Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές σας και σύντομα για τα δικά σας να έχουν καταπληκτικά γενέθλια.

Το αυγό της το δίνω προς το σφιχτό όχι και πέτρα αλλά να ρέει λιγάκι ο κρόκος με ελάχιστο λαδάκι και με το χέρι. Σήμερα δοκίμασα να της δώσω και λίγο ασπράδι αλλά πνίγεται. Βέβαια προσωπικά δεν καίγομαι να φάει ασπράδι αφού εγώ μόνο τον κρόκο τρώω από το βραστό αυγό.

Με το ψάρι αγχώνομαι πολύ μην μου μείνει κανένα κοκκαλάκι. Δεν έχω ξαναφτιάξει και ψαρόσουπα και θα κάνω πειράματα. Θα δούμε.

Βάζετε τα παιδιά στις κούνιες στο πάρκο από τόσο μικρά? Δεν την έχω πάει ποτέ εως τώρα.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ευχαριστώ κορίτσια για τις ευχές σας και σύντομα για τα δικά σας να έχουν καταπληκτικά γενέθλια.

Το αυγό της το δίνω προς το σφιχτό όχι και πέτρα αλλά να ρέει λιγάκι ο κρόκος με ελάχιστο λαδάκι και με το χέρι. Σήμερα δοκίμασα να της δώσω και λίγο ασπράδι αλλά πνίγεται. Βέβαια προσωπικά δεν καίγομαι να φάει ασπράδι αφού εγώ μόνο τον κρόκο τρώω από το βραστό αυγό.

Με το ψάρι αγχώνομαι πολύ μην μου μείνει κανένα κοκκαλάκι. Δεν έχω ξαναφτιάξει και ψαρόσουπα και θα κάνω πειράματα. Θα δούμε.

Βάζετε τα παιδιά στις κούνιες στο πάρκο από τόσο μικρά? Δεν την έχω πάει ποτέ εως τώρα.

εγω την πηγαινω από 6 μηνων για να κανει κουνια!!! τωρα τη βαζω σε ολα τα εργαλεια:D:D:D:D:D:D:Dνα ξεκινησεις να την πηγαινεις..δεν μπορεις να φανταστεις τι χαρα κανουν!! εδω η πρωτη μας λεξουλα ηταν ούνια!!!

Link to comment
Share on other sites

Από τόσο μικρή! εγώ φοβάμαι και από αποψη ατυχήματος αλλά και μικροβίων. Τι θα κάνουμε βρε κορίτσια όταν θα είναι ώρα να φεύγουμε από τις κουνιες και αυτά θα σπαρταράνε στο κλάμα για να μείνουν. Η δικιά μου από τώρα αν δεν γίνει αυτό που θέλει γυρίζει προς τα πίσω απότομα το κεφάλι και πάρτην κάτω.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

Από τόσο μικρή! εγώ φοβάμαι και από αποψη ατυχήματος αλλά και μικροβίων. Τι θα κάνουμε βρε κορίτσια όταν θα είναι ώρα να φεύγουμε από τις κουνιες και αυτά θα σπαρταράνε στο κλάμα για να μείνουν. Η δικιά μου από τώρα αν δεν γίνει αυτό που θέλει γυρίζει προς τα πίσω απότομα το κεφάλι και πάρτην κάτω.

βρε τι φοβάσαι???? θα την κρατας...δεν την αφηνω να κανει και τσουληθρα μονη της!!:D:D:D

ειναι απιστευτη η χαρα τους..για τα μικροβια τωρα αφου ειναι σε ανοικτο χωρο δεν νομιζω οτι υπαρχει πρόβλημα

επισης οταν φευγουμε δεν κλαιει..γκρινιαζει βεβαια μολις την βαζω στο καροτσι αλλα σε 2 λεπτακια αρχιζει το μπλα μπλα και χαζολογαει τον κοσμο στη διαδρομη για το σπιτι...πιο πολυ γκρινια μου κανει οταν βλεπει κανα παιδακι να παιζει με τα χαλικια και λυσσαει να τη βαλω κατω... ε ειπαμε...οχι και κατω!!! προχθες ειδα παιδακι 10 μηνων να το εχουν αφησει κατω και ετρωγε τα χαλικια...και η μανα περα βρεχει...τπτ δεν ειχε καταλαβει..αφου της φωναζαν 3 ατομα!!!

αυτο που μου τη δινει ΠΟΛΥΥΥΥΥ στις κουνιες ειναι οι μαναδες που καπνιζουν την ωρα που κανουν κουνια το παιδι τους :confused::confused::confused::confused:και μετα πετανε και τα τσιγαρα κατω...μα τι !$@#!!$!@$!!!!! και εγω καπνιζω και αρκετα μαλιστα αλλα ρε παιδι μου οχι και στις κουνιες!!!

Link to comment
Share on other sites

2 φορές την έχω βάλει σε κούνια σε πιο μικρή ηλικία. Τώρα τελευταία όχι. Για το σπίτι κούνια λέμε να πάρουμε την άνοιξη για τη βεραντα αλλά δεν εχω κοιταξει τι ακριβως κυκλοφορεί.

άντε δεσποινα μπορει να ειστε φαφουτακια αλλα μας περασατε στο περπατημα!!! άντε καλες βολτες!!! :lol::lol::lol:


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 φορές την έχω βάλει σε κούνια σε πιο μικρή ηλικία. Τώρα τελευταία όχι. Για το σπίτι κούνια λέμε να πάρουμε την άνοιξη για τη βεραντα αλλά δεν εχω κοιταξει τι ακριβως κυκλοφορεί.

άντε δεσποινα μπορει να ειστε φαφουτακια αλλα μας περασατε στο περπατημα!!! άντε καλες βολτες!!! :lol::lol::lol:

ευχαριστουμεεεεε...:D:D:D:D:D:D:Dαλλα ειμαι αχαριστη...ρε παιδια...ενα δοντι ρε παιδια...πολλα ζηταω???:mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

LOL!

Πάω τώρα για β΄προσπάθεια νανουρίσματος, σας έχω πει πως το Orinoco Flow τηε Enya πιάνει σχετικά; αν και είμαι κακοφωνίξ; Sail away - sail away λοιπον σας καληνυχτίζω!

Τραγουδαρα...εγω θα κοιμομουν ανετότατα με αυτο...

εμενα η δικια μου που εμαθε από τον πατερα της να κοιμαται με το δρομο του λοϊζου????:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused: αντε αντεεεεεε...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια!!

ειμαι και εγώ μανούλα του δεκεμβρη, γεννησα την μελίνα μου στις 15/12/2008!

έχουμε 2 δοντάκια μόνο και δεν εχουμε περπατήσει ακόμα αλλά στέκομαστε όποτε όπου ναναι.. τρώμε μόνο κρόκο (μιας και το συζητουσατε), ψάρι μόνο μπακαλιάρο φιλέτο (δεν μυρίζει πολύ και δεν εχει κόκαλα- που ειναι βασικό!) φάκη και φάσολάκια έχουμε αρχίσει αυτή την βδομάδα γιατί ειχαμε βαρεθεί όλο τα ίδια και τα ίδια. και εμάς μας τρελαίνει η κούνια και έχω πάρει μία μικρή για το σπίτι, επίσης μας αρέσει ο χορός!!! της βάζω μουσική και χορεύει ασταμάτητα, με το τργουδάκι της διαφήμισης ιφαντής δε, γίνεται χαμός!!!

υγ.αυτό με το λοίζο δεσποινα είναι σούπερ, θα το δοκιμάσω και εγώ..


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τι κανετε?Εμεις πλεον πινουμε με το καλαμακι γιατι νερο στο μπουκαλι με τα χιλια ζορια πιναμε.

εμεις πινουμε μια χαρα απο το εκπαιδευτικο ποτηρακι και τις τελευταιες μερες προσπαθω να της μαθω το ποτηρακι το απλο με τα χερουλια και χωρις την πιπιλα αλλα ακομη θελει για να μαθει. Ειναι πιο δυσκολο απο το αλλο. Λες να της μαθω το καλαμακι;

Με το μπανιο πως τα πατε βρε κοριτσια; Μεχρι στιγμης ηταν ολα καλα αλλα τις τελευταιες μερες εχει ζωηρεψει μιλαμε μετακινειται σε ολη τη μπανιερα και θελει ολο με κατι ν'ασχολειται.... σαμπουαν, τηλεφωνο κλπ κλπ..... σκεφτομαι σοβαρα για το καρεκλακι να τη δεσω αλλα δε θελω....


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις πινουμε μια χαρα απο το εκπαιδευτικο ποτηρακι και τις τελευταιες μερες προσπαθω να της μαθω το ποτηρακι το απλο με τα χερουλια και χωρις την πιπιλα αλλα ακομη θελει για να μαθει. Ειναι πιο δυσκολο απο το αλλο. Λες να της μαθω το καλαμακι;

Με το μπανιο πως τα πατε βρε κοριτσια; Μεχρι στιγμης ηταν ολα καλα αλλα τις τελευταιες μερες εχει ζωηρεψει μιλαμε μετακινειται σε ολη τη μπανιερα και θελει ολο με κατι ν'ασχολειται.... σαμπουαν, τηλεφωνο κλπ κλπ..... σκεφτομαι σοβαρα για το καρεκλακι να τη δεσω αλλα δε θελω....

Και η δικιά μου κάνει σαν τρελή στην μπανιερίτσα της, αλλά το καταευχαριστιέται. Στο τέλους του μπάνιου δεν μένει σχεδόν καθόλου νερό μέσα, το ρίχνει όλο. Εγώ της βάζω διάφορα παιχνιδάκια μέσα στην μπανιέρα, (παπάκια, μπαλάκια) και ασχολέιται μ' αυτά χωρίς να πειράζει τίποτα τριγύρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

melita Χρόνια πολλά και χαρούμενα!!!

Δεν το πιστεύω ότι πλησιάζουν και τα δικά μας πρώτα γενέθλια...

mira_mother καλώς ήρθες~! Κι εμείς έχουμε πάρει μια μικρή κούνια αλλά δεν χωράει στο μικρό μας το σπιτάκι και την έχουμε απ έξω στο διάδρομο :-)

Εμείς στην κούνια στην παιδική χαρά τη βάζουμε από πεντέμισυ μηνών και τώρα κάνουμε και τραμπάλα και τσουλήθρα (με βοήθεια)! Της αρέσει πάρα πολύ και όσο για τα μικρόβια πλένουμε τα χεράκια μετά. Η δικιά μου έχει πιάσει κανα δυο φορές και χαλίκια :-(

Στο σπίτι της πιάνουμε τα χεράκια και περπατάει :-) αλλά εκτός σπιτιού δεν θέλει, σηκώνει τα ποδαράκια της και προτιμά κάτω παρά να περπατήσει, σα να μην εμπιστεύεται το έδαφος !

Ψαράκι γλώσσα τρώει και με μεγάλη ευχαρίστηση! Το πρόβλημα είναι με το γάλα, (σιγά σιγά θέλω να αποθηλάζω από τον πρωινό θηλασμό): ενώ έπινε πολύ νερό μόνη της από διαφόρων τύπων ποτηράκια εδώ και καιρό, τώρα που βάζω γάλα μέσα δεν το θέλει :-( :-(

Όσο για τον ύπνο, τα ίδια χάλια... Μετά από έρευνα στο forum για το θέμα του ύπνου, παράγγειλα ένα βιβλίο από το Amazon, το The no-cry sleep solution, να δούμε τί θα μας πει κι αυτό...Χτες μία παρά κοιμηθήκαμε :-(

despoina ο Δρόμος νανούρισμα ! :-ο ! πραγματικά η Enya και μάλιστα το συγκεκριμένο κομμάτι φέρνει ύπνο, μόνο στο παιδάκι μας δεν λειτουργεί πια ούτε αυτό μόλις ακούει τις πρωτες νότες χτυπάει παλαμάκια και κουνιέται λες και είναι για χορό :-D!


sACYp2.png
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση....

μαξιλαρι χρησιμοποιείτε στα μικρά????

της αρεσει τρελα να κοιμαται πανω στα μαξιλαρια στο κρεβατι μας αλλα στο δικό της δεν της εχω...καπου ειχα διαβασει για μετα το χρονο παπλωμα και μαξιλαρι..ισχυει??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...