Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Cafe Δεκέμβριος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts

η πιο καταλληλη ηλικια να κοπει η πανα ειναι απο τα 2 και μετα λενε οι ειδικοι γιατι το παιδι εχει πιο πολυ επιγνωση του τι γινεται και ειναι πιο συνειδητο....ισως να ρωτουσες το γιατρο σου για αυτο το θεμα;

λετε και αλλα δοντια; ακομα κανουμε νεφελοποιητη (βρογχητιδα) λογω του τελευταιου δοντιου που εβγαλε πριν 3 μερες ,το νεφελοποιητη τον κανουμε απο τη προηγουμενη βδομαδα αντε ελπιζω μεχρι το καλοκαιρι να τα εχουμε βγαλει ολα......τρεμω στη σκεψη του τι θα παθει οταν θα βγαζει τους τραπεζιτες!!!!!!!!!

το εχω ακουσει και εγω αυτο αλλα θα την ξεκινησω και εγω το καλοκαιρι γιατι μονο στην ιδεα οτι απο σεπτεμβρη θα αλλαζω πανες σε δυο παιδια ΦΡΙΚΑΡΩ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 620
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

να ξερεις ομως οτι αν την ξεκινησεις προτου να ειναι ετοιμη οταν θα γεννηθει το μωρο οι πιθανοτητες να λερωνεται και να θελει απο μονη της να φοραει πανες (ζηλια) ειναι πολυ μεγαλυτερες και στην τελικη να εχεις κανει τοσο κοπο αδικα και τελικα να καθαρισει και σε πιο μεγαλη ηλικια απο το συνηθισμενο

δυστυχως αυτο ειναι ενα θεμα που το παιδι πρεπει να ειαι ετοιμο και οχι γιατι μας βολευει εμας

Link to comment
Share on other sites

να ξερεις ομως οτι αν την ξεκινησεις προτου να ειναι ετοιμη οταν θα γεννηθει το μωρο οι πιθανοτητες να λερωνεται και να θελει απο μονη της να φοραει πανες (ζηλια) ειναι πολυ μεγαλυτερες και στην τελικη να εχεις κανει τοσο κοπο αδικα και τελικα να καθαρισει και σε πιο μεγαλη ηλικια απο το συνηθισμενο

δυστυχως αυτο ειναι ενα θεμα που το παιδι πρεπει να ειαι ετοιμο και οχι γιατι μας βολευει εμας

και ομως ξερω 3-4 παιδακια φιλων που κοψανε την πανα στα 1μιση. και ανετα! Σιγουρα ειναι στο παιδι και οχι σε εμας.τεσπα..θα κανω μια αποπειρα και βλεποντας και κανοντας. παντως νομιζω οτι θα τα καταφερουμε γιατι ηδη λεει κακα και μετα σφιγγεται ή (μη γελασετε) αμα ριξει καμια ...ο συζηξ τοτε σφιγγεται και ριχνει και αυτη και λεει πιτς!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε, σιγά-σιγά! Αλλά πολύ παίδεμα ρε παιδί μου, ακόμα έχω αναγούλες, η μικρή δεν πιάνεται, έχω να ετοιμάσω το παιδικό, άστα να πάνε... Το καλό είναι ότι αδυνατίζω αντί να παχαίνω!!!:D

Εσύ πως τα πας?

Link to comment
Share on other sites

και ομως ξερω 3-4 παιδακια φιλων που κοψανε την πανα στα 1μιση. και ανετα! Σιγουρα ειναι στο παιδι και οχι σε εμας.τεσπα..θα κανω μια αποπειρα και βλεποντας και κανοντας. παντως νομιζω οτι θα τα καταφερουμε γιατι ηδη λεει κακα και μετα σφιγγεται ή (μη γελασετε) αμα ριξει καμια ...ο συζηξ τοτε σφιγγεται και ριχνει και αυτη και λεει πιτς!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Κια η δικιά μου το ίδιο κάνει, λέει κακά και αρχίζει να σφίγγεται. Της πήραμε ένα γιο-γιο και μόλις μας το έλεγε την βάζαμε να κάτσει και άρχιζε να σφίγγεται αλλά δεν έκανε τίποτα. Και μετά από καμιά εβδομάδα,μόλις έβλεπε ότι πήγαινα να πάρω το γιο-γιο άρχιζε να κλαίει! Ε σταμάτησα και εγώ να την βάζω, για να μην φοβηθεί και έχουμε το αντίθετο αποτέλεσμα και κάνει μετά καιρό να καθαρίσει.΄Εχω 3 εβδομάδες να την βάλω, σε λίγο θα ξαναπροσπαθήσω να δω αν το ξεπέρασε. Τι να πω?:confused:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω ακούσει ότι καλοκαίρι είναι πιο εύκολα να κοπεί η πάνα. Βέβαια εξαρτάται κι από το μωρό.

Βρε κορίτσια εμένα όταν έχει κάνει κακά δεν θέλει να της αλλάξω πάνα, σαν να της αρέσει ένα πράμα. Με τα κακά χοροπηδάει, κάθεται!!, δεν έχει κάνενα πρόβλημα να γκρινιάξει.

οικατ χθες ηπιε μισό ποτήρι φρέσκο γάλα βλέποντας στην τηλεόραση ένα κοριτσάκι να πίνει γάλα.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!! θελω να ρωτησω, εσεις εχετε κοψει το μπιμπερο?? :confused::confused:η μικρη μου δεν χρησιμοποιει πιπιλα και εχει το μπιμπερο στον υπνο αλλα και κατα τη διαρκεια της μερας θελει αυτο και με τιποτα ποτηρακι η το ενδιαμεσο ποτηρακι εστω. η αληθεια ειναι οτι δεν εχω επιμεινει και εγω πολυ γιατι καποιες φορες που δοκιμασα η δεν ηθελε με τιποτα η δεν επινε τιποτα ολη μερα!!!!:cry::cry:


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

ουάου melita έγινε η αρχή! Ήπιε και μπόλικο! Εγώ τις προάλλες έπινα γάλα με κορν φλέικς και ήθελε και η μικρή και της έδωσα λίγο γάλα με το κουταλάκι..... χμμμμ το δοκίμασε μεν δεν ήπιε πολύ δε! Ίσως δοκιμάσω κι αυτό που λες.

mira mother η δικιά μου πίνει νερό με καλαμάκι. Το έχεις δοκιμάσει; Το εκπαιδευτικό το έχω σταματήσει εδώ και καιρό γιατί χαλούσε τις πιπίλες αλλά τώρα και με το καλαμάκι ενώ είναι από αυτά που δε στάζουν βλέπω ότι χάνει από κάποιο σημείο. Νομίζω ότι σε αυτή την ηλικία μπορούν να μάθουν να πινουν από κανονικό ποτηράκι. Μήπως πρέπει να το ξεκινήσουμε σιγά-σιγά; Το μπιμπερό το βράδυ πρόσεξέ το γιατί χαλάει τα δόντια.

Σχετικά με το γιογιό και γω το σταμάτησα γιατί ενώ είχε συνεργαστεί στην αρχή μετά επί 3 μέρες μόλις την έβαζα, σηκωνόταν και μου το έδινε χωρίς να κάνει τσίσα. Δεν την πίεσα και το σταμάτησα. Θα ξαναρ΄χίσω όμως το καλοκαίρι όπως και το κουτάλι. Με σωστό τρόπο νομίζω ότι μπορούν να κόψουν την πάνα.

Με χαροποίησε η μικρή που τις τελευταίες μέρες το φαγητό και τη σαλάτα τα βάζω σε μικρά ανοξείδωτα πιατακια και τρώει από κει χωρίς να τ'αναποδογυρίζει. Παλιά το έβαζε στο στόμα και την ενδιέφερε ο.... πάτος.

ααααα και δε σας είπε το σπουδαίο νέο!!!!! Σε ένα μήνα η μικρή θα ντυθεί παρανυφάκι!!!! :lol: Θα'χει πολύ γέλιο! Ελπίζω να έχει περπατήσει μέχρι τότε το ζιζάνιο...:roll:


7nKAp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια, τι νέα?

Εμείς πήγαμε χθες παιδίατρο και κάναμε το εμβόλιο ΜΜΡ προς το παρόν όλα καλά. Βέβαια όποιες παρενέργειες όπως πυρετός κτλ θα εμφανιστούν σε 10 ημέρες.

Πλησιάζουμε τα 10 κιλά παρά 70 γραμμάρια και από ύψος γύρω στους 80 πόντους.

Το κακό είναι ότι δεν τρώει καθόλου κρέας και αυγό οπότε κάτι πρέπει να κάνω.

Κλείσαμε και ημερομηνία για την βάπτιση στις 9 μαίου και ελπίζω να μην πιάσει τον παπά από τα γένια!!!


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites

ααααα και δε σας είπε το σπουδαίο νέο!!!!! Σε ένα μήνα η μικρή θα ντυθεί παρανυφάκι!!!! :lol: Θα'χει πολύ γέλιο! Ελπίζω να έχει περπατήσει μέχρι τότε το ζιζάνιο...:roll:

Και η δικιά μου το ίδιο!!! Παντρεύεται η νονά της και το σκέφτομαι πάρα πολύ για το πως θα την κυνηγάω με την κοιλιά στο στόμα, αφού θα έχω κλείσει τον 7ο!!!

Θα έχουν πλάκα όμως!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πήρα την απόφαση να κουρέψω λίγο την μικρή μου, αφού τα μαλλιά της ήταν συνεχώς μέσα στα μάτια της και τα κοκαλάκια της τα πετούσε και την κυνηγούσα συνέχεια για να της τα βάζω. Την κούρεψα λοιπόν ένα απόγευμα μέσα στον γλυκό τον ύπνο!!! Αλλιώς δεν πρόκειται με τίποτα να καθόταν!

Πως σας φαίνεται το καινούριο μας look?;)

ABCD000451-1.jpg

Και με κοτσιδάκια!

ABCD000452-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, τι νέα?

Εμείς πήγαμε χθες παιδίατρο και κάναμε το εμβόλιο ΜΜΡ προς το παρόν όλα καλά. Βέβαια όποιες παρενέργειες όπως πυρετός κτλ θα εμφανιστούν σε 10 ημέρες.

Πλησιάζουμε τα 10 κιλά παρά 70 γραμμάρια και από ύψος γύρω στους 80 πόντους.

Το κακό είναι ότι δεν τρώει καθόλου κρέας και αυγό οπότε κάτι πρέπει να κάνω.

Κλείσαμε και ημερομηνία για την βάπτιση στις 9 μαίου και ελπίζω να μην πιάσει τον παπά από τα γένια!!!

melita τι γινεται με το mmr????? πως πηγατε? και εμεις θα πρεπει να το κανουμε οπου ναναι..:rolleyes::rolleyes:

oikat δεν ξερω πως θα κοψω το βρδυνο μπιμπερο γιατι το εχει για πιπιλα και γινεται χαμος, το εχω ακουσει και εγω για τα δοντια..

κατα τα αλλα εχουμε 5 δοντακια περναμε σουπερ στην παιδικη χαρα, παιρνει τα κλειδια και καθεται πισω απο την πορτα γκρινιαζοντας μεχρι να βγουμε, σουρτουκο και αυτη!!:D:D το καλοκαιρι δεν ξερω πως θα την μαζευω γιατι ειμαστε σε ισογειο και μπορει να την κανει πολυ ευκολα.. θα δουμε..

τα δοντακια τα πλενετε??:confused::confused:


an1cCE-0g411210Mjg5ZHwyMzM0NGxkYXxpIHByaWdpcGVuaWEgbW91ICBlaW5haQ.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα.

Κάναμε το εμβόλιο και έως τώρα δεν παρουσίασε καμμία παρενέργεια. Βέβαια η γιατρος είπε μετά από 10 ημ μπορεί να έχει λίγο πυρετό δηλ. από την Πέμπτη. Οπότε θα δούμε. Προς το παρόν το μόνο που δεν χρειαζόμαστε είναι ο πυρετός αφού είναι πάλι φουλ μπουκωμένη με πολλές βλέννες και μυξούλες, αφού ροχαλίζει την νύχτα και δυσκολεύεται να κοιμηθεί. Της άρχισα λίγο προσπαν.

Δεν την βγάζω καθόλου έξω αφού κάνει και παγωνιά και μας έχει λείψει πραγματικά η βολτούλα.

Για τα δοντάκια είχα πάρει από 8 μηνών μια μικρή οδοντόβουρτσα από τα μάδερκερ και της τα καθάριζα. Κάποια στιγμή όμως την έχασα και τώρα πρέπει να πάω να πάρω άλλη. Έχει ήδη 10 δοντάκια, τα 2 εξ αυτών είναι γομφιοι και πνίγεται στα σάλια.


[sIGPIC][/sIGPIC]1.12.2008 - Αντίκρυσα το φως της ζωής μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...