Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι η γιατρός δίνει στην γυναίκα μου σαλοσπιρ 100 mg η κουμπάρα μου μου λέει ότι σε μια από τις εγκυμοσύνες είχε θρομβοφιλια και το βρήκε από εξετάσεις. Το είπα στην γιατρό και μου λέει όχι όχι δεν υπάρχει λόγος και απλά της έγραψε εξετάσεις αίματος τα συχνά γενική αίματος ούρων και κάτι άλλα . Κα μετά από τόσα χρόνια ήρθε ένα μωρό δεν θα έπρεπε να κάνει ξανά και για θρομβοφιλια είχε κάνει αλλά πριν 2 χρόνια. Διαβάζω για την αποκόλληση και λέει ότι μπορεί να γίνει από μικρόβια από θρομβοφιλια. Δεν ξέρω αλήθεια. Της είπε την άλλη φορά να κάνει και τέστ Παπ μπορεί να κάνει έγκυος τέστ Παπ;;; Υπάρχει κίνδυνος;;;

      Κάτι δε. Μου πάει καλά με την αποκόλληση γιατί να γίνει αφού δύο εβδομάδες δεν είχαμε σχολείο την έβγαλε στο κρεβάτι όλα εγώ τα κάνω μέχρι και φαγητό στο κρεβάτι αποκόλληση δεν ξέρω φοβάμαι μην υπάρχει κάτι άλλο συγνώμη κορίτσια απλά το συζητάμε και έχουμε λίγο άγχος μέχρι τς 30 Μαίου που έχουμε ραντεβού 

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Κορίτσια μέχρι ποτε έχετε Πητ???? Εγώ μέχρι 12/3

Άντε να περάσουν οι μέρες SWEAT μου θέλω τόσο να την δω αλλά και να ξαλαφρωσω όπως ειπες η μετακίνηση είναι πολύ δυσκολη πλεον

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 hours ago, sonia@ είπε:

Κορίτσια μέχρι ποτε έχετε Πητ???? Εγώ μέχρι 12/3

Άντε να περάσουν οι μέρες SWEAT μου θέλω τόσο να την δω αλλά και να ξαλαφρωσω όπως ειπες η μετακίνηση είναι πολύ δυσκολη πλεον

Καλημερα κοριτσακια μου!ΠΗΤ Σονια μου εχω 27 αλλα λογω καισαρικης θα μπω γυρω στις 15 μου ειπε αν ολα παν κατευχην και δεν βιαστει η μπουμπουκα μας!Sweet μου ναι μαζι ειμαστε, λες να φτασουν τοσο καλε;Εδω τωρα και ειμαι ετσι φαντασου μετα οχι σαν πιγκουινοι ...σαν γιαγιαδες με π 100 χρονων θα ειμαστε χαχαχα!!Ελπιζω οτι μεχρι να γεννησουμε να ειναι κοντα στα 3 κιλακια και κατι ...δεν με ενοχλει πραγματικα και 4 να βγει αρκει να ειναι γερη :)Οσο για τα κιλα ελπιζω πως οπως εχασα προπερσι 23 κιλα με διατροφη να τα χασω και φετος...αλλωστε θελουμε δεν θελουμε θα τρεχουμε για τα παιδακια μας οποτε πιστευω να χαθουν χωρις πολυ κοπο..Μετα το πασχα που θα ξεκινισω διατροφη θα σας λεω τον πονο μου ...χαχαχα!!!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, sonia@ είπε:

Κορίτσια μέχρι ποτε έχετε Πητ???? Εγώ μέχρι 12/3

Άντε να περάσουν οι μέρες SWEAT μου θέλω τόσο να την δω αλλά και να ξαλαφρωσω όπως ειπες η μετακίνηση είναι πολύ δυσκολη πλεον

Καλημέρα. Εγώ έχω 18/3 αλλά μέχρι 6/3 είπε ο doc λόγω κτ.

10 hours ago, sonia@ είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε????

Πω πω εχεις δίκιο δεν το σκέφτηκα αυτό θα τύχει πολλές φορες τα γενέθλια να τα κάνουμε μασκέ τελειααααα....έτσι ακριβως όλες μαζί θα τα χάσουμε συμπαράσταση η μια στην αλλη

Στα δικα μου τωρα γυρισα απο την γιατρό η μπουμπου έφτασε 2.900 γραμ Κυριακή μπαίνω στο μήνα μου:D:D:D:D
Επιτελουςςςςςςςςςς όλα ηταν καλά το αμνιακό  μια χαρά φυσιολογικό ο πλακούντας grade 2 προς 3 γερνάει λίγο πιο γρήγορα αλλά δεν μας πειράζει αφού μπαίνω στο μήνα μου η Μπέμπα είναι με το κεφάλι κάτω και δευτερα θα πάω να κάνω καρδιοτοκογραφο για να δουμε πως πάμε απο συσπάσεις και μια φορά την εβδομαδα θα με βλέπει πλεον...Μπήκα τελική ευθεία μου φαίνεται απίστευτο κορίτσια πέρασε ο καιρός αυτά τα δικά μου νέα..

Και σήμερα είμαι 35+2 ο υπέρηχος με έβγαζε 36+5...μιλήσαμε και για τον τοκετό και μάλλον θα πάω να παρακολούθησε σεμινάρια ανωδυνου τοκετού...

Μπράβο μπράβο τέλεια τα  νεάκια σου..

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!

εγω πητ εχω 21/3 μακαρι να παρει όλον τον μήνα αλλα δε νομίζω...

Sonia μια χαρα η μικρούλα σου..μπαίνεις και στο μήνα σου οποτε ολα πάνε καλα.

και γω αισθάνομαι την κοιλιά χαμηλά και οταν περπατάω πιεζομαι πολυ και πονάω μερικές φορές.

για τα κιλά αγχώνομαι λιγάκι αλλα εχω σκοπό να κανω διατροφή και αν μπορέσω κάποιου είδους άσκηση ώστε να επανέλθω.. βεβαια καλα τα λεω τωρα,  αλλα τελικά να ειμαι τοσο κουρασμένη που να μη εχω κουράγιο... θα δειξει!

 

  • Μου αρέσει 3

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2017 at 3:31 ΜΜ, sonia@ είπε:

Κορίτσια μέχρι ποτε έχετε Πητ???? Εγώ μέχρι 12/3

Άντε να περάσουν οι μέρες SWEAT μου θέλω τόσο να την δω αλλά και να ξαλαφρωσω όπως ειπες η μετακίνηση είναι πολύ δυσκολη πλεον

 

άντε κοντεύεις!!!εγώ έχω πητ 21/3...

τεσπα να σας πω τα νέα μου..το ντοπλερ πολύ καλό..όλα καλά κ φυσιολογικά..ωρίμανση πλακούντα είμαι στο 2 εγώ..Κ βάρος του μπέμπη 2117..μου είπε μέτριο το βάρος δλδ κάνα 3κιλό θα βγει..τώρα βέβαια υπάρχουν κ αποκλίσεις..θα δούμε..κατά τα άλλα καλά στη μήτρα πονάω όταν σηκώνομαι αρκετά..αλλά οκ..υπομονή..η κοιλιά όλοι λένε ότι έχει κατέβει εγώ ίδια την βλέπω χαμηλή όπως ήταν..βέβαια νιώθω ότι λίγο έχει κατέβει επειδή κατουράω συχνά πολύ!!τεσπα τώρα μου είπε να μην κουνιεμαι πολύ μπας κ πάλι βάρος καλύτερο,καναπέ κρεββάτι,όπως ήμουν..οπότε Αναστασία μου εμένα θα βγει κ πιο μικρός ,σήμερα είμαι 34+2

On 8/2/2017 at 3:31 ΜΜ, sonia@ είπε:

Κορίτσια μέχρι ποτε έχετε Πητ???? Εγώ μέχρι 12/3

Άντε να περάσουν οι μέρες SWEAT μου θέλω τόσο να την δω αλλά και να ξαλαφρωσω όπως ειπες η μετακίνηση είναι πολύ δυσκολη πλεον

σονια μου τέλεια η μικρή!!!2.900..μια χαρά τι λες τώρα!!!μην αγχώνεστε για τα κιλά θα τα χάσουμε όλες μαζί..χαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

34 minutes ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

 

άντε κοντεύεις!!!εγώ έχω πητ 21/3...

τεσπα να σας πω τα νέα μου..το ντοπλερ πολύ καλό..όλα καλά κ φυσιολογικά..ωρίμανση πλακούντα είμαι στο 2 εγώ..Κ βάρος του μπέμπη 2117..μου είπε μέτριο το βάρος δλδ κάνα 3κιλό θα βγει..τώρα βέβαια υπάρχουν κ αποκλίσεις..θα δούμε..κατά τα άλλα καλά στη μήτρα πονάω όταν σηκώνομαι αρκετά..αλλά οκ..υπομονή..η κοιλιά όλοι λένε ότι έχει κατέβει εγώ ίδια την βλέπω χαμηλή όπως ήταν..βέβαια νιώθω ότι λίγο έχει κατέβει επειδή κατουράω συχνά πολύ!!τεσπα τώρα μου είπε να μην κουνιεμαι πολύ μπας κ πάλι βάρος καλύτερο,καναπέ κρεββάτι,όπως ήμουν..οπότε Αναστασία μου εμένα θα βγει κ πιο μικρός ,σήμερα είμαι 34+2

σονια μου τέλεια η μικρή!!!2.900..μια χαρά τι λες τώρα!!!μην αγχώνεστε για τα κιλά θα τα χάσουμε όλες μαζί..χαχαχαχαχαχα 

Χαίρομαι που όλα είναι καλά... Καλά για το βάρος μην τρελαίνεστε.. Από προηγούμενη 2πλή εμπειρία σας λέω οτι ο υπέρηχος έχει απόκλιση.. Γερά  και τελειόμηνα να ναι...

  • Μου αρέσει 3

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Εγώ πητ έχω 25/3. Αλλά φοβάμαι λόγω βάρους..ότι θα μας πει για νωρίτερα! Ελπίζω στο ντόμπλερ να ναι όλα οκ και να συνεχίσουμε για φυσιολογικό! Είναι κανένα μωράκι εδώ στην παρέα μπλεγμένο με το λώρο? Συνέχεια ακούω γύρω μου αυτήν την περίπτωση..

Ζουζούνα..το 2.117 πώς το βρήκε καλέ? Τι μηχανήματα έχει..κ το βγάζει με τέτοια ακρίβεια?

Έχουμε 4 μέρες διαφορά..κ σου πε ότι θα φτάσει 3 κιλά? Μακάρι..κ ο μπουμπούκος μου! Μου δίνεις κουράγιο!

φιλιά σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 3

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου με το καλο να έρθουν...

Ζουζούνα μου πολύ καλά το βάρος του γιατί εχεις ακόμα καιρό κα εγώ στη ντομπλερ τόσο ήμουν 2.200 και μέσα σε 20 μέρες πήρε 700 γρ..

Όλες εδώ στον αγώνα να τα χάσουμε η μια παρηγοριά στην αλλη... Αναστασία μου εμείς είμαστε πολύ κοντα στην Πητ.. Αν δεν βιαστεί η δικιά μου στα κοντά θα γεννησουμε..

Άντε η μια μετα την άλλη θα περνούμε σειρα

  • Μου αρέσει 3

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια τα τικεράκια σας που εξαφανίστηκαν? Βάλτε τα πάλι να βλέπουμε σε τι εβδομάδα είναι η καθεμία.. Εγώ δεν έκανα τίποτα μετά την αλλαγή του φόρουμ κ δεν έσβησε ποτέ. Πατήστε πάνω στο δικό μου..να ξαναφτιάξετε!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μα ουτε κούκλα μου το δικο σου τικερακι φαίνεται εγώ το προσπάθησα αλλά δεν μπορω να βρω εδώ που να κάνω την επικόλληση του κωδικού απο το τικερ ώστε να μπει....αν τι βρεις πες μου...πως είστε γενικά εγώ σήμερα εκανα Εκμέκ το ζήτησε ο αντρουλης μας και μας άρεσε και μας η ιδέα...πήγα για εξετάσεις σήμερα αίματος ουρά αύριο θα έχω τα αποτελεσματα εσείς?

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω βλεπω τα τικερακια ολα,εκτος απο εσενα Σονια μου...Δηλαδη ουτε το δικο μου φαινεται?Μπορει να εφαγε καμια φλασια η σελιδα η να φταιει o browser που χρησιμοποιουμε...τι να πω..

14 minutes ago, sonia@ είπε:

Μα ουτε κούκλα μου το δικο σου τικερακι φαίνεται εγώ το προσπάθησα αλλά δεν μπορω να βρω εδώ που να κάνω την επικόλληση του κωδικού απο το τικερ ώστε να μπει....αν τι βρεις πες μου...πως είστε γενικά εγώ σήμερα εκανα Εκμέκ το ζήτησε ο αντρουλης μας και μας άρεσε και μας η ιδέα...πήγα για εξετάσεις σήμερα αίματος ουρά αύριο θα έχω τα αποτελεσματα εσείς?

Πανω-πανω εκει που εχει το ονομα σου δεξια πατας πανω στις ρυθμισεις λογαριασμου και εχει επιλογη για υπογραφη...μετα ειναι ευκολο απλα το βαζεις οπως παλια και διαλεγεις αν θελεις να φαινετε η οχι...Εγω μια απο τα ιδια ,απλα βαραινω...καμια αλλαγη.!!Ολα καλα!Καλα αποτελεσματα κοριτσι μου αυριο με τις εξετασεις και καλοφαγωτο το εκμεκ!καλο βραδακι...φιλια!

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

http://dl.fotoable.net/battery/EmojiKeyboard/stickers/6/1.png  κούκλα μου επιτέλους τα καταφεραααααα και το βρήκα ουφφφ...τώρα φαίνεται και το δικο σου τικερ άντε να βλέπουμε τις βδομάδες να θυμόμαστε 

Εγώ κορίτσια μου δεν αντεξα σηκώθηκα και δοκιμασία το Εκμέκ μουρλια είναι...αύριο με το που τις πάρω τις εξετασεις θα σας πως 


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια!

αχ βρε σονια τι μας κανείς με το εκμέκ σου...ζηλεύω...καλα αποτελέσματα κούκλα μου με τις εξετάσεις.

εμεις μια απο τα ιδια... όλη την ωρα πεινάω..χαχαχα

δευτερα που θα παω στο γιατρο μάλλον θα μου πει να κόψω το Σαλοσπίρ και να αρχίσω τις αντιπηκτικες ενέσεις και η αληθεια ειναι οτι με φοβίζει λιγάκι αυτο, επειδή θα πρεπει να γίνονται στη κοιλιά απο οσο ξέρω.

Τεσπα...καλο σκ να έχουμε κοριτσια!

  • Μου αρέσει 3

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Babezu είπε:

Καλημέρα κοριτσια!

αχ βρε σονια τι μας κανείς με το εκμέκ σου...ζηλεύω...καλα αποτελέσματα κούκλα μου με τις εξετάσεις.

εμεις μια απο τα ιδια... όλη την ωρα πεινάω..χαχαχα

δευτερα που θα παω στο γιατρο μάλλον θα μου πει να κόψω το Σαλοσπίρ και να αρχίσω τις αντιπηκτικες ενέσεις και η αληθεια ειναι οτι με φοβίζει λιγάκι αυτο, επειδή θα πρεπει να γίνονται στη κοιλιά απο οσο ξέρω.

Τεσπα...καλο σκ να έχουμε κοριτσια!

Καλησπέρα σας...εγώ πήρα όλα καλά λογο της ιώδεις ηταν μονο λίγο ανεβασμενα τα λευκά και ο αιματοκρίτης κορίτσια μου ανεβηκε απο 31 σε 32κατι είναι και αυτό καλλιέργεια και τα υπολοιπα είναι κοπλε ουφ παει και αυτό..

Bebezu γιατί θα κανεις ενέσεις??λογικό και εγώ δεν μπορω τις σύριγγες και γενικά όλο αυτό κατα τα αλλά πως είσαι??

Εγώ σήμερα απο πρωινές ωρεςψεχω πόνους περιόδου δεν λένε να με αφήσουν ουφφφ και ταλαιπωρουμε αρκετα


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!Καλο σαββατοκυριακο να εχουμε...Σονια μου αν συνεχισουν και γινουν πιο εντονοι οι πονοι να παρεις τηλ τον γιατρο σου...γιατι αυτο που περιγραφεις ειναι συσπασεις...αν και ειναι λογικο στις εβδομαδες που ειμαστε ολες να εχουμε τετοια συμπτωματα..καλο ειναι να το προσεχουμε λιγο παραπανω τωρα..εσυ ειδικα που μπενεις και στον μηνα σου...Αγχος δεν θελει μονο...φιλια στα υπολοιπα κοριτσια!


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...