Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

On 8/1/2017 at 0:28 ΜΜ, sangreluna είπε:

ο πρωτοςμου ητν 4120 και με απαγορευτικο σωματοτυπο μην αγχωνεσαι ολα γινονται χιλιες φορες καλυτερα μεγαλο γλιτωνεις πολλα ειδικα αν ειναι το πρωτο.

αχ  sangreluna μου καλα τα λες.. αλλα με αγχωνει πολυ αυτο.. απο που θα βγει???? και εχουμε ακομα μερες!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα!! Εμεις γενησαμε το Σαββατο βραδυ φυσιολογικα, εσπασαν τα νερα Παρασκευή απογευμα και μετα αναμονη...30 ωρες ωσπου ηρθε...μπεμπαρος!! Μη σας τρομαζω βεβαια 4_5 ωρες ηταν οι πονοι..αστερι ο γιατρος!!!Καλη λευτερια σε οσες περιμενουν και στις υπολοιπες πολλα φιλακια στα μωρακια σας!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι 4 το απογευμα παρασκευη σπασαν τα νερα .Σαββατο κατα τη 1 μεσημερι μου βαλαν ορο, μετα κλυσμα και 2μιση ορο με τεχνητους πονους. Οποτε μονο πρωινο εφαγα το Σαββατο και το βραδυ μετα 2 ωρες αφου γεννησα κατατις 11μιση νυχτα. Και φυσικα εκανα οτι ηθελα δλδ περπατημα λιγο κοιμηθηκα ειχα και παρεα μεχρι που αρχισαν οι δυνατοι πονοι κατα τις 7 και τους εδιωξα ολους...

Link to comment
Share on other sites

μπραβο κοπελια που γεννησες;

λοιπον εμενα με πιααν οι πονοι δεκα το βραδυ πηγα στο ρεα με ετομασαν ενω δεν ηταν να γεννησω δε μου επετρεψαν να φαω με ειχαν καλοδιωμενη με τον τοκογραφο και τους ορος που σταζαν μεσαμου οτιδηποτε επι δεκαεξι ωρες μου επετρεπαν να σηκωθω μονο για να κανω τρια βηματα πανω κατω οσο εφτανε το καλωδιο του τοκογραφου μου απαορευαν νερο και φαι απο τις δεκα το βραδυ και γεννησα μια το μσημερι της επομενης μου ειπαν πως αν θελω μπορω να κοιμηθω εκει στο μειον δυο της αιθουσας τοκετου με τον ορο και τα καλωδια μπορουσα να βλεπω μονο τον αντρα μου που καθοταν διπλα μου σε μια καρεκλα ολες τις ωρες να χω το γιατρο να μουλεει οτι μπορει να παμε για καισαρικη γιατι ετσι και το ωραιοτερο; οταν πηγαμε να ξοφλησουμε το δωματιο μου χαν χρεωση διαμονη και γευματα κανονικα για αυτο το βραδυ.!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 hours ago, marirene said:

Καλημέρα κορίτσια!

Οσες έχετε γιατρό σήμερα, περιμένουμε νέα σας!

Εγω απο το βραδυ είμαι ψιλοχαλια... δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά. έχω ενοχλήσεις, αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους ενοχλήσεις ειναι... ειναι δλδ το έντερο; ο μπέμπης πάντως κινείται ανεξέλεγκτα κ πλέον μου ειναι πολύ δύσκολο κ να κοιμηθώ κ όλη την ημέρα να κινηθώ κ να ξεκουραστώ. Κ νιώθω κ πιο έντονα βάρος χαμηλά...

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς είχαμε σήμερα γιατρό..όλα πάνε καλά..ειναι 3300γρ η μικρη κ ειμαι στις 37 βδομαδες κ 3 μερες περιπου. Ειναι με το κεφαλι προς τα κάτω,αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι εχουμε μέρες ακόμα..το ντόπλερ ήταν καλό κ γενικά μου είπε όλα καλά για την ώρα..δεν εχω νιώσει και κάποια τρομερη ενόχληση ακομα..δεν θέλω και να ανχωνομαι..ραντεβού πάλι σε 1 βδομάδα.. Ο βραδυνος υπνος εχει γινει λίγο δυσκολος επειδη εχω συχνα καούρες αλλα ενταξει δεν γκρινιάζω..

εντομεταξύ σημερα χιονίζει σχεδόν παντού..είναι πολύ όμορφο το τοπίο..εδω στα νοτια προαστεια της Αθηνας ειναι μοναδικό φαινόμενο να χιονίσει..

Καλό βραδυ σε όλες..

Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2017 at 11:37 ΜΜ, Angie.31 είπε:

Οχ γιατι ετσι κορίτσι μου; Τωρα ειναι ολα καλα με το μωρακι σου;εγω την παρασκευη μπαινω στο μηνα μου...

Angie μου γεννηθήκαμε στις 29+2...τώρα είμαστε ακόμη στη ΜΕΝΝ, αλλά θα την πάρουμε ελπίζω την επόμενη ή τη μεθεπόμενη βδομάδα...αύριο θα μιλήσουμε με τους γιατρούς μας και θα μας τα πει αναλυτικά! Η μεγάλη σου πώς το έχει πάρει?

On 8/1/2017 at 6:49 ΜΜ, Yota1 είπε:

Καλυτερα μεγάλο μωρό συμφωνώ. Καμία αγωνία μόλις γεννηθεί για το βάρος τουλάχιστον.

Αντζι καλώς ήρθες και με το καλο!

Marirene εσύ κλεινεις την αυλαία!

Ναταλια πως είστε; Ποτε την παίρνεις σπίτι;

 Γιώτα μου, καλά είμαστε... θα σας πω περισσότερα αύριο που θα μιλήσουμε με τους γιατρούς!

Εσείς? Τι νέα με τις κουκλίτσες σου? Βρήκατε τους ρυθμούς σας? Μεγαλώνετε?

21 hours ago, marirene είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Οσες έχετε γιατρό σήμερα, περιμένουμε νέα σας!

Εγω απο το βραδυ είμαι ψιλοχαλια... δεν κοιμήθηκα καθόλου καλά. έχω ενοχλήσεις, αλλα δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους ενοχλήσεις ειναι... ειναι δλδ το έντερο; ο μπέμπης πάντως κινείται ανεξέλεγκτα κ πλέον μου ειναι πολύ δύσκολο κ να κοιμηθώ κ όλη την ημέρα να κινηθώ κ να ξεκουραστώ. Κ νιώθω κ πιο έντονα βάρος χαμηλά...

αχ, marirene μου, περαστικά κορίτσι!

εύχομαι σήμερα να είσαι καλύτερα! Μήπως σε κλωτσάει πολύ ο μικρούλης και δε μπορείς να βρεις ησυχία? Η -μεγάλη πια- κόρη σου, πώς το έχει πάρει που θα γίνει μεγάλη αδερφούλα?

 

17 hours ago, sangreluna είπε:

αχ φωτ να σου ζησει θελω ομως να μου πεις κατι πολυ σημαντικο για μενα 30 ωρες ησουν στην αιθουσα τοκετου ξαπλωμενη με ορο και νηστικη;

 

sangre μου!! Τι κάνετε εσύ και τα μαγκάκια? Τα μεγάλα πώς το έχουν πάρει? Ο μικρός όλα καλά? 

20 hours ago, phot είπε:

Κοριτσια καλημερα!! Εμεις γενησαμε το Σαββατο βραδυ φυσιολογικα, εσπασαν τα νερα Παρασκευή απογευμα και μετα αναμονη...30 ωρες ωσπου ηρθε...μπεμπαρος!! Μη σας τρομαζω βεβαια 4_5 ωρες ηταν οι πονοι..αστερι ο γιατρος!!!Καλη λευτερια σε οσες περιμενουν και στις υπολοιπες πολλα φιλακια στα μωρακια σας!!

Να σου ζήσει!! Να ναι γερός και να τον δείτε όπως αυτός επιθυμεί!!!

10 hours ago, Sweetalecia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς είχαμε σήμερα γιατρό..όλα πάνε καλά..ειναι 3300γρ η μικρη κ ειμαι στις 37 βδομαδες κ 3 μερες περιπου. Ειναι με το κεφαλι προς τα κάτω,αλλα μου ειπε ο γιατρος οτι εχουμε μέρες ακόμα..το ντόπλερ ήταν καλό κ γενικά μου είπε όλα καλά για την ώρα..δεν εχω νιώσει και κάποια τρομερη ενόχληση ακομα..δεν θέλω και να ανχωνομαι..ραντεβού πάλι σε 1 βδομάδα.. Ο βραδυνος υπνος εχει γινει λίγο δυσκολος επειδη εχω συχνα καούρες αλλα ενταξει δεν γκρινιάζω..

εντομεταξύ σημερα χιονίζει σχεδόν παντού..είναι πολύ όμορφο το τοπίο..εδω στα νοτια προαστεια της Αθηνας ειναι μοναδικό φαινόμενο να χιονίσει..

Καλό βραδυ σε όλες..

Αχ ζηλεύω για το χιόνι!!

sweetalecia, μια χαρά η μικρούλα...βολεύτηκε μέσα!! Δεν πειράζει, καλυτερα να πάρει το χρόνο της η μπεμπούλα!!

Κορίτσια, εμείς καλά σε γενικές γραμμές, λίγο άγχος για το ραντεβού με τους γιατρούς αύριο. Οι άλλες 3 είναι καλά ευτυχώς. Βρε κορίτσια, πείτε μια γνώμη...Η μικρή, έχει σε 2 βδομάδες γενέθλια και δε θέλω να της κάνω μεγάλο πάρτυ στο σπίτι, όπως κάθε χρόνο ως τώρα, λόγω του μωρού, μην κολλήσει τίποτα, μιας και είναι εποχή ιώσεων, αλλά δε μου πάει να μη της κάνω και τίποτα , γιατί στις αδερφές της κάναμε και δε θέλω να την αδικήσω. Λέτε αν καλέσουμε σπίτι μόνο την καλύτερή της φίλη, διατρέχουμε κίνδυνο? ή να το αφήσω για πιο μετά?

Ακούω ότι προς τα εκεί έχετε πολύ κρύο ε? 

 


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πως είστε;

Ναταλία λογικά με ενα κοριτσακι δεν διατρέχετε κίνδυνο... από την άλλη επειδή η μικρούλα σας θα έχει βγει μόλις απο τη ΜΕΝΝ ίσως οι πιο αρμόδιοι ειναι οι γιατροί να σου απαντήσουν. Μια ιδέα θα ήταν να πάρει ο άντρας σου τις κόρες σας κ την κολητή της κ να κάνουν κάτι εκτός σπιτιού...

Οσο για τη δίκη μου, χθες πέρασα τρομάρα! Έπεσε με το πιγούνι στο τραπεζάκι του σαλονιού κ απο τη δύναμη έκοψε τη γλώσσα της κ στις 2 πλευρές... πολύ ατσούμπαλο κόψιμο. Εννοείται οτι έτρεξε πολύ αίμα κ εγώ μόνη μου στο σπίτι να παίρνω την παιδίατρο τηλέφωνο με λυγμούς! Γενικά είμαι ψύχραιμη, αλλα χθες με τόσο αίμα που είδα κ τα κοψίματα στη γλώσσα πανικοβλήθηκα!

ΥΓ: όποια κοπέλα μπορεί, ας ανανεώσει το πινακάκι μας με της γεννήσεις γιατι μπαίνω από κινητό και δεν μπορώ...


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ναταλακι μου με τον καλο να παρετε τη τσουπρα σπιτι σε καταλαβαινω κι εγω που το πηραμε κατευθειαν φοβαμαι τον ισκιο μου θα λεγα κι εγω καλυτερα καπου εξω ανοιχτα ο μικρος καλα τα μικρα με το μ3 δεν εχουν θεμα με το κρυο εχουν που δεμπορουν α βγουν.

Link to comment
Share on other sites

Σανγκρε μου ταλαιπωρηθηκες πολύ! Τελικά φυσιολογικά γέννησες; με το δωμάτιο τι έγινε;διόρθωσαν το λάθος;

ειναι ζώα στα ιδιωτικά ρε γαμωτο, μόνο το κέρδος τους νοιάζει. Δούλευα και ξέρω τι σου λεω

 Phot να σας ζήσει κορίτσι μου! Είσαι η πρώτη μανούλα Γενάρη!

εμεις μια χαρά νομίζω είμαστε, την Πέμπτη θα έρθει παιδίατρος στο σπίτι και θα δούμε! Ο δεύτερος παιδίατρος μέχρι στιγμής! Ελπίζω να μην ξανααλλαξουμε. Εσείς που είστε ήδη μανούλες γενικώς αλλάζατε παιδιάτρους ή σταθήκατε τυχερές απο την αρχή; εμένα ο πρώτος δεν με έκανε να αισθάνομαι άνετα και θα δοκιμάσω μια άλλη που ωστόσο δεν πολύ αρέσει στον σύζυγο. 

Marirene κουράγιο! Ειναι συμπτώματα του τελευταίου μήνα αυτά πιστεύω. Μέχρι τώρα είχες τέλεια εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2017 & ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ

nataliag ΠΗΤ 02/02 - ΓΕΝΝΗΣΗ 19/11/2016 - it's a girl! (4ο)

babyblue ΠΗΤ 12/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 13/12/2016 (Βενιζέλειο, Κρήτη) - it's a boy! (1ο)

Yota1 ΠΗΤ 20/01 ΓΕΝΝΗΣΗ 13/12/2016 (Αλεξάνδρα) - they are twin girls!

elia ΠΗΤ 12/01 - ΓΕΝΝΗΣΗ 24/12//2016 it's a boy! (1ο)

sangreluna ΠΗΤ 08/01 ΓΕΝΝΗΣΗ 29/12/2016  (Ρέα) - it's magaki (3ο)

phot ΠΗΤ 11/01 ΓΕΝΝΗΣΗ 7/1/2017 - it's a boy!

 

apapa ΠΗΤ 02/01 (Ρέα) - it's a girl! (1ο)

foinix ΠΗΤ 06/01 it's a girl! (1ο)

mamachita1978 ΠΗΤ 06/01- it's a boy! (2ο)

Αγγελινα87 ΠΗΤ 08/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - it's a girl! (1ο)

elena87 ΠΗΤ 10/01 - it's a girl! (1ο)

behitze ΠΗΤ 13/01 - it's a girl! (2ο)

aggeliki-xal ΠΗΤ 15/01 - it's a boy!

Aura ΠΗΤ 17/01 (Αλεξάνδρα) - it's a girl! (2ο)

Coccinelle ΠΗΤ 19/01 - it's a girl! (2ο)

MIMIKA79 ΠΗΤ 20/01 - it's a boy! (2ο)

Maria.1989 ΠΗΤ 24/01

Mariadimi ΠΗΤ 25/01 - it's a boy! (3ο)

Sweetalecia ΠΗΤ 25/01 - it's a girl! (1ο)

eleniart ΠΗΤ 26/01 - it's a boy!

Angie.31 ΠΗΤ 26/01 -  it's a boy! (2ο)

Lidisa ΠΗΤ 28/01 (Γαία) - it's a girl! (2ο)

sokolata84 ΠΗΤ 28/01 (Γένεσις, Θεσ/ίκη) - (2ο)

ntinani ΠΗΤ 30/01

marirene ΠΗΤ 31/01 (Λητώ) - it's a boy! (2ο)

Link to comment
Share on other sites

χα γιοτα μου οχι μονο δεν το διορθωσαν αλλα επεμεναν να βρω και να πληρωσω τη διαφορα 13 και 20παραμονη πρωτοχρονιας στις 2 κλεινανε σημειωτεον και με απειλουσαν πως οσο καθυστερω θα κλεισει το ταμιο και θα αναγκαστω να μεινω παραπανω μερες και να πληρωσω παραπανω. Οταν τους ειπα να κανουμε διακανονισμο για να σπασει σε δυο δοσεις μου ειπαν οτι πρεπει να μπει εγγυητης ο μαιευτηρας!!!!!! Ο οποιος δεν ηθελε να ακουσει κουβεντα και να επιβαρυνθω γυρω στα 300 ευρω. Να σημειωσω πως μεσα σε τεσσερα χρονια τους εχω σκασει τοθς μετρητοις δυο γεννες. Αλλα στην τριτη ου δεν υπηρχε ολο το ποσο επρεπε να με κανουν να νοιωσω ζητιανα τη στιγμη που περιμεναν δυο παιδια νηστικα να τελειωσω να φυγουμε και αλλο ενα πανω σο δωματιοουρλιαζε για γαλα αλλα οι κυριες του οροφου παρα την παρακληση μου δεν καναν τον κοπο να με ειδοποιησουν στο κιν μονο οταν γυρισα μου παν με υφακι που εισασταν το παιδι πιναει. Οκ;

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, marirene είπε:

Καλημέρα! Πως είστε;

Ναταλία λογικά με ενα κοριτσακι δεν διατρέχετε κίνδυνο... από την άλλη επειδή η μικρούλα σας θα έχει βγει μόλις απο τη ΜΕΝΝ ίσως οι πιο αρμόδιοι ειναι οι γιατροί να σου απαντήσουν. Μια ιδέα θα ήταν να πάρει ο άντρας σου τις κόρες σας κ την κολητή της κ να κάνουν κάτι εκτός σπιτιού...

Οσο για τη δίκη μου, χθες πέρασα τρομάρα! Έπεσε με το πιγούνι στο τραπεζάκι του σαλονιού κ απο τη δύναμη έκοψε τη γλώσσα της κ στις 2 πλευρές... πολύ ατσούμπαλο κόψιμο. Εννοείται οτι έτρεξε πολύ αίμα κ εγώ μόνη μου στο σπίτι να παίρνω την παιδίατρο τηλέφωνο με λυγμούς! Γενικά είμαι ψύχραιμη, αλλα χθες με τόσο αίμα που είδα κ τα κοψίματα στη γλώσσα πανικοβλήθηκα!

ΥΓ: όποια κοπέλα μπορεί, ας ανανεώσει το πινακάκι μας με της γεννήσεις γιατι μπαίνω από κινητό και δεν μπορώ...

marirene μου, τι ήταν αυτό με το πέσιμο της μικρούλας? Λογικό να τρομάξεις, κι εγώ σε ανάλογη περίπτωση έτσι αντέδρασα...όλα καλά τώρα? Πρήστηκε πολύ? Μπορεί να φάει, να μιλήσει?

Εσύ πώς είσαι?

Πολύ ωραία η ιδέα, να τις βγάλει ο μπαμπάς μας!! Νομίζω αυτό θα κάνουμε!

12 hours ago, sangreluna είπε:

μια χαρα ναταλακι μου με τον καλο να παρετε τη τσουπρα σπιτι σε καταλαβαινω κι εγω που το πηραμε κατευθειαν φοβαμαι τον ισκιο μου θα λεγα κι εγω καλυτερα καπου εξω ανοιχτα ο μικρος καλα τα μικρα με το μ3 δεν εχουν θεμα με το κρυο εχουν που δεμπορουν α βγουν.

Ναι, νομίζω κι εγώ ότι το εκτός είναι πιο ασφαλές, δεν είμαστε να βάζουμε μπελάδες στο κεφάλι μας

οι μάγκες κύριοι ε?? Πωπω κρίμα με το κρύο, ελπίζω να μην έχουν αφηνιάσει οι 2 μεγάλοι στο σπίτι

ρε σανγκρε, τι περιπέτεια ήταν αυτή στο μαιευτήριο? Τι αλήτες οι άνθρωποι? Απλά αλήτες, αν είναι ποτέ δυνατόν!! Θα μου πεις τέλος καλό, όλα καλά, αλλά είναι απλά απαράδεκτοι ρε παιδί μου!!! Και υποτίθεται ότι ως μαιευτήριο βάζουν τις ανάγκες των παιδιών πάνω από όλα.....σκέτη εκμετάλλευση χριστουγεννιάτικα

4 hours ago, Yota1 είπε:

Σανγκρε μου ταλαιπωρηθηκες πολύ! Τελικά φυσιολογικά γέννησες; με το δωμάτιο τι έγινε;διόρθωσαν το λάθος;

ειναι ζώα στα ιδιωτικά ρε γαμωτο, μόνο το κέρδος τους νοιάζει. Δούλευα και ξέρω τι σου λεω

 Phot να σας ζήσει κορίτσι μου! Είσαι η πρώτη μανούλα Γενάρη!

εμεις μια χαρά νομίζω είμαστε, την Πέμπτη θα έρθει παιδίατρος στο σπίτι και θα δούμε! Ο δεύτερος παιδίατρος μέχρι στιγμής! Ελπίζω να μην ξανααλλαξουμε. Εσείς που είστε ήδη μανούλες γενικώς αλλάζατε παιδιάτρους ή σταθήκατε τυχερές απο την αρχή; εμένα ο πρώτος δεν με έκανε να αισθάνομαι άνετα και θα δοκιμάσω μια άλλη που ωστόσο δεν πολύ αρέσει στον σύζυγο. 

Marirene κουράγιο! Ειναι συμπτώματα του τελευταίου μήνα αυτά πιστεύω. Μέχρι τώρα είχες τέλεια εγκυμοσύνη!

γιοτάκι, μην αγχώνεσαι, εγώ άλλαξα 3 παιδιάτρους μέχρι να βρω τη δικιά μας. Είναι και το άγχος ακόμη της πρώτης περιόδου, θα βρεις κάποιον που να σου κάνει κλικ, μην αγχώνεσαι! Πώς τα καταφέρνεις με δύο μωρά μαζί? Δύσκολα?

 

Το ξέρω ότι λέω χαζά κι ότι δε θα έπρεπε να το σκέφτομαι τώρα που επιτέλους θα έρθει σπίτι μας το ποντικάκι μας, αλλά αγχώνομαι λιγάκι για το πώς θα το πάρουν οι άλλες.

Η μεγάλη δε φαντάζομαι να ζηλέψει οι μικρές όμως, και ειδικά η Σεραφίνα μου που έχει συνηθίσει 3 χρόνια να είναι η μικρότερη, φοβάμαι ότι θα έχουμε ζήλιες!

Γερά να είναι και θα μου πειτε και θα βρούμε λύσεις!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή χρόνια!! Νά σας ζήσουν τα μωράκια σε όσες γεννήσατε κ με το καλό οι υπόλοιπες να δεχτούμε τα μωρά μας. Εμείς πήγαμε γιατρό χθες κ είναι ολα καλά!! 2860 η μπεμπούλα μας κ πολύ ψηλά. Δύσκολα μπορεί να γίνει φυσιολογικός τοκετός κ πλέον αποφασίσαμε οτι θα πάμε με καισαρική. Δεν μπορώ να πω οτι με πειράζει γιατι δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα την πρώτη φορά !!! Ο γιατρός μας είπε να αποφασίσουμε πότε θέλουμε κ εμείς λέμε για το άλλο Σ/Κ. Αγχώθηκα λίγο να πω την αλήθεια γιατί ενω 9 μήνες γκρινιάζω οτι θελω να γεννήσω τώρα τρέμω στην ιδέα.... οχι για την γέννα αλλα για το πώς θα αλλάξει η ζωή μας....

Γιωτα κ εγώ στην 3η παιδιατρο κατεληξα...κ μετα απο 2 χρόνια την αλλαξα λογω απόστασης... μην αγχώνεσαι θα βρεις κάποια να σου ταιριάζει!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lidisa said:

Κορίτσια καλημέρα και καλή χρόνια!! Νά σας ζήσουν τα μωράκια σε όσες γεννήσατε κ με το καλό οι υπόλοιπες να δεχτούμε τα μωρά μας. Εμείς πήγαμε γιατρό χθες κ είναι ολα καλά!! 2860 η μπεμπούλα μας κ πολύ ψηλά. Δύσκολα μπορεί να γίνει φυσιολογικός τοκετός κ πλέον αποφασίσαμε οτι θα πάμε με καισαρική. Δεν μπορώ να πω οτι με πειράζει γιατι δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα την πρώτη φορά !!! Ο γιατρός μας είπε να αποφασίσουμε πότε θέλουμε κ εμείς λέμε για το άλλο Σ/Κ. Αγχώθηκα λίγο να πω την αλήθεια γιατί ενω 9 μήνες γκρινιάζω οτι θελω να γεννήσω τώρα τρέμω στην ιδέα.... οχι για την γέννα αλλα για το πώς θα αλλάξει η ζωή μας....

Γιωτα κ εγώ στην 3η παιδιατρο κατεληξα...κ μετα απο 2 χρόνια την αλλαξα λογω απόστασης... μην αγχώνεσαι θα βρεις κάποια να σου ταιριάζει!!

Καλημέρα κορίτσια!! Τί κάνετε; Πώς είστε; Lidisa με το καλό το μωράκι σου!  Πώς και αποφασίσατε για καισαρική; Επειδή είναι πολύ ψηλά ή είχες κ προηγούμενη γέννα με καισαρική; Εύχομαι να πάνε όλα καλα χωρίς κανένα άνχος!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...