Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Lila ki είπε:

      Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

      Χριστος Ανεστη! Και εγώ λαχανιαζω πολύ εύκολα. Εγώ έχω επαναληπτική χοριακης την Τετάρτη...αν πάνε όλα καλά λογικά θα μου πούνε να κλείσω για τον πρώτο υπέρηχο.

      On 4/5/2024 at 2:43 ΜΜ, Faith22 είπε:

      Κορίτσια μου πρότειναν έναν γιατρό στο δημόσιο,στο Αλεξάνδρας.Δεν είναι τεράστιο ρίσκο λέτε?

      Δυστυχώς δε γνωρίζω καθόλου πόσο ρίσκο είναι. Οι κοπέλες που έχουν προχωρημένη εγκυμοσύνη ή έχουν ήδη παιδάκι μπορούν να βοηθήσουν...Έχεις αποφασίσει να φύγεις ε? 

      On 4/5/2024 at 3:47 ΜΜ, Angot είπε:

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

      Πως είσαι?? Ελπίζω να μην ξαναειχες το ίδιο...

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

Κοριτσια την πεμπτη θα ξερω πιο σιγουρα εχω ντοκ να με δει το κοβω να με τρεχει για να κατεβει νταξει δεν ειναι τιποτα μια γενικη ενα ξεπιδαριασμα στα χριστουγεννιατικα και καμμια επαφουλα και βουρ για γεννα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια ! Διαβαζα ολα τα νεα σας κ ευχομαι οτι καλυτερο για τα μικρα μπεμπακια μας!! Οντως θα μεινουμε λιγες για Ιανουαριο..χαχα Εμεις χθες καναμε doppler και ηταν πολυ καλό ! Εχουμε φτασει τα 2.300kg. Μου ειπε ο γιατρος μου οτι ετσι οπως φαινεται θα βγει μεγαλουτσικο μωρο.. Εμενα ΠΗΤ ειναι 25/01 αλλα επειδη εχει γρηγοροτερη αναπτυξη ισως γεννησω κ νωριτερα.. Ναταλία ευχομαι η μικρουλα σου να φαει σήμερα..σε καταλαβαινω γιατι εγω γεννηθηκα 1100γρ προωρη κ η μαμα μου ειχε τετοιο ανχος αν θα επαιρνα βάρος..αλλα τελικα τα καταφερα κ βγηκα γερη κ δυνατη !!! Εγω εχω ξεκινησει να πλενω τα μωρουδιακα κορμακια κτλ αλλα κουραζομαι πολυ ευκολα εδω κ κάποιες μερες..οποτε τα κάνω όλα σιγα σιγά..

Link to comment
Share on other sites

Παντως κοπελια το δικο μου το πρωτο εφτασε 4100και τελικα βγηκε με προκληση σαραντα και μια ενω το αλλο το ζουζουνι 3809εσκασε μυτη μονο του δυο μερες πριν την πητ δεν εχει να κανει παντως το να γεννηθει μεγαλο εχει ενα καλο πως θα ξεπεταχτει πιο γρηγορα κι ενα κακο ισως σε ζορισει λιγο στη γεννα. Ολα καλα ομως το δικο μου στο ντοπλερ 2100 στα κιλα του μου ειπε μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα τι να με βιαζει εκεινος βιαζεται...εκανε κατι ακροβατικα τον ογδοο και κατεβηκε πολυ γρηγορα και μου ειπαν αν συνεχισεις ετσι γεννας οποτε χαλαρωσε λιγο ε τωρα επειδη ειναι τριτο λενε θα ρθει λιγο πιο νωρις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε Ναταλία! Τι να πω για την κόρη σου! Ελπίζω να ανοίξει η όρεξη της! Φαντάζομαι οι γιατροί θα ειναι καθησυχαστικοί...

Sweetalecia που χάθηκες εσυ; σε φάγαν τα πλυσίματα κ οι δουλειές;

Σάγκρε λογικό μου ακούγεται στην 3η γέννα, να βγει λίγο πιο νωρίς... λίγο όμως! Μην το παρακάνει ο μικρός!

Εμείς έχουμε γιατρό σε μια βδομάδα... πρέπει να κανω κ εξετάσεις...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Λόγω θέσης λοιπόν. Όλα καλά sangreluna απο οτι βλέπω την Πέμπτη μπαίνεις στον μήνα σου όποτε κανένα άγχος. Φυσιολογικά θα γεννήσεις, αφού έχει πάρει θέση. Εδώ γέννησες φυσιολογικά το πρώτο με 4100! Έγραψες για επαφή νωρίτερα και συγκλονίστηκα! Ξέχασα οτι σε εσάς επιτρέπονται οι επαφές και ποσό μάλλον βοηθάνε κιόλας τον τελευταίο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως κοπελια το δικο μου το πρωτο εφτασε 4100και τελικα βγηκε με προκληση σαραντα και μια ενω το αλλο το ζουζουνι 3809εσκασε μυτη μονο του δυο μερες πριν την πητ δεν εχει να κανει παντως το να γεννηθει μεγαλο εχει ενα καλο πως θα ξεπεταχτει πιο γρηγορα κι ενα κακο ισως σε ζορισει λιγο στη γεννα. Ολα καλα ομως το δικο μου στο ντοπλερ 2100 στα κιλα του μου ειπε μια χαρα.

Με βαση την εμπειρια σου κατι θα ξερεις παραπανω..Ας μεινει όσο θέλει στην κοιλίτσα κ να βγεί όποτε το αποφασίσει αρκει να ειναι γερή 😊 4100; πωπω τέλεια ! Ολα καλά να σου πάνε και τώρα !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια καλημερα!! πως ειστε? εμεις χθες την βγαλαμε στο νοσοκομειο με συσπασεις καθε 30 λεπτα, πραγματικα νομιζα οτι γενναω κατα τις 11 σταματησαν και το πρωι φυγαμε! καναμε ενεση κορτιζονης και τωρα στο κρεβατι μεχρι να μπω στο μηνα μου. Το κακο νεο οτι ο πλακουντας εχει φτασει σε σταδιο ωριμανσης 3, ο μπεμπουκος μας μονο 2 κιλα οποτε αρχιζουμε στενη παρακολουθηση καθε 3 ημερες γιατι φοβαται οτι θα σταματησει η τροφοδασια του μικρου!! εσεις ελπιζω ολες καλα!!

yotaki μου με τα καλο ολα θα πανε καλα!!

Ναταλακι πως ειναι σημερα η μπεμπουλα?

sangre μου εισαι η πιο προετοιμασμενη και ετοιμη ψυχολογικα απο ολες νομιζω!

Α!! ειχαμε και την Δευτερα την πρωτη συναντηση με την συμβουλο θηλασμου ολα τελεια! το πιστευτε οτι φευγοντας εβλεπα μωρακιαι και ηθελα να τα αρπαξω να τα θηλασω?

Πηρα κ εγω χθες μια λιστα απο το νοσοκομειο σχετικα με το τι πρεπει να εχω μαζι μου και πραγματικα πελαγωσα πρεπει να κραταμε τα παντα!! ακομα και αναλωσιμα οπως πανες και μωρομαντηλα!

Link to comment
Share on other sites

Νταξει μπεμπιμπλου στη πραξη ειναι λιγο πι δυσκολα αλλα και πιο ομορφα καλημερες υπομονη τωρα κι εγω περασα ενα κοψοχολιασμα το προηγουμενο μηνα αλλα ολα καλα θα περασει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Babyblue πως κατάλαβες οτι είχες συσπάσεις; πονούσες; εγώ δεν νιώθω πόνους μόνο κάτι πετρώματα κάποιες φορές. Το καλο με σένα ειναι οτι σε 5 μέρες μπαίνεις στον μήνα σου σύμφωνα με το πινακακι. Όποτε ο γιος σου δεν θα θεωρείται πρόωρος. Κάνε υπομονή και βάστα.το βάρος ειναι μια χαρά και μέχρι να γεννήσεις θα ειναι και καλύτερο. Έχω γίνει έξπερτ στην προωροτητα με τόσα που χω διαβάσει!

Αν ήμουν στη θέση σου και έβλεπαν συσπάσεις θα με έβαζε κατευθείαν για καισαρική απο φόβο μην προκληθεί φ.τ. Αυριο θα κάνω καρδιοτοκογραφημα και έχω φοβηθεί γιατί μπορεί να έχω και να μην τις καταλαβαίνω. Οι βαλίτσες έτοιμες πάντως. Δυο μικρές γέμισα.

Ναταλια τι νέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια.

Babyblue πως κατάλαβες οτι είχες συσπάσεις; πονούσες; εγώ δεν νιώθω πόνους μόνο κάτι πετρώματα κάποιες φορές. Το καλο με σένα ειναι οτι σε 5 μέρες μπαίνεις στον μήνα σου σύμφωνα με το πινακακι. Όποτε ο γιος σου δεν θα θεωρείται πρόωρος. Κάνε υπομονή και βάστα.το βάρος ειναι μια χαρά και μέχρι να γεννήσεις θα ειναι και καλύτερο. Έχω γίνει έξπερτ στην προωροτητα με τόσα που χω διαβάσει!

Αν ήμουν στη θέση σου και έβλεπαν συσπάσεις θα με έβαζε κατευθείαν για καισαρική απο φόβο μην προκληθεί φ.τ. Αυριο θα κάνω καρδιοτοκογραφημα και έχω φοβηθεί γιατί μπορεί να έχω και να μην τις καταλαβαίνω. Οι βαλίτσες έτοιμες πάντως. Δυο μικρές γέμισα.

Ναταλια τι νέα;

από την Δευτερα ειχα συσπασεις σαν πετρωμα χωρις πονο 1-2 την ωρα ακανονηστα, χθες το πρωι ειχα προγραμματισμενο ραντεβού με τον γιατρο και όταν του ειπα για τις συσπασεις ειπε να μου κανουν nst, από την ωρα που ξαπλωσα στο κρεβατι για τον καρδιοτοκογραφο μεχρι και το βραδυ ενιωθα εντονους πονους κάθε 30 λεπτα! μετα τις 11 σταματησαν και τωρα παλι τα ιδια εχω αγχωθει δεν μπορω να παρω ανασα! ποναει και ο ποπος μου από την ενεση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...