Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσάκια! 

Ευχαριστώ για τα ωραία σχόλια! Δεν είμαι τόσο προληπτική ζουζούνα μου..δε φοβάμαι μη με ματιάξετε! Άλλωστε δε φαίνεται πρόσωπο, υπάρχει ανωνυμία!

Αναστασία..έτσι όπως το λέει ''να περάσουν 2 βδομάδες κ να φτάσει τα 2.500''. Καταλαβαίνω ότι είναι κάτι δύσκολο αυτό... ενώ είναι 2.200 ήδη. Εμένα σε 2 βδομάδες μπορεί να χει πάρει κ 600γρ! Τελοσπάντων..μην αγχωνόμαστε και με το βάρος του μωρού! 

Sonia μου..για να ανεβάσω φωτογραφία από τον υπολογιστή μου, πρώτα την ανέβασα στο φβ. (Την έστειλα σε προσωπικό μήνυμα στην αδερφή μου)

έτσι ώστε να αποκτήσει η φώτο διεύθυνση url. Την ανοίγεις.. κάνεις δεξί κλικ πάνω στην φώτο κ πατάς ''αντιγραφή διεύθυνσης εικόνας'' .Και τέλος την βάζεις με επικόλληση εδώ..''προσθήκη επιπρόσθετου υλικού''.

Ελπίζω να βοήθησα!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!Αχου το μωρε τι υπεροχη κοιλιτσα ειναι αυτη sweet μου?Φτου φτου κοπελα μου...η δικια μου ειναι απο την πρωτη εγκυμοσυνη σαν καρπουζι απο ραγαδες και δεν την βγαζω μην τρομαξετε χαχαχα :-D

Πηγα σημερα στη γιατρο μου(μια μερα νωριτερα)ολα καλα μου ειπε και φτασαμε και εμεις κοντα στα 2200...μεγαλωσε η μπουμπουκα μου..Τι ωραια που ειναι βρε κοριτσια οταν παμε για υπερηχο..περα το οτι πλεον τα μπουμπουκια μας κανουν αισθητη την παρουσια τους συνεχως το να τα βλεπεις ειναι αλλο πραγμα...ανυπομονω να την σφιξω στην αγκαλια μου...!!!!

Αναστασια μου καρδιοτοκογραφος λεγεται ναι!

Τι μου κανετε αλλο?Ολα καλα κοριτσια μου?

Σημερα ρωτησα την γιατρο μου για την κλινικη το τι χρειαζεται να εχω μαζι μου..και μου ειπε μονο τα ρουχα μου  και ρουχα εξοδου για το μωρο:shock:κουλο?Φρικαρα λιγο γιατι λεω αν χρειαστω κατι τι γινεται...και μου ειπε οτι μου παρεχουν τα παντα...εγω ομως παλι θα παρω δεν ξερωωω....θελω να νιωθω ασφαλεια.Αυτααα α και μου πεσαν λιγο τα μαλλια με τις τιμες που ακουσα με τα μονοκλινα αλλα θα το σκεφτω λιγο ακομα και θα δω στο τελος τι θα κανω.!Φιλια πολλα !!!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου έχει δίκιο ο γιατρός γιατί έχω ακούσει που λένε οτι στο 3ο με 4ο έχει χαλαρώσει πιο πολύ η μήτρα και θέλει λίγο περισσότερο προσοχή λογικό να εχεις κουραστεί όπως όλες λίγο έμεινε όμως εεε έρχονται ιοί ιοί ιοί τα μωρα μας...

Bebezu η μπουμπου σου τι κανει εσένα πως είναι???? Ρε κορίτσια η dudu τι να κανει ελπίζω να ναι καλα


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anguen είπε:

Κοριτσακια μου καλησπερα!Αχου το μωρε τι υπεροχη κοιλιτσα ειναι αυτη sweet μου?Φτου φτου κοπελα μου...η δικια μου ειναι απο την πρωτη εγκυμοσυνη σαν καρπουζι απο ραγαδες και δεν την βγαζω μην τρομαξετε χαχαχα :-D

Πηγα σημερα στη γιατρο μου(μια μερα νωριτερα)ολα καλα μου ειπε και φτασαμε και εμεις κοντα στα 2200...μεγαλωσε η μπουμπουκα μου..Τι ωραια που ειναι βρε κοριτσια οταν παμε για υπερηχο..περα το οτι πλεον τα μπουμπουκια μας κανουν αισθητη την παρουσια τους συνεχως το να τα βλεπεις ειναι αλλο πραγμα...ανυπομονω να την σφιξω στην αγκαλια μου...!!!!

Αναστασια μου καρδιοτοκογραφος λεγεται ναι!

Τι μου κανετε αλλο?Ολα καλα κοριτσια μου?

Σημερα ρωτησα την γιατρο μου για την κλινικη το τι χρειαζεται να εχω μαζι μου..και μου ειπε μονο τα ρουχα μου  και ρουχα εξοδου για το μωρο:shock:κουλο?Φρικαρα λιγο γιατι λεω αν χρειαστω κατι τι γινεται...και μου ειπε οτι μου παρεχουν τα παντα...εγω ομως παλι θα παρω δεν ξερωωω....θελω να νιωθω ασφαλεια.Αυτααα α και μου πεσαν λιγο τα μαλλια με τις τιμες που ακουσα με τα μονοκλινα αλλα θα το σκεφτω λιγο ακομα και θα δω στο τελος τι θα κανω.!Φιλια πολλα !!!

Πόσο σε συμπονώ και σε καταλαβαίνω, για την κοιλιά εννοώ.. Αφού μου είπε ο γιατρός κανονικά βάζε κρεμούλες κτλ.. Που να ξερε, οτι μόνο στην πρώτη έβαζα, γινόμουν όλο "λάδι"...παρόλα αυτά κάπου στον 8ο δεν άντεξε άλλο και........... έσκασε.... Στο δεύτερο όπως και τώρα δεν έβαλα γραμμάριο... Κρέμα εννοώ... χαχαχα:-D:-D:-D:-D:-D:-D

Χαίρομαι για τα νέα σου... όλα καλά θα πάνε....

Α  τουλάχιστον θα πληρώσεις στην κλινική και θα σου παρέχουν τα πάντα.. Εγώ θα πληρώσω και θα πρέπει να έχω τα πάντα..

1 hour ago, sonia@ είπε:

Αναστασία μου έχει δίκιο ο γιατρός γιατί έχω ακούσει που λένε οτι στο 3ο με 4ο έχει χαλαρώσει πιο πολύ η μήτρα και θέλει λίγο περισσότερο προσοχή λογικό να εχεις κουραστεί όπως όλες λίγο έμεινε όμως εεε έρχονται ιοί ιοί ιοί τα μωρα μας...

Bebezu η μπουμπου σου τι κανει εσένα πως είναι???? Ρε κορίτσια η dudu τι να κανει ελπίζω να ναι καλα

Δεν ξέρω αν συνέβη αυτό σε μένα, αλλά όπως είπε και ο γιατρός έχει κατέβει η κοιλιά μου και μιας και κουράζομαι πολύ και δεν μπορώ λόγω υποχρεώσεων να είμαι ξάπλα, να προσέξω μην έχουμε κανένα απρόοπτο..

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μεγάλωσε η μπουμπου σου anguen..  οςο για την κοιλιά και γω παρόλο που βάζω κρέμες ειμαι πεπεισμένη οτι αν ειναι να κανω ραγάδες θα κανω...

οι ιδιωτικές κλινικές παρέχουν πολλά πράγματα γι αυτο και πληρώνεις ενα σωρό. Αλλα προσωπικά είδη και πετσετουλες παρε, σερβιέτες, πάνες για το μωρο δε χρειάζεται. Εγω δε θα παρω ας πούμε..

Sonia μου η μπουμπου μου κανει αισθητή την παρουσία της μεσα στην κοιλιά μου. Πάμε καλα απο ανάπτυξη, επόμενη βεβαια εξεταση θα εχω τη δευτερα οποτε θα σας πω περισσότερα νεα.

αναστασια μου οςο μπορεις να προσεχείς. Και εμένα ο γιατρός μου, μου λέει σκοπός ειναι να φτάσουμε τις 36 βδομαδες και τα 2500 κιλά, απο κει και πέρα δε μας φοβίζει οποτε και να ερθει. Αρα οςο γίνεται χαλάρωση και ξεκούραση.

  • Μου αρέσει 1

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Anguen τι ωραία που την είχες μια χαρά είναι μεγάλωσε το κοριτσάκι σου όσο για την κοιλιά και εγώ έχω ενα σωρό ραγαδε μέχρι πανω τον αφαλο εκανα και που βάζω κρέμες τσπα πεταγμένα λεφτά πήρα και της frezyderm της χρυσοπληρωσα και εκανα καλυτερα να μην έβαζαν τιποτα ..

Bebezu πλησιάζουν οι μέρες να την δεις και εσύ χορεύει το κορίτσι σου καλέ απο τώρα..

Αναστασία μου όσο μπορείς ξεκούραση λίγο έμεινε βέβαια εσύ εχεις και αλλά 2 κούκλα μου επόμενος χωρίς να το περναω εγώ καταλαβαίνω τι θαπερνας

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sonia@ είπε:

Anguen τι ωραία που την είχες μια χαρά είναι μεγάλωσε το κοριτσάκι σου όσο για την κοιλιά και εγώ έχω ενα σωρό ραγαδε μέχρι πανω τον αφαλο εκανα και που βάζω κρέμες τσπα πεταγμένα λεφτά πήρα και της frezyderm της χρυσοπληρωσα και εκανα καλυτερα να μην έβαζαν τιποτα ..

Bebezu πλησιάζουν οι μέρες να την δεις και εσύ χορεύει το κορίτσι σου καλέ απο τώρα..

Αναστασία μου όσο μπορείς ξεκούραση λίγο έμεινε βέβαια εσύ εχεις και αλλά 2 κούκλα μου επόμενος χωρίς να το περναω εγώ καταλαβαίνω τι θαπερνας

Η αληθεια ειναι οτι σε αυτην την εγκυμοσυνη δεν εκανα καθολου βεβαια αν δεις την κοιλια μου απο την πρωτη εγκυμοσυνη ειναι σαν χαρτης δεν ειχα και περιθωριο να κανω και αλλες μαλλον...ειναι καθαρα θεμα ελαστικοτητας του δερματος εγω απο ελαστικοτητα μηδεν κατευθειαν ραγαδα...δεν πειραζει εξαλου αυτες ειναι ενα υπεροχο ενθυμιο απο τα μπουμπουκια μου..δεν γινεται να μαστε ολες αψεγαδιαστες!!Καλο βραδυ κοριτσι μου!

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου εγώ αϋπνίες απόψε και βαριεμαι δεν ξέρω τι να κάνω...

4 hours ago, anguen είπε:

Η αληθεια ειναι οτι σε αυτην την εγκυμοσυνη δεν εκανα καθολου βεβαια αν δεις την κοιλια μου απο την πρωτη εγκυμοσυνη ειναι σαν χαρτης δεν ειχα και περιθωριο να κανω και αλλες μαλλον...ειναι καθαρα θεμα ελαστικοτητας του δερματος εγω απο ελαστικοτητα μηδεν κατευθειαν ραγαδα...δεν πειραζει εξαλου αυτες ειναι ενα υπεροχο ενθυμιο απο τα μπουμπουκια μου..δεν γινεται να μαστε ολες αψεγαδιαστες!!Καλο βραδυ κοριτσι μου!

Κορίτσι μου όπως το πες ενθύμιο θα τις έχουμε...αφού δεν έχει πρόβλημα και ο αντρουλη μου κοπλε ίσα ίσα τις βρίσκει σέξυ λέει όπως και οτι στρογγυλεψα χα χα χα χα αυτά λέει και θα το ρίξω πιο πολύ στα γλυκα

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sonia@ είπε:

Κορίτσια μου εγώ αϋπνίες απόψε και βαριεμαι δεν ξέρω τι να κάνω...

Κορίτσι μου όπως το πες ενθύμιο θα τις έχουμε...αφού δεν έχει πρόβλημα και ο αντρουλη μου κοπλε ίσα ίσα τις βρίσκει σέξυ λέει όπως και οτι στρογγυλεψα χα χα χα χα αυτά λέει και θα το ρίξω πιο πολύ στα γλυκα

Καλημέρα. Πάλι με έκανες και γέλασα.. Εμένα πάλι δε μου αρέσει που στρογγύλεψα. Δε μου κάνει και τίποτα πια απο ρούχα...

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρααααα κορίτσια μου πως είστε τι κανουν τα μωρακια σας...

Αναστασία μου εγώ έχω πάρει πολλά αλλά δεν πτοουμε έχω χασει στο παρελθον 18 κιλακια θα τα καταφέρω ξανά ελπιζω

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Η αλήθεια είναι ότι παίζει ρόλο η ελαστικότητα του δέρματος όσον αφορά τις ραγάδες.

Εγώ δεν έκανα καμία στην εγκυμοσύνη μου (έβαζα την bepanthol mammy καθημερινά) ..αλλά έχω κάποιες στα πλαινά σωσιβιάκια από δίαιτες του παρελθόντος κ χάσιμο πολλών κιλών.Έχω χάσει πάνω από 15 κιλά 3 φορές στη ζωή μου! Ρούχα δεν αγόρασα στην εγκυμοσύνη καθολου, γιατί έχω για άνθρωπο 65 κιλών.ως και 92 που μαι τώρα. Οπότε φορμούλες κ κολανάκια με μακριές μπλούζες κ βγάλα το χειμώνα! Μαζί θα τα χάσουμεκαι τα τωρινά..μην αγχώνεστε!

Τις τελευταίες μέρες που χρειάστηκε να περπατήσω λίγο για κάποιες εξωτερικές δουλειές..συνειδητοποίησα ότι πλέον είναι αδύνατον να προχωρήσω φυσιολογικά κ χωρίς να πονάω. Καταλαβαίνω ότι το μωρό είναι χαμηλά κ πιέζει όλο το κάτω σύστημα! Πιστεύω όταν μπω στο μήνα μου..κ πάω καμιά βόλτα μεγάλη, την ίδια μέρα θα μπω να γεννήσω( τόσο πολύ βάρος νιώθω). 20 μέρες μείναν να φύγει ο Φλεβάρης..ελπίζω να κάτσει ήσυχος ο μπέμπης κ να βγει στην ώρα του! 

Έχετε σκεφτεί ότι θα  κάνουμε μωράκια κοντά στις απόκριες..κ θα έχουμε να οργανώνουμε πάρτυ μασκέ για τα γενεθλιάκια τους..πολλές φορές στη ζωή τους? :-D

 

 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sweet mommy είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Η αλήθεια είναι ότι παίζει ρόλο η ελαστικότητα του δέρματος όσον αφορά τις ραγάδες.

Εγώ δεν έκανα καμία στην εγκυμοσύνη μου (έβαζα την bepanthol mammy καθημερινά) ..αλλά έχω κάποιες στα πλαινά σωσιβιάκια από δίαιτες του παρελθόντος κ χάσιμο πολλών κιλών.Έχω χάσει πάνω από 15 κιλά 3 φορές στη ζωή μου! Ρούχα δεν αγόρασα στην εγκυμοσύνη καθολου, γιατί έχω για άνθρωπο 65 κιλών.ως και 92 που μαι τώρα. Οπότε φορμούλες κ κολανάκια με μακριές μπλούζες κ βγάλα το χειμώνα! Μαζί θα τα χάσουμεκαι τα τωρινά..μην αγχώνεστε!

Τις τελευταίες μέρες που χρειάστηκε να περπατήσω λίγο για κάποιες εξωτερικές δουλειές..συνειδητοποίησα ότι πλέον είναι αδύνατον να προχωρήσω φυσιολογικά κ χωρίς να πονάω. Καταλαβαίνω ότι το μωρό είναι χαμηλά κ πιέζει όλο το κάτω σύστημα! Πιστεύω όταν μπω στο μήνα μου..κ πάω καμιά βόλτα μεγάλη, την ίδια μέρα θα μπω να γεννήσω( τόσο πολύ βάρος νιώθω). 20 μέρες μείναν να φύγει ο Φλεβάρης..ελπίζω να κάτσει ήσυχος ο μπέμπης κ να βγει στην ώρα του! 

Έχετε σκεφτεί ότι θα  κάνουμε μωράκια κοντά στις απόκριες..κ θα έχουμε να οργανώνουμε πάρτυ μασκέ για τα γενεθλιάκια τους..πολλές φορές στη ζωή τους? :-D

 

 

Για να καταλάβω στη φώτο που είδαμε είσαι 92? Πλάκα κάνεις... Εκτός και είσαι πολύ ψηλή!!!!!Εγώ είμαι 74 και κοντεύω να σκάσω, αλλά έχω μέτριο ύψος....

Και γω έτσι ακριβώς νιώθω και έχουμε μια εβδομάδα διαφορά. Πονάω πολύ χαμηλά....

Όντως κάποια χρονιά τα γενέθλιά μας μπορεί να πέσουν και αποκριά..Ωραία θαναι...


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε????

Πω πω εχεις δίκιο δεν το σκέφτηκα αυτό θα τύχει πολλές φορες τα γενέθλια να τα κάνουμε μασκέ τελειααααα....έτσι ακριβως όλες μαζί θα τα χάσουμε συμπαράσταση η μια στην αλλη

Στα δικα μου τωρα γυρισα απο την γιατρό η μπουμπου έφτασε 2.900 γραμ Κυριακή μπαίνω στο μήνα μου:D:D:D:D
Επιτελουςςςςςςςςςς όλα ηταν καλά το αμνιακό  μια χαρά φυσιολογικό ο πλακούντας grade 2 προς 3 γερνάει λίγο πιο γρήγορα αλλά δεν μας πειράζει αφού μπαίνω στο μήνα μου η Μπέμπα είναι με το κεφάλι κάτω και δευτερα θα πάω να κάνω καρδιοτοκογραφο για να δουμε πως πάμε απο συσπάσεις και μια φορά την εβδομαδα θα με βλέπει πλεον...Μπήκα τελική ευθεία μου φαίνεται απίστευτο κορίτσια πέρασε ο καιρός αυτά τα δικά μου νέα..

Και σήμερα είμαι 35+2 ο υπέρηχος με έβγαζε 36+5...μιλήσαμε και για τον τοκετό και μάλλον θα πάω να παρακολούθησε σεμινάρια ανωδυνου τοκετού...

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο S@niaaa..τέλεια νεάκια!!! Η μπουμπού σου καταφτάνει!Υπομονή και σε λίγες μερούλες θα την έχεις αγκαλίτσα!!!

Anguen μου..έχουμε π.η.τ 2 μέρες διαφορά εμείς! Από κιλάκια.. τα ζουμπουρλούδικα μας είναι στα ίδια! Μακάρι στις 36 εβδομάδες να ναι 2.500 κ όχι 3.500! χαχαχα Μην κομπλάρεις για την κοιλίτσα! Δυο παιδάκια έφτιαξε το σώμα σου! Κανείς δεν είναι αψεγάδιαστος!

Αναστασία μου..ναι 92 κιλά είμαι στη φωτο (1.73 ύψος)! Νιώθω σαν πιγκουίνος όταν προχωράω..αλλά δεν πτοούμαι! Ο άντρας μου μου λέει..''ανυπομονώ να σε δω αεράτη, να πετιέσαι από τον καναπέ!'' Τώρα με σηκώνει εκείνος για να πάω μέχρι την τουαλέτα!

Υπομονήηη... τα μπεμπάκια μας αξίζουν κάθε θυσία!

καληνύχτα! 

 

  • Μου αρέσει 3

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...