανταστειτε εκανα 2 τεστ εγκυμοσυνης ενω ειχα καθυστερηση και βγηκαν κ τα 2 αρνητικα! μετα απο 12 μερες καθυστερηση εκανα χοριακη κ βγηκε θετικη!

τωρα δλδ συμφωνα με τον υπερηχο ειμαι 6+3 και θα ξαναπαω την Πεμπτη στο γιατρο.


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία μπράβο σας!! Και εμείς ανυπομονούμε για την Τρίτη!! Και εγώ έκανα πρώτα ένα τεστ γιατί ήταν Σάββατο και δεν μπορούσα να περιμένω μέχρι την Δευτέρα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια! Εγω μεχρι στιγμης δεν ειχα συμπτωματα περα απο πονακια χαμηλα.. αλλα σημερα σηκωθηκα με βαρια διαθεση! Ανακατοσουρες, λιγουρες για αλμυρα κ δυσφορια!!! Ευχομαι να ειναι απλα τυχαιο κ να μην ειμαι καθε μερα ετσι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα ο καιρος μας εκανε την χαρη. Μολις σχολασα πηγαμε θαλασσιτσα!!! Βεβαια εγω δεν εκανα μπανακι γιατι ειναι πολυ κρυα η θαλασσα ακομα για μενα, αλλα κ μονο η βολτουλα στη παραλια μου εφτανε! elia μου εσενα γιατι σου το απαγορευσε ο γιατρος???

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!! πως περασατε το σαββατοκυριακο? εμεις πολύ ομορφα πηγαμε τις βολτιτσες μας πηγαμε και θαλασσα! η αλαθεια είναι ότι κ εμενα ο γιατρος μου ειπε το πρωτο δυμηνο να αποφυγω την θαλασσα για τυχον μυκητες και μικροβια εγω πηγα αλλα δεν μπηκα μεσα βουτηξα μονο τα ποδια καλα ηταν κ ετσι παρα να καθόμαστε στο σπιτι!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημεραααα!!!!!! καλη εβδομαδα!!!!!!!!!!!

eleniart ελπιζω να την ευχαριστηθηκατε την θαλασσα!!!!

εμενα ο γιατρος μου δεν με εαφηνει ακομα γιατι εμεινα εγκυος μετα απο εξωσωματικη και λογικα περιμενει να κλεισω το α τριμηνο!!!!

θελω να πιστευω οτι τον αλλο μηνα θα παω κι εγω!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα καλημεραααα!!!!!! καλη εβδομαδα!!!!!!!!!!!

eleniart ελπιζω να την ευχαριστηθηκατε την θαλασσα!!!!

εμενα ο γιατρος μου δεν με εαφηνει ακομα γιατι εμεινα εγκυος μετα απο εξωσωματικη και λογικα περιμενει να κλεισω το α τριμηνο!!!!

θελω να πιστευω οτι τον αλλο μηνα θα παω κι εγω!!!!!

λογικο το βρισκω προεχει η υγεια του μπεμπε θαλασσα θα βαρεθείς να πηγαίνεις!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε; Τελικα για εμενα αυτη η εγκυμοσυνη ειναι τελειως διαφορετικη απο την προηγουμενη. Εχω 2 μερες πονους περιοδου κ χθες το βραδυ ειδα καφε υγρα. Ο γιατρος μου ειπε ξαπλα για να μην τρανταζετε η μητρα κ να παρω προγεστερονη. Βεβαια το απογευμα εχω ραντεβου με αλλον γιατρο να δω τι θα μου πει, γιατι τον δικο μου πλεον δε τον εμπιστευομαι κ δε νοιωθω ασφαλης. Ευχομαι να πανε ολα καλα 😔


4zf9p3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμας! :)

και εμεις πηγαμε βολτουλες το σκ αλλα οχι στη θαλασσα. μου φαινεται πολυ νωρις...

Barbou ξεκουραση, ξεκουραση, ξεκουραση! καλα θα κανεις να δεις κ καποιον αλλο γιατρο εφοσον δεν σε καλυπτει ο τωρινος....

κ εμενα αυτη η εγκυμοσυνη ειναι τελειως διαφορετικη μεχρι στιγμης! ολο ανακατευομαι....κ οταν τρωω ξαναανακατευομαι κ νιωθω καουρες! τι περιεργο αισθημα! ουτε καφε δεν θελω να πινω!


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας γλυκες μανουλες είμαι κ εγω υποψηφια μανουλα Ιανουαριου εχω πητ στις 17/1 ακούσαμε χθες την καρδουλα και είμαι πολύ ενθουσιασμενη και χαρουμενη αλλα φοβάμαι ακομα να το εκδηλωσω γιατι είχαμε πολλες ατυχες εγκυμοσηνες μεχρι τωρα! νιωθω ολη μερα πονακια και ξερω ότι είναι φυσιολογικο αλλα τρομαζω ,το στομαχι μου είναι χαλια εχω δεν μπορω να φαω σχεδόν τιποτα, σκέφτομαι φαγητο και ανακατεύομαι ο καημενος ο αντρας μου τρωει κρυφα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...