Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Τι κάμετε κορίτσια μου !!! Μου έκλεισαν το πρώτο υπέρηχο να δπυμε πως προχωράμε κ εάν είναι όλα καλα στις 7 εβδομάδες … αλλά νιώθω τρομερή αδυναμία … λαχάνιασμα θέλω να είμαι μόνο στο κρεβάτι να κοιμάμαι … μήπως μου λείπει Σίδηρος ; Τους πήρα τηλέφωνο σήμερα αλλά δεν με έχουν καλέσει ακόμα πίσω .. 

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

Η μικρη σου δειχνει χαρακτηρα κανει διαιτα για τις γιορτες χαχαχα ολα καλα θα πανε ναταλακι συντομα θα χεις κοντα και τις τεσσερις δεσποινιδες στο σπιτακι σας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια! Marirene περαστικά σας! Ναταλια έφαγε σήμερα η Μπέμπα σου; πως ειναι; εμείς σήμερα το βράδυ έχουμε πάλι Doppler για να δούμε σε τι κατάσταση βρισκόμαστε. Ενώ τα χω όλα πλυμένα κ σιδερωμένα, έχω ψωνίσει τα είδη φαρμακείου και γενικά οτι χρειάζεται, δεν έχω φτιάξει τη βαλίτσα. Κάθομαι και την κοιτάζω! Επειδή γεννάω στο Αλεξάνδρα θα πρέπει να τα πάρω όλα. Ρώτησα μια μέρα που είχα πάει μια μαία απο την κλινική αν υπάρχει λίστα με το τι πρέπει να πάρω μαζί μου και μου απάντησε οτι δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα! Και να πάρω τα πάντα που θα χρειάζεται το μωρό μου και εγώ εκτός απο πάνες. Όποτε χρειάζομαι απο σεντονακια για λίκνο μέχρι πετσέτες, ρούχαλακια μωρών, κουβερτουλες μωρών γενικά τα πάντα. Έχω πελαγώσει. Κοίταξα και σε αλλά καφε έχω πάρει μια ιδέα αλλά αυτο που μου απάντησε να πάρω τα πάντα μου έχει τινάξει τα μυαλά. Άραγε για μένα θα έχουν σεντόνια η θα πρέπει να πάρω και δικά μου; τέτοια ωραία πράγματα.

Μόλις γυρίσω απο τον υπέρηχο θα ασχοληθώ. Κάτι τέτοιες στιγμές μετανιώνω που άλλαξα γιατρό και βρήκα κρατικό. Τώρα αν γεννούσα στο Λητω που ήταν ο προηγούμενος γιατρός μου δεν θα είχα τέτοια θέματα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Εμείς ευτυχώς είμαστε καλύτερα!

Yota μπράβο σου που τα έχεις όλα έτοιμα! Εγώ ακόμα έχω δρόμο... να φανταστείς μέχρι κ νυχτικά για το μαιευτήριο χρειάζομαι κ δεν έχω πάρει ακόμα. Κ οτι έχω για τον μπέμπη ειναι άπλυτο... έχω μπροστά μου όμως καιρό!

Περιμένουμε κ νέα σου απο το γιατρό!

Ναταλια γιατι κάνει τέτοια τερτίπια η μικρή σου με το φαγητό; με μπιμπερό την ταΐζουν;

Σαγκρε χαράς το κουράγιο σου με τις βόλτες!


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια . Ελπίζω να είναι όλα καλά σε ολες σας

Ναταλία τα νέα σου είναι αρκετά καλά απο οτι καταλαβαίνω κ ελπίζω η μικρη να παρει γρήγορα τα πάνω της

Γιωτα μην αγχώνεσαι ολα θα παρουν το δρομο τους μόλις έρθουν τα μωράκια. Το αγχος θα υπάρχει οσα παιδια κ να εχεις. Εγω πχ χθες πηγα στο μαιευτήριο να δω μια φιλη μου κ επαθα σοκ με το ποσο μικρουλξ ηταν το μωρο....σαν να μην ειχα ξαναδει! Με επιασε ενας πανικος τι θα κανω κ πως θα τα βγλαω περα κε το μωρο και με τον μεγαλο οπως ειπε κ η marirene.

Κατ τα αλλα κ εγω απλα εχω ξεχωρισει τι χρειαζομαι κ δεν εχω πλυνει τιποτα...νιωθω και πολυ ατονια τις τελευταιες μερες κ δεν ξερω γιατι ..ολη τη μερα νιωθω να κλεινουν τα ματια μου... το εχει καμια αλλη?? Φιλια

Link to comment
Share on other sites

Lidisa εγώ ατονία ένιωθα πολύ όταν ο αιματοκρίτης μου ήταν στα πιο χαμηλά (29). Τότε ήταν που άρχισα να παίρνω τρεις σιδήρους την ημέρα. Μήπως σου χει πέσει ο αιματοκρίτης; ή μήπως έχεις τίποτα υπογλυκαιμίες;

κατά τα λοιπά κατάλαβα οτι όλες αγωνία έχουμε και τελικά για εσάς τις και απο πριν μανούλες υπαρχΟυν αλλά άγχη που δεν τα είχα φανταστεί. Και οι δυσκολίες μπορεί να ειναι και περισσότερες. Φιλια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κορίτσια!

sangre μου, κατάλαβα...έχεις πολλά τρεξίματα...εύχομαι ο 3ος να βγει ησυχούλης...να ισορροπήσει κάπως. Οι δικές μου, είναι διαχειρίσιμιες οι 2....οι 2 όμως είναι ακριβώς αυτό που περιγραφεις...καλόγνωμο παιδάκι, σε υπακούει μεν, αλλά μεν βάζει πωπό κάτω...όλη μέρα τρέχει σαν κατσίκι και δεν μαντρώνεται με τιποτα..

marirene μου, τι ωραιο που συνηλθε η μικρούλα! με μπιμπερό την ταιζουν, αλλα της εχουν και κατι που ειαι σαν ορος και εχει κι αυτο θρεπτικες ουσιες.

lidisa ου, περα απο αυτο που λεεει η yota με τον αιματοκριτη, μηπως παρακουραζεσαι βρε? και δεν κοιμασαι και καλα? να ξεκουραζεσαι ε? μην το παρακανεις με τις δουλειες..

yotaκι μου, τι ωραια!! περιμενουμε νεα απο το doppler! Για τα πράγματα, ενταξει εχεις κανει το πρωτο βημα ηδη, τη συλλογη των πραγματων...μενει μονο το φτιαξιμο της βαλιτσας που ειναι ευκολακι!

εμείς ούτε σήμερα φάγαμε καλά κια έχω αρχίσει να αγχώνομαι...δεν είμααστε τώρα για πισωγυρίσματα...ας ελπίσουμε να ανακάνψει γρηγορα, γιατι χασαμε και 20 γρ... :(


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ναταλια μου εύχομαι σήμερα να φάει όσα δεν έφαγε 2 μέρες! Έτσι και αλλιώς τα θρεπτικά τα θρεπτικά τα παίρνει απο τον όρο θέλει δεν θέλει! Μη φοβάσαι και όλα καλά θα πάνε.

Τα νέα μου τώρα. Οι μικρές καλά ειναι, έφτασαν 2 κιλά η καθεμία, σήμερα είμαστε 33 εβδ. και 3 ημ. Το κακό νέο ειναι οτι ο τράχηλος έχει λεπτύνει πολύ, ειναι στα 8 χιλιοστά και εμφανίζει χοανωση. Την Πέμπτη θα κάνω NST και αν ειναι καλο και δεν έχω συσπάσεις τότε θα μπω στο νοσοκομείο την Τρίτη 13 Δεκέμβρη και στις 14 γεννάω. Αν δεν ειναι καλο και έχω συσπάσεις θα γεννήσω νωρίτερα. Δηλαδή σε λιγότερο απο 9 μέρες γεννάω. Ο γιατρός μου θέλει οπωσδήποτε να προχωρήσουμε σε καισαρική πριν προκληθεί τοκετός απο μόνο του και πάθουμε καμία ζημιά. Δεν θα κοιμηθώ απόψε όπως καταλαβαίνετε. Sangreluna σε έφαγα στην στροφή!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!! Δεν κρατιέστε βλέπω...μόνη μου θα μείνω στο τέλος να μιλάω.... βέβαια κ εγω παρακαλάω να περασει ο μήνας οσο το δυνατό γρηγορότερα!! Θελω να τη δω....νιωθω ανασφάλεια που δεν τη βλέπω (το ίδιο ένιωθα κ στην πρωτη εγκυμοσυνη κ αυτος ειναι ο λόγος που δεν μ άρεσε αυτη η περιοδος)!!! Επίσης θέλω να να ξαναβρω τις δυναμεις μου κ να κοιμηθω μπρουμυτα !!! Γκρίνια εχω μαλλον!

Ναταλία πως ειναι η μικρη?τρώει???

Γιωτα με το καλο κ μην αγχώνεσαι με την καισαρική...εγω δεν πονεσα καθόλου μα καθόλου κ αυτος ειναι ενας λόγος που δεν πολύ θέλω να προσπαθήσω για φυσιολογικο οπως θελει ο γιατρός!

Link to comment
Share on other sites

Γιωτακι σε λαθος καφε ποσταρα λοιπον ουδενα προ του τελους κακαριζε χιχιχι με το καλο κοπελια αντε να γεννησεις να ελαφρωσεις και στα δικα μας οι υπολοιπες...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Γιώτα τι να πω; σε 9 μέρες;;; με το καλονα συναντήσεις τις κούκλες σου!

Όλα καλά θα πάνε!

Να ρωτήσω γιατι φοβάται μην αρχίσει ο τοκετός; υπάρχει πρόβλημα να προχωρήσουν σε καισαρική ενώ έχει αρχίσει ο φυσιολογικός τοκετός; ρωτάω γιατι μου το έχουν ξαναπεί κ δεν έχω ρωτήσει το γιατρό μου.

Lidisa μαζί θα κρατήσουμε το καφέ Ιανουαρίου! Χιχι

Μην ξεχνάς, εγώ έχω πητ 31/1!

Αν κ θα προτιμούσα να γενναγα Δεκέμβρη ή Φεβρουάριο... ο Ιανουάριος μου φαίνεται "ξενέρωτος" μήνας!

Ναταλια πως ειναι σήμερα η μικρούλα;


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017 & ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ

nataliag ΠΗΤ 02/02 - ΓΕΝΝΗΣΗ 19/11/2016 - it's a girl! (4ο)

apapa ΠΗΤ 02/01 (Ρέα) - it's a girl! (1ο)

foinix ΠΗΤ 06/01 - it's a girl! (1ο)

mamachita1978 ΠΗΤ 06/01- it's a boy! (2ο)

Αγγελινα87 ΠΗΤ 08/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - it's a girl! (1ο)

sangreluna ΠΗΤ 08/01 (Ρέα) - it's magaki (3ο)

elena87 ΠΗΤ 10/01 - it's a girl! (1ο)

phot ΠΗΤ 11/01 - it's a boy!

babyblue ΠΗΤ 12/01 (Βενιζέλειο, Κρήτη) - it's a boy! (1ο)

elia ΠΗΤ 12/01 - it's a boy! (1ο)

behitze ΠΗΤ 13/01 - it's a girl! (2ο)

aggeliki-xal ΠΗΤ 15/01 - it's a boy!

Aura ΠΗΤ 17/01 (Αλεξάνδρα) - it's a girl! (2ο)

Coccinelle ΠΗΤ 19/01 - it's a girl! (2ο)

MIMIKA79 ΠΗΤ 20/01 - it's a boy! (2ο)

Yota1 ΠΗΤ 20/01 (Αλεξάνδρα) - they are twin girls!

Maria.1989 ΠΗΤ 24/01

Mariadimi ΠΗΤ 25/01 - it's a boy! (3ο)

Sweetalecia ΠΗΤ 25/01 - it's a girl! (1ο)

eleniart ΠΗΤ 26/01 - it's a boy!

Lidisa ΠΗΤ 28/01 (Γαία) - it's a girl! (2ο)

sokolata84 ΠΗΤ 28/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - (2ο)

ntinani ΠΗΤ 30/01

marirene ΠΗΤ 31/01 (Λητώ) - it's a boy! (2ο)


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

yotaκι μου, με το καλό να τις δεχτείς!! όλα καλά θα πάνε, απλά ίσως χρειατεί να αρχίσεις να ετοιμάζεις τη βαλιτσούλα! :tongue:

Αχ την ίδια χρονιά θα γεννηθούν τα μωρά μας, θα είναι συμμαθήτριες!! :tongue:

με το καλό κορίτσι μου!!!

sangre μου, μη βλέπεις εσύ...έχεις καιρό! :P:tongue:

Lidisa μου, λογικό να εξαντλήθηκες βρε! Μπαίνεις στο μήνα σου σε λίγο, οπότε βαραίνεις! έχεις και το μικρό, όσο να ναι μια έξτρα κούραση! κουράγιο! φτάνει η ώρα που θα τη δεις τη μπέμπα σου και θα την αγκαλιάσεις!

εμείς άσχημα νέα...3η σερί μέρα που δεν τρώμε..τώρα τελειώνοντας από τη δουλειά θα περάσω να τη δω...με έχει πιάσει το παράπονο, γιατί να μην τρώει αυτό το παιδί?? :(


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ναταλία μου υπομονή...θα πάρει τα πανω της η μικρούλα. Οι γιατροί τι σου λένε?ανησυχούν? Θα δεις οτι σε λίγο θα ειναι ολα αυτά μια μακρινη αναμνηση κ θα εχεις κ τις 4 κουκλες σπιτι....μπραβο σου που πας στη δουλειά σε βοηθάει να ξεχνιεσαι νομιζω!

Γιωτα η βαλιτσα σου πρέπει να ειναι ετοιμη πλεον κ διπλα στην πορτα χαχαχα!!

Marirene θα γκρινιζουμε οτι δεν περνούν οι μερες μαζι!οι υπολοιπες που ειναι????μαλλον θα πλενουν κ θα σιδερωνουν σε αντιθεση με μενα που καθομαι κ τα κοιτάω!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι να γεννησετε στην ωρα σας και με έναν πόνο!

Marirene δεν το κατάλαβα και εγώ αυτο και ήμουν πολύ σοκαρισμένη για να ρωτήσω. Απλά τον είδα ανήσυχο μην ξεκινήσει ο φυσιολογικός τοκετός. Ίσως να φταίει που μοιράζονται τον πλακούντα. Θα ρωτήσω την Πέμπτη.

Ναταλια μήπως θέλει να την ταΐσεις εσύ; σε αφήνουν να προσπαθήσεις; ζήτησε το.

Link to comment
Share on other sites

Ναταλια της δινουν δικο σου μητρικο η σκονογαλα. Οντως αν μπορουσες να την ταισεις να την παρεις αγκαλιτσα δε θα βοηθουσε; μην αγχωνεσαι οι γιατροι τι λενε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...