Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      • Καλή τύχη! 2

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

νταξει βρε με αγχωσες δες εχω συμπληρωσει την απντηση αυτο που δε χρειαζεται ειναι ο πανικος ολοι ξερουν ποσο πονας κι ολοι τι πρεπει να κανουν εκατομυρια γυναικες εχουν γεννησει σε πολυ χειροτερες συνθηκες. Εχε στο μυαλο σου οτι θα παρεις αγκαλιατο αντρακι σου τον ερωτα της ζωης σου. Και ετοιμαζε τρενακι αυτοκινητακια μπαλες και πλειμομπιλ. Να ξερεις να τα στηνεις ε; ξανε πρακτις χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δέσποινα πού μένεις;;

Το δωμάτιο της μικρής το ετοιμάσαμε το Νοέμβρη όποτε είχε χρόνο να το συνηθισει.

Σημερα πήγα κ της πήρα το δώρο που θα της φέρει ο μπέμπης όταν έρθει σπίτι. Μου έχουν πει οτι βοηθάει κ αυτό...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sangreluna είπε:

νταξει βρε με αγχωσες δες εχω συμπληρωσει την απντηση αυτο που δε χρειαζεται ειναι ο πανικος ολοι ξερουν ποσο πονας κι ολοι τι πρεπει να κανουν εκατομυρια γυναικες εχουν γεννησει σε πολυ χειροτερες συνθηκες. Εχε στο μυαλο σου οτι θα παρεις αγκαλιατο αντρακι σου τον ερωτα της ζωης σου. Και ετοιμαζε τρενακι αυτοκινητακια μπαλες και πλειμομπιλ. Να ξερεις να τα στηνεις ε; ξανε πρακτις χαχαχα

Νομιζω κι εγω οτι μετα την πρωτη αγκαλια μαλλον ξεχνας τα παντα,απλα ακομα ειναι το αγχος του αγνωστου!!! Πλειμομπιλ και τρενακια!!!!!αχχχχχχχχ τι ομορφααααααα


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

το καταλαβαινω απολυτα...αλλα αξιζει χιλιες φορες νιωσε καθε στιγμη και την αγωνια και τον πονο και τη ατελειωτη χαρα ειναι η γεννηση ειναι το θαυμα της ζωης...

ετσι ετσι βα με ξεσηκωνεται να φτασω δεκατεκνη αι στο καλο σας πια χιχιχιχι

σ αρεσουν ε αγορομανα σε κοβω.... Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, marirene είπε:

Δέσποινα πού μένεις;;

Το δωμάτιο της μικρής το ετοιμάσαμε το Νοέμβρη όποτε είχε χρόνο να το συνηθισει.

Σημερα πήγα κ της πήρα το δώρο που θα της φέρει ο μπέμπης όταν έρθει σπίτι. Μου έχουν πει οτι βοηθάει κ αυτό...

Μενω κορινθο!!εχω ακουσει κι εγω οτι το δωρο βοηθαει το πρωτο παιδι στην πιο ομαλη μεταβαση στη νεα κατασταση!!! :):)

28 minutes ago, sangreluna είπε:

το καταλαβαινω απολυτα...αλλα αξιζει χιλιες φορες νιωσε καθε στιγμη και την αγωνια και τον πονο και τη ατελειωτη χαρα ειναι η γεννηση ειναι το θαυμα της ζωης...

ετσι ετσι βα με ξεσηκωνεται να φτασω δεκατεκνη αι στο καλο σας πια χιχιχιχι

σ αρεσουν ε αγορομανα σε κοβω.... Χαχαχα

Τι τρια ...τι τεσσερα ..τιδεκα!!!!!!σε βλεπω να λυνεις το δημογραφικο προβλημα της χωρας!!!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Τι νέα? 

Πάλι καλά που μου θυμίσατε τα δώρα...έχω να πάρω εις τριπλούν...Όχι ότι η μεγάλη θέλει πια καλοπιάσματα, ΄έχει ήδη ζεματιστεί εις 2πλουν και δε φοβάται πια :-P, όμως ας μην έχουμε ζήλειες. Ψιλοδωράκια, αλλά χαίρονται τόσο πολύ!

Εμείς κάνουμε και το άλλο, εκτός από το δώρο που φέρνει το μωρό στα αδερφάκια παίρνουν κάτι και τα αδερφάκια στο μωρό... οπότε αύριο έχουμε αγορά, να διαλέξουμε δώρο για τη μπέμπα!

marirene μου, καλά το σκεφτήκατε και της αλλάξατε δωμάτιο πιο πριν, να μη το συνδυάσει με τον αδερφούλη. Τα χειλάκια της καλά?

sangre μου, φαντάσου να κάνεις και 4ο μαγκάκι και να είσαι μάνα με 4 γιους και γω με 4 κόρες :-P


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ναι ευτυχώς τα καταφέραμε κ ήρθαν νωρίς τα έπιπλα... Τωρα όμως που ετοιμάζω την καλαθουνα ή το κάθισμα αυτοκινήτου του μπέμπη, η μικρή μου τα βλέπει κ θέλει να μπει μέσα! Χαχα

Ναταλια καλά να περάσετε στα ψώνια σας! 

Εχω ερώτηση: τελικά πόσο καιρό να σταματήσω τις δραστηριότητες της κόρης μου; 3 μηνο; ή λιγότερο; Από Σεπτέμβρη να τη στείλω παιδικό; τι λέτε; θα ειναι 3 ακριβώς. 


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον τσουπρες καναμε επανελεγχο ικτερου εχει πεσει στο 10ανακτησαμε και το βαρος γεννησης τωρα ποιος ας πιανει ξαι μονο που σκεφτομαι πως θα αφηνα το ζουζουνι μου μονο του στη λαμπα να το ταιζουν ξενο για ψυλου πηδημα... Μου ρχετε μη σας πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 14/1/2017 at 11:54 ΠΜ, marirene είπε:

Ναι ευτυχώς τα καταφέραμε κ ήρθαν νωρίς τα έπιπλα... Τωρα όμως που ετοιμάζω την καλαθουνα ή το κάθισμα αυτοκινήτου του μπέμπη, η μικρή μου τα βλέπει κ θέλει να μπει μέσα! Χαχα

Ναταλια καλά να περάσετε στα ψώνια σας! 

Εχω ερώτηση: τελικά πόσο καιρό να σταματήσω τις δραστηριότητες της κόρης μου; 3 μηνο; ή λιγότερο; Από Σεπτέμβρη να τη στείλω παιδικό; τι λέτε; θα ειναι 3 ακριβώς. 

Χαχαχα!! Φυσικό μωρέ να θέλει να μπει μέσα! Δε σημαίνει απαραίτητα ότι θα ζηλεύει το μπέμπη!

Στα ψώνια καλά ήταν, μια χαρά περάσαμε, και κατάφερα να πείσω τις μικρές να πάρουμε δώρο στη μπέμπα τη φόρμα εξόδου που χρειαζόμασταν κι όχι κάτι φορμάκια ροζουλί που έχουμε 500. :-P

marirene μου, εγώ θα έλεγα να τη σταματήσεις όσο κρατάει ο χειμώνας κι έχει ιώσεις. Βέβαια, θα μου πεις μετά έρχεται το καλοκαιράκι και σταματάνε έτσι κι αλλιώς....

Τώρα για να τον παιδικό, εγώ θα έλεγα να την ξεκινήσεις, ναι. Στην ηλικία που είναι, θα της κάνω καλό να συναναστραφεί άλλα παιδάκια, θα ωριμάσει, θα κοινωνικοποιηθεί, θα γίνει πιο παιδάκι! Τώρα, για τις ιώσεις και το μπέμπη, νομίζω δε θα έχετε πρόβλημα, ο μπέμπης θα έχει ξεπεχτεί και η μικρή, εφόσον ήδη πηγαίνει δραστηριότητες και έρχεται σε επαφή με παιδάκια, λογικά ήδη έχει αρχίσει να ''χτίζει'' το ανοσοποιητικό της!

Βέβαια, εγώ τις ξεκίνησα πολύ μικρότερες τις δύο μεσαίες και όλα πήγαν καλά, οπότε μιλάω εξ ιδίων! 

On 14/1/2017 at 4:36 ΜΜ, sangreluna είπε:

λοιπον τσουπρες καναμε επανελεγχο ικτερου εχει πεσει στο 10ανακτησαμε και το βαρος γεννησης τωρα ποιος ας πιανει ξαι μονο που σκεφτομαι πως θα αφηνα το ζουζουνι μου μονο του στη λαμπα να το ταιζουν ξενο για ψυλου πηδημα... Μου ρχετε μη σας πω...

sangreluna μου!! τι ωραία νέα είναι αυτά!! Πάντα τέτοια! Γερό και δυνατό να είναι το ζουζούνι σας!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

On 14/1/2017 at 4:36 ΜΜ, sangreluna είπε:

λοιπον τσουπρες καναμε επανελεγχο ικτερου εχει πεσει στο 10ανακτησαμε και το βαρος γεννησης τωρα ποιος ας πιανει ξαι μονο που σκεφτομαι πως θα αφηνα το ζουζουνι μου μονο του στη λαμπα να το ταιζουν ξενο για ψυλου πηδημα... Μου ρχετε μη σας πω...

Συγχαρητήρια Σανγκρε μου! Εμείς στις 2 βδομάδες και έδινα και συμπλήρωμα φόρμουλα σούπερ ντουπερ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...