Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

7 hours ago, sweet mommy είπε:

Γεια σας μανούλες! Ευχαριστώ για τα καλά σας σχόλια!

Πολύ ενθουσιασμό οι νέες μανούλες όντως..αλλά και πολύ άγχος για το νέο μας ρόλο! Έχω αυπνίεςςς..ήδη!!!

S@nia εννοείται θα τον έχω στο δικό μας δωμάτιο στην αρχή (και γω σκεφτόμουν για 2-3 μήνες..όσο χωράει στο πορτ μπεμπε)..αλλά ακούω από τώρα ενστάσεις από τον άντρα μου, τον πατέρα μου..και λοιπούς συγγενείς..ότι είναι νωρίς ο αποχωρισμός στους 3 μήνες. Βλέποντας κ κάνοντας...Ετοιμάζουμε το δωματιάκι του,ώστε να μην έχουμε βαψίματα όταν θα χει γεννηθεί. 

Babezou τα βγάζουμε καλέ τα χαλιά το καλοκαίρι..απλά τώρα θα στρώσω ένα μεγαλούτσικο που χω σε μπεζ χρώμα( του χρονου θα παρουμε παιδικό κ μεις)..έτσι για να ναι ωραίο στο μάτι το δωμάτιο..να μη φαίνεται το γυμνό πλακάκι. Και για ζεστούλα..γιατί στο παιδικό έχω σκοπό να τον αλλάζω.Σκέφτομαι να πάρω μιαν αλλαξιέρα ξύλινη που εφαρμόζει πάνω στην κούνια. Έχω και μια συρταριέρα..αλλά δε ξέρω πόσο θα με βολεύει να αλλάζω το παιδί πάνω(στενή μου φαίνεται). Α! Βεραμάν το δωμάτιο με κίτρινες λεπτομέρειες κ μεις!!! Στειλε μου σε παρακαλώ ένα μήνυμα με το ηλεκτρονικό φαρμακείο που λες. Δε βρίσκω κάποιο που να χει πολλές επιλογές κ οικονομικό. Και συ Anguen είπες παρήγγειλες από ιντερνετ. Από ποιο φαρμακείο?

Anastasia τα αγόρια σου φαντάζομαι ανυπομονούν για την αδερφούλα.. Θα την έχουν στα οπα οπα. Θα ναι πολύ τυχερή με δυο μεγαλύτερους αδερφούς! 

Πήρα εξετάσεις σήμερα! Ζάκχαρο 101( 90-110 όρια) Θα με κράξει ο γιατρός σε 2-3 μέρες που θα πάω. Και σίδηρο 36. Κάτω από το όριο(37). Και όχι τίποτ άλλο..σκεφτόμουν να φτιάξω κ ένα κεκάκι σήμερα :-( 

Θα κρατηθώ..γιατί στις 3/2 έχω γενέθλια και ένα κομμάτι τούρτα δε θα μου γλιτώσει! χαχαχα

φιλιά σε όλες :-D

 

Κοριτσακι μου δεν παρηγγειλα μονο απο ενα online φαρμακειο αλλα απο οπου εβλεπα προσφορες...η αληθεια ειναι οτι αν μπεις σκρουτσ και ψαξεις θα σου βγαλει πολυ καλες προσφορες και μετα συγκρινεις...μπες και στο σαιτ που γραφει η ζουζουνα μηπως βρεις και εκει...καλες αγορες πουλακι μου.Εγω τις κρεμες τις πηρα μαζι με τα babylino απο το superpanes.gr ειχε πολυ καλες προσφορες στις πανες και νομιζω εχει ακομα αν δεν κανω λαθος..

Παιδι μου γιατι να σε κραξει αφου το ανωτατο φυσιολογικο ειναι 110 και εχεις 101?Δεν βρισκω τον λογο...Επισης καλα εισαι και στον αιματοκριτη εγω πριν ενα μηνα ειχα 33 οποτε εισαι πολυ καλα !Αν σε τρωγεται κεκακι να το κανεις και να φας χωρις τυψεις...τελευταιος μηνας ειναι μωρε μετα θα θελει να κανουμε διατροφη να τα χασουμε ...φαε τωρα που μπορεις ! !Καλο βραδυ ζουζουνες μου.!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα μανούλες!!

Sweet σου έστειλα πμ αφού ψώνισα τα καλλυντικά. Ελπίζω να σου ήρθε. Αν οχι πες μου να το ξαναστειλω.. και μην αγχώνεσαι με τις εξετάσεις σου. Μια χαρα ειναι, το ζάχαρο μεσα στο όριο και ο σιδηρος και αυτός πολυ κοντα στο όριο. Και οπωσδήποτε λέει η anguen φάε τωρα γιατι σε ενα μήνα θα ξεκινήσουμε διατροφή να χάσουμε τα κιλά της εγκυμοσύνης.

Εμένα παντρευεται και η αδερφή το πρώτο Σαββατοκύριακο του Σεπτεμβρίου και θέλω μέχρι τότε να εχω επανέλθει στα κανονικά μου κιλά.:mad:

ζουζουνα εχεις δίκιο θελει καλη ενημέρωση το θεμα του θηλασμού. Εχετε κανει μαθήματα ανώδυνου τοκετού και θηλασμού; Η μαία μου θα μου κανει ειπε οταν θα ειμαι στις 36 βδομαδες. Μου έδωσε και ενα φυλλάδιο να διαβασω που ειναι απο το ινστιτούτο υγεία του παιδιού και μιλάει για το θηλασμό.

  • Μου αρέσει 2

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Babezu είπε:

Καλημέρα μανούλες!!

Sweet σου έστειλα πμ αφού ψώνισα τα καλλυντικά. Ελπίζω να σου ήρθε. Αν οχι πες μου να το ξαναστειλω.. και μην αγχώνεσαι με τις εξετάσεις σου. Μια χαρα ειναι, το ζάχαρο μεσα στο όριο και ο σιδηρος και αυτός πολυ κοντα στο όριο. Και οπωσδήποτε λέει η anguen φάε τωρα γιατι σε ενα μήνα θα ξεκινήσουμε διατροφή να χάσουμε τα κιλά της εγκυμοσύνης.

Εμένα παντρευεται και η αδερφή το πρώτο Σαββατοκύριακο του Σεπτεμβρίου και θέλω μέχρι τότε να εχω επανέλθει στα κανονικά μου κιλά.:mad:

ζουζουνα εχεις δίκιο θελει καλη ενημέρωση το θεμα του θηλασμού. Εχετε κανει μαθήματα ανώδυνου τοκετού και θηλασμού; Η μαία μου θα μου κανει ειπε οταν θα ειμαι στις 36 βδομαδες. Μου έδωσε και ενα φυλλάδιο να διαβασω που ειναι απο το ινστιτούτο υγεία του παιδιού και μιλάει για το θηλασμό.

Όχι μαθήματα ανωδυνου τοκετού δεν έχω κάνει..αλλά είχα φέρει την μαία μου εδώ στο σπίτι..δλδ που εκείνη κάνει με έξτρα συναντήσεις κ σ μιλάει για όλο τα θέματα σε 4 συναντήσεις..τεσπα..σε αυτές τις συναντήσεις κάναμε τις αναπνοές που θα παίρνω από την αργή μέχρι λίγο την πιο γρήγορη..που βοηθάει στην ώρα του τοκετού...στον πρώτο δεν ήξερα τπτ..Ε τώρα θα είμαι ακόμα πιο προετοιμασμένη.θηλασμού Ναι εννοείται ότι ήταν μέσα στις συναντήσεις κ συγκεκριμένα εχθές ήταν ,που ήταν κ η τελευταία μας..

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου και μπεμπακια καλησπέρα...εγώ μαθήματα δεν εκανα και θα φέρω τη μαία μου Οταν γεννησω πιο πολύ να με βοηθήσει με τον θηλασμό μετα...τώρα για ανώδυνο τοκετό δεν εκανα έχω διαβάσει κάποια απλα αν ξεκινησω και ποναω θα τα ξεχάσω όλα με ξέρω..εμένα απλα ο γιατρός μου είπε σεξακι για να με βοηθήσει στην γέννα αυτό προς το παρόν..

Και καλό μήνα καλέ να έχουμε!!!!!

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 31/1/2017 at 6:38 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Γεια σας μανούλες! Ευχαριστώ για τα καλά σας σχόλια!

Πολύ ενθουσιασμό οι νέες μανούλες όντως..αλλά και πολύ άγχος για το νέο μας ρόλο! Έχω αυπνίεςςς..ήδη!!!

S@nia εννοείται θα τον έχω στο δικό μας δωμάτιο στην αρχή (και γω σκεφτόμουν για 2-3 μήνες..όσο χωράει στο πορτ μπεμπε)..αλλά ακούω από τώρα ενστάσεις από τον άντρα μου, τον πατέρα μου..και λοιπούς συγγενείς..ότι είναι νωρίς ο αποχωρισμός στους 3 μήνες. Βλέποντας κ κάνοντας...Ετοιμάζουμε το δωματιάκι του,ώστε να μην έχουμε βαψίματα όταν θα χει γεννηθεί. 

Babezou τα βγάζουμε καλέ τα χαλιά το καλοκαίρι..απλά τώρα θα στρώσω ένα μεγαλούτσικο που χω σε μπεζ χρώμα( του χρονου θα παρουμε παιδικό κ μεις)..έτσι για να ναι ωραίο στο μάτι το δωμάτιο..να μη φαίνεται το γυμνό πλακάκι. Και για ζεστούλα..γιατί στο παιδικό έχω σκοπό να τον αλλάζω.Σκέφτομαι να πάρω μιαν αλλαξιέρα ξύλινη που εφαρμόζει πάνω στην κούνια. Έχω και μια συρταριέρα..αλλά δε ξέρω πόσο θα με βολεύει να αλλάζω το παιδί πάνω(στενή μου φαίνεται). Α! Βεραμάν το δωμάτιο με κίτρινες λεπτομέρειες κ μεις!!! Στειλε μου σε παρακαλώ ένα μήνυμα με το ηλεκτρονικό φαρμακείο που λες. Δε βρίσκω κάποιο που να χει πολλές επιλογές κ οικονομικό. Και συ Anguen είπες παρήγγειλες από ιντερνετ. Από ποιο φαρμακείο?

Anastasia τα αγόρια σου φαντάζομαι ανυπομονούν για την αδερφούλα.. Θα την έχουν στα οπα οπα. Θα ναι πολύ τυχερή με δυο μεγαλύτερους αδερφούς! 

Πήρα εξετάσεις σήμερα! Ζάκχαρο 101( 90-110 όρια) Θα με κράξει ο γιατρός σε 2-3 μέρες που θα πάω. Και σίδηρο 36. Κάτω από το όριο(37). Και όχι τίποτ άλλο..σκεφτόμουν να φτιάξω κ ένα κεκάκι σήμερα :-( 

Θα κρατηθώ..γιατί στις 3/2 έχω γενέθλια και ένα κομμάτι τούρτα δε θα μου γλιτώσει! χαχαχα

φιλιά σε όλες :-D

 

Καλημέρα και καλό μήνα..

Μια χαρά οι εξετάσεις σου,μην αγχώνεσαι... Αφού να φανταστείς εγώ ξεκίνησα με 35.5 έπεσε και τώρα είναι 35.6.. Έτσι ήταν και στις άλλες εγκυμοσύνες.. Απλά δεν τρώω μοσχάρι....

Τα αγόρια δεν ξέρω πως θα πάρουν την άφιξη της μικρής. Σίγουρα ο μεγάλος θα ζοριστεί γιατί ζηλεύει πολύ. Ο μικρός είναι πιο χαλαρός και χαρούμενος..

Kαι γω διαδικτυακά αγόρασα.. Frezy bath ,smp, κρέμα αλλαγής,φυσιολ ορό, επιθέματα στήθους και ασβέστιο (παίρνω χάπι που δε γράφεται) 42e.. Καμία σχέση με τα φαρμακεία εδώ γύρω.

On 1/2/2017 at 10:27 ΠΜ, Babezu είπε:

Καλημέρα μανούλες!!

Sweet σου έστειλα πμ αφού ψώνισα τα καλλυντικά. Ελπίζω να σου ήρθε. Αν οχι πες μου να το ξαναστειλω.. και μην αγχώνεσαι με τις εξετάσεις σου. Μια χαρα ειναι, το ζάχαρο μεσα στο όριο και ο σιδηρος και αυτός πολυ κοντα στο όριο. Και οπωσδήποτε λέει η anguen φάε τωρα γιατι σε ενα μήνα θα ξεκινήσουμε διατροφή να χάσουμε τα κιλά της εγκυμοσύνης.

Εμένα παντρευεται και η αδερφή το πρώτο Σαββατοκύριακο του Σεπτεμβρίου και θέλω μέχρι τότε να εχω επανέλθει στα κανονικά μου κιλά.:mad:

ζουζουνα εχεις δίκιο θελει καλη ενημέρωση το θεμα του θηλασμού. Εχετε κανει μαθήματα ανώδυνου τοκετού και θηλασμού; Η μαία μου θα μου κανει ειπε οταν θα ειμαι στις 36 βδομαδες. Μου έδωσε και ενα φυλλάδιο να διαβασω που ειναι απο το ινστιτούτο υγεία του παιδιού και μιλάει για το θηλασμό.

είχα κάνει μαθήματα στο πρώτο και με βοήθησαν η αλήθεια είναι ... Τώρα δε χρειάζονται.. Χαχα

On 1/2/2017 at 10:27 ΠΜ, Babezu είπε:

Καλημέρα μανούλες!!

Sweet σου έστειλα πμ αφού ψώνισα τα καλλυντικά. Ελπίζω να σου ήρθε. Αν οχι πες μου να το ξαναστειλω.. και μην αγχώνεσαι με τις εξετάσεις σου. Μια χαρα ειναι, το ζάχαρο μεσα στο όριο και ο σιδηρος και αυτός πολυ κοντα στο όριο. Και οπωσδήποτε λέει η anguen φάε τωρα γιατι σε ενα μήνα θα ξεκινήσουμε διατροφή να χάσουμε τα κιλά της εγκυμοσύνης.

Εμένα παντρευεται και η αδερφή το πρώτο Σαββατοκύριακο του Σεπτεμβρίου και θέλω μέχρι τότε να εχω επανέλθει στα κανονικά μου κιλά.:mad:

ζουζουνα εχεις δίκιο θελει καλη ενημέρωση το θεμα του θηλασμού. Εχετε κανει μαθήματα ανώδυνου τοκετού και θηλασμού; Η μαία μου θα μου κανει ειπε οταν θα ειμαι στις 36 βδομαδες. Μου έδωσε και ενα φυλλάδιο να διαβασω που ειναι απο το ινστιτούτο υγεία του παιδιού και μιλάει για το θηλασμό.

H επαναφορά είναι θέμα οργανισμού πιστεύω... Άλλες πιέζονται , άλλες όχι και τόσο. Εγώ στο πρώτο επανήλθα νωρίτερα(γτ το σώμα είναι πιο σφιχτό στην πρώτη), αν και 9 μήνες μετά τη γέννα έμεινα έγκυος πάλι.. Στο δεύτερο νομίζω μου πήρε χρόνο και βάλε.. Βέβαια δεν πιέστηκα ούτε πρόσεχα ιδιαίτερα αν και έχανα και με το θηλασμό... Τώρα ας μην το συζητήσουμε που είναι τρίτη εγκυμοσύνη......Δε θέλω καν να το σκέφτομαι...


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 hours ago, anastasia s είπε:

Καλημέρα και καλό μήνα..

Μια χαρά οι εξετάσεις σου,μην αγχώνεσαι... Αφού να φανταστείς εγώ ξεκίνησα με 35.5 έπεσε και τώρα είναι 35.6.. Έτσι ήταν και στις άλλες εγκυμοσύνες.. Απλά δεν τρώω μοσχάρι....

Τα αγόρια δεν ξέρω πως θα πάρουν την άφιξη της μικρής. Σίγουρα ο μεγάλος θα ζοριστεί γιατί ζηλεύει πολύ. Ο μικρός είναι πιο χαλαρός και χαρούμενος..

Kαι γω διαδικτυακά αγόρασα.. Frezy bath ,smp, κρέμα αλλαγής,φυσιολ ορό, επιθέματα στήθους και ασβέστιο (παίρνω χάπι που δε γράφεται) 42e.. Καμία σχέση με τα φαρμακεία εδώ γύρω.

είχα κάνει μαθήματα στο πρώτο και με βοήθησαν η αλήθεια είναι ... Τώρα δε χρειάζονται.. Χαχα

H επαναφορά είναι θέμα οργανισμού πιστεύω... Άλλες πιέζονται , άλλες όχι και τόσο. Εγώ στο πρώτο επανήλθα νωρίτερα(γτ το σώμα είναι πιο σφιχτό στην πρώτη), αν και 9 μήνες μετά τη γέννα έμεινα έγκυος πάλι.. Στο δεύτερο νομίζω μου πήρε χρόνο και βάλε.. Βέβαια δεν πιέστηκα ούτε πρόσεχα ιδιαίτερα αν και έχανα και με το θηλασμό... Τώρα ας μην το συζητήσουμε που είναι τρίτη εγκυμοσύνη......Δε θέλω καν να το σκέφτομαι...

όντως η επαναφορά είναι θέμα οργανισμού...στο μικρό είχα πάρει 15 από τα οποία τα πρώτα 13 τα έχασα μέσα σε 2 μήνες έτσι μόνα τους...κ έτρωγα κανονικά...απλά Μετά από 8 μήνες έχασα κι άλλα 6..δλδ σύνολο 19 έχασα από 15 που είχα πάρει...

τώρα είμαι στα +12 κορίτσια αλλά 4 θα πάρω σίγουρα...μάλλον..θα δείξει..πάντως επανήλθα γρήγορα..τώρα σε αυτόν εδώ θα δούμε..

παράγγειλα κ τα πράγματα,αύριο ή Δευτέρα θα τα φέρουν..πήρα κρέμα για τον ποπο του μικρού,ενυδατική,κ κάποια δικά μου.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες..και μέλλουσες!

Πήγα στον γιατρό σήμερα! Ευτυχώς δεν με αποπήρε για τις εξετάσεις.. σας είχα γράψει κατα λάθος ότι τα όρια ζακχάρου είναι 90-110..αλλά είναι 70-110! Ο γιατρός θέλει να ναι στα κατώτερα..κ γω έχω 101. Εκεί που μου λέει το ζάκχαρο να προσέξεις λίγο..πετάγεται ο άντρας μου και του λέει.. ''ε αφού θέλει κ μια σοκολατούλα κάθε μέρα''..μου ρθε να τον χαστουκίσω! χαχαχα

Γι αυτό σε πήρα μαζί του λέω? Για να με δίνεις έτσι στεγνά? Μέχρι κ ο γιατρός..πήρε το μέρος μου κ του είπε.''.ε δεν είναι απ αυτό το ζάχαρο. Είναι της εγκυμοσύνης! Το προσέχουμε γιατί κάνει μεγάλα μωρά''

Στον υπέρηχο..μετά από τις μετρήσεις..βγαίνει μ.ο βάρους 2.600!!!! Κόντεψα να λιποθυμήσω από το σοκ! Αποκλείεται λέω πριν 14 μέρες ήταν 2κιλά..ξαναδείτε το..δε γίνεται να μου τον βγάζετε τόσο χοντρούλη! Και ξαναμέτρησε...κεφαλι,κοιλίτσα,πόδια..κ μου λέει ''εντάξει..έχεις δίκιο..2.300!''

Γι αυτό σας λέω...είναι όλα στο περίπου!

Σας ευχαριστώ για τα φαρμακεία που μου στείλατε..αλλά όλο και κάτι λείπει απ το καθένα. Εγώ επειδή μένω σε νησί..θέλω να τα βρω όλα από ένα. Δε με συμφέρει να πληρώσω π.χ 3 φορές μεταφορικά! Πάνες έχω πάρει από το σουπερπανες.γρ

από αρχές Δεκέμβρίου. Τώρα κ γω θέλω 1 πακετάκι νο1. Θα πάρω από σουπερμάρκετ.

Εσείς νεάκια? Όλα καλά?

Τα νινάκια χορεύουν στις κοιλίτσες σας σαν το δικό μου? 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα νέα σου.... ΜΙα χαρά και το μωρό..Εσύ απο κιλάκια? Γιατί νομίζω θα σας κερδίσω όλες... Εγώ δευτέρα ξαναπάω...

Συμφωνώ για τα μεταφορικά και γω, γιαυτό τα πήρα απο ένα και ήταν και δωρεάν λόγω ποσού.. Βέβαια θέλει λίγο ψάξιμο. Όπως πχ το ασβέστιο που είχα πάρει κατά τον 5ο που το άρχισα, το πήρα σε φυσικό φαρμακείο εδώ 14ε(90 χάπια).. Τώρα το παράγγειλα απο ίντερνετ μαζί με τα καθαριστικά του μωρού, 7 κάτι ευρώ.. Μεγάλη διαφορά ε?

Α πάνες πριν λίγες μέρες είχε μεγάλο σμ σούπερ τιμή(πχ το Νο3 πολύ φθηνότερα απο ίντερνετ)... Απο δω και πέρα όταν βάζει προσφορά πρέπει μάλλον να στοκάρουμε..


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, sweet mommy είπε:

Καλησπέρα μανούλες..και μέλλουσες!

Πήγα στον γιατρό σήμερα! Ευτυχώς δεν με αποπήρε για τις εξετάσεις.. σας είχα γράψει κατα λάθος ότι τα όρια ζακχάρου είναι 90-110..αλλά είναι 70-110! Ο γιατρός θέλει να ναι στα κατώτερα..κ γω έχω 101. Εκεί που μου λέει το ζάκχαρο να προσέξεις λίγο..πετάγεται ο άντρας μου και του λέει.. ''ε αφού θέλει κ μια σοκολατούλα κάθε μέρα''..μου ρθε να τον χαστουκίσω! χαχαχα

Γι αυτό σε πήρα μαζί του λέω? Για να με δίνεις έτσι στεγνά? Μέχρι κ ο γιατρός..πήρε το μέρος μου κ του είπε.''.ε δεν είναι απ αυτό το ζάχαρο. Είναι της εγκυμοσύνης! Το προσέχουμε γιατί κάνει μεγάλα μωρά''

Στον υπέρηχο..μετά από τις μετρήσεις..βγαίνει μ.ο βάρους 2.600!!!! Κόντεψα να λιποθυμήσω από το σοκ! Αποκλείεται λέω πριν 14 μέρες ήταν 2κιλά..ξαναδείτε το..δε γίνεται να μου τον βγάζετε τόσο χοντρούλη! Και ξαναμέτρησε...κεφαλι,κοιλίτσα,πόδια..κ μου λέει ''εντάξει..έχεις δίκιο..2.300!''

Γι αυτό σας λέω...είναι όλα στο περίπου!

Σας ευχαριστώ για τα φαρμακεία που μου στείλατε..αλλά όλο και κάτι λείπει απ το καθένα. Εγώ επειδή μένω σε νησί..θέλω να τα βρω όλα από ένα. Δε με συμφέρει να πληρώσω π.χ 3 φορές μεταφορικά! Πάνες έχω πάρει από το σουπερπανες.γρ

από αρχές Δεκέμβρίου. Τώρα κ γω θέλω 1 πακετάκι νο1. Θα πάρω από σουπερμάρκετ.

Εσείς νεάκια? Όλα καλά?

Τα νινάκια χορεύουν στις κοιλίτσες σας σαν το δικό μου? 

Κορίτσι μου μια απο τα ίδια έτσι με δίνει και ο δικός μου αλλά με τις σοκοφρετες και μετα εγώ ακούω την γκρίνια απο το γιατρό...υπέροχα τα νέα σας μια χαρά μεγαλωνεται έτσι ναβγει θρευταρακι..

Κουνιεται αρκετά η μπουμπου το νιώθω δεν βολευεται καθόλου..εγώ περνώ τα πάνδεινα με τις καούρες απο σήμερα πήγα καιπηρα μασωμενα δισκια κατα της καούρας Ρώτησα πρωτα το γιατρό δεν την παλευα αλλο..

Αναστασία μου μια χαρά θα επανερθεις είμαι σίγουρη το σώμα θυμάται...όσο για τον μεγαλο στην αρχή θα κανει το δύσκολο μετά αυτός είναι που δεν θα ξεκολλήσει απο την μπουμπου

Κοριτσια μου να σας ρωτησω πως βαλατε σε αυτό εδώ το φόρουμ την υπογράφη με τις εβδομαδες κυησης


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

sonia δες εδώ

 

Καλημέρα.. Και μένα το μωρό είναι πολύ ζωηρό, αφού ώρες ώρες με πονάει πολύ ειδικά αν είμαι ξάπλα και σηκώνομαι..Βέβαια εγώ πονάω πολύ ακόμη και όσο περνάνε οι μέρες ακόμη περισσότερο. Μάλλον θα ηρεμήσω όταν γεννήσω...χαχαχα

Α ετοίμασα και τα ρούχα... Δυο τρία πράγματα λείπουν ακόμη και έτοιμη η βαλίτσα.. Βιάστηκα ε? Μου έμεινε να πλύνω πάντα και πάπλωμα, αλλά θα το κάνω μόλις δώ ήλιο.. Απ οτι φαίνεται το καλοκαίρι...... Χάλια καιρός εδώ!!!!Α θα αγοράσω και στρώμα για την κούνια των αγοριών.. Το στρώμα κάνοντας τραμπολίνο το κατσιάσανε..Η κούνια αντέχει..

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια!

μια χαρα πάμε όλες...

μεγαλωνουμε και μεις, μεγαλώνουν και τα ζουζούνια μας μεσα στις κοιλίτσες..

καλα οι άντρες ολα χαρτί και καλαμάρι τα ξεφουρνίζουν στο γιατρο. Και μένα ο δικός μου μια απο τα ιδια.

η μπουμπου μου κουνιέται αρκετα μεσα στην κοιλιά και ώρες ώρες παίρνει κατι στάσεις που με πονάει. Αλλα δεν πειράζει, εκει στον ένατο που θα ειναι μεγάλα δε θα μπορούν να καημενουλια να κουνιούνται τοσο πολυ και εμάς θα μας κακοφαίνεται.

  • Μου αρέσει 1

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!Sweetmommy μου ο παιδαρος αν θα παρει ολο τον ενατο τον βλεπω να βγαινει πανω απο 4 κιλα!!Οσο για το ζαχαρο εγω εχω 70 και τρωω καθε μερα γλυκο ...ειτε αυτο θα ειναι σοκολατα ειτε μερεντα με ψωμι(ολα τα διαιτης δηλαδη)χαχαχα οποτε σιγουρα δεν παιζει το οτι τρως γλυκα και ανεβαινει το ζαχαρο...ειναι θεμα οργανισμου καθαρα...σιγουρα ομως επειδη ειναι λιγο ανεβασμενο θελει λιγο παραπανω προσοχη.!

Και εμενα η μπουμπουκα μου κουνιεται αρκετα ...ωρες ωρες νομιζω θελει να βγαλει το χερι η το ποδαρακι της εξω απο την κοιλια μου με τοσο τεντωμα...μερικες κινησεις της,τις απολαμβανω αλλα αλλες νομιζω πως θελει να με ξεκανει απο κατω πιο πολυ οταν με κλοτσαει η οταν με σπρωχνει τα πλευρα...ε αυτο το σπρωξιμο στα πλευρα τις μιλαω κιολας σαν την χαζη (κοριτσι μου,που θα πας?δεν ανοιγει αλλο η μαμα φτανει!)

Οσο για τα κιλα βρε κοριτσια ειναι μια πικρη ιστορια για μενα...τωρα απλα το χω παρει αποφαση οτι θα ειμαι σαν μοσχαρα ...ευελπιστω μονο να τα χασω μεχρι αρχες αυγουστου που θα βαπτισω ενα μωρακι και θα γινω νονα..θα δειξει...μπραβο σε εσας και στην εγκρατεια σας...τι να πωωω εγω στο τελος πιστευω θα εχω φτασει τα +25 (ευγε μου!)τωρα ειμαι στα +20 (φαντασουυυυυυ...αλλα κοριτσια τρωωωω για 10 ανθρωπους τωρα να μην λεω ψεματα)

Αυτα απο μενα την γουρουνιτσα :-DΠερισσοτερα νεακια για την μπουμπου μου θα εχω την τεταρτη !Να την δω την ομορφια μου!Φιλια σε ολες!:):)

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Anguen σε νιώθω απόλυτα και εγώ ηδη είμαι +20 για να μην παραπονιέται σου κάνω παρέα!!!ο γιατρός γκρινιάζει η μπουμπου πειναει εγώ τι να κάνω είμαι στην μέση και όλο τρώω τελικώς ακούω την μπουμπου... Θα τα χάσουμε αυτό λέω και σε μένα γιατί Σεπτεμβρίο θα την βαφτισω και θέλω να μαι στυλακι επόμενος μετα κόψιμο όλα..μαζί έχουμε γιατρό άντε να δουμε τι θα μας πει παλι...

Αναστασία μου γέλασαν πολύ με το στρώμα αλλά λογικό μου φαίνεται και μένα ποσο μου άρεσε να χοροπηδαω δεν λέγεται είναι ωραίο παιχνιδι..

Bebezu εγώ δεν βολευομαι καθόλου και ουτε η Μπέμπα φαντασου και σε 2 βδομάδες δηλαδή πως θα μαστε..απλα βρε κορίτσια εμένα έχει 2 μηνες τώρα το κορμακι της το έχει απο τα αριστερά δεν φεύγει απο εκεί και τα πλευρα μου πονανε ουφφφ

 

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 2/2/2017 at 9:47 ΠΜ, sweet mommy είπε:

Καλησπέρα μανούλες..και μέλλουσες!

Πήγα στον γιατρό σήμερα! Ευτυχώς δεν με αποπήρε για τις εξετάσεις.. σας είχα γράψει κατα λάθος ότι τα όρια ζακχάρου είναι 90-110..αλλά είναι 70-110! Ο γιατρός θέλει να ναι στα κατώτερα..κ γω έχω 101. Εκεί που μου λέει το ζάκχαρο να προσέξεις λίγο..πετάγεται ο άντρας μου και του λέει.. ''ε αφού θέλει κ μια σοκολατούλα κάθε μέρα''..μου ρθε να τον χαστουκίσω! χαχαχα

Γι αυτό σε πήρα μαζί του λέω? Για να με δίνεις έτσι στεγνά? Μέχρι κ ο γιατρός..πήρε το μέρος μου κ του είπε.''.ε δεν είναι απ αυτό το ζάχαρο. Είναι της εγκυμοσύνης! Το προσέχουμε γιατί κάνει μεγάλα μωρά''

Στον υπέρηχο..μετά από τις μετρήσεις..βγαίνει μ.ο βάρους 2.600!!!! Κόντεψα να λιποθυμήσω από το σοκ! Αποκλείεται λέω πριν 14 μέρες ήταν 2κιλά..ξαναδείτε το..δε γίνεται να μου τον βγάζετε τόσο χοντρούλη! Και ξαναμέτρησε...κεφαλι,κοιλίτσα,πόδια..κ μου λέει ''εντάξει..έχεις δίκιο..2.300!''

Γι αυτό σας λέω...είναι όλα στο περίπου!

Σας ευχαριστώ για τα φαρμακεία που μου στείλατε..αλλά όλο και κάτι λείπει απ το καθένα. Εγώ επειδή μένω σε νησί..θέλω να τα βρω όλα από ένα. Δε με συμφέρει να πληρώσω π.χ 3 φορές μεταφορικά! Πάνες έχω πάρει από το σουπερπανες.γρ

από αρχές Δεκέμβρίου. Τώρα κ γω θέλω 1 πακετάκι νο1. Θα πάρω από σουπερμάρκετ.

Εσείς νεάκια? Όλα καλά?

Τα νινάκια χορεύουν στις κοιλίτσες σας σαν το δικό μου? 

2.300.τέλεια!!!!.Μια χαρά όντως μπορεί να είναι λίγο μεγάλο αλλά μια χαρά,έτσι κι αλλιώς μην ξεχνάς ότι έχουν κ απόκλιση οι υπέρηχοι..

 

18 hours ago, anastasia s είπε:

sonia δες εδώ

 

Καλημέρα.. Και μένα το μωρό είναι πολύ ζωηρό, αφού ώρες ώρες με πονάει πολύ ειδικά αν είμαι ξάπλα και σηκώνομαι..Βέβαια εγώ πονάω πολύ ακόμη και όσο περνάνε οι μέρες ακόμη περισσότερο. Μάλλον θα ηρεμήσω όταν γεννήσω...χαχαχα

Α ετοίμασα και τα ρούχα... Δυο τρία πράγματα λείπουν ακόμη και έτοιμη η βαλίτσα.. Βιάστηκα ε? Μου έμεινε να πλύνω πάντα και πάπλωμα, αλλά θα το κάνω μόλις δώ ήλιο.. Απ οτι φαίνεται το καλοκαίρι...... Χάλια καιρός εδώ!!!!Α θα αγοράσω και στρώμα για την κούνια των αγοριών.. Το στρώμα κάνοντας τραμπολίνο το κατσιάσανε..Η κούνια αντέχει..

τι βιαστηκες βρε...εγώ τα έχω κάνει πριν κάνα 3μηνο...έφτιαξα κ την βαλίτσα του μπέμπη κ είμαι έτοιμη..η δικιά μου τα βασικά τα έχει μόνο τα καλλυντικά μένουν..

από κιλά βρε φτάσατε τα 20??εγώ ευτυχώς όσο είχα όρεξη στην αρχή τώρα είμαι νορμάλ,όπως ήμουν κ πριν εγκυμοσύνης..

12 hours ago, anguen είπε:

Κοριτσακια μου καλησπερα!Sweetmommy μου ο παιδαρος αν θα παρει ολο τον ενατο τον βλεπω να βγαινει πανω απο 4 κιλα!!Οσο για το ζαχαρο εγω εχω 70 και τρωω καθε μερα γλυκο ...ειτε αυτο θα ειναι σοκολατα ειτε μερεντα με ψωμι(ολα τα διαιτης δηλαδη)χαχαχα οποτε σιγουρα δεν παιζει το οτι τρως γλυκα και ανεβαινει το ζαχαρο...ειναι θεμα οργανισμου καθαρα...σιγουρα ομως επειδη ειναι λιγο ανεβασμενο θελει λιγο παραπανω προσοχη.!

Και εμενα η μπουμπουκα μου κουνιεται αρκετα ...ωρες ωρες νομιζω θελει να βγαλει το χερι η το ποδαρακι της εξω απο την κοιλια μου με τοσο τεντωμα...μερικες κινησεις της,τις απολαμβανω αλλα αλλες νομιζω πως θελει να με ξεκανει απο κατω πιο πολυ οταν με κλοτσαει η οταν με σπρωχνει τα πλευρα...ε αυτο το σπρωξιμο στα πλευρα τις μιλαω κιολας σαν την χαζη (κοριτσι μου,που θα πας?δεν ανοιγει αλλο η μαμα φτανει!)

Οσο για τα κιλα βρε κοριτσια ειναι μια πικρη ιστορια για μενα...τωρα απλα το χω παρει αποφαση οτι θα ειμαι σαν μοσχαρα ...ευελπιστω μονο να τα χασω μεχρι αρχες αυγουστου που θα βαπτισω ενα μωρακι και θα γινω νονα..θα δειξει...μπραβο σε εσας και στην εγκρατεια σας...τι να πωωω εγω στο τελος πιστευω θα εχω φτασει τα +25 (ευγε μου!)τωρα ειμαι στα +20 (φαντασουυυυυυ...αλλα κοριτσια τρωωωω για 10 ανθρωπους τωρα να μην λεω ψεματα)

Αυτα απο μενα την γουρουνιτσα :-DΠερισσοτερα νεακια για την μπουμπου μου θα εχω την τεταρτη !Να την δω την ομορφια μου!Φιλια σε ολες!:):)

αχ αυτές οι κλωτσιές...με έχει πεθάνει στα πλευρά κ στο στομάχι...άσε...αχ...οκ...όμως..τι να κάνουμε..έτσι ζωηρός ήταν κ ο πρώτος..,βέβαια όταν γεννήθηκε κ μέχρι τα 2 ήταν πολύ ήσυχος ε μετά λίγο ζωηρεψε στα φυσιολογικά βέβαια.

Εγώ έχω ντοπλερ την Πέμπτη στις 9...οπότε κανένα 2.400 με 2.500 μάλλον θα έχει πάει...θα δείξει..

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Ζουζούνα μου με το καλό να δεις το αντρακι σου η επόμενη εβδομαδα θα ναι μέσα στα νέα εχχουμε και εμείς υπέρηχο άντε να πάω και εγώ ναδουμε τι γίνεται.. Εγώ Ζουζούνα μου τρώω ακόμα έχω αρκετή όρεξη παρα της καούρες μου..όσο για τα πλευρα μάλλον τα έχουν βρει για παιχνίδι τα μπεμπακια μας

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...