Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Angot είπε:

      λοιπόν κορίτσια να σας κάνω ενημέρωση! σήμερα μπήκα 33 , εχω λίγα πονάκια αλλά μάλλον είναι έντερο! ο γιατρός είπε δευτέρα θα μ σταματήσει τον όρο και αν παω καλα και σταματήσουν οι συσπασεισ θα με στείλει σπίτι να πάρω όσες μέρες με κρατήσει! αν την δευτέρα χωρίς όρο δεν τα παω καλα και αρχίσω πάλι πανηγύρια θα πάμε σε τοκετό! είπε δεν θέλει να πάρω άλλο τοκολυτικο! άρα 33+3 περίπου θα γεννάω , να ναι καλα το μωράκι; λογικά θα είναι κοντά στα 2100! εκανα κ άλλο σετ κορτζιονες προχθές 

      Όλα καλά θα είναι κορίτσι μου! Το βάρος είναι κατά προσέγγιση... αλλαμοπως και να εχει αν χρειαστεί να μείνει στη μονάδα θα είναι για πολύ λίγο!

      Η μπουμπου από τα δίδυμα που γεννήθηκε 2 κιλά ακριβώς έμεινε μόνο μια εβδομάδα στην απλή παρακολούθηση!

      Εύχομαι βέβαια να κρατήσεις λίγο ακόμη γιατί όπως και να έχει ο χρόνος στη μήτρα ειναι αναντικαταστατος!!!

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

 

Σονια θα συμφωνήσω με την anguen..μάλλον εχεις συσπάσεις. Συσπάσεις γίνονται καθόλη τη διάρκεια της κύησης αλλα δεν το καταλαβαίνουμε, πιο έντονες γίνονται προς το τελος του 8ου και φυσικα στον 9ο. Οποτε παρακολουθα ποσό συχνά εμφανίζονται και ενημέρωσε τον γιατρο σου... και φυσικα ξεκούραση...

εγω θα κανω ενέσεις γιατι εχω Θρομβοφιλια. Μέχρι τωρα το αντιμετωπίζαμε με το Σαλοσπίρ. Αλλα επειδή το Σαλοσπίρ θελει ενα με δυο 24ωρα για να αποβληθεί απο τον οργανισμό και σε περιπτωση τοκετόυ δεν θα μπορέσω να κανω επισκληριδιο, ο γιατρο ειπε οτι θα το κόψουμε μολισ Μπω στο μήνα μου και θα κανω τις αντιπηκτικες. 

 

  • Μου αρέσει 2

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!

Ωραία..βλέπω τικεράκια τώρα! 

Babezu κουράγιο με τις ενέσεις..ούτε εγώ τις μπορώ!Ένας μήνας μας έμεινε..θα περάσει!

Εγώ γιατρό έχω στις 20/2..θα με βάλει στο μηχάνημα λογικά(καρδιοτοκογράφο)..και θα μου πει πως πάμε! Κατα τ άλλα καλά.. έχω τραβήγματα μόνο όταν περπατάω κ όταν γυρίζω πλευρό τη νύχτα! Περιμένω μέσα στη βδομάδα το στρώμα της κούνιας κ μια μπανιερίτσα που χω παραγγείλει. Έχω κανα δυο πλυντήρια να βάλω..και σίδερο μπόλικα!!!Δευτέρα θα ρθει η μάνα για βοήθεια! Κάτι τελευταίες αγορές..καλλυντικά μωρού κ δικά μου..και πιστεύω να φτιάξω τη βαλίτσα σε καμιά βδομαδούλα να ησυχάσω! 

Sonia..το εκμέκ(με καταίφι από κάτω και φυστικάκι αιγινης) είναι το αγαπημένο μου γλυκό!!!

Εγώ αύριο τ απόγευμα θα φτιάξω μια αναποδογυριστή μηλόπιτα! μιαμ μιαμ..

Ο σίδηρος σου βρε κορίτσι είναι χαμηλός... εγώ ανησυχούσα με 35. Παίρνεις 2 χάπια πρωί κ βράδυ? Αν όχι..ρώτα το γιατρό σου μήπως πρέπει! Α! Και με τις συσπασούλες..δε θέλει να κουράζεσαι καθόλου. Κοντεύεις στο μήνα σου, κάτσε λίγο καιρό ακόμα στ αυγά σου..μετά θα τρέχουμε σα το Βέγγο νύχτα-μέρα!

Φιλιά σε όλες!

 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Babezu είπε:

 

Sweet μου έτσι είναι απο την αρχή σιδερος και αιματοκρίτης γιατί τέλος Μαϊου έδωσα αίμα για το χειρουργειο του άντρα μου 6/6 αδιαθετησα και μετά έμεινα έγκυος επόμενος ξεκίνησα την εγκυμοσύνη με 34 αρκετά χαμηλά και περνώ απο την αρχή σιδηρο πρωι βράδυ....

Μια Χαρούλα με το καλό να έρθουν και τα πραγματακια και να τα ετοιμασεις όλα...αχχχ άντε να δεις το αντρακι σου και να μας πεις και εσύ νεακια...ξεκουραζομαι τώρα κορίτσια μου όσο μπορω δεν κανω και τίποτα...

 

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 9/2/2017 at 9:37 ΠΜ, sweet mommy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ πητ έχω 25/3. Αλλά φοβάμαι λόγω βάρους..ότι θα μας πει για νωρίτερα! Ελπίζω στο ντόμπλερ να ναι όλα οκ και να συνεχίσουμε για φυσιολογικό! Είναι κανένα μωράκι εδώ στην παρέα μπλεγμένο με το λώρο? Συνέχεια ακούω γύρω μου αυτήν την περίπτωση..

Ζουζούνα..το 2.117 πώς το βρήκε καλέ? Τι μηχανήματα έχει..κ το βγάζει με τέτοια ακρίβεια?

Έχουμε 4 μέρες διαφορά..κ σου πε ότι θα φτάσει 3 κιλά? Μακάρι..κ ο μπουμπούκος μου! Μου δίνεις κουράγιο!

φιλιά σε όλες!!!

τι να σ πω στο μητέρα το έκανα το ντοπλερ δεν ξέρω στον προηγούμενο δεν μου είχαν πει τπτ..πάντως τον γιο μου που στο ντοπλερ ήταν 1759 γεννήθηκε 3.450 κ σε βδομάδες το έκανα 31+6 ,τώρα σε βδομάδες ήμουν 34+2 κ ήταν 2117..τώρα πόσο θα βγει θα δείξει...το βάρος βγαίνει νομίζω από την περίμετρο του κεφαλιού κ της κοιλιάς του...ένα τακ να είναι πιο πίσω ή πιο μπροστά σου βγάζει άλλο..εντωμεταξύ εμένα εκείνη την ώρα κουνιόταν τόσο μα τόσο πολύ...ο πρώτος σε αυτές τις εξετάσεις ήταν κύριος...χαχαχαχαχαχα 

On 11/2/2017 at 8:42 ΠΜ, Babezu είπε:

 

Σονια θα συμφωνήσω με την anguen..μάλλον εχεις συσπάσεις. Συσπάσεις γίνονται καθόλη τη διάρκεια της κύησης αλλα δεν το καταλαβαίνουμε, πιο έντονες γίνονται προς το τελος του 8ου και φυσικα στον 9ο. Οποτε παρακολουθα ποσό συχνά εμφανίζονται και ενημέρωσε τον γιατρο σου... και φυσικα ξεκούραση...

εγω θα κανω ενέσεις γιατι εχω Θρομβοφιλια. Μέχρι τωρα το αντιμετωπίζαμε με το Σαλοσπίρ. Αλλα επειδή το Σαλοσπίρ θελει ενα με δυο 24ωρα για να αποβληθεί απο τον οργανισμό και σε περιπτωση τοκετόυ δεν θα μπορέσω να κανω επισκληριδιο, ο γιατρο ειπε οτι θα το κόψουμε μολισ Μπω στο μήνα μου και θα κανω τις αντιπηκτικες. 

 

Κ εγώ παίρνω σαλοσπιρ αλλά φαντάζομαι την 37η βδομάδα μήπως μου τα κόψει..εγώ το παίρνω προληπτικά λόγο της βιοχημικης που είχα πριν μείνω έγκυος..

 

Αναστασία μου Ερώτηση στο δεύτερο παιδί ή κ τώρα νιώθεις πόνους χαμηλά στη μήτρα..γενικά κάπως...εγώ αυτό το νιώθω από τα μισά του προηγούμενου μήνα ,βέβαια όταν δεν πολύ κουνιεμαι είμαι οκ..επίσης τώρα που κουνιέται ο μικρός τον νιώθω μέχρι κάτω πολύ χαμηλά...ή κ τους πόνους αυτούς..φαντάζομαι κ αυτό φυσιολογικό..η γυναικολόγος μου έτσι μου λέει..τώρα 1/3 θα πάω..κ σήμερα είμαι ακριβώς +14 κιλακια..χαχαχαχαχαχα...

τα τικερ εγώ τα βλέπω όλα δεν έχω θέμα..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

Αναστασία μου Ερώτηση στο δεύτερο παιδί ή κ τώρα νιώθεις πόνους χαμηλά στη μήτρα..γενικά κάπως...εγώ αυτό το νιώθω από τα μισά του προηγούμενου μήνα ,βέβαια όταν δεν πολύ κουνιεμαι είμαι οκ..επίσης τώρα που κουνιέται ο μικρός τον νιώθω μέχρι κάτω πολύ χαμηλά...ή κ τους πόνους αυτούς..φαντάζομαι κ αυτό φυσιολογικό..η γυναικολόγος μου έτσι μου λέει..τώρα 1/3 θα πάω..κ σήμερα είμαι ακριβώς +14 κιλακια..χαχαχαχαχαχα...

τα τικερ εγώ τα βλέπω όλα δεν έχω θέμα..

Καλημέρα. Εγώ δεν είμαι παράδειγμα γτ λόγω οργανισμού πονούσα πολύ απο την αρχή. Στην αρχή πονούσε πολύ το στομάχι και όταν 4ο-5ο πέρασε αυτό, πονάει η κοιλιά μου. Βέβαια όσο περνάει ο καιρός πονάω και πιο πολύ και πολύ χαμηλά και στις συσπάσει και όταν γυρίζω πλευρό... Και φυσικά όταν κουνιέται το έμβρυο, ειδικά αν είμαι ξαπλωμένη είναι σα να βρίσκει αντίσταση στο κρεβάτι και με πονάει πολύ. Δε βοηθάει ούτε το μαγνήσιο, αν και πίνω μόνο ένα τη μέρα. Και όταν οδηγώ ας αφήσουμε τον πόνο που νιώθω.. Αφού πειράζω τον άντρα μου και του λέω στο πρώτο με είχες μπιμπελό, τώρα οδηγώ σχεδόν στον 9ο:-D. Αλλά δε γίνεται διαφορετικά..

'Άσε τώρα είναι και η τελευταία μου δικαιολογία να φάω και μου έχει ανοίξει η όρεξη. Όλη μέρα τσιμπολογάω.. Θέλω και γλυκά που πριν την εγκυμοσύνη δε με ένοιαζε, τώρα νιώθω ότι μου κλείνουν το μάτι..Ο Doc βέβαια λέει τρώγε φαγητό, όχι ότι περιέχει ζάχαρη..Τέλος πάντων 3 εβδομάδες έμειναν..

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! 

Σόνια σ'ευχαριστώ! Ξεκούραση και τίποτ άλλο..αφού έχεις και χαμηλό αιματοκρίτη!

Ζουζούνα..και γω από αρχές του 8ου μήνα έχω πονάκια..όταν προχωράω! Πριν δεν είχα..τώρα πάω σαν συγκαμένη! Και όταν από καθιστή σηκώνομαι όρθια..μπορεί να μου ρθει και δυνατή σουβλιά! Νιώθω πίεση χαμηλά..λες και είναι το κεφάλι του μωρού και με πιέζει! Πιστεύω φυσιολογικά είναι όλα αυτά..έχουν πάρει βάρος τα μωρά μας..δε μπορεί να περπατάμε και να πετάμε!  Λέω του άντρα μου για καμιά δουλειά που έχω στο νου( π.χ να πεταχτώ ως την τράπεζα) και μου λέει..''με τι προσόντα? πώς θα πας..αφού δε μπορείς να κάνεις βήμα..σέρνεσαι!'' Εννοείται ότι δεν οδηγώ..από τον Αύγουστο που είχα δει αίμα και μπήκα νοσοκομείο..δεν ξαναοδήγησα. Μάλιστα κατέθεσα πινακίδες. Οδηγάει καμιά μανούλα μέχρι και σήμερα? Δε νομίζω ε?

:-D

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, sweet mommy είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σόνια σ'ευχαριστώ! Ξεκούραση και τίποτ άλλο..αφού έχεις και χαμηλό αιματοκρίτη!

Ζουζούνα..και γω από αρχές του 8ου μήνα έχω πονάκια..όταν προχωράω! Πριν δεν είχα..τώρα πάω σαν συγκαμένη! Και όταν από καθιστή σηκώνομαι όρθια..μπορεί να μου ρθει και δυνατή σουβλιά! Νιώθω πίεση χαμηλά..λες και είναι το κεφάλι του μωρού και με πιέζει! Πιστεύω φυσιολογικά είναι όλα αυτά..έχουν πάρει βάρος τα μωρά μας..δε μπορεί να περπατάμε και να πετάμε!  Λέω του άντρα μου για καμιά δουλειά που έχω στο νου( π.χ να πεταχτώ ως την τράπεζα) και μου λέει..''με τι προσόντα? πώς θα πας..αφού δε μπορείς να κάνεις βήμα..σέρνεσαι!'' Εννοείται ότι δεν οδηγώ..από τον Αύγουστο που είχα δει αίμα και μπήκα νοσοκομείο..δεν ξαναοδήγησα. Μάλιστα κατέθεσα πινακίδες. Οδηγάει καμιά μανούλα μέχρι και σήμερα? Δε νομίζω ε?

:-D

Εγώ δεν οδηγώ..σταμάτησα από τον 5ο μήνα κ μετά..δεν μπορούσα άλλο...

Αναστασία μου...έχω έχω πρόβλημα στο να γυρίσω κ εγώ πλευρό..έχω πόνο στην μήτρα χαμηλά..κ φυσικά από καθιστή να σηκωθώ όρθια...δράμα..αυτό το νιώθω τον τελευταίο 1 με 1.5 μήνα..καλά όταν κουνιέται κιόλας ..νομίζω πως θα βγει..χαχαχαχαχαχα...με πιέζει πολύ χαμηλά ,τον νιώθω..

κορίτσια εγώ αιματοκρίτη έχω 35 κ παίρνω 2 την ημέρα..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, sweet mommy είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σόνια σ'ευχαριστώ! Ξεκούραση και τίποτ άλλο..αφού έχεις και χαμηλό αιματοκρίτη!

Ζουζούνα..και γω από αρχές του 8ου μήνα έχω πονάκια..όταν προχωράω! Πριν δεν είχα..τώρα πάω σαν συγκαμένη! Και όταν από καθιστή σηκώνομαι όρθια..μπορεί να μου ρθει και δυνατή σουβλιά! Νιώθω πίεση χαμηλά..λες και είναι το κεφάλι του μωρού και με πιέζει! Πιστεύω φυσιολογικά είναι όλα αυτά..έχουν πάρει βάρος τα μωρά μας..δε μπορεί να περπατάμε και να πετάμε!  Λέω του άντρα μου για καμιά δουλειά που έχω στο νου( π.χ να πεταχτώ ως την τράπεζα) και μου λέει..''με τι προσόντα? πώς θα πας..αφού δε μπορείς να κάνεις βήμα..σέρνεσαι!'' Εννοείται ότι δεν οδηγώ..από τον Αύγουστο που είχα δει αίμα και μπήκα νοσοκομείο..δεν ξαναοδήγησα. Μάλιστα κατέθεσα πινακίδες. Οδηγάει καμιά μανούλα μέχρι και σήμερα? Δε νομίζω ε?

:-D

Εγώ ξέρω μια που οδηγεί ακόμη....:-D

  • Μου αρέσει 4

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Πόνους χαμηλά 

9 hours ago, sweet mommy είπε:

Ζουζούνα..και γω από αρχές του 8ου μήνα έχω πονάκια..όταν προχωράω! Πριν δεν είχα..τώρα πάω σαν συγκαμένη! Και όταν από καθιστή σηκώνομαι όρθια..μπορεί να μου ρθει και δυνατή σουβλιά! Νιώθω πίεση χαμηλά..λες και είναι το κεφάλι του μωρού και με πιέζει! Πιστεύω φυσιολογικά είναι όλα αυτά..έχουν πάρει βάρος τα μωρά μας..δε μπορεί να περπατάμε και να πετάμε!  Λέω του άντρα μου για καμιά δουλειά που έχω στο νου( π.χ να πεταχτώ ως την τράπεζα) και μου λέει..''με τι προσόντα? πώς θα πας..αφού δε μπορείς να κάνεις βήμα..σέρνεσαι!'' Εννοείται ότι δεν οδηγώ..από τον Αύγουστο που είχα δει αίμα και μπήκα νοσοκομείο..δεν ξαναοδήγησα. Μάλιστα κατέθεσα πινακίδες. Οδηγάει καμιά μανούλα μέχρι και σήμερα? Δε νομίζω ε?

:-D

Ουτε εγω οδηγώ. Σταμάτησα απο τον πέμπτο περιπου γιατι δυσκολευόμουν, φοβόμουν κιολας εδώ στην αθηνα γιατι απο οδηγική συμπεριφορά ειμαστε υπό του μηδενος... οποτε όπου θέλω εχω τον αντρουλη μου να με πηγαίνει...

απο πονάκια εχω και γω χαμηλά, κυρίως οταν περπατάω. Προχθες που έπρεπε να ανέβω μια ανηφόρα χρειάστηκε να κανω δυο στάσεις και αισθανόμουν τραβήγματα στην κοιλιά.

αυριο εχω γιατρο, παω να δω την μικρούλα μου γιατι μου έλειψε..

  • Μου αρέσει 3

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βebezu με το καλο να δεις τη μπουμπου σου περιμένουμε νεακια...και εγώ έχω αύριο πρωί καρδιοτοκογραφο εκεί θα φανεί και πως πάμε απο πινάκια πολλά και εγω ...Αθήνα κούκλα μου που μένεις εγώ Σεπόλια..

Εγώ οδηγαω ως και σήμερα την παλευω ακόμα πριν μείνω εγώ είχα το μηχανάκι που με βολευει απίστευτα και ο άντρας μου το αμάξι γιατί έχει κανει και δυο χειρουργεία στη μέση του απο όταν έμεινα ανταλλαξαμε οχήματα γιατί και εγώ δεν θέλω να τον κουραζω και πολυ στο να με πηγαινει απο δω και απο εκεί..

Ζουζούνα μου νιώθεις και χαμηλά τραβηγματακια εσωτερικά και μικρές σουφλιες εγώ ετσι νιώθω και η κοιλιά μου πετρωνει αρκετά όχι όλοι αλλά κομματια κομματια και πόνοι σαν να είμαι αδιαθετη


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, sonia@ είπε:

Βebezu με το καλο να δεις τη μπουμπου σου περιμένουμε νεακια...και εγώ έχω αύριο πρωί καρδιοτοκογραφο εκεί θα φανεί και πως πάμε απο πινάκια πολλά και εγω ...Αθήνα κούκλα μου που μένεις εγώ Σεπόλια..

Εγώ οδηγαω ως και σήμερα την παλευω ακόμα πριν μείνω εγώ είχα το μηχανάκι που με βολευει απίστευτα και ο άντρας μου το αμάξι γιατί έχει κανει και δυο χειρουργεία στη μέση του απο όταν έμεινα ανταλλαξαμε οχήματα γιατί και εγώ δεν θέλω να τον κουραζω και πολυ στο να με πηγαινει απο δω και απο εκεί..

Ζουζούνα μου νιώθεις και χαμηλά τραβηγματακια εσωτερικά και μικρές σουφλιες εγώ ετσι νιώθω και η κοιλιά μου πετρωνει αρκετά όχι όλοι αλλά κομματια κομματια και πόνοι σαν να είμαι αδιαθετη

Αχ εσύ ζορίζεσαι όσο και γώ στο αυτοκίνητο?Μια μέρα δεν μπορούσα να κατέβω απο τον πόνο και να μπω σπιτι.. Θα οδηγώ  μέχρι παρασκευή είπα..Σχολάω ακόμη τα παιδιά.  Απο Σάββατο πατρίδα για γέννα και δε θα έχω αυτοκίνητο.. Αχ θα μείνουν και τα παιδιά εκτός σχολείου καιρό και ποιος τα ξαναβάζει στο πρόγραμμα..

  • Μου αρέσει 3

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα ότι κάποιες οδηγούν ακόμα..κυρίως οι ήδη μαμάδες..χαράς το κουράγιο σας!

Γέλασα με την babezu που ανέβηκε λέει ανηφόρα και κανε 2 στάσεις! Κορίτσι μου..εγώ στο ίσιωμα κάνω 22!Ούτε σηκώνω το κεφάλι να δω για ανηφόρα! χαχχααχα

Ζουζούνα νιώθουμε ακριβώς τα ίδια.. κ αιματοκρίτη και γω 35.Σήμερα το μεσημέρι με κλωτσούσε τόσο πολύ την ώρα που έτρωγα..που σταμάταγα, δε μπορούσα να καταπιώ! Το χειρότερο μου είναι όταν νιώθω την κίνηση του πολύ χαμηλά, υποφέρω!  Απορώ που ακόμα χτυπάει εκεί, αφού έχει γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω! Κουτουλιές μου δίνει? 

Σήμερα έμαθα ότι γέννησε μια συμμαθήτρια μου( διαιτολόγος στο επάγγελμα), η οποία πρόσεχε υπερβολικά την διατροφή της..κ λόγω επαγγέλματος φαντάζομαι. Λοιπόν..να ναι καλά το αγοράκι της.. γεννήθηκε 4.100!!! Οπότε τι συμπέρασμα βγάζετε? Όσο βάρος είναι να πάρει το παιδί..θα πάρει! Μετά απ αυτό..έφτιαξα σήμερα μια μηλόπιτα σούπερ! χαχχααα

καλο βράδυ! φιλάκια!!!!

  • Μου αρέσει 3

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου αν πετύχω κινηση ποναω γιατί πιανομαι έχω γίνει σαν τους χοντρούς με την θέση πίσω αλλά η κοιλουμπα ακουμπάει το τιμόνι χα χα απλα δυσκολευομαι στο παρκάρισμα γιατί δεν μπορώ με ευκολία να γυρίσω πίσω και με καθρέφτες εγώ δεν πολύ μπορω...εγώ είπα θα οδήγησε μέχρι εκεί που χρειάζεται αύριο πχ θα πάμε Μάχι με τον άντρα μου για καρδιοτοκογραφο σήμερα όμως που πήγα στην κουμπάρα μου κάτι πραγματα τα πήγα μόνη μου με το αμάξι...κουράγιο τι να κάνουμε και εμείς...όντως αν τα βγάλει απο το πρόγραμμα τους θα δυσκολευτεις να τα ξανά βάλεις μετα...να σε ρωτησω κάτι γιατί όλοι κου λένε να μην έχει η Μπέμπα επαφες με παιδάκια που πάνε σχολείο για ναμην κολλήσει κάτι εσύ πως θα το διαχείριστεις όλο αυτό να ξέρω για το επόμενο...

Ελπίζω και εγώ η dudu και η Μπέμπα να ναι μια χαρά καιρό εχουμε να την ακούσουμε..

Sweet ο Μπέμπης βγήκε με πιασηματα καλέ μπράβο της.. Και μένα ο γιατρός μου το είπε το μωρό αν θέλει να πάρει θα πάρει θα βρει απο κάπου και να μην αγχωνομαι εγώ και ειδικά για το σιδηρο και πως άττα τα συμπληρώματα που περνώ τα περνώ ολα για το δικο μου οργανισμό πού εξασθενεί σιγά σιγά και όχι για το μωρό..

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, sonia@ είπε:

Αναστασία μου αν πετύχω κινηση ποναω γιατί πιανομαι έχω γίνει σαν τους χοντρούς με την θέση πίσω αλλά η κοιλουμπα ακουμπάει το τιμόνι χα χα απλα δυσκολευομαι στο παρκάρισμα γιατί δεν μπορώ με ευκολία να γυρίσω πίσω και με καθρέφτες εγώ δεν πολύ μπορω...εγώ είπα θα οδήγησε μέχρι εκεί που χρειάζεται αύριο πχ θα πάμε Μάχι με τον άντρα μου για καρδιοτοκογραφο σήμερα όμως που πήγα στην κουμπάρα μου κάτι πραγματα τα πήγα μόνη μου με το αμάξι...κουράγιο τι να κάνουμε και εμείς...όντως αν τα βγάλει απο το πρόγραμμα τους θα δυσκολευτεις να τα ξανά βάλεις μετα...να σε ρωτησω κάτι γιατί όλοι κου λένε να μην έχει η Μπέμπα επαφες με παιδάκια που πάνε σχολείο για ναμην κολλήσει κάτι εσύ πως θα το διαχείριστεις όλο αυτό να ξέρω για το επόμενο...

Ελπίζω και εγώ η dudu και η Μπέμπα να ναι μια χαρά καιρό εχουμε να την ακούσουμε..

Sweet ο Μπέμπης βγήκε με πιασηματα καλέ μπράβο της.. Και μένα ο γιατρός μου το είπε το μωρό αν θέλει να πάρει θα πάρει θα βρει απο κάπου και να μην αγχωνομαι εγώ και ειδικά για το σιδηρο και πως άττα τα συμπληρώματα που περνώ τα περνώ ολα για το δικο μου οργανισμό πού εξασθενεί σιγά σιγά και όχι για το μωρό..

Έτσι νιώθω κ εγώ σουβλιες χαμηλά..όχι μόνο τσιμπήματα όπως πχ έχεις σε ωορρηξία αλλά είναι πόνος στην μήτρα..αυτόν τον πόνο τον είχα όταν γέννησα τον μικρό μου μετά που ήρθα στο σπίτι έτσι δεν μπορούσα να περπατήσω φαντάσου άλλα είναι φυσιολογικό έμπαινε η μήτρα στην θέση της..εξού κ ο πόνος..

20 hours ago, sonia@ είπε:

Βebezu με το καλο να δεις τη μπουμπου σου περιμένουμε νεακια...και εγώ έχω αύριο πρωί καρδιοτοκογραφο εκεί θα φανεί και πως πάμε απο πινάκια πολλά και εγω ...Αθήνα κούκλα μου που μένεις εγώ Σεπόλια..

Εγώ οδηγαω ως και σήμερα την παλευω ακόμα πριν μείνω εγώ είχα το μηχανάκι που με βολευει απίστευτα και ο άντρας μου το αμάξι γιατί έχει κανει και δυο χειρουργεία στη μέση του απο όταν έμεινα ανταλλαξαμε οχήματα γιατί και εγώ δεν θέλω να τον κουραζω και πολυ στο να με πηγαινει απο δω και απο εκεί..

Ζουζούνα μου νιώθεις και χαμηλά τραβηγματακια εσωτερικά και μικρές σουφλιες εγώ ετσι νιώθω και η κοιλιά μου πετρωνει αρκετά όχι όλοι αλλά κομματια κομματια και πόνοι σαν να είμαι αδιαθετη

Επίσης εμένα πετρωνει όλοι συνήθως...κ κάποιες φορές έχω κ ήπια πονακια..σαν περιόδου..είναι φυσιολογικά..

18 hours ago, sweet mommy είπε:

Το φαντάστηκα ότι κάποιες οδηγούν ακόμα..κυρίως οι ήδη μαμάδες..χαράς το κουράγιο σας!

Γέλασα με την babezu που ανέβηκε λέει ανηφόρα και κανε 2 στάσεις! Κορίτσι μου..εγώ στο ίσιωμα κάνω 22!Ούτε σηκώνω το κεφάλι να δω για ανηφόρα! χαχχααχα

Ζουζούνα νιώθουμε ακριβώς τα ίδια.. κ αιματοκρίτη και γω 35.Σήμερα το μεσημέρι με κλωτσούσε τόσο πολύ την ώρα που έτρωγα..που σταμάταγα, δε μπορούσα να καταπιώ! Το χειρότερο μου είναι όταν νιώθω την κίνηση του πολύ χαμηλά, υποφέρω!  Απορώ που ακόμα χτυπάει εκεί, αφού έχει γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω! Κουτουλιές μου δίνει? 

Σήμερα έμαθα ότι γέννησε μια συμμαθήτρια μου( διαιτολόγος στο επάγγελμα), η οποία πρόσεχε υπερβολικά την διατροφή της..κ λόγω επαγγέλματος φαντάζομαι. Λοιπόν..να ναι καλά το αγοράκι της.. γεννήθηκε 4.100!!! Οπότε τι συμπέρασμα βγάζετε? Όσο βάρος είναι να πάρει το παιδί..θα πάρει! Μετά απ αυτό..έφτιαξα σήμερα μια μηλόπιτα σούπερ! χαχχααα

καλο βράδυ! φιλάκια!!!!

έχεις δίκιο..εγώ ευτυχώς έχω την μάνα μου κ τον πάει εκείνη σχολείο όμως μόλις γεννήσω ή όταν θα πάω για να γεννήσω θα μείνει σπίτι για 40  μέρες περίπου..από ότι υπολογίζω μετά το Πάσχα θα πάει πάλι...κ αυτό προληπτικά,..ευτυχώς έχει πάνω από 4 βδομάδες να μου αρρωστήσει για προνηπιο που είναι..

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...