Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

7 minutes ago, marirene είπε:

Ναταλία γιατι αγχώθηκες; Τι σου είπε;

Με το καλο να την υποδεχτείτε στο σπίτι σας!

 

marirene μου, πήγες γιατρό?

Μας είπε ο γιατρός ότι λόγω προωρότητας, η μικρή έχει  αμφιβληστροειδοπάθεια της προωρότητας...είναι μια πάθηση με 5 στάδια -το 5 η τύφλωση-

μας είπε ότι είναι μικρό το ποσοστό των μωρών που φτάνουν στο στάδιο 5 , κι ότι αν φτάσουμε στο 3ο στάδιο θα κάνουμε φωτοπηξία ή κρυοπηξία

χρειάζεται παρακολούθηση ως τον 6ο μήνα σχεδόν και όπως και να έχει, έχει αυξημενες πιθανότητες να εμφανίσει μυωπία,στραβισμό ή αμβλυωπία μεγαλώνοντας...

αχ κορίτσια ευχηθείτε να πάνε όλα καλά


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια!καλη χρονια σε ολες!!!!

Να σας ζησουν τα μωρακια σας σε οσες προλαβαν και γεννησαν ηδη και με το καλο τα υπολοιπα μωρακια του Ιανουαριου!ειμαι κι εγω στις μανουλες που περιμενουν αυτο το μηνα το πρωτο μωρακι,το αγορακι μας(ΠΗΤ 21/1)!!!

Σας διαβαζω εδω και λιγο διαστημα και χαιρομαι που οι περισσοτερες απολαμβανετε ηδη στις αγκαλιες σας τα μωρακια σας!!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Δέσποινa είπε:

Καλησπερα κοριτσια!καλη χρονια σε ολες!!!!

Να σας ζησουν τα μωρακια σας σε οσες προλαβαν και γεννησαν ηδη και με το καλο τα υπολοιπα μωρακια του Ιανουαριου!ειμαι κι εγω στις μανουλες που περιμενουν αυτο το μηνα το πρωτο μωρακι,το αγορακι μας(ΠΗΤ 21/1)!!!

Σας διαβαζω εδω και λιγο διαστημα και χαιρομαι που οι περισσοτερες απολαμβανετε ηδη στις αγκαλιες σας τα μωρακια σας!!!!

καλώς μας ήρθες!! Με το καλό να υποδεχθείς το αγοράκι σου!! Θα τρελαθείς μόλις τον δεις είμαι σίγουρη! Αν και δεν έχω πείρα από αγόρια, καθότι κοριτσομαμά -επί 4- :-P

 


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, nataliag είπε:

καλώς μας ήρθες!! Με το καλό να υποδεχθείς το αγοράκι σου!! Θα τρελαθείς μόλις τον δεις είμαι σίγουρη! Αν και δεν έχω πείρα από αγόρια, καθότι κοριτσομαμά -επί 4- :-P

 

Ευχαριστω παρα πολυ Ναταλια!!με το καλο να ερθει το κοριτσακι σας στο σπιτι σας και να απολαυσει τις αγκαλιες ολων σας!!!!

Απιστευτη κοριτσομαμα με 4 κορες!!!!φανταζομαι ποσο ξετρελαμενος θα ειναι ο μπαμπας τους!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να αγχωθείς Ναταλία! Να είσαι αισιόδοξη όμως κ βγάλε κάθε κακή σκέψη απο το μυαλό σου! Τα ποσοστά εξάλλου ειναι με το μέρος της κόρης σου!

Δεσποινα καλώς ήρθες στην παρέα μας! Με το καλο το μπεμπέ σου!


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 hours ago, marirene είπε:

Λογικό να αγχωθείς Ναταλία! Να είσαι αισιόδοξη όμως κ βγάλε κάθε κακή σκέψη απο το μυαλό σου! Τα ποσοστά εξάλλου ειναι με το μέρος της κόρης σου!

Δεσποινα καλώς ήρθες στην παρέα μας! Με το καλο το μπεμπέ σου!

Ευχαριστω πολυ Marirene!με το καλο και το δικο σου μωρακι!!πως εχει προετοιμαστει για τον ερχομο του το κοριτσακι σου???


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναταλακι συμβαινει αυτο στα πρωορα δηλαδη δε συμβαινει απλα το φοβουνται οπως φοβουνται και τον ισκι τους με τα πρωορα. Μη δινεις βαση ολα καλα θα πανε ουτως η αλλως θα αγχωνοσουν. Εδω αγχονομαι εγω μη μου φερουν κανα μικροβιο τα μεγαλυτερα

γεια σου δεσποινακι. Με το καλο να υποδεχτεις τον ερωτα σου εδω η αγορομανα με τα τρια αγορια χαχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sangreluna είπε:

ναταλακι συμβαινει αυτο στα πρωορα δηλαδη δε συμβαινει απλα το φοβουνται οπως φοβουνται και τον ισκι τους με τα πρωορα. Μη δινεις βαση ολα καλα θα πανε ουτως η αλλως θα αγχωνοσουν. Εδω αγχονομαι εγω μη μου φερουν κανα μικροβιο τα μεγαλυτερα

γεια σου δεσποινακι. Με το καλο να υποδεχτεις τον ερωτα σου εδω η αγορομανα με τα τρια αγορια χαχαχαχα.

Ευχαριστω παρα πολυ sangreluna!με τοσους αντρες στο σπιτι θα πρεπει να νιωθεις πολυ τυχερη,θα σε εχουν στα ωπα ωπα!!!

Εσεις που γεννησατε ηδη κοριτσια,με φυσιολογικο τοκετο ή καισαρικη????


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Πηγαμε χθες στο γιατρό... 3040 ο μικρός! Όλα βαίνουν καλώς!

Δέσποινα από τη στιγμή που φάνηκε η κοιλιά μου κ είδαμε ότι όλα πάνε καλά, αρχίσαμε όλοι να της λέμε για τον μπέμπη κ τον ερχομό του. Της αλλάξαμε δωμάτιο με καινούριο κρεβάτι ώστε ο μπέμπης να πάρει την κούνια κτλ... Τωρα πως θα αντιδράσει όταν τον δει ειναι άλλη ιστορία! Αν την ρωτήσεις βέβαια ποιος ειναι στην κοιλιά της μαμάς σου λέει ο μπέμπης... κ όταν την ρωτάς πως θα τον κάνει, δείχνει μια σφιχτή αγκαλίτσα! Ειναι μεγάλο το άγχος μου πως θα τα καταφέρω κ με τα 2 μικρά... η μικρή μου ειναι αυτοκολλητάκι μου! 


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 hours ago, Sweetalecia είπε:

Δέσποινα καλως ηρθες !! Με το καλό το μωράκι σου !! 

Ευχαριστωωωωω παρα πολυ!!!με το καλο και το δικο σου μωρακι(κοντα κοντα ειμαστε!!)

2 hours ago, marirene είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Πηγαμε χθες στο γιατρό... 3040 ο μικρός! Όλα βαίνουν καλώς!

Δέσποινα από τη στιγμή που φάνηκε η κοιλιά μου κ είδαμε ότι όλα πάνε καλά, αρχίσαμε όλοι να της λέμε για τον μπέμπη κ τον ερχομό του. Της αλλάξαμε δωμάτιο με καινούριο κρεβάτι ώστε ο μπέμπης να πάρει την κούνια κτλ... Τωρα πως θα αντιδράσει όταν τον δει ειναι άλλη ιστορία! Αν την ρωτήσεις βέβαια ποιος ειναι στην κοιλιά της μαμάς σου λέει ο μπέμπης... κ όταν την ρωτάς πως θα τον κάνει, δείχνει μια σφιχτή αγκαλίτσα! Ειναι μεγάλο το άγχος μου πως θα τα καταφέρω κ με τα 2 μικρά... η μικρή μου ειναι αυτοκολλητάκι μου! 

Βρισκω πολυ καλη ιδεα οτι κανατε ηδη την αλλαγη στο δωματιο και το κρεβατι της ωστε να μην θεωρησει οτι ευθυνεται ο μπεμπης γι αυτη την αλλαγη!!απο εκει και περα σιγουρα με το να της δωσετε αρμοδιοτητες σαν μεγαλη αδερφουλα νομιζω πως ολα θα ερθουν ομαλα!!!!!με το καλο να υποδεχτειτε και το αγορακι σας!!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sangreluna είπε:

εγω τρια με φυσιολογικο δεσποινα.

ω ναι με εχουν στα ωπα ωπα αλλα αν σκεφτεις τη φασαρια που κανουν.... Ουφ....νταξει.... Γερα να ναθ

Τρια με φυσιολογικο????μπραβοοοοοοοο!!!

Αχχχχχ για δωσε μου καμια πληροφορια κι εμενα που ειμαι πρωταρα...πως ξεκιναει ο τοκετος,ποσο ποναει κλπ..διαβασα και την περιπετεια σου στο μαιευτηριο και πραγματικα θυμωσα με την λογικη-τακτικη ορισμενων!!!!ευτυχως που δεν ησουν πρωταρα και τα καταφερατε ολα αψογα!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

αθηνα μενεις οπως και να χει οταν φτασεις στον εβδομο θα πας σε μαθηματα ανωδυνου τοκετου και θα σου λυθουν ολες οι αποριες να σκεδτεσαι πως ειναι κατι φυσικο σαν την αφοδευση σαν την περιοδο. Φυσικα πολυ πιο περιπλοκο και με ανωτερο αποτελεσμα. Ποναει οσο χρειαζεται μη σε τρομαζει.

καλεεσυ γεννα στον ενατο εισαι τωρα το ειδα; μαθηματα δεν εχεις κανει; ουφ....τωρα με αγχωνειςαπο που να αρχισω;

ε ξεκιναει οταν σπασουν τα νερα.... Η οταν αρχισουν περιοδικες συσπασεις η οταν δεις βλεννα με αιμα.

ο φυσιολογικος τοκετος ποναει αναλογα με το ποσο θα πανικοβληθεις και το ποσο καλα ξερεις αναπνοες και εξωθησεις ε... Οχι τρελα υπερβαλουν λιγο...

αλλο λεγε...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, sangreluna είπε:

αθηνα μενεις οπως και να χει οταν φτασεις στον εβδομο θα πας σε μαθηματα ανωδυνου τοκετου και θα σου λυθουν ολες οι αποριες να σκεδτεσαι πως ειναι κατι φυσικο σαν την αφοδευση σαν την περιοδο. Φυσικα πολυ πιο περιπλοκο και με ανωτερο αποτελεσμα. Ποναει οσο χρειαζεται μη σε τρομαζει.

καλεεσυ γεννα στον ενατο εισαι τωρα το ειδα; μαθηματα δεν εχεις κανει; ουφ....τωρα με αγχωνειςαπο που να αρχισω;

Εκανα και μαθηματα και ασκησουλες αλλα εσυ εισαι η εμπειρια η ιδια!!!!! :)

Επαρχια ειμαι και απο μερα σε μερα το περιμενουμε το αγορι μας!!!?


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...