Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

καλημερα σε ολαα τα κοριτσια !!! γερες να ειμαστε να εχουμε μια τελειομενη κ υγειη εγκυμοσυνη...εγραψα και στον απριλιο του 2017 αλλα νομιζω οτι ανοικω στον μαρτιο.....ειμαι στην 13 εβδομαδα κ κατι....και αναμενω 2 αντρακια!!! στην αρχη μ εδωσαν ημερομηνια γενας 11/4 αλλα τωρα με τα διδυμακια μου ειπαν 22-25/3.....καλη διαδρομη να εχουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα σε ολαα τα κοριτσια !!! γερες να ειμαστε να εχουμε μια τελειομενη κ υγειη εγκυμοσυνη...εγραψα και στον απριλιο του 2017 αλλα νομιζω οτι ανοικω στον μαρτιο.....ειμαι στην 13 εβδομαδα κ κατι....και αναμενω 2 αντρακια!!! στην αρχη μ εδωσαν ημερομηνια γενας 11/4 αλλα τωρα με τα διδυμακια μου ειπαν 22-25/3.....καλη διαδρομη να εχουμε!!!!

Με το καλό, όλα να πάνε καλά..

Βρε κορίτσια εσείς πονάτε στην κοιλιά, ή μόνο εγώ... Κάθε μέρα, φάω ή δε φάω, είμαι ξεκούραστη ή κουραστώ με πεθαίνει..


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Εγω δόξα το θεό εχω καλή εγκυμοσύνη. Ο γιατρός σου τι σου ειπε;

Φυσιολογικό λέει..Μου είπε να πάρω μαγνήσιο, αλλά δε βοήθησε και το σταμάτησα... Δεν αντέχω τα χάπια.

Πονούσα και στις άλλες μου εγκυμοσύνες. Αλλά πως να μην πονάω όταν απο τις 6:00 το πρωί εως τις 10:00 το βράδυ τρέχω, με δουλειά-παιδιά-σπίτι κτλ.... Ο πόνος στην κοιλιά ήταν και η αιτία που πήρα το τεστ, γτ αν και είχα 10 μέρες καθυστέρηση, δεν σκέφτηκα οτι είμαι έγκυος.


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό λέει..Μου είπε να πάρω μαγνήσιο, αλλά δε βοήθησε και το σταμάτησα... Δεν αντέχω τα χάπια.

Πονούσα και στις άλλες μου εγκυμοσύνες. Αλλά πως να μην πονάω όταν απο τις 6:00 το πρωί εως τις 10:00 το βράδυ τρέχω, με δουλειά-παιδιά-σπίτι κτλ.... Ο πόνος στην κοιλιά ήταν και η αιτία που πήρα το τεστ, γτ αν και είχα 10 μέρες καθυστέρηση, δεν σκέφτηκα οτι είμαι έγκυος.

μήπως έχεις θέμα μ την τουαλέτα?? Η μήπως εχεις ραματα κ σε πονανε οι συνμφυσεις??
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω στη θέση σου θα κοίταγα κ λίγο τον εαυτό μου γιατί το νέο μωράκι που έρχεται θέλει ηρεμία κ καλό κλίμα....πες στους άλλους να κανουν καμια δουλειά για σένα! Εσύ έχεις τόση δύναμη να κανεις για το σπορακι...πρεπει να σε βοηθάνε!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες με το καλό τα μωράκια μας!!!!

Ηρθα και εγώ στην παρεουλα σας!!!!

Πότε αρχίσατε να νιώθετε τα μωρακια σας;

Εμένα είναι πολύ ήσυχα ένιωσα την πρώτη φορά κάτι σαν πεταλουδιτσες τη Δευτέρα κάτι τσιμπιματακια στο αφαλό και την τρίτη φορά κάτι σαν γουργουρητα

Εσείς τι ακριβώς νιώθετε;


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες με το καλό τα μωράκια μας!!!!

Ηρθα και εγώ στην παρεουλα σας!!!!

Πότε αρχίσατε να νιώθετε τα μωρακια σας;

Εμένα είναι πολύ ήσυχα ένιωσα την πρώτη φορά κάτι σαν πεταλουδιτσες τη Δευτέρα κάτι τσιμπιματακια στο αφαλό και την τρίτη φορά κάτι σαν γουργουρητα

Εσείς τι ακριβώς νιώθετε;

Προφανως είναι η πρώτη εγκυμοσύνη γιαυτό αναρρωτιέσαι... Κάπως έτσι είναι η πρώτη φορά. Οι επόμενες και κυρίως η τρίτη που διανύω τώρα είναι πολύ διαφορετικά. Το ένιωσα σε πολύ μικρότερη εβδομάδα και ήξερα οτι είναι το έμβρυο.. Εμένα τώρα, λόγω μικρού μεγέθους "κόβει βόλτες" απο πολύ χαμηλά, ώς τον αφαλό και αριστερά δεξιά στην κοιλιά.. Χτυπάει κανονικά.. Το νιώθω κυρίως όταν κάθομαι ή είμαι ξαπλωμένη.Όταν περπατάω όχι ακόμη.. Πάντως είναι ωραία αίσθηση.!!!!


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εγκυούλες με το καλό τα μωράκια μας!!!!

Ηρθα και εγώ στην παρεουλα σας!!!!

Πότε αρχίσατε να νιώθετε τα μωρακια σας;

Εμένα είναι πολύ ήσυχα ένιωσα την πρώτη φορά κάτι σαν πεταλουδιτσες τη Δευτέρα κάτι τσιμπιματακια στο αφαλό και την τρίτη φορά κάτι σαν γουργουρητα

Εσείς τι ακριβώς νιώθετε;

συμφωνώ με την Αναστασία!!!Κ εμένα είναι η 2η οπότε από 12η σίγουρα,μπορεί κ πιο νωρίς ένιωσα απαλές κινήσεις το μωρού...κ εδώ κ 2 βδομάδες κανονικά κλωτσιές που ευτυχώς ήπιες ακόμα....χαχαχαχαχαχα....άλλα Γενικά το νιώθω αρκετά πιο πολύ το πρωί ξαπλωμένη ή καθιστή Κ το απόγευμα αντίστοιχα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ένιωσα σχετικά νωρίς...

Στην αρχη οπως λέει η Λένια κατι σαν πεταλουδίτσες δεξιά στην κοιλιά

Και την προηγούμενη Τετάρτη ένιωσα κατι σαν ήπιες κλωτσιές εκει κατω απο τον αφαλό και ήμουν σίγουρη οτι ηταν το μωρο...

Οταν ειμαι χαλαρή και ξαπλωμένη το νιώθω να τεντώνεται να πω παντως κατι χτυπάει στην κοιλιά μου...

Τι υπέροχη αίσθηση.....


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


συμφωνώ με την Αναστασία!!!Κ εμένα είναι η 2η οπότε από 12η σίγουρα,μπορεί κ πιο νωρίς ένιωσα απαλές κινήσεις το μωρού...κ εδώ κ 2 βδομάδες κανονικά κλωτσιές που ευτυχώς ήπιες ακόμα....χαχαχαχαχαχα....άλλα Γενικά το νιώθω αρκετά πιο πολύ το πρωί ξαπλωμένη ή καθιστή Κ το απόγευμα αντίστοιχα.
Προφανως είναι η πρώτη εγκυμοσύνη γιαυτό αναρρωτιέσαι... Κάπως έτσι είναι η πρώτη φορά. Οι επόμενες και κυρίως η τρίτη που διανύω τώρα είναι πολύ διαφορετικά. Το ένιωσα σε πολύ μικρότερη εβδομάδα και ήξερα οτι είναι το έμβρυο.. Εμένα τώρα, λόγω μικρού μεγέθους "κόβει βόλτες" απο πολύ χαμηλά, ώς τον αφαλό και αριστερά δεξιά στην κοιλιά.. Χτυπάει κανονικά.. Το νιώθω κυρίως όταν κάθομαι ή είμαι ξαπλωμένη.Όταν περπατάω όχι ακόμη.. Πάντως είναι ωραία αίσθηση.!!!!

Ναι το έχω διαβάσει ότι στην πρώτη εγκυμοσυνη αργής να το νιώσεις αλλά και άλλες γυναίκες που είμαστε στης ίδιες εβδομάδες μου λενε οτι τα νιώθουν εγώ με 3 καραμελάκια θα έπρεπε κάτι περισσότερο.

Το μυαλό μου βάζει διάφορα ότι τα μωρακια μου δεν είναι καλά αύριο έχω γιατρό και τρέμω από φόβο.

Αυτά που ένιωσα δεν ήταν τα μωρακια;


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Και γω το ένιωσα σχετικά νωρίς...

Στην αρχη οπως λέει η Λένια κατι σαν πεταλουδίτσες δεξιά στην κοιλιά

Και την προηγούμενη Τετάρτη ένιωσα κατι σαν ήπιες κλωτσιές εκει κατω απο τον αφαλό και ήμουν σίγουρη οτι ηταν το μωρο...

Οταν ειμαι χαλαρή και ξαπλωμένη το νιώθω να τεντώνεται να πω παντως κατι χτυπάει στην κοιλιά μου...

Τι υπέροχη αίσθηση.....

Πόσο εισαι;

Κάνω σχεδόν τα πάντα για τα τα νιώσω τους βάζω μουσική τίποτα τρωω σοκολάτα τίποτα κοντεύω ζαχαρο να πάθω

Πριν 15 μερες που τα είδα ήταν φυσιολογικά μεγαλώνουν όλα παίρνουν γραμμάρια τι να έχει αλλάξει προσεχω πάρα πολύ


8wEXp2.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Πόσο εισαι;

Κάνω σχεδόν τα πάντα για τα τα νιώσω τους βάζω μουσική τίποτα τρωω σοκολάτα τίποτα κοντεύω ζαχαρο να πάθω

Πριν 15 μερες που τα είδα ήταν φυσιολογικά μεγαλώνουν όλα παίρνουν γραμμάρια τι να έχει αλλάξει προσεχω πάρα πολύ

Τώρα είδα οτι είναι τρια. Με το καλό.

Έχω την εντύπωση, οτι επειδή είναι τρια σίγουρα είναι πο μικρά και οι κινήσεις τους είναι απαλές. Ίσως στο πει και ο γιατρος να μην ανησυχεις.

Βέβαια το πρώτο μου το ενιωσα κάπου στη 18 εβδομάδα και ήταν και ένα.. Οπότε εγώ στη θέση σου δε θα ανησυχούσα.


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Ναι το έχω διαβάσει ότι στην πρώτη εγκυμοσυνη αργής να το νιώσεις αλλά και άλλες γυναίκες που είμαστε στης ίδιες εβδομάδες μου λενε οτι τα νιώθουν εγώ με 3 καραμελάκια θα έπρεπε κάτι περισσότερο.

Το μυαλό μου βάζει διάφορα ότι τα μωρακια μου δεν είναι καλά αύριο έχω γιατρό και τρέμω από φόβο.

Αυτά που ένιωσα δεν ήταν τα μωρακια;

Όχι κοριτσάκι μου μην αγχώνεσαι μια χαρά είναι τα μωρά σου σίγουρα..απλά κάποια είναι πιο ζωηρά όπως έχω εγώ που κινείται αρκετά συχνά αλλά κ στον γιο μου νωρίς τον είχα νιώσει 16η κάπου εκεί...είναι ο σωματοτυπος της κάθε γυναίκας ανάλογα...κ που έχουν εμφυτευθει...Κ ανάλογα το μωρό..μια φίλη μου στο πρώτο το ένιωθε γενικά που κ που...κ στο επόμενο λίγο πιο πολύ..αλλά όχι όπως σε μένα που κουνιέται αρκετά συχνά τώρα αλλά κ στον μικρό το είχα αυτό..η διαφορά τώρα είναι ότι η κοιλιά μου είναι είδη τεράστια...κ τώρα κλείνω τον 4ο


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...