Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Ευχαριστώ και σε σένα να πάνε όλα καλά!!!!

Εγώ αμνιο δεν θα κάνω αφού ήταν καλή η αυχενική κ είμαι 27 δεν χρειάζεται μου είπε...εσύ γιατί θα κάνεις???όσο για πητ είμαστε κοντά εγώ έχω 21/3/17 κ μην αγχώνεσαι θα τα καταφέρεις!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ αμνιο δεν θα κάνω αφού ήταν καλή η αυχενική κ είμαι 27 δεν χρειάζεται μου είπε...εσύ γιατί θα κάνεις???όσο για πητ είμαστε κοντά εγώ έχω 21/3/17 κ μην αγχώνεσαι θα τα καταφέρεις!!!

Καθαρά λόγω ηλικίας. Και μένα η αυχενική ήταν πολύ καλή, αλλά ο γιατρός επιμένει...


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά λόγω ηλικίας. Και μένα η αυχενική ήταν πολύ καλή, αλλά ο γιατρός επιμένει...

ααα..οκ..τότε Ναι εντάξει..Ε δεν πειράζει...ότι σ πει ο γιατρός σου.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Anastasia..εγώ είμαι 36...αλλά δεν θα κάνω...την φοβάμαι πολύ, όχι τόσο την εξέταση..αλλά τρέμω στην ιδέα της βελόνας!!!...η αυχενική ήταν καλή...είπαμε να δούμε και την β' επιπέδου και το συζητάμε...Αν ήταν να διαλέξω θα διάλεγα την αιματολογική εξέταση....Βέβαια όλα αυτά σε συνεννόηση πάντα με το γιατρό!!!!

dudu..πολύ μικρή διαφορά θα έχουν τα μωρά σου!!!! νομίζω ότι γενικά οι γιατροί πλεον δεν θέλουν πολλά κιλά....αλλά δεν είναι πάντα στο χέρι μας!!!! η πείνα είναι πείνα!!!!!

ζουζούνα...λίγο υπομονή ακόμα...και θα περάσουν οι αναγούλες ....

εγώ στις προηγούμενες εγκυμοσύνες τα πολλά τα έβαζα στην αρχή..με το καλημέρα!!! μετά κάπως έκοβα...το έριχνα στα φρούτα!!!! εγώ ακόμα παλεύω να χάσω τα κιλά της πρώτης εγκυμοσύνης!!!!!!! ούτε ο θηλασμός βοηθούσε...η πείνα παραμόνευε παντού!!!! μετά από αυτή την εγκυμοσύνη όμως έχω βάλει στόχο να επιστρέψω στα παλιά μου κυβικά...και φυσικά να ηρεμήσουν οι ορμόνες μου!!!! 3 παιδιά μέσα σε 3 1/2++ χρόνια...δεν είναι και λίγο!!


eNortjKzUjIyMrWwtFCyBlwwFbMC3w,,61.png

eNortjKzUjIyMrU0tVSyBlwwFasC3Q,,19.png

eNortjKzUjIytDS2NFeyBlwwFagC3A,,48.png

Link to comment
Share on other sites

Anguen...αστα εγω ειμαι ηδη συν 5kilakia ...ειναι που δεν εχω εμετους....στην 2ρη μεχρι τον 5ειχα παρει 2κιλα κ συνολικα 14....αυτοε ειναι ο στοχοσ μου παλι...αλλα σε αυτη την εγκυμοσύνη πειναω....^$#@@!!! και μου ειπε κ ο γιατρος να μην παρω κιλακια πολλα γιατι η μητρα δεν ηταν ετοιμη κ ειναι επικίνδυνο....αλλα αντε να του πεισ....κ τι μα κανω οταν πειναω?οραματισμο?...

Ούτε εγώ είχα καθόλου εμετούς..η αλήθεια ειναι ότι μεχρι να κάνω την αυχενική δεν πολύ πεινούσα και έτρωγα φυσιολογικά παρόλα αυτά τα κιλά μπαίνανε....τωρα πεινάωωωωω και τρώω και φοβάμαι αν πήρα τόσα οταν δεν πολύ έτρωγα τώρα που θα φτάσω;Είπα ότι από σήμερα θα προσπαθήσω να μπω σε μια σειρά τώρα αν θα τα καταφέρω αυτό ειναι άλλο θέμα!:tongue:Ουφφφ...


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!

Anastasia..εγώ είμαι 36...αλλά δεν θα κάνω...την φοβάμαι πολύ, όχι τόσο την εξέταση..αλλά τρέμω στην ιδέα της βελόνας!!!...η αυχενική ήταν καλή...είπαμε να δούμε και την β' επιπέδου και το συζητάμε...Αν ήταν να διαλέξω θα διάλεγα την αιματολογική εξέταση....Βέβαια όλα αυτά σε συνεννόηση πάντα με το γιατρό!!!!

dudu..πολύ μικρή διαφορά θα έχουν τα μωρά σου!!!! νομίζω ότι γενικά οι γιατροί πλεον δεν θέλουν πολλά κιλά....αλλά δεν είναι πάντα στο χέρι μας!!!! η πείνα είναι πείνα!!!!!

ζουζούνα...λίγο υπομονή ακόμα...και θα περάσουν οι αναγούλες ....

εγώ στις προηγούμενες εγκυμοσύνες τα πολλά τα έβαζα στην αρχή..με το καλημέρα!!! μετά κάπως έκοβα...το έριχνα στα φρούτα!!!! εγώ ακόμα παλεύω να χάσω τα κιλά της πρώτης εγκυμοσύνης!!!!!!! ούτε ο θηλασμός βοηθούσε...η πείνα παραμόνευε παντού!!!! μετά από αυτή την εγκυμοσύνη όμως έχω βάλει στόχο να επιστρέψω στα παλιά μου κυβικά...και φυσικά να ηρεμήσουν οι ορμόνες μου!!!! 3 παιδιά μέσα σε 3 1/2++ χρόνια...δεν είναι και λίγο!!

Εσένα τι πιθανότητες βγήκαν? Εμένα λόγω ηλικίας 1:192 και λόγω εξέτασης 1:670 περίπου.. Και γω το σκέφτηκα να την κάνω μετά τη β αλλά πάει πολύ αργά... 6ο μήνα, το έμβρυο είναι ολόκληρο παιδάκι..


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Anastasia..εγώ είμαι 36...αλλά δεν θα κάνω...την φοβάμαι πολύ, όχι τόσο την εξέταση..αλλά τρέμω στην ιδέα της βελόνας!!!...η αυχενική ήταν καλή...είπαμε να δούμε και την β' επιπέδου και το συζητάμε...Αν ήταν να διαλέξω θα διάλεγα την αιματολογική εξέταση....Βέβαια όλα αυτά σε συνεννόηση πάντα με το γιατρό!!!!

dudu..πολύ μικρή διαφορά θα έχουν τα μωρά σου!!!! νομίζω ότι γενικά οι γιατροί πλεον δεν θέλουν πολλά κιλά....αλλά δεν είναι πάντα στο χέρι μας!!!! η πείνα είναι πείνα!!!!!

ζουζούνα...λίγο υπομονή ακόμα...και θα περάσουν οι αναγούλες ....

εγώ στις προηγούμενες εγκυμοσύνες τα πολλά τα έβαζα στην αρχή..με το καλημέρα!!! μετά κάπως έκοβα...το έριχνα στα φρούτα!!!! εγώ ακόμα παλεύω να χάσω τα κιλά της πρώτης εγκυμοσύνης!!!!!!! ούτε ο θηλασμός βοηθούσε...η πείνα παραμόνευε παντού!!!! μετά από αυτή την εγκυμοσύνη όμως έχω βάλει στόχο να επιστρέψω στα παλιά μου κυβικά...και φυσικά να ηρεμήσουν οι ορμόνες μου!!!! 3 παιδιά μέσα σε 3 1/2++ χρόνια...δεν είναι και λίγο!!

οι εμετοί να περάσουν..αυτοί δεν παλευονται καθόλου!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

εμενα στην μπεμπα ηταν 1/350 για νταουν..παρ ολο που ειμαι 32 και ο συζηγος μου 33,,,εκανα αμνοιο...ολα καλα δεν ειναι τοσο τρομερο...σου βαζουν αναισθησια τοπικη...αρκει να μην κοιτασ και να σκεφτεισ κατι αλλο...το χειροτερο ειναι το μετα...αντε κατσε μια εβδομαδα οσο μπορεισ στο κρεβατι..ειδικα με αλλα 2 παιδια...δεν γινεται....εκει ειναι το θεμα...

loVE,,,Ki εσυ..απανωτα τα εκανεσ τα παιδακια σου...κουραγιο...των 3 τεκνων το επιδομα το περνεισ?...γιατι ακομη το ψαχνω και δεν εχω βγαλει ακρη εντελωσ...το ξερεισ πωσ εχουμε και εκπτωση 30-50% στα εισιτήρια?....κατι ειναι και αυτο...


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Πήγα στο γιατρό. Λοιπόν, όλα καλά με το έμβρυο, όλα καλά φαίνονται..16w+5d με βάρος περίπου 160γρ..Επόμενη εβδομάδα πάω για άμνιο, 750ευρώ το φουλ πακέτο... Αγωνία στο ταβάνι, αλλά ευχομαι όλα να πάνε καλά...Α φύλο δε μάθαμε...

Τέλος είμαι +3κιλά.. Αυτά.. Τα δικά σας νέα?


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..Πήγα στο γιατρό. Λοιπόν, όλα καλά με το έμβρυο, όλα καλά φαίνονται..16w+5d με βάρος περίπου 160γρ..Επόμενη εβδομάδα πάω για άμνιο, 750ευρώ το φουλ πακέτο... Αγωνία στο ταβάνι, αλλά ευχομαι όλα να πάνε καλά...Α φύλο δε μάθαμε...

Τέλος είμαι +3κιλά.. Αυτά.. Τα δικά σας νέα?

άντε μια χαρά τα νεακια σου!!!!για το φύλο δεν πειράζει την άλλη φορά..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα..Πήγα στο γιατρό. Λοιπόν, όλα καλά με το έμβρυο, όλα καλά φαίνονται..16w+5d με βάρος περίπου 160γρ..Επόμενη εβδομάδα πάω για άμνιο, 750ευρώ το φουλ πακέτο... Αγωνία στο ταβάνι, αλλά ευχομαι όλα να πάνε καλά...Α φύλο δε μάθαμε...

Τέλος είμαι +3κιλά.. Αυτά.. Τα δικά σας νέα?

Κοριτσι...700ευρω ειναι παρα πολλα...ςγω στο ελενα ειχα δωσει καπου60 ευρω μονο...και ειχα και συντομη απαντηση μηπως να το ψαξεις κριμα ειναι...


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι...700ευρω ειναι παρα πολλα...ςγω στο ελενα ειχα δωσει καπου60 ευρω μονο...και ειχα και συντομη απαντηση μηπως να το ψαξεις κριμα ειναι...

Το ξέρω ότι είναι πολλά, αλλά εδώ σε νησί της επαρχίας δεν έχουμε άλλη λύση. Το να ταξιδέψω επίσης προς Αθήνα, με η χωρίς δύο παιδιά επίσης δεν είναι λύση. Ούτε πρακτικό είναι, ούτε οικονομικό θα βγεί τελικά..


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

μάθατε φύλο?

Καλημέρα,εμένα στην Αυχενική για αγόρι μου είπαν,αλλά κρατάω μικρό καλάθι...τώρα την Τετάρτη έχω υπέρηχο οπότε μήπως δείξει καλύτερα..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...