Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ναι εμένα ήταν ευχαριστημένος ο γιατρός με την τιμή. Μην αγχώνεσαι αν κάτι δεν του άρεσε θα στο έλεγε. Μια χαρά είσαι, θα πάνε όλα καλά αυτή τη φορά ❤️ 

      Μου είπε πως είναι πολύ καλή η τιμή απλώς όταν περίμενα να με πάρουν είπα να ρωτήσω για να δω περίπου τ να περιμένω !! Όλα καλά μου είπε προχωράμε Σάββατο πρώτα ο θεός θα μεταφέρουμε τα εμβρυακια μουυυ🙏🏼❤️

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 2

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Πόσο σε καταλαβαίνω, έχουμε μόνο λίγες μέρες διαφορά..

Απο κιλά πώς πάτε? Εγώ είμαι +6 και μου είπε ο γιατρός μιας και είμαστε στη μέση, αυστηρά άλλα τόσα. Όχι παραπάνω.

Εγώ είμαι +3,5 κιλά...κ νομίζω ότι είναι πολλά δεν ξέρω..γιατί τους τελευταίους μήνες παίρνεις τα πιο πολλά...τρώω όσο μπορώ σωστά...τώρα θα δείξει πόσα θα πάρω τελικά...

βούλα μου Ναι..νομίζω ότι είναι απαραίτητη...έχεις δεν έχεις κάποιο πρόβλημα..κ εγώ σάκχαρο 80 έχω...άλλα στην καμπύλη φαίνεται αν έχεις θέμα ή όχι..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μια χαρά είσαι.. Εγώ αυτή τη φορά τα βάζω με λιγότερο ρυθμό. Και στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες βέβαια πήρα απο 14. Τα οποία και είχα χάσει σε ένα χρόνο μετά τη δεύτερη. Στην πρώτη δεν πρόλαβα, ξαναέμεινα έγκυος... Βέβαια άσχετα με τα κιλά, καλό είναι να τρεφόμαστε σωστά..

Βούλα, Νομίζω οτι κάπου στην 25η εβδομάδα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου. Ακόμη και αν το ζάχαρο νηστείας είναι φυσιολογικό μας ενδιαφέρει να δούμε τι γίνεται όταν τρώμε. Τότε είναι που ανεβαίνει πολλές φορές.


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι.. Εγώ αυτή τη φορά τα βάζω με λιγότερο ρυθμό. Και στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες βέβαια πήρα απο 14. Τα οποία και είχα χάσει σε ένα χρόνο μετά τη δεύτερη. Στην πρώτη δεν πρόλαβα, ξαναέμεινα έγκυος... Βέβαια άσχετα με τα κιλά, καλό είναι να τρεφόμαστε σωστά..

Βούλα, Νομίζω οτι κάπου στην 25η εβδομάδα κάνουμε καμπύλη ζαχάρου. Ακόμη και αν το ζάχαρο νηστείας είναι φυσιολογικό μας ενδιαφέρει να δούμε τι γίνεται όταν τρώμε. Τότε είναι που ανεβαίνει πολλές φορές.

Η καμπύλη γίνεται 26η με 27η γιατί κάπου εκεί θα την κάνω κ εγώ..ρώτησα την γυναικολόγο μου την Παρασκευή...

τώρα για τα κιλά...στον γιο μου πήρα 15 κιλά από τα οποία τα πήρα μετά από τον 5ο μήνα περίπου...Κ μέσα σε 10 μήνες έχασα 19!!!πως δεν ξέρω..έτρωγα φυσιολογικά...τα πρώτα 10 με 12 δε τα έχασα στο πρωτο 5μηνο...Τώρα ευτυχώς τα πήρα σιγά σιγά από τον 3 μήνα κ μετά αλλά ευτυχώς σταδιακά...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κοριτσια..εγω ημουν +6 αλλα για καποιον περιεργο λογο εχασα 2μου διεγνωσαν κ χασιμοτο...θα δουμε τωρα..παντος κατακρατιση κανω τρελη νιωθω παντα πρισμενη εκτος κ αν δεν φαω...


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Η καμπύλη γίνεται 26η με 27η γιατί κάπου εκεί θα την κάνω κ εγώ..ρώτησα την γυναικολόγο μου την Παρασκευή...

τώρα για τα κιλά...στον γιο μου πήρα 15 κιλά από τα οποία τα πήρα μετά από τον 5ο μήνα περίπου...Κ μέσα σε 10 μήνες έχασα 19!!!πως δεν ξέρω..έτρωγα φυσιολογικά...τα πρώτα 10 με 12 δε τα έχασα στο πρωτο 5μηνο...Τώρα ευτυχώς τα πήρα σιγά σιγά από τον 3 μήνα κ μετά αλλά ευτυχώς σταδιακά...

Καλημέρα..Νομίζω τελικά είναι θέμα γιατρού πότε θα γίνει. Όπως πχ η Β.Επιπέδου γίνεται απο 20η εως 23η. Στις δυο πρώτες μου εγκυμοσύνες που είχα άλλο γιατρό, είχα κάνει καμπύλη και στην αρχή της εγκυμοσύνης.

Αυριο εχω Β.Επιπέδου. Έχω λίγο άγχος η αλήθεια είναι.. Εσείς πότε έχετε?


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα..Νομίζω τελικά είναι θέμα γιατρού πότε θα γίνει. Όπως πχ η Β.Επιπέδου γίνεται απο 20η εως 23η. Στις δυο πρώτες μου εγκυμοσύνες που είχα άλλο γιατρό, είχα κάνει καμπύλη και στην αρχή της εγκυμοσύνης.

Αυριο εχω Β.Επιπέδου. Έχω λίγο άγχος η αλήθεια είναι.. Εσείς πότε έχετε?

Εγώ έκανα την Β επιπέδου..είχα γράψει κιόλας εδώ...την Παρασκευή είχα ήμουν 20+3....στον 1ο γιο μου η άλλη γιατρός που είχα την είχα κάνει 23+6 ήμουν...πάντως όλα καλά είναι τέλειος κ ο 2ος γιος μου!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την Β επιπέδου..είχα γράψει κιόλας εδώ...την Παρασκευή είχα ήμουν 20+3....στον 1ο γιο μου η άλλη γιατρός που είχα την είχα κάνει 23+6 ήμουν...πάντως όλα καλά είναι τέλειος κ ο 2ος γιος μου!!

Καλημέρα, την έκανα και γω χτες, όλα καλά...


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα κοριτσια μ!!!δεν την γλιτωνω δηλ την καμπυλη!!!το θεμα μ ειναι πως αναγουλιαζω με το παραμικρο κ αναρωτιεμαι πως θα πιω την γλυκοζη χωρις να την βγαλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα κοριτσια μ!!!δεν την γλιτωνω δηλ την καμπυλη!!!το θεμα μ ειναι πως αναγουλιαζω με το παραμικρο κ αναρωτιεμαι πως θα πιω την γλυκοζη χωρις να την βγαλω!!!!

λες να μην σ έχουν περάσει οι εμετοί??λογικά θα πρέπει να μην έχεις οπότε δεν θα έχεις θέμα πιστεύω..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, ελπίζω να είστε όλες καλά..

Καμπύλη θα κάνω προς το τέλος του μήνα, να έχω τα αποτελέσματα 6/12 που είναι το επόμενο ραντεβου. Κατά τα άλλα ττο μωρό τις δυο τελευταίες φορές ήταν με το κεφάλι κάτω και λοξά.Γενικότερα όμως είναι πολύ κινητικό . Εσείς πως τα πάτε?


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ελπίζω να είστε όλες καλά..

Καμπύλη θα κάνω προς το τέλος του μήνα, να έχω τα αποτελέσματα 6/12 που είναι το επόμενο ραντεβου. Κατά τα άλλα ττο μωρό τις δυο τελευταίες φορές ήταν με το κεφάλι κάτω και λοξά.Γενικότερα όμως είναι πολύ κινητικό . Εσείς πως τα πάτε?

αχ τέλεια κ εγώ στις 7/12 έχω την επόμενη επίσκεψη στην γυναικολόγο μου,κ καμπύλη θα κάνω μετά τις 13 /12 κάπου εκεί...εμένα γενικά είναι ζωηρός...τώρα θα δούμε...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!.Πώς πάμε?

Καλημέρα κορίτσι μου...μια χαρά εμείς,φουσκωνουμε κ είδη νιώθω βαριά...εσύ???αλήθεια Ερώτηση αφού έχει είδη 2 γιους...πως πήρε ο πρώτος σ γιος τον ερχομό του 2ου???εμένα θα έχουν διάφορα 4 χρόνια κ σχεδόν 3 μήνες ίσως...πολύ με αγχώνει αυτό το θέμα...αν κ έχει καταλάβει ότι θα έρθει ο μπέμπης...βέβαια στην πράξη δεν ξέρω...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου...μια χαρά εμείς,φουσκωνουμε κ είδη νιώθω βαριά...εσύ???αλήθεια Ερώτηση αφού έχει είδη 2 γιους...πως πήρε ο πρώτος σ γιος τον ερχομό του 2ου???εμένα θα έχουν διάφορα 4 χρόνια κ σχεδόν 3 μήνες ίσως...πολύ με αγχώνει αυτό το θέμα...αν κ έχει καταλάβει ότι θα έρθει ο μπέμπης...βέβαια στην πράξη δεν ξέρω...

Εμένα ο μεγάλος το πήρε πολύ άσχημα, έπαθε σοκ. Δεν τον προετοιμάσαμε βέβαια γτ ήταν μόνο 18 μηνών, αλλά μόλις είδε το μωρό τρελάθηκε. Ακόμη τον ζηλευει θανάσιμα. Ίσως βέβαια είναι και θέμα χαρακτήρα. Εσείς που ο μεγάλος θα είναι σχεδόν 4.5, καλό είναι να του μιλήσετε πολύ. Για όλα. Για τη διαδικσία, για την απουσία σου στην κλινική, για το τι θα γίνεται μετά. Για τη φροντίδα, για το θηλασμό. Θέλει πολλή συζήτηση... Και ελπίζω ο δικός σου να μην το πάρει τόσο βαριά..

Εγω ανησυχώ τώρα που θα είναι σχεδόν 6, για το νέο μωρό.Ελπίζω βέβαια, μιας και θα είναι κορίτσι να το πάρει πιο ελαφρά.


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...