Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Ιανουαρίου 2017


Recommended Posts

2 hours ago, Lidisa είπε:

Κορίτσια καλημέρα και καλή χρόνια!! Νά σας ζήσουν τα μωράκια σε όσες γεννήσατε κ με το καλό οι υπόλοιπες να δεχτούμε τα μωρά μας. Εμείς πήγαμε γιατρό χθες κ είναι ολα καλά!! 2860 η μπεμπούλα μας κ πολύ ψηλά. Δύσκολα μπορεί να γίνει φυσιολογικός τοκετός κ πλέον αποφασίσαμε οτι θα πάμε με καισαρική. Δεν μπορώ να πω οτι με πειράζει γιατι δεν αντιμετώπισα κανένα θέμα την πρώτη φορά !!! Ο γιατρός μας είπε να αποφασίσουμε πότε θέλουμε κ εμείς λέμε για το άλλο Σ/Κ. Αγχώθηκα λίγο να πω την αλήθεια γιατί ενω 9 μήνες γκρινιάζω οτι θελω να γεννήσω τώρα τρέμω στην ιδέα.... οχι για την γέννα αλλα για το πώς θα αλλάξει η ζωή μας....

Γιωτα κ εγώ στην 3η παιδιατρο κατεληξα...κ μετα απο 2 χρόνια την αλλαξα λογω απόστασης... μην αγχώνεσαι θα βρεις κάποια να σου ταιριάζει!!

lidisa μου, με το καλό!! όλα καλά θα πάνε, μην αγχώνεσαι!

 


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια!

 

Γιωτα εγώ υπήρξα τυχερή στο θέμα της παιδιάτρου... γέννησα 15αυγουστο κ έλειπε αυτή που μου είχαν συστήσει κ ήθελα εκτακτως παιδίατρο την πρώτη μέρα που γύρισα απο το μαιευτήριο. Εκεί μου είχε δώσει την κάρτα της μια παιδίατρος που μένει κοντά μας κ τη φώναξα. Άρεσε κ στο σύζυγο κ μέχρι τωρα έχει τσεκαριστει πολλές φορές... κ σηκώνει πάντα το τηλέφωνο εννοείται!

ελπιζω να ειναι καλή αυτή... γιατι ειναι ενα θέμα ο παιδίατρος!

Ναταλια μην σκέφτεσαι οτι θα ζηλέψει... νομίζω οι άλλες 2 κόρες σου θα βοηθήσουν να αποσπάτε η προσοχή της!

οσο για το πέσιμο της μικρής μου, ακόμα όσο το σκέφτομαι θέλω να βάλω τα κλάματα. Μιλάει κανονικά αλλά στο φαγητό, στις σκληρές τροφές δυσκολεύεται. Αυτή βέβαια το έχει ξεπεράσει, δείχνει σε όλους που χτύπησε με χαρά μπορώ να πω!

Lidisa τα ίδια άγχη έχουμε οι δευτερομανουλες! Με υπομονή πιστεύω όλα καλά θα πάνε...

οσο για την καισαρική, θα σου έλεγα να περιμένεις όσο γίνεται να μεγαλώσει κ άλλο το μωράκι σου. 

Μένεις έχουμε αύριο γιατρό κ σήμερα πήγα να κανω εξετάσει αίματος.

Eleniart εσένα ειναι το πρώτο σου μωράκι;


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2017 at 5:51 ΜΜ, sangreluna είπε:

μπραβο κοπελια που γεννησες;

λοιπον εμενα με πιααν οι πονοι δεκα το βραδυ πηγα στο ρεα με ετομασαν ενω δεν ηταν να γεννησω δε μου επετρεψαν να φαω με ειχαν καλοδιωμενη με τον τοκογραφο και τους ορος που σταζαν μεσαμου οτιδηποτε επι δεκαεξι ωρες μου επετρεπαν να σηκωθω μονο για να κανω τρια βηματα πανω κατω οσο εφτανε το καλωδιο του τοκογραφου μου απαορευαν νερο και φαι απο τις δεκα το βραδυ και γεννησα μια το μσημερι της επομενης μου ειπαν πως αν θελω μπορω να κοιμηθω εκει στο μειον δυο της αιθουσας τοκετου με τον ορο και τα καλωδια μπορουσα να βλεπω μονο τον αντρα μου που καθοταν διπλα μου σε μια καρεκλα ολες τις ωρες να χω το γιατρο να μουλεει οτι μπορει να παμε για καισαρικη γιατι ετσι και το ωραιοτερο; οταν πηγαμε να ξοφλησουμε το δωματιο μου χαν χρεωση διαμονη και γευματα κανονικα για αυτο το βραδυ.!!!!!

καλημέρα ευχαριστω πολύ όλες για τις ευχές!!! Γέννησα σε δημοσιο νοσοκομειο απομακρυμανισμένου νησιού, ενα απ τα κοντινότερα στην Τουρκία που το θυμούνται μόνο για τους προσφυγες. Το νοσοκομείο τραγικό, ούτε βαμβάκι δεν υπήρχε, γέννησα και δεν υπήρχε ζεστό νερό να κάνω μπάνιο, με το βραστηρα την περιοχή μόνο και το φαι σε πλαστικό πιάτο αλλά θα το ξανάκανα 1000φορές, είναι θέμα γιατρού που αν και δεν είχε εφημερία και γιορταζε κιόλας με περίμενε από την Παρασκευή που ήταν επίσης αργία 6/1. Ανθρωπος όπως επίσης και η μαια που έτυχε στη βάρδια, μόνη της για όλη τη μαιευτική, είχαν αλλά 5 μωράκια! Και μετά με βάλαν σε 2κλινο μόνη μου κι ο αντρας μου στο διπλανο κρεβατι για όλα τα βράδια.

Link to comment
Share on other sites

Sangreluna έχω θυμώσει παρά πολύ με αυτά που περιγράφεις. Και πρέπει να τα λέμε γιατί αυτο ειναι το όπλο μας. 

Κυριως έχω θυμώσει με το γιατρό σου που δεν βοήθησε. Χαίρομαι μόνο για σένα που δείχνεις την χαρά σου και την ευτυχία σου για το τρίτο παιδάκι (τα τρίτα ειναι τα πιο έξυπνα λένε) και τα ανωτέρω τα ανέφερες πολύ αργότερα με μια αφορμή, δείγμα οτι τίποτα δεν μπορεί να χαλάσει την ευτυχία σου!

Marirene περαστικά στη μικρή σου, τώρα το είδα οτι έπεσε το παιδί.

Phot μη νομίζεις οτι τα κρατικά στην Αθήνα ειναι καλύτερα. Εντάξει ζεστό νερό και θέρμανση είχε, και εκεί περιορίζονται οι διαφορές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

οταν ειπα τακαλα της επαρχιας το εννοουσα απο αποψη ανθρωπιας μαριρε περαστικα .ου χει συ.βει το ιδιο με τον πρωτο στο νιπτηρα του μπανιου τα χρειαστηκα με τοσο αιμα παλι καλα τιποτα δεν ηταν. Γιωτα θα ποστΡω κι αλλα δυο περιμενε.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nataliag είπε:

Marirene μου, χωρίς να θελω να σε τρομάξω νομίζω ότι έχει να κάνει με το σάκχαρο...

 

Οτι έχω ανεβασμένο ζάχαρο;;; Ειναι λογικό εφόσον η καμπύλη ήταν οκ;


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γιωτα αυτο το ποστ οπως το γραψα σε διπλανο καφε

σα τι κανετε τσουπρες ουφ εγω ειμαι αρκετα σβουριγμενη θα λεγα αλλα ολα καλα πιστευω τελος παντων πηα μια τρελη συγχιση για αλλη μια φορα με το μαιευτηριο και την αντιμετωπιση του θηλασμου εν γενει. Ωστοσο εγω τι χαβα μου γεννησα φυσιολογικα και θηλαζω και ναι φυγαμε με ικτερο και ναι επεσε ω του θαυματος χωρις ξενο γαλα και χωρις λαμπα ακου να δεις...και ναι το ταιζω μονο το δικο μου γαλα και ναι χορταινει...και ναι το μιτροταν μειωνει τη ροη του γαλακτος το γραφουνοι ιδιοι στο χαρτακι τους.... Και πχι το αλμιρον δεν εχει κανενα λογο νσ πηγαινοερχεται σε φιλικα προς τα βρεφη μαιευτηρια λες κι ειναι νερο. Και γιατι τα λεω ολα αυτα; ε ειναι λιγες απο τις απαντησεις στα τερατα που ακουσα μεσα σε λιγες μερες απο ατομα που κατα τα αλλα διαρυγνιουν τα ιματια τους για το θηλασμο. Οταν με αδιφορο βλεμμα ανακοινωνεις στη μητερα που ηρθε για επανελεγχο ικτερου οτι στειλτε το συζυγο να κανονισει τα της εισαγωγης το παιδι θα μπει στη λαμπα εσεις μπορειτε να φυγετε...γιατι δε τη χτυπησα αληθεια; Μα θηλαζει αποκλειστικα το μωρο πρεπει να πιει σκονογαλα για να χορτασει.... Μα δε προκειται να το αφησω υπογραψτεβεβαιως μα μη το αφησετε ετσι δωστε του λιγο γαλα κανονικο να χορτασει κριμα ειναι...θα του δωσω αρκετο γαλα απο τη μαμα του οπως νομιζεται...

Link to comment
Share on other sites

Σάγκρε αν πας κ για 4ο άλλαξε μαιευτήριο! Πολύ κουλά όλα αυτά που περιγράφεις... προσωπικά βέβαια περισσότερο θα με ενοχλούσε η συμπεριφορά τους απέναντι στο οικονομικό παρά για το θέμα του θηλασμού που νομίζω ως έμπειρη πια ανάγκη για συμβουλές δεν έχεις... 

 

Ναταλία εστειλα χθες με μειλ τα αποτελέσματα κ μου είπε οτι όλα καλά... σήμερα θα τον δω όποτε θα τον ρωτήσω κ απο κοντά τι στο καλο ειναι αυτό.


oi6Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, marirene είπε:

Σάγκρε αν πας κ για 4ο άλλαξε μαιευτήριο! Πολύ κουλά όλα αυτά που περιγράφεις... προσωπικά βέβαια περισσότερο θα με ενοχλούσε η συμπεριφορά τους απέναντι στο οικονομικό παρά για το θέμα του θηλασμού που νομίζω ως έμπειρη πια ανάγκη για συμβουλές δεν έχεις... 

 

Ναταλία εστειλα χθες με μειλ τα αποτελέσματα κ μου είπε οτι όλα καλά... σήμερα θα τον δω όποτε θα τον ρωτήσω κ απο κοντά τι στο καλο ειναι αυτό.

τελεια marirene μου, αμα σου ειπε ολα καλα, μη το σκεφτεσαι καθολου...ρωτα απλα ετσι, εγκυκλοπεδικα! :-P

14 hours ago, sangreluna είπε:

γιωτα αυτο το ποστ οπως το γραψα σε διπλανο καφε

σα τι κανετε τσουπρες ουφ εγω ειμαι αρκετα σβουριγμενη θα λεγα αλλα ολα καλα πιστευω τελος παντων πηα μια τρελη συγχιση για αλλη μια φορα με το μαιευτηριο και την αντιμετωπιση του θηλασμου εν γενει. Ωστοσο εγω τι χαβα μου γεννησα φυσιολογικα και θηλαζω και ναι φυγαμε με ικτερο και ναι επεσε ω του θαυματος χωρις ξενο γαλα και χωρις λαμπα ακου να δεις...και ναι το ταιζω μονο το δικο μου γαλα και ναι χορταινει...και ναι το μιτροταν μειωνει τη ροη του γαλακτος το γραφουνοι ιδιοι στο χαρτακι τους.... Και πχι το αλμιρον δεν εχει κανενα λογο νσ πηγαινοερχεται σε φιλικα προς τα βρεφη μαιευτηρια λες κι ειναι νερο. Και γιατι τα λεω ολα αυτα; ε ειναι λιγες απο τις απαντησεις στα τερατα που ακουσα μεσα σε λιγες μερες απο ατομα που κατα τα αλλα διαρυγνιουν τα ιματια τους για το θηλασμο. Οταν με αδιφορο βλεμμα ανακοινωνεις στη μητερα που ηρθε για επανελεγχο ικτερου οτι στειλτε το συζυγο να κανονισει τα της εισαγωγης το παιδι θα μπει στη λαμπα εσεις μπορειτε να φυγετε...γιατι δε τη χτυπησα αληθεια; Μα θηλαζει αποκλειστικα το μωρο πρεπει να πιει σκονογαλα για να χορτασει.... Μα δε προκειται να το αφησω υπογραψτεβεβαιως μα μη το αφησετε ετσι δωστε του λιγο γαλα κανονικο να χορτασει κριμα ειναι...θα του δωσω αρκετο γαλα απο τη μαμα του οπως νομιζεται...

σανκρε μου, όπως σου είπε η μαριρενε.

αν πάτε για 4ο, ούτε απέξω να μην περάσετε! Τους αλήτες!

όχι ότι έχεις ανάγκη εσύ, είσαι δυναμική και ξέρεις τι σου γίνεται σε τέτοια θέματα, δε μασάς!

 

 

Εμείς χθες είχαμε συναντηση με το γιατρο για τη μπεμπα..την παιρνουμε σπιτι την τεταρτη που μας ερχεται, 2 μηνες μετα που γεννηθηικε

με αγχωσε λιγο, βεβαια.

αλλα χαίρομαι πολύ και έχω αρχίσει ετοιμασίες για να την υποδεχθούμε!


VBSEp3.pngtvCAp3.png
 
 
 
Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια τα λεω προς γνωση και συμμορφωση και προς καθε ενδιαφερομενο καταθετω την εμπειρια μου εννοειται πως δε ξαναπαταω και πως αλλαζω μαοευτηρα γυναικολογο.

ναταλακιμε το καλο να το παρεις σπιτακι σου και να τπ χαζευεις οοοοοοολη μερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...