Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια.  Περιμένω το Σάββατο πως κ πως για να δω επιτέλους την μπεμπούλα μου. Το αγχος μεγαλωνει κ μονο ετοιμη δεν νιώθω! Απο χθες το βράδυ εν τω μεταξύ έχω τρελό πόνο στα πλευρα μου στην δεξιά μεριά. Ανάσα δεν μπορω να πάρω! Φιλιά 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 hours ago, Lidisa είπε:

Καλημέρα κορίτσια.  Περιμένω το Σάββατο πως κ πως για να δω επιτέλους την μπεμπούλα μου. Το αγχος μεγαλωνει κ μονο ετοιμη δεν νιώθω! Απο χθες το βράδυ εν τω μεταξύ έχω τρελό πόνο στα πλευρα μου στην δεξιά μεριά. Ανάσα δεν μπορω να πάρω! Φιλιά 

Lidisa μου, με το καλό να την υποδεχθείτε!

Να πω ότι δε σε καταλαβαίνω, ψέμματα θα ναι...κι εμείς θα την πάρουμε αύριο και έχω τρελαθεί από το άγχος, λίγο λιγότερο από ότι στην πρώτη μου κόρη :-P


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε εσείς και τα μωράκια σας???

εμεις χθες είχαμε γιατρό και είδαμε το μπέμπη μας που μεγαλώνει αλλά δεν είχαμε ιδιαίτερες συσπασεις οπότε περιμένουμε!!!

βέβαια από χθες το βράδυ νιώθω έντονο πόνο στη λεκάνη σαν να έχω κάνει απίστευτη γυμναστική και το πρωί ξύπνησα από τις 5 με συσπάσεις,πονάκια και πόνο στη μέση!!!το παρακολουθώ και περιμένω!!λέτε να είναι σημάδια ότι έρχεται το μωρό μας???

Ναταλία με το καλό να πάρετε το κοριτσάκι σας στο σπίτι σας και να απολαμβάνετε κάθε στιγμή μαζί της!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι καισαρική έκλεισα marirene.

Nataliag με το καλό να την πάρετε σπίτι τη μικρη σας.

Πάντως όσον αφορά το άγχος την πρωτη φορά ήταν για το αγνωστο....τωρα ειναι επειδη ακριβώς ξέρω τι με περιμένει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Lidisa πόσο σε καταλαβαίνω! Χαχα

 

Δέσποινα σε ποια βδομάδα είσαι; Λογικό πάντως να έχεις πονάκια...αν έχει προηγηθεί κ άλλος φυσιολογικός τοκετός δλδ. Γιατι εγώ στην κοσμάρα μου, ελάχιστα πετρώματα έχω μέσα στην ημέρα κ κπ μέρες μικροενοχλήσεις...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marirene είπε:

Lidisa πόσο σε καταλαβαίνω! Χαχα

 

Δέσποινα σε ποια βδομάδα είσαι; Λογικό πάντως να έχεις πονάκια...αν έχει προηγηθεί κ άλλος φυσιολογικός τοκετός δλδ. Γιατι εγώ στην κοσμάρα μου, ελάχιστα πετρώματα έχω μέσα στην ημέρα κ κπ μέρες μικροενοχλήσεις...

είμαι 39+3ημ.!!!πρώτο μωρό βέβαια αλλά μέχρι χθες δεν είχα τίποτα!σήμερα ξεκίνησαν!!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!

Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί σήμερα παίρνουμε το αστεράκι μας σπίτι!!

Μετά τη δουλειά θα περάσουμε να την πάρουμε και από αύριο ξεινάει η άδειά μου!!

Εύχομαι με το καλό και σε όλες τις υπόλοιπες!!!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ! Εμεις γεννησαμε τη Παρασκευη 13/1 το μεσημερι! Με φυσιολογικο τοκετο 3380 γρ κ 52 εκατοστα το κοριτσι μας! Ενω ο γιατρος μου ειχε πει οτι εχουμε μερες..τελικα εσπασαν τα νερα τα ξημερωματα στις 04:00. Ολα καλα ευτυχως! Ταλαιπωρηθηκα λιγο με τις εξωθησεις γιατι ειχε κολλησει σε ενα σημειο το κεφαλακι της αλλα τελικα τα καταφεραμε !! Βγηκαμε χθες απο το μαιευτηριο κ τωρα ειμαστε σπιτακι! Βγηκαμε με 12 ικτερο αλλα αυριο θα κανουμε επανελενχο..ολα καλα γενικα. Προσπαθω να προσαρμοστω με το θηλασμο γιατι δεν θελω να της δωσουμε ξενο γαλατακι. 2 φορες της δωσαμε στο μαιευτηριο λογω ικτερου..για να φαει πιο πολυ. Ελπιζω να πανε ολα καλα ! Ειχαμε rooming in και την ειχαμε μέσα στο δωματιο ολη την ωρα εκτος απο μερικες ωρες τη Δευτερα που εμεινε στις λαμπιτσες λογω ικτερου. Να μην εχετε ανχος κ ολα θα πανε καλα ! Εγω ημουν πολυ ψυχραιμη και στη γεννα κ τωρα..γιατι με το θηλασμο πρεπει να ειμαστε ηρεμες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 minutes ago, Sweetalecia είπε:

Γεια σας κοριτσια ! Εμεις γεννησαμε τη Παρασκευη 13/1 το μεσημερι! Με φυσιολογικο τοκετο 3380 γρ κ 52 εκατοστα το κοριτσι μας! Ενω ο γιατρος μου ειχε πει οτι εχουμε μερες..τελικα εσπασαν τα νερα τα ξημερωματα στις 04:00. Ολα καλα ευτυχως! Ταλαιπωρηθηκα λιγο με τις εξωθησεις γιατι ειχε κολλησει σε ενα σημειο το κεφαλακι της αλλα τελικα τα καταφεραμε !! Βγηκαμε χθες απο το μαιευτηριο κ τωρα ειμαστε σπιτακι! Βγηκαμε με 12 ικτερο αλλα αυριο θα κανουμε επανελενχο..ολα καλα γενικα. Προσπαθω να προσαρμοστω με το θηλασμο γιατι δεν θελω να της δωσουμε ξενο γαλατακι. 2 φορες της δωσαμε στο μαιευτηριο λογω ικτερου..για να φαει πιο πολυ. Ελπιζω να πανε ολα καλα ! Ειχαμε rooming in και την ειχαμε μέσα στο δωματιο ολη την ωρα εκτος απο μερικες ωρες τη Δευτερα που εμεινε στις λαμπιτσες λογω ικτερου. Να μην εχετε ανχος κ ολα θα πανε καλα ! Εγω ημουν πολυ ψυχραιμη και στη γεννα κ τωρα..γιατι με το θηλασμο πρεπει να ειμαστε ηρεμες!!

ωωω, να σας ζήσει η μικρούλα σας κορίτσι μου!! Καλή ανατροφή να έχετε και να την καμαρώσετε ολόκληρη κοπέλα!!

Μπράβο σου που ήσουν ήρεμη, αν και πρώτη φορά μαμά! Εύχομαι έτσι να συνεχίσεις!!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Ναταλία άντε, έφτασε η μέρα! Λίγες ώρες έμειναν! Καλή προσαρμογή στο σπίτι κ καλή άδεια! Αλήθεια, πόσο θα διαρκέσει η άδειας σου;

 

Sweetalecia κ πάλι να σου ζήσει!! Γερή σε όλη της τη ζωή! Ηρεμία χρειάζεται ακριβώς όπως τα λες! 


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, marirene είπε:

Ναταλία άντε, έφτασε η μέρα! Λίγες ώρες έμειναν! Καλή προσαρμογή στο σπίτι κ καλή άδεια! Αλήθεια, πόσο θα διαρκέσει η άδειας σου;

 

Sweetalecia κ πάλι να σου ζήσει!! Γερή σε όλη της τη ζωή! Ηρεμία χρειάζεται ακριβώς όπως τα λες! 

marirene μου, εξάμηνο θα έχω!!

και μετά θα πάρει ένα τρίμηνο κι ο μπαμπάς, δικαιούται κι αυτός από τη δουλειά του άδεια ανατροφής!

οπότε έχουμε καλυφθεί ως το χρόνο, πάνω - κάτω..


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά Ναταλίας! Να απολαύσεις το χρόνο με τα παιδάκια σου!

 

Παράκληση, όποια κοπέλα μπορεί ας ανανεώσει το πινακάκι μας με τις γεννήσεις. Μπαίνω από κινητό κ δεν μπορώ να το κάνω εγώ.


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

την πήραμε, την πήραμε!!!

Είναι μία κούκλα, το πιο ήσυχο μωρό που έχω δει.

Αφού  όταν κλαίεθ=ι, χαιρόμαστε που την ακούμε και πεταγόμαστε και οι 3 -και η μεγάλη της αδερφή, ελπίζω αυτό να διορθωθεί-

η μικρή έδειξε κάποια ήπια στοιχεία ζήλιας, ζητάει κι αυτή αγκαλιά και θέλει να κοιμηθεί στην κούνια στο δωμάτιο στης μαμάς και του μπαμπά, αλλά προς το παρόν όλα καλά!

 

On 1/10/2017 at 7:55 ΜΜ, Sweetalecia είπε:

ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017 & ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ

nataliag ΠΗΤ 02/02 - ΓΕΝΝΗΣΗ 19/11/2016 - it's a girl! (4ο)

babyblue ΠΗΤ 12/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 13/12/2016 (Βενιζέλειο, Κρήτη) - it's a boy! (1ο)

Yota1 ΠΗΤ 20/01 ΓΕΝΝΗΣΗ 13/12/2016 (Αλεξάνδρα) - they are twin girls!

elia ΠΗΤ 12/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 24/12//2016 it's a boy! (1ο)

sangreluna ΠΗΤ 08/01 ΓΕΝΝΗΣΗ 29/12/2016  (Ρέα) - it's magaki (3ο)

phot ΠΗΤ 11/01 ΓΕΝΝΗΣΗ 7/1/2017 - it's a boy!

Sweetalecia ΠΗΤ 25/01  ΓΕΝΝΗΣΗ 13/01/2017  - it's a girl! (1ο)

apapa ΠΗΤ 02/01 (Ρέα) - it's a girl! (1ο)

foinix ΠΗΤ 06/01 it's a girl! (1ο)

mamachita1978 ΠΗΤ 06/01- it's a boy! (2ο)

Αγγελινα87 ΠΗΤ 08/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - it's a girl! (1ο)

elena87 ΠΗΤ 10/01 - it's a girl! (1ο)

behitze ΠΗΤ 13/01 - it's a girl! (2ο)

aggeliki-xal ΠΗΤ 15/01 - it's a boy!

Aura ΠΗΤ 17/01 (Αλεξάνδρα) - it's a girl! (2ο)

Coccinelle ΠΗΤ 19/01 - it's a girl! (2ο)

MIMIKA79 ΠΗΤ 20/01 - it's a boy! (2ο)

Maria.1989 ΠΗΤ 24/01

Mariadimi ΠΗΤ 25/01 - it's a boy! (3ο)eleniart ΠΗΤ 26/01 - it's a boy!

Angie.31 ΠΗΤ 26/01 -  it's a boy! (2ο)

Lidisa ΠΗΤ 28/01 (Γαία) - it's a girl! (2ο)

sokolata84 ΠΗΤ 28/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - (2ο)

ntinani ΠΗΤ 30/01

marirene ΠΗΤ 31/01 (Λητώ) - it's a boy! (2ο)

 


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...