Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , linaa είπε:

      Οι εξετάσεις για την θρομβοφιλια δεν αλλάζουν αν είχες κάνει πριν δύο χρόνια δεν έχει θρομβολια . Είναι γονιδιακές εξετάσεις Κ είναι στάνταρ από τότε που γεννήθηκες 

      Συμφωνώ! @η ζωή είναι όμορφη οι εξετάσεις θρομβοφιλιας δεν αλλάζουν. Ρώτησε γιατρό αλλά είμαι σίγουρη. @Angot εύχομαι ότι καλύτερο!!!! 🙏

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δέσποινα συγχαρητήρια και καλό κουράγιο τώρα. Βέβαια είναι και λίγο άτυχα τα μικρά μας γιατί δεν μπορούμε να βγούμε και πολλές ώρες να περπατήσουν έξω. Αν και εγώ του βάζω σκουφί και μπουφάν και παρόλο το κρύο βγαίνουμε βόλτες. Εμένα τώρα ξεκίνησε όμως νέο σήριαλ ο μικρός μου. Τις μέρες που τρώει γιαούρτι για απογευματινό μάλλον ξυπνάει το βράδι από την πείνα και έχει όρεξη για παιχνίδια. Χτες του έδωσα λίγο κίντερτε και μετά κοιμήθηκε. Πίνει 240 ml πριν πάει για ύπνο λέτε να μην του φτάνουν? Είναι γενικά φαγανός και αισίως 11 κιλά.

BOHBp2.png

Link to comment
Share on other sites

άντε Δέσποινα τώρα αρχίζουν τα τρεξίματα!!!! μπράβο σας! και στα δικά μας!

μελίτα η δικιά μου ξυπνά κατά τις 10-10.30 και τρώει τα φρούτα της αλλά της δίνω και λίγο γάλα. Δοκίμασε κι άλλες μάρκες. Με το μητρικό λένε ότι μοιάζει περισσότερο το κατσικίσιο.

anemaxx για απογευματινό δίνεις μόνο γιαούρτι; Αν ναι όντως πεινάει το μωρό και πρέπει να δίνεις και κάτι για συμπλήρωμα.


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ΠΕΡΠΑΤΑΜΕΕΕΕ!!!!!!!!!!ΚΑΝΟΝΙΚΑΑΑ!!!!ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ!!!

ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΕΓΩ ΤΟΝ ΚΟΒΩ ΣΕ ΚΑΝΑ ΔΙΜΗΝΟ!!!!!!!!!

κι οσο για τα δόντια που ρωτησες εχω γνωστή που ειναι 8 μηνων το μωρο τους και εβγαλε κυνόδοντα!!!!!

Η Μελίνα θέλει τον χρόνο της στα δοντια.... αλλά στα πόδια...!!!

Καθε παιδί και διαφορετικό!!!!

εμενα τον μιλάς και πέρα βρέχει!!!! Μόνο γελάει!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δέσποινα συγχαρητήρια και καλό κουράγιο τώρα. Βέβαια είναι και λίγο άτυχα τα μικρά μας γιατί δεν μπορούμε να βγούμε και πολλές ώρες να περπατήσουν έξω. Αν και εγώ του βάζω σκουφί και μπουφάν και παρόλο το κρύο βγαίνουμε βόλτες. Εμένα τώρα ξεκίνησε όμως νέο σήριαλ ο μικρός μου. Τις μέρες που τρώει γιαούρτι για απογευματινό μάλλον ξυπνάει το βράδι από την πείνα και έχει όρεξη για παιχνίδια. Χτες του έδωσα λίγο κίντερτε και μετά κοιμήθηκε. Πίνει 240 ml πριν πάει για ύπνο λέτε να μην του φτάνουν? Είναι γενικά φαγανός και αισίως 11 κιλά.

BOHBp2.png

Κι εμένα με το γιαούρτι κάνει νουμέρα... συνεχίζει κάποια βράδια να ξυπνάει για να φάει!

Πλέον χτυπάει 270-300 κάποιες φορές, είναι πολυυυυυύ φαγανος επίσης και είμαστε περίπου 11.500 κιλά.

Δώστου λίγο παράπάνω να δεις αν τα πιει σημαίνει οτι θέλει. Οσο πιο πολύ γαλα πίνει τόσο το καλύτερο!!!!


eNortjKzUjIyNLI0NFKyBlwwFW0Czg,,24.png

eNortjKzUjIyNLU0tVSyBlwwFaQC3A,,32.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστωωωω!!!!ειμαι παρα πολυ χαρούμενη και για πρωτη μερα περπατηματος πτωωωωμααα....εχει ξεσαλωσει τελειως η μικρη!!! σημερα πηγαμε σε 2 παιδικά παρτυ και ξεσαλωσε και μου κοιμηθηκε στις 11..

το απογευμα και εγω ενα γιαούρτι της δινω μονο... αλλα αν μας δει να μασουλαμε τιποτα μετα ειναι ολο μαμ μαμ... οποτε της δινω λιγο ψωμι και το τσακιζει (πως το τρωει χωρις δοντια ακομα δεν εχω καταλαβει..) γενικα με το ψωμι εχει τρελα. οσο και να της δωσω το τρωει!! θα μου γινει χοντρελα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Δέσποινα!!! Ποιος την πιάνει τώρα τη μικρή :-)

Η δικιά μας ακόμα μπουσουλάει εκτός αν την κρατάμε και από τα δύο τα χέρια. Όταν μπουσουλάει της αρέσει να έχει κάτι μαζί της και το σέρνει στο πάτωμα προκαλώντας ορισμένες φορές πολύ ανατριχιαστικούς ήχους (ο γάτος φρικάρει :-))

Παιδιά μετά το γιαούρτι δεν τους δίνετε τίποτα; Επειδή η Δήμητρα είναι πολύ ανήσυχη εμείς καθιερώσαμε κάθε βράδυ γύρω στις οχτώμιση τραχανά, ενώ τρώει κατά τις έξι κρεμούλα ή γιαούρτι.

Το πρωί αφού θηλάσει τρώει και φρέσκο γάλα με πολύ λίγη βρώμη ή/και κορνφλέηκς (πειραματιζόμαστε)

Κατά τις 11 το φρούτο και το μεσημέρι φαγητό, σπάνιαδίνω κάτι ενδιάμεσα.

Πρέπει να κοντευει τα οχτώ κιλά τώρα (ελπίζω, γιατί πρέπει να πάει 8.100 σε δέκα μέρες που έχει γενέθλια για να έχει τριπλασιάσει το βάρος της γέννησής της). Το ύψος της είναι γύρω στα 75 εκ. Θα δούμε και με την παιδίατρο.


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Δέσποινα!!! Ποιος την πιάνει τώρα τη μικρή :-)

Η δικιά μας ακόμα μπουσουλάει εκτός αν την κρατάμε και από τα δύο τα χέρια. Όταν μπουσουλάει της αρέσει να έχει κάτι μαζί της και το σέρνει στο πάτωμα προκαλώντας ορισμένες φορές πολύ ανατριχιαστικούς ήχους (ο γάτος φρικάρει :-))

Παιδιά μετά το γιαούρτι δεν τους δίνετε τίποτα; Επειδή η Δήμητρα είναι πολύ ανήσυχη εμείς καθιερώσαμε κάθε βράδυ γύρω στις οχτώμιση τραχανά, ενώ τρώει κατά τις έξι κρεμούλα ή γιαούρτι.

Το πρωί αφού θηλάσει τρώει και φρέσκο γάλα με πολύ λίγη βρώμη ή/και κορνφλέηκς (πειραματιζόμαστε)

Κατά τις 11 το φρούτο και το μεσημέρι φαγητό, σπάνιαδίνω κάτι ενδιάμεσα.

Πρέπει να κοντευει τα οχτώ κιλά τώρα (ελπίζω, γιατί πρέπει να πάει 8.100 σε δέκα μέρες που έχει γενέθλια για να έχει τριπλασιάσει το βάρος της γέννησής της). Το ύψος της είναι γύρω στα 75 εκ. Θα δούμε και με την παιδίατρο.

Ρε ευακι το βραδυνο γαλα τι ωρα της το δινεις?? εμας στις 8μιση πινει το γαλα της για αυτο δεν της δινω τιποτα αλλο μετα το γιαούρτι...

επίσης αυτο με το συρσιμο των παιχνιδιων ταπερ κτλ κτλ ειναι ΟΝΤΩΣ πολυ φρικη να το ακους... η γατα μας εχει φαει εξορία στο μπαλκονι εδω και κανα τριμηνο και τη γλυτωνει:D:D:D:D

αυτο με τον τριπλασιασμο του βαρους στο χρονο δεν το ηξερα..δηλαδη εμενα που γεννηθηκε 3500 κιλα πρεπει να παει 10500??? χλωμο...δεκα μηνων ηταν 8μιση...και ειναι ηδη μπουλουκα που να ηταν 2 κιλα πιο χοντρη...σαν κεφτες θα ηταν:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

evi το απόγευμα δίνω το αυγό και αργότερα γιαούρτι ή τραχανά ή πέτουρα ή τοστ ή ο,τιδήποτε άλλο σκεφτώ.

Έκανα τα μπιφτέκια που βρήκα εδώ και έχει κι άλλες συνταγές.

http://www.mwrakia.gr/smf/index.php?PHPSESSID=s6kr6e5av0cd3kvfr0lqck2n15&board=26.0

δέσποινα και μένα της μικρής αρέσει το ψωμί αλλά η παιδίατρος μου είπε να μη της δίνω πάρα πολύ.


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!! κλεισαμε χρονο και εμεις σημερα, περσι στις 14 δεκεμβρη κατα τις 8 αρχισα να ποναω η μικρη μου μελινα ηταν ετοιμη να ερθει στον δικο μας κοσμο γιατι ο δικος της ηταν στεναχωρος πια. στις 10 το βραδυ μπηκαμε στην αιθουσα οδυνων και στις 2 αντικρυσα πρωτη φορα το φως της ζωης μου. αυτο το υπεροχο πλασματακι που γεμισε την καθε μου στιγμη. περασε ενας χρονος (μου φαινεται οτι ειναι πολυ πιο λιγο), εχω ξεχασει την κουραση και το τρεξιμο, αναπολω ακομα και τα ξενυχτια και αυτη η παρεουλα που εχω ειναι η καλυτερη που εχω βρει ολα αυτα τα χρονια!! το μωρακι μου δεν ειναι πια βρεφος, αλλα νηπιο..

αυτα.. ηθελα να μοιραστω την χαρα μου μαζι σας, τωρα παλι για τις προετοιμασιες για το παρτυ, (ουφφ)


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σας Πολλά mira-mother! Να χαίρεσαι τη μικρή σου! Με το καλό να μεγαλώσει και να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς.

Και μεις σήμερα γιορτάζουμε το όνομά μας! Ελευθερία! Κοντινά γενέθλια-γιορτή! Δεχόμαστε και πάλι ευχές!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έμείς σήμερα πήγαμε στην παιδίατρο και οι μετρήσεις μας ήταν 10,150 το βάρος και 84 ύψος. Μου είπε ότι είναι πολύ μεγάλη για την ηλικία της και ότι λέει πολλές λέξεις.Για περπάτημα ακόμα δεν την κόβω...

Όσο για το φαγητό, δεν σταματάει όλη μέρα να τρώει...Όλες τις ώρες! Ότι και να δει.

Και γαλατάκι πίνουμε μόλις ξυπνήσει το πρωί, μόλις ξυπνήσει από τον μεσημεριανό ύπνο και πριν κοιμηθεί το βράδυ. Σύνολο, γύρω στα 700-720 ml την ημέρα. Και για το μεσημεριανό φαγητό δεν το συζητώ... μερίδα κανονική! Με το τυράκι της, το ψωμάκι της, λίγη σαλατούλα και μόλις τελειώσει περιμένει και τον χυμό της. Πίνει έναν χυμό Amita-Fun (τα παιδικά) κάθε μεσημέρι. Τι να κάνει το παιδι? Σε όποιον και να μοιάσει φαγανό θα βγει!!!:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σας Πολλά mira-mother! Να χαίρεσαι τη μικρή σου! Με το καλό να μεγαλώσει και να την καμαρώσεις όπως επιθυμείς.

Και μεις σήμερα γιορτάζουμε το όνομά μας! Ελευθερία! Κοντινά γενέθλια-γιορτή! Δεχόμαστε και πάλι ευχές!!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

χρονια πολλα και σε σενα οικατ να χαιρεσαι το μικρο σου!!:D:D

η δικια σου εφη του δινει και καταλαβαινει, μπραβο!;) εμεις εχουμε αρχισει και τρωμε λιγοτερο, το δεκατιανο εχει αρχισει και το κοβει και μεσημεριανο θελει λιγοτερο απο οτι παλαιοτερα. τι τυρακι της δινεις? εμενα δεν θελει κανενα, δεν τρωει τιποτα απο το χερι ολα σε χυλο..:(


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια χρονια πολλα σε ολεεεεςςςς!!! (η τεμπελα βαριεμαι να τα γραψω χωριστα σε καθε μια...:D:D:D:D:D:D)

ρε εφακι εχω παθει πλακα με το μποι σας!!! 84 εκατοσταααα!!! απαπαπα!!! θηριο!!! εμεις τη μετρησαμε σημερα στο σπιτι και ειναι μολις 74!!! εχω ρουχα ηλικιας 6-9 μηνων που της κανουν ακομα!!!

και τι ειναι ολα αυτα που τρωει:confused::confused::confused::confused: σοκ!!!

εμενα σημερα εχει πιει το μισο γαλα, εχει φτυσει παντελως φρουτοκρεμα και γιαούρτι..και απο φαι το μισο!!!

και ρε γαμωτο εχουμε θεμα με τον υπνο αυτη την εβδομαδα παλι...μου ξυπναει καθε βραδυ στις 4 (ουτε ξυπνητηρι να εβαζε) και αν δεν την παρω στο κρεβατι μας δεν ξανακοιμαται με τιποτα... εχω πιαστει ολοκληρη γιατι κοιμαμαι ακρη ακρη μην την πλακωσουμε.. εχει στραβωσει η πλατη μου....τι θα κανωωωωω.....

oikat σου ειπε η παιδιατρος γιατι δεν κανει να τρωει ψωμι???:confused::confused::confused: και της δινω καθε μερα ρε γμτ...αφου μονο αυτο τρωει με ορεξη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...