Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

Πάλι τώρα έχεις; παρτον τηλέφωνο. Το πιθανότερο ειναι να σταματήσουν, όπως και χτες. Και εμένα πονούσε ο πωπός απο τις κορτιζονες και όχι μόνο αυτο ένιωθα τελείως διαλυμένη και αδύναμη. Το κάνει αυτο η κορτιζόνη μην αγχώνεσαι. Μη φας αλάτι καθόλου κι ζαχαρη για 2-3 μέρες. Babyblue ηρέμησε όλα καλά θα πανε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Babayblue σε ταλαιπωρεί το αγοράκι σου! Ελπίζω σύντομα να σταματήσουν οι συσπάσεις κ να ηρεμησεις! Να περάσει όσο μεγαλύτερο διάστημα απο τον 9ο για να μεγαλώσει το νινακι! Υπομονή γλυκιά μου!

Yota κ εγώ έχω συσπάσεις/πετρώματα, ενώ στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ήξερα τι ήταν... μέχρι κπ βαθμό ειναι φυσιολογικά όλα αυτά πάντως. Πάντως σε εμένα τα πετρώματα ειναι ενοχλητικα, δεν ξέρω για εσάς...

Οι υπόλοιπες πως είστε κορίτσια;;


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα ! επειδη εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη ..τι εννοειται οταν λετε πετρωματα; εγω δεν εχω νιωσει κατι μεχρι αυτη τη στιγμη..στις 25/12 μπαινω στο μηνα μου κ τοτε μου ειπε ο γιατρος ισως εχω καποια πονακια χαμηλα..

Γενικα ειμαι μια χαρα σλλα η μικρουλα ειναι σουπερ δραστηρια τις τελευταιες μερες..υπερκινητικη :-)

Να κανω μια χαζοερωτηση που σιγουρα θα ξερετε..ως μανουλες..για αρχή ποσα σελτεδακια-πετσετουλες χρειαζεται το μωρο?

Link to comment
Share on other sites

Καμμια δεκαρια απ το καθενα κοπελια λοιπον πετρωμα ειναι συσπαση χωρις πονο φαντασου να φαντασου σαν να κανεις κοιλιακους οταν σηκωνσαι και σφιγγουν οι μυς ε αυτο γινεται απο μονο του συνηθως στις πρωτοτοκες δεν ειναι τοσο εντονο γι αυτο και συνηθως περνουν ολες τιςμερες οπως και να χει αν σε καποια δαση πονας πολυ και για πολυ ωρα η δεις αιμα παιρνεις τον ντοκ τηλ αμεσως.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καμμια δεκαρια απ το καθενα κοπελια λοιπον πετρωμα ειναι συσπαση χωρις πονο φαντασου να φαντασου σαν να κανεις κοιλιακους οταν σηκωνσαι και σφιγγουν οι μυς ε αυτο γινεται απο μονο του συνηθως στις πρωτοτοκες δεν ειναι τοσο εντονο γι αυτο και συνηθως περνουν ολες τιςμερες οπως και να χει αν σε καποια δαση πονας πολυ και για πολυ ωρα η δεις αιμα παιρνεις τον ντοκ τηλ αμεσως.

Ευχαριστω πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Φάγαμε επιτέλους καλά μετά από πόσες μέρες!!

Δε μπήκα καθόλου χθες γιατί ήμουν πάρα πολύ αγχωμένη για το μωρό, αφήστε που πέρασα σχεδόν το μισό απόγευμα να μιλάω με τους γιατρούς! Τελικά, τέλος καλό, όλα καλά!

Εσείς? Τι νέα?

όλα καλά? ;)


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ναταλακιιιιιι μπραβο στο κοριτσι σου ολα καλα να πανε.

ευχαριστουμε πολυ σανγκρε μου!!

εσεις ολα καλα? τι κανουν τα 2 εξωμαγκακια και το μεσα μαγκακι? :tongue:


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!!! όπως βλέπεται χάθηκα πάλι, αλλά επανήλθα!! Διάβασα και ασχημα νέα αλλά και όμορφα!!! Βρε Ναταλία τι περιπέτεια και αυτή κορίτσι μου;;; είναι ο κρυφός μου φόβος απο τότε που έπαθα τις συσπάσεις και φοβάμαι ακόμα κ τώρα να μην γεννήσω πριν την ώρα μου!!!! Βλέπω το μπουμπούκι σου μια χαρά τα πάει είναι μαχήτρια!! Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να γυρίσετε γρήγορα στο σπίτι σας!!

Σαγκρε απορώ πως αντέχεις με τα 2 ταλιμπανάκια!! Ελπίζω να κρατηθει το αλλο μέσα και να μην βιαστεί!!! καλά αποτελέσματα σήμερα!!! περιμένουμε νέα απο τον γιατρό!

Γιωτάκι βλέπω ουτε κ εσυ άντεχεις μέχρι τον Ιανουάριο, αντε δεν πειράζει θα κανεις γιορτές με τα μικρά σου, να δεις πόσο όμορφες θα είναι αυτες οι γιορτες!!!!

babyblue πως είσαι σήμερα;; συνεχίζουν οι συσπάσεις;;

''''''κ ενώ "γνωρίζω" απο μωρά, φοβάμαι πως θα μπορέσω να συνδυάσω άριστα το να είμαι μαμά ενός νηπίου κ ενός νεογέννητου!'''' marirene στο ίδιο καζάνι βράζουμε!!! ειλικρινά έχω πει πολλές φορές ότι δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη να γεννήσω γτ δεν ξέρω πως θα αντιδράσει ο μικρός.. ούτε να χαϊδέψω την κοιλιά μου δεν μπορώ και σκέφτομαι ότι θα είναι πολύ αδικημένο το καημένο το μικράκι μου γτ δεν θα μπορώ να του δίνω πολύ σημασία όταν θα είναι ο γιος μου μαζί!!! ουφφφ δεν ξέρω, αντί να με πιάνει το αγχος για την γέννα, για το πως θα είναι αυτη τη φορά; πως θα ειμαι εγω; πως θα ειναι το μωρο; αγχώνομαι για την αντίδραση του γιου μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


βαλίτσες ετοιμάσατε;; εγω σκέφτομαι το Σάββατο να ξεκινησω! αυριο έχω γιατρο και αναλόγως τι θα μου πει, θα δω τι θα κάνω! ο αιματοκρίτης μου δεν ξέρω που βρίσκεται μάλλον θα μου πει για επανέλεγχο την Δευτέρα και θα κάνω και την επαναληπτική για τα χλαμύδια. Βρε κορίτσια πόνους έχετε;;; εγω εδω και καιρο δεν αντέχω την δεξιά μου πλευρά, νομίζω θα σπάσουν τα πλευρά μου και η μέση μου είναι διαλυμένη. Επίσης απο κάτω νιώθω κατι τσιμπήματα έντονα, λες και θα βγάλει κανα χέρι το έμβρυο απο κάτω κ θα με χαιρετήσει, χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα ! επειδη εμενα ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη ..τι εννοειται οταν λετε πετρωματα; εγω δεν εχω νιωσει κατι μεχρι αυτη τη στιγμη..στις 25/12 μπαινω στο μηνα μου κ τοτε μου ειπε ο γιατρος ισως εχω καποια πονακια χαμηλα..

Γενικα ειμαι μια χαρα σλλα η μικρουλα ειναι σουπερ δραστηρια τις τελευταιες μερες..υπερκινητικη :-)

Να κανω μια χαζοερωτηση που σιγουρα θα ξερετε..ως μανουλες..για αρχή ποσα σελτεδακια-πετσετουλες χρειαζεται το μωρο?

Κ εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη άκουγα πετρώματα κ δεν είχα ιδέα τι εννοούν! Όμως τωρα τα έχω καταλάβει μια χαρά, κ απο νωρίς!

Κ ο μπέμπης μου, όπως λες, υπερδραστήριος!

Σελτεδακια εννοείς για το στρώμα του λίκνου/καλαθουνας; γιατι πχ στο στρώμα της κούνιας έχω πάρει αδιάβροχο υπόστρωμα, αν κ ποτέ δεν χρειάστηκε στην μικρή μου! Τα χρησιμοποιώ όμως στο στρωματακι της αλλαξιερας, αλλα 4-5 φτάνουν. Ούτως ή άλλως θα βάζεις συχνά πλυντήριο... τωρα για πετσετουλες, φαντάζομαι εννοείς για να πλένεις το μωράκι κάθε φορά που αλλάζεις πάνα. 10 ειναι υπεραρκετά...

Καλημέρα κορίτσια!!

Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Φάγαμε επιτέλους καλά μετά από πόσες μέρες!!

Δε μπήκα καθόλου χθες γιατί ήμουν πάρα πολύ αγχωμένη για το μωρό, αφήστε που πέρασα σχεδόν το μισό απόγευμα να μιλάω με τους γιατρούς! Τελικά, τέλος καλό, όλα καλά!

Εσείς? Τι νέα?

όλα καλά? ;)

Μπράβο Ναταλία στη μικρούλα σου!! Άντε, να πάρει τα πάνω της σιγά σιγά, να έρθει σπίτι!

καλημέρα κορίτσια!!! όπως βλέπεται χάθηκα πάλι, αλλά επανήλθα!! Διάβασα και ασχημα νέα αλλά και όμορφα!!! Βρε Ναταλία τι περιπέτεια και αυτή κορίτσι μου;;; είναι ο κρυφός μου φόβος απο τότε που έπαθα τις συσπάσεις και φοβάμαι ακόμα κ τώρα να μην γεννήσω πριν την ώρα μου!!!! Βλέπω το μπουμπούκι σου μια χαρά τα πάει είναι μαχήτρια!! Ευχομαι να πάνε όλα καλά και να γυρίσετε γρήγορα στο σπίτι σας!!

Σαγκρε απορώ πως αντέχεις με τα 2 ταλιμπανάκια!! Ελπίζω να κρατηθει το αλλο μέσα και να μην βιαστεί!!! καλά αποτελέσματα σήμερα!!! περιμένουμε νέα απο τον γιατρό!

Γιωτάκι βλέπω ουτε κ εσυ άντεχεις μέχρι τον Ιανουάριο, αντε δεν πειράζει θα κανεις γιορτές με τα μικρά σου, να δεις πόσο όμορφες θα είναι αυτες οι γιορτες!!!!

babyblue πως είσαι σήμερα;; συνεχίζουν οι συσπάσεις;;

''''''κ ενώ "γνωρίζω" απο μωρά, φοβάμαι πως θα μπορέσω να συνδυάσω άριστα το να είμαι μαμά ενός νηπίου κ ενός νεογέννητου!'''' marirene στο ίδιο καζάνι βράζουμε!!! ειλικρινά έχω πει πολλές φορές ότι δεν είμαι ψυχολογικά έτοιμη να γεννήσω γτ δεν ξέρω πως θα αντιδράσει ο μικρός.. ούτε να χαϊδέψω την κοιλιά μου δεν μπορώ και σκέφτομαι ότι θα είναι πολύ αδικημένο το καημένο το μικράκι μου γτ δεν θα μπορώ να του δίνω πολύ σημασία όταν θα είναι ο γιος μου μαζί!!! ουφφφ δεν ξέρω, αντί να με πιάνει το αγχος για την γέννα, για το πως θα είναι αυτη τη φορά; πως θα ειμαι εγω; πως θα ειναι το μωρο; αγχώνομαι για την αντίδραση του γιου μου!!!

Sokolata εγώ φοβάμαι μην αδικήσω την κόρη μου... θεωρώ οτι το βρέφος ειναι δύσκολο να το αγνοήσεις. Οι ανάγκες του ειναι τόσο έντονες κ άμεσες, ειδικά αν θηλαζεις που ειναι κολλημένο πάνω σου. Αυτό που σκέφτομαι να εφαρμόσω όμως ειναι το εξής...να έχει κ η μικρή αποκλειστικό χρόνο μαζί μου (ενώ έχω θηλάσει τον μικρό κ ειναι κπ μαζί του) ώστε να κάνουμε κάτι μαζί, παιχνίδι, διάβασμα ή κπ μικρή βόλτα κοντά στο σπίτι. Κ φυσικά, το ίδιο θα εφαρμόζω κ με τον μικρό, όσο πχ η κόρη μου θα ειναι στην παιδική χαρά. Ειδικά στην αρχή που δεν θα βγαίνω με τον μπέμπη...μετά σκέφτομαι οτι θα πηγαίνουμε όλοι μαζί στο πάρκο. Το πρόβλημα ξεκινάει όταν έχεις κπ πολύ συγκεκριμένη δουλεια να κανεις κ ουτε το ενα ουτε το άλλο σε αφήνει, πχ μαγείρεμα! Εκεί νομίζω θέλει τρομερή εφευρετικότητα απο πλευράς μας!

βαλίτσες ετοιμάσατε;; εγω σκέφτομαι το Σάββατο να ξεκινησω! αυριο έχω γιατρο και αναλόγως τι θα μου πει, θα δω τι θα κάνω! ο αιματοκρίτης μου δεν ξέρω που βρίσκεται μάλλον θα μου πει για επανέλεγχο την Δευτέρα και θα κάνω και την επαναληπτική για τα χλαμύδια. Βρε κορίτσια πόνους έχετε;;; εγω εδω και καιρο δεν αντέχω την δεξιά μου πλευρά, νομίζω θα σπάσουν τα πλευρά μου και η μέση μου είναι διαλυμένη. Επίσης απο κάτω νιώθω κατι τσιμπήματα έντονα, λες και θα βγάλει κανα χέρι το έμβρυο απο κάτω κ θα με χαιρετήσει, χαχαχαχ

Τι βαλίτσα καλέ;;; ακόμα τα πράγματα του μωρού ειναι με τις συσκευασίες στην ντουλάπα! Εγώ έχω την επόμενη βδομάδα ραντεβού με το γιατρό... κ μετά σιγά σιγά θα ξεκινήσω πλυσίματα, σιδερώματα κτλ. Φαντάσου για το μαιευτήριο θέλω να πάρω νυχτικακια κ ακόμα δεν έχω βγει! Πρέπει να πάρουμε κ ενα σωρό δωράκια για τις γιορτες! Όποτε προβλέπεται πολύ ξεποδαριασμα!


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

Ναταλια πολύ χαιρομαι για την μικρη σας ευχομαι να είναι το δωρο που θα ερθει στο σπιτι σας τα χριστουγεννα!

εμεις από χθες παλι στο νοσοκομειο διαστολή 1 και περιμενουμε χθες ειχα μια μικρη αιμοραγια και ο γιατρος δεν μας αφησε να φυγουμε! ελπιζω να φυγω αυριο και να την παλεψουμε ετσι τουλάχιστον λιγο ακομα!

αυτά από εμας τα φιλια μας!!

Link to comment
Share on other sites

Μπειμπι μπλου αιμοραγια ληγει και μικρη διαστολη ειχα κι εγω στον πρωτο κσι τελικα γεννησα ενα μηνα μετα ολα καλα θα παν

Εγω γυρισα μολις απο γιατρο βρε κοριτσια αυτ κοπανιεραι πολυ και ανεβαζει παλμους κι ο γιατρος μου ειπε να παω για νστ προληπτικα οτι μαλλον δεν ειναι κατι η μαια μου ειπε οτι αν συνεχισει ετσι θα χρειαστει προκληση... Τα κιλα του ειναι καλα 2560 36εβδομαδα... Μου ειπε ιδανικα ας παρει και την επομενη και μετα οποτε θελει ας ερθει. Εχω αγχωθει λιγο ωραιο να ηρεμησω πως να γινει αυτο βρε κοριτσια;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!

Ναταλια πολύ χαιρομαι για την μικρη σας ευχομαι να είναι το δωρο που θα ερθει στο σπιτι σας τα χριστουγεννα!

εμεις από χθες παλι στο νοσοκομειο διαστολή 1 και περιμενουμε χθες ειχα μια μικρη αιμοραγια και ο γιατρος δεν μας αφησε να φυγουμε! ελπιζω να φυγω αυριο και να την παλεψουμε ετσι τουλάχιστον λιγο ακομα!

αυτά από εμας τα φιλια μας!!

babyblue μου, λίγη υπομονή ακόμη...παιδεύεσαι κοριτσάκι...ελπίζω όλα καλά να πάνε!! Τα χριστούγεννα μας είπε ο γιατρος να μην ελπίζουμε...

Μπειμπι μπλου αιμοραγια ληγει και μικρη διαστολη ειχα κι εγω στον πρωτο κσι τελικα γεννησα ενα μηνα μετα ολα καλα θα παν

Εγω γυρισα μολις απο γιατρο βρε κοριτσια αυτ κοπανιεραι πολυ και ανεβαζει παλμους κι ο γιατρος μου ειπε να παω για νστ προληπτικα οτι μαλλον δεν ειναι κατι η μαια μου ειπε οτι αν συνεχισει ετσι θα χρειαστει προκληση... Τα κιλα του ειναι καλα 2560 36εβδομαδα... Μου ειπε ιδανικα ας παρει και την επομενη και μετα οποτε θελει ας ερθει. Εχω αγχωθει λιγο ωραιο να ηρεμησω πως να γινει αυτο βρε κοριτσια;

Απαπα κορίτσι μου...ζόρικο αντράκι και ο 3ος ε?

Μην αγχώνεσαι, είναι σε καλή βδομάδα το μωρό και τα κιλά του κι αυτά, καλά!

Τώρα για τους παλμούς, τι να πω?? αλήθεια, πρώτη φορά το ακούω...θα μας τρελάνουν τα μπεμπάκια μας, ε? :tongue:


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...