Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

Sokolata είσαι απίστευτη! Χαχα

Όσο για το baby shower μπράβο στην πεθερά κ τη συνηφάδα που το οργάνωσαν!

Yota υπομονή λίγες μέρες! Φαντάζομαι τη σωματική καταπόνηση που νιώθεις, αλλα σε λίγο θα τελειώσει αυτό το ταξίδι... κ θα γνωρίσεις τα κοριτσάκια σου!

Είμαι σίγουρη οτι μέχρι την Τρίτη δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα...

Έχω κ ερώτηση... πόσες κουβερτουλες χειμωνιάτικες αγκαλιάς να έχω; έχω ήδη 1 κ πήρα άλλες 2, αλλα σκέφτομαι μήπως τελικά 3 ειναι πολλές... γιατι μετά θα καλοκαιριασει. Τι λέτε;

marirene αμα δεν το ριξουμε στην πλακα την βαψαμε!!!

Ναι όντως μου έκαναν πολύ όμορφη εκπληξη! και μέσα στα δώρα είχε τα πάντα.... ακόμα και την νυχτικιά με την ρόμπα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας κορίτσια. Ελπίζω να είστε όλες καλά. Οσες κοντεύετε να δείτε τα μωράκια σας σας ευχομαι με έναν πόνο.

Εγώ εχω τον μικρό λιγο με τα βρογχικά του κ λίγο πυρετό. Η ψυχολογία μου ομως είναι τελείως πεσμένη.

Φοβάμαι για τα πάντα. Θέλω τόσο πολύ να δω οτι το μωράκι μου είναι καλά. Αν δεν την καταλαβω για καποες ώρες τρελαίνομαι κ πάλι φοβάμαι. Δεν ξέρω πως να το αντιμετωπισω.... τοσες ανασφαλειες δεν θυμάμαι αν ειχα στην πρωτη εγκυμοσύνη. Κ γιατρό εχω σε μια βδομάδα.

γεια σου lidisa πιστεύω πως όλες μας εχουμε ανασφάλειες. εγώ πάλι στην πρώτη εγκυμοσύνη ήμουν να με κλαιν οι ρέγγες!!! κάθε μέρα, μα κάθε μερα νόμιζα ότι το μωρο δεν είναι καλά βέβαια είχα ήδη κάνει μια απόξεση που δεν ξέσπασα καθόλου και ήταν μεγάλο λάθος μου γτ όταν ξαναέμεινα έγκυος πάλι με αρκετά προβλήματα κ ακινησία, εκεί ξέσπασα για τα καλά!!!! Τώρα αν δεν πονάω και αν δεν κουνιέται το μωρό ξεχνάω ότι είμαι εγκυος.. είχα κ έχω ανασφάλειες πολλές αλλά δεν προλαβαίνω να κάτσω να τις πολυσκεφτώ... ψυχραιμία σε όλες μας και πίστη να πάνε όλα καλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου ολα καλα ηρεμησε ο μαγκας τα φιλια μου...

Υπέροχα sangre!!! αντε γτ πολύ φόρα πήρε για τον ερχομό του!!! Να περιμένει να κάνεις ρεβεγιον και μετά να ερθει!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου marirene!! Καλα ειμαι μια χαρούλα :-) εντάξει εχω βαρύνει και κουραζομαι αρκετα ευκολα αλλα ενταξει δεν παραπονιέμαι :-) σιγα σιγα ετοιμάζω το δωματιακι της μικρουλας..πρεπει να ξεκινησω να πλενω και τα μωρουδιακα αλλα ολο το τρεναρω..πλυσιματα,σιδερωματα κτλ για να ειναι ετοιμα.. Νιωθω οτι ολο και κατι θα λειπει απο τα πραγματα( τα πρωτα που χρειαζονται ) ..αλλα πιστευω στη πορεια θα τα βρω. Δεν εχω και πολλους απο το περιγυρο μου που να εχουν μωρακια..μόνο μια ξαδελφη μου που γεννησε τον Απριλιο κ μου εστειλε μια λιστα με τα απαραιτητα πραγματακια.. Ολες οι αλλες εγκυουλες πώς ειστε;;

Γεια σου sweetalecia αυτό με τα πλυσίματα κ το σίδερο ειναι το χειρότερο μου με τα bebe. 500 ρουχαλακια να τα απλώσεις κ να τα σιδερώσεις δεν είναι ευκολο πραγμα. όσο για αυτα που θα χρειαστείς εγώ σου λέω να παρεις μόνο τα απαραίτητα των πρώτων ημερών και μετά βλεπεις τι θα σου λείπει εσένα σαν μαμά κ μετά αγοράζεις ή στέλνεις άλλους να στα πάρουν. Από το άγχος μας μαζέυουμε άχρηστα πράγματα για εμάς που μπορεί όντως σε κάποια άλλη μανούλα να ήταν χρήσιμα. Εγώ ας πουμε είχα πάρει βραστήρα για μπιμπερό κ αρκετά μπιμπερό και δεν τα χρησιμοποίησα γτ θήλαζα. Τον έχω δανείσει ήδη δυο φορές τον βραστήρα και τώρα που τον έχω πάλι δεν ξέρω αν θα τον χρησιμοποιήσω.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ σανγκρε μου.. τι να πω, ότι είναι καλύτερο για τη μπεμπούλα μου.

ααααχ προβλέπεται δύσκολο το σημερινό βράδυ με υψηλές θερμοκρασίες..:tongue:

Ναταλία πως είναι οι μικρές σου;;; Εντάξει πέρασε η ίωση;; η βενιαμίν της οικογένειας πως τα πάει;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα τσούπρες μου, εγώ πήγα στο γιατρο την Παρασκευή. όλα καλά το μικράκι μας είναι 2069γρ και πάλι δεν μας άφησε να δούμε πρόσωπο. Τα κιλά μου είναι ικανοποιητικά για μένα +6,5 αλλά μου είπε να προσέχω!! Σήμερα έκανα γενική ούρων κ αίματος και μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα ξέρω αν θα ξαναβάλω αίμα. για την κολπική καλλιέργεια θα περιμένουμε μέχρι την 36η εβδομάδα κ μετά θα την κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! -σε σας μπορεί και καλησπέρα!-

κατ' αρχήν να πω στη yiota μας με το το καλό! όλα καλά να πάνε και σε λίγο να κρατάς αγκαλιά τα κοριτσάκια σου!!

sokolata μου, είσαι τέλεια στα κιλά!! Άχ το πονηρούλι δε σας άφησε να δείτε πρόσωπο ε? :tongue:

sangre μου όλα καλά με τα 3 αγόρια σου? marirene? babyblue? οι υπόλοιπες?

εμείς καλά!! Συνήλθε η 3η, ελπίζω να μην κόλλησαν/κολλήσουν οι άλλες 2, δεν είμαστε για τέτοια τώρα. Βέβαια, ακόμη σπίτι είναι, δεν την άφησα να πάει σχολείο, δεν έχει συμπληρώσει ούτε μία μέρα απύρετη.

Το κακό είναι ότι οι γιατροί ηταν αυστηροί, καμία επαφή με τη μπέμπα μέχρι Τετάρτη-Πέμπτη.. ήδη μου λείπει το ποντικάκι μου το καλό...τουλάχιστον τρώει...πηγαίνω κάθε μέρα και τη χαζεύω από μακριά, μαζί με το μπαμπά μας


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υπεροχα ναταλακι πολυ χαιρομαι. Ξερει η ψυχουλα της οτι ενας φυλακας αγγελος την κοιταει απο μακρια.

Εμεις ισσοροπουμε σε απιστευτες καταστασεις θελω να κανω τα παντα προκειμενου το μικρουλι να ερθει ομαλα στο σπιτι.

Link to comment
Share on other sites

Υπεροχα ναταλακι πολυ χαιρομαι. Ξερει η ψυχουλα της οτι ενας φυλακας αγγελος την κοιταει απο μακρια.

Εμεις ισσοροπουμε σε απιστευτες καταστασεις θελω να κανω τα παντα προκειμενου το μικρουλι να ερθει ομαλα στο σπιτι.

ωχ σανγκρε μου, πιεσμένη σε διαβάζω...

λίγο κουράγιο ακόμη κορίτσι μου και όλα καλά θα πάνε...εδώ ηρέμησε ο ταλιμπάν ο μέσα, δε θα ηρεμήσουν όλα τα υπόλοιπα θέματα? :tongue:


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Yota γράψε μας νέα σου! Σήμερα θα έμπαινες στο μαιευτήριο, σωστά; με το καλο να συναντήσεις τα κοριτσάκια σου!!

Ναταλία καλύτερα να ειναι αυστηροί οι γιατροί... να μας συγκρατούν! Καταλαβαίνω οτι σου λείπει, αλλα ειναι για το καλού της!

Σάγκρε τί συμβαίνει;; Σε τρέχουν τα 2 σου παιδάκια;;;

Εγώ σιγά σιγά συνειδητοποιώ ότι φτάνουμε την ώρα του τοκετού... ακόμα βέβαια λόγος τα πράγματα του μπέμπη που πρέπει να ετοιμαστούν για την άφιξή του! Το καλο ειναι οτι πλέον έχω πάρει οτι ήθελα κ γι αυτόν κ για εμένα. Όποτε μένει μονο το πλυσιμο, σιδέρωμα κ η τακτοποίησης τους. Την Πέμπτη έχουμε γιατρό όποτε φαντάζομαι οτι ίσως μιλήσουμε για τον τοκετό...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Σημερα τελειωσαμε με τα ρουχακια του μικρου τα μ1+2 βγαζουν ανασφαλειες ο μεγαλυτερος βεβαια το χει δει μεγαλος αδερφος αλκα και παλι ξεφευγει ωρες ωρες ο μικρος αστα να πανε κλαμα και κακο κι ολο αγκαλια και δε τρωω εχει και τα δοντια και δε θελει να λειπω δευτερολεπτο φφφ κι εχω και τον αντρα μου που ωρες ωρες δε ξερω πως τα σκεφτετι και σε λεπτομεριες που τις ησυχα αυτονοητες μου δινει κατι απαντησεις τρελες. Κατι φορες νοιωθω πως εχω ηδη τρια παιδια και παω για τεταρτο. Νταξει ψυχραιμια μονο τι να πω θα γινουν ολα ναταλακι μου γλυκο ευχομαι το συντομοτερο να ρθει το ζουζουνι σου σπιτι αφου το θεμα του ειαι μονο η σιτηση κι αυτο λυθηκε ειναι θεμα χρονου... Φιλακια παω για μπανακι κρυφα κρυφα τωρα που κοιμουντσι

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλημερα!! ηρθε χθες ο μπεμπης μας πρωι πρωι 2680 τελικα. μπηκε στην θερμοκοιτιδα αλλα μολις μας ζητηαν ρουχαλακια και κουβερτουλα οποτε μαλλον θα μας τον φερουν! εσεις πως ειστε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...