Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Eflenew είπε:

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια μου καλημερα!! ηρθε χθες ο μπεμπης μας πρωι πρωι 2680 τελικα. μπηκε στην θερμοκοιτιδα αλλα μολις μας ζητηαν ρουχαλακια και κουβερτουλα οποτε μαλλον θα μας τον φερουν! εσεις πως ειστε?

Πωπω!!! Να σας ζήσει baby blue!!!! Πως γέννησες; φιλυσιόλογικα ή καισαρική;;; τον πήρες αγκαλίτσα;;; πως ήρθε; λόγο των συστάσεων που είχες;;; Αχ πρέπει να είναι γατάκι και αυτός σαν της Ναταλίας!!!! Όλα καλά να πάνε κορίτσι μου κ καλά αναθρεμματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! -σε σας μπορεί και καλησπέρα!-

κατ' αρχήν να πω στη yiota μας με το το καλό! όλα καλά να πάνε και σε λίγο να κρατάς αγκαλιά τα κοριτσάκια σου!!

sokolata μου, είσαι τέλεια στα κιλά!! Άχ το πονηρούλι δε σας άφησε να δείτε πρόσωπο ε? :tongue:

sangre μου όλα καλά με τα 3 αγόρια σου? marirene? babyblue? οι υπόλοιπες?

εμείς καλά!! Συνήλθε η 3η, ελπίζω να μην κόλλησαν/κολλήσουν οι άλλες 2, δεν είμαστε για τέτοια τώρα. Βέβαια, ακόμη σπίτι είναι, δεν την άφησα να πάει σχολείο, δεν έχει συμπληρώσει ούτε μία μέρα απύρετη.

Το κακό είναι ότι οι γιατροί ηταν αυστηροί, καμία επαφή με τη μπέμπα μέχρι Τετάρτη-Πέμπτη.. ήδη μου λείπει το ποντικάκι μου το καλό...τουλάχιστον τρώει...πηγαίνω κάθε μέρα και τη χαζεύω από μακριά, μαζί με το μπαμπά μας

Ναταλία μου νομίζω πως οι γιατροί κάνουν πολύ καλά που δεν σας αφήνουν να έχετε επαφές με το μικρακι! Είναι πολύ ευαίσθητη τώρα κ το παραμικρό μπορεί να την πάει πίσω! Θα εχετεεεεεε οσοοοοο χρονοοοο θέλετε όταν θα την πάτε σπίτι! Υπομονή!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

baby blue μουυ....να σας ζήσει ο μικρούλης σας!!

Γερός και δυνατός να είναι κι εσείς να τον χαίρεστε και να τον καμαρώνετε!

Γρήγορα να τον πάρετε στο σπίτι σας!

Καλή ανατροφή!!! :D

Αχ το 1ο συμμαθητάκι της κόρης μου!! Συνομήλικα θα είναι τα παιδάκια μας!!

sokolata μου, ναι, ισχύει..ας είναι καλά το μωρό και τα άλλα τα βρίσκουμε!

sangre μου καλή μου...πακέτο...καλό κουράγιο...και να μην τα παίρνεις όλα πάνω σου, να χώνεις και το σύζυγο κι ας κάνει και λάθη...πώς θα μάθει αλλιώς?? Κι ο δικός μου στην αρχή δυσκολευόταν, μετά το 3ο έχει εκπαιδευτεί άψογα...:rolleyes:

yota μου.... όλα καλά?

marirene μου, μην αγχώνεσαι για τις ετοιμασίες...σιγά - σιγά...


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Και μενα εχει στρωσει πολυ δε λεω αλλα μαμα δεν ειναι. Αχ βρε κοπελια βοηθεια περ του αντρα σου εχεις; εγω κοριτσια ειχα τεσσερις γερες συσπασεις δεκαλεπτου δωδεκα παρα εικοσι σταματησαν και με πηρε ο υπνος. Αλλα τα χρειαστηκα. Το πα στ μανα μου να ρθει να ναι κοντα και μου λεει ε σιγα κι εσυ τωρα θα γεννησεις; οχι να μου πειτε ποτε σας βολευει να το φιξαρουμε μη σας τρεχω αβολη ωρα. Του στυλ οποια στιγμη πρεπει να φορτωσω τα πιτσιρικια και να τρεχω...

Link to comment
Share on other sites

κοριτια σας ευχαριστω παρα παρα πολυ!! μας τον εφεραν!! ειναι μια σταλιτσα ειναι τεραστια τα φορμακια και φοβαμαι οτι θα κρυωνει υπαρχει κατι μικροτερο απο 0? θα στειλω να ψαξουν!

Αγαπες εσπασαν τα νερα την δευτερα το βραδυ βοηθησαμε λιγο και με εναν ορο γιατι ειχε κολλησει η διαστολη στο 2 και στις 5 το πρωι γεννηθηκε χωρις ιδιαιτερους πονους μπορω να πω μονο στην εξοδα πονεσα αρκετα γιατι το κεφαλακι ηταν στο πλαι και με τραυματισε λιγακι αλλα ολα καλα. οταν ακουσα το βαρος δεν το πιστευα! μπηκε στην θερμοκοιτιδα για ενα 24 και τωρα εδω μαζι μας!! ειμαι πολυ χαρουμενη ευχομαι σε ολες τα καλυτερα και με εναν πονο!

sangre μου μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι για τιποτα κοριτσακι τωρα στα τελευταια θα ε πιασει πανικος?

Link to comment
Share on other sites

Και μενα εχει στρωσει πολυ δε λεω αλλα μαμα δεν ειναι. Αχ βρε κοπελια βοηθεια περ του αντρα σου εχεις; εγω κοριτσια ειχα τεσσερις γερες συσπασεις δεκαλεπτου δωδεκα παρα εικοσι σταματησαν και με πηρε ο υπνος. Αλλα τα χρειαστηκα. Το πα στ μανα μου να ρθει να ναι κοντα και μου λεει ε σιγα κι εσυ τωρα θα γεννησεις; οχι να μου πειτε ποτε σας βολευει να το φιξαρουμε μη σας τρεχω αβολη ωρα. Του στυλ οποια στιγμη πρεπει να φορτωσω τα πιτσιρικια και να τρεχω...

Σοβαρά τώρα sangre μου?? ααα λίγο στον κόσμο της η γιαγιά σας μου φαίνεται...εντάξει πες της, πες μου πότε σε βολεύει να πω στο μωρό να το τακτοποιήσει...βασίζεστε στη γιαγιά για τα παιδιά όσο θα είσαι στο νοσοκομείο ε? Καλά κουράγια..

Συσπάσεις ε?? Πωπω, ευτυχώς δεν κράτησαν πολύ κορίτσι μου...πολύ θα πρέπει να αγχώθηκες...

εμείς εδώ μόνοι είμαστε...έχουμε βέβαια φίλους, όμως οι περισσότεροι έχουν παιδιά, δουλειά ..

οι γονείς μου είναι Ελλάδα, δε δουλεύουν, όμως δε τους θέλω να αναλαμβάνουν πολύ τα παιδιά, γιατί δεν συμφωνώ με τη διαπαιδαγώγησή τους ...πολλές φωνές και ξύλο...δε θέλω τέτοια στα παιδάκια μου.

Τα πεθρικά κι αυτά μακριά και έχουν και τα άλλα εγγόνια τους...άστα

Η μικρούλα καλά είναι! Μπορεί σήμερα να μας αφήσουν να τη δούμε από κοντά, σε λίγο θα μιλήσω με τους γιατρούς μας!! Και η 3η καλά, συνήλθε τελείως, ένα απλά συναχάκι έμεινε, πήγε και σχολείο σήμερα!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτια σας ευχαριστω παρα παρα πολυ!! μας τον εφεραν!! ειναι μια σταλιτσα ειναι τεραστια τα φορμακια και φοβαμαι οτι θα κρυωνει υπαρχει κατι μικροτερο απο 0? θα στειλω να ψαξουν!

Αγαπες εσπασαν τα νερα την δευτερα το βραδυ βοηθησαμε λιγο και με εναν ορο γιατι ειχε κολλησει η διαστολη στο 2 και στις 5 το πρωι γεννηθηκε χωρις ιδιαιτερους πονους μπορω να πω μονο στην εξοδα πονεσα αρκετα γιατι το κεφαλακι ηταν στο πλαι και με τραυματισε λιγακι αλλα ολα καλα. οταν ακουσα το βαρος δεν το πιστευα! μπηκε στην θερμοκοιτιδα για ενα 24 και τωρα εδω μαζι μας!! ειμαι πολυ χαρουμενη ευχομαι σε ολες τα καλυτερα και με εναν πονο!

sangre μου μην αγχωνεσαι και μην στεναχωριεσαι για τιποτα κοριτσακι τωρα στα τελευταια θα ε πιασει πανικος?

baby blue μου, ξαφνικά έγιναν όλα ε? Τέλειο που δεν παιδεύτηκες πολύ!!

Τι ωραία που τον έχετε μαζί σας! Είναι μαγικές αυτές οι πρώτες στιγμές..ανυπομονώ και για τις δικές μας!!

Για τα φορμάκια, μην αγχώνεσαι...θα μεγαλώσει τόσο γρήγορα που δε θα το πιστεύεις...για πότε τα 0 δε θα σας κάνουν...:D


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Babyblue ξερω πως τα ορκεστρα εχουν πιο μικρα απο μηδεν.

Ναταλιτσα το μονο που βασιζομαι ειναι να ειναι στο μαιευτηριο οση ωρα θα γενναω για να ερθειο αντρας μου στην αιθουσα τοκετου...αυτο τιποτα αλλο... Αλαα αυτοι νομιζουν πως στο τριτο απο τη στιγμη που θα ξεκινησει ο τοκετος εχεις μπροστα σου ωρες ατελειωτες. Ασε τα νευρα μου. Αλλιως θα τα παρει ο αντρας μου μετα και θα φυγουν και εγω εχω κανονησει να βγω το πρωτο 24 ωρο γι αυτο το λογο ουτε εγω τα αφηνω σε παππου γιαγια αλα για αλλο λογο τα μπουκωνουν γλυκα δεν τους λενε ποτε τιποτα η πληρς αναρχια εκτος αυτου κανουν επικα λαθη σε αυτονοητα πραματα πχ στη πανα η στα ρουχα η στο φαι ασε. Και κατι που θεωρω βασικοτατο ειναι οτι δε τηρουν τις υποσχεσεις τους το λενε για να το πουν. Καλα νεα να χεις απο τη μικρουλα σου ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

Babyblue ξερω πως τα ορκεστρα εχουν πιο μικρα απο μηδεν.

Ναταλιτσα το μονο που βασιζομαι ειναι να ειναι στο μαιευτηριο οση ωρα θα γενναω για να ερθειο αντρας μου στην αιθουσα τοκετου...αυτο τιποτα αλλο... Αλαα αυτοι νομιζουν πως στο τριτο απο τη στιγμη που θα ξεκινησει ο τοκετος εχεις μπροστα σου ωρες ατελειωτες. Ασε τα νευρα μου. Αλλιως θα τα παρει ο αντρας μου μετα και θα φυγουν και εγω εχω κανονησει να βγω το πρωτο 24 ωρο γι αυτο το λογο ουτε εγω τα αφηνω σε παππου γιαγια αλα για αλλο λογο τα μπουκωνουν γλυκα δεν τους λενε ποτε τιποτα η πληρς αναρχια εκτος αυτου κανουν επικα λαθη σε αυτονοητα πραματα πχ στη πανα η στα ρουχα η στο φαι ασε. Και κατι που θεωρω βασικοτατο ειναι οτι δε τηρουν τις υποσχεσεις τους το λενε για να το πουν. Καλα νεα να χεις απο τη μικρουλα σου ευχομαι

αχ σανγκρε μου, ταυτίζομαι βρε κορίτσι μου στο θέμα με τους παππουδογιαγιάδες...τα παιδιά θα τα πάρεις στο μαιευτήριο? εννοώ απέξω, όχι μέσα φυσικά :tongue:

ευχαριστώ πολύ!! τελικά ούτε σήμερα θα τη δούμε τη μπεμπούλα, αλλά χαλάλι της!! Άραγε να της λείπουμε? Ποιος να ξέρει?

Σήμερα έχουμε συνάντηση με δασκάλους και στο σχολείο της μεγάλης μου..άντε να δούμε τι θα μάθουμε για το καμάρι μου...:P


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Να μας ζήσουν τα γεννητούρια!!!!! Γερά παιδάκια!!!!! Μπράβο μανούλες. Εμείς ακόμα κλωτσαμε την κοιλίτσα της μαμάς, δεν μας βλέπω για μανούλα Ιανουαρίου είναι λίγο βιαστικός!

Σαγκρε ταυτίστηκα!!!! Εμένα μου είπε η πεθερά μου να γέννησω μετά τις γιορτές γιατί έχουν τραπέζι. Χαχα αχαχαχαχα της είπα εντάξει θα το κανονίσω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλημερα!! ηρθε χθες ο μπεμπης μας πρωι πρωι 2680 τελικα. μπηκε στην θερμοκοιτιδα αλλα μολις μας ζητηαν ρουχαλακια και κουβερτουλα οποτε μαλλον θα μας τον φερουν! εσεις πως ειστε?

Babyblue να σας ζήσει το αγοράκι σας!!! Γέρος κ τυχερός να ειναι!

Όσο για το βάρος, ενα θα σου πω, η κόρη μου γεννήθηκε 2 μέρες πριν την πητ 2620.... παίρνουν αμέσως βάρος κ με αποκλειστικό θηλασμό! Μην το φοβάσαι καθόλου!

Όσο για μικρά νούμερα, έχει το h&m, orchestra και το next.


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...