Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , LeneL είπε:

      Λοιπόν, για τη θρομβοφιλια δεν ξέρω να σου πω, αλλά αν δε νοιωθετε καλά, να επιμείνετε να κάνει μια εξέταση, έτσι κι αλλιώς αίματος είναι.. 

      Με το τέστ Παπ δεν υπάρχει θέμα, πιο επικίνδυνο είναι να υπάρχει κάποιο μικρόβιο και να μη βρεθεί και γενικά καλλιέργεια κολπικού υγρού θα κάνει και σε άλλο στάδιο της εγκυμοσύνης γιατί λόγω της κατάστασης υπάρχουν πολλά υγρά στην περιοχή και ανθούν διάφορα πράγματα..

      Η αποκόλληση δεν έχει να κάνει απαραίτητα με την κούραση. Σίγουρα την επιβαρύνει η κούραση και η έντονη δραστηριότητα, αλλά η αποκόλληση μπορεί να έχει να κάνει και με τον τρόπο που έπιασε ο σάκος πχ όταν αναπτυσσόταν. Μη σας αγχωνει αυτό. Μικρές αποκολλήσεις συμβαίνουν, αλλά με την ξεκούραση φεύγουν!

      Σε ευχαριστούμε πολύ αλήθεια η θα ζητήσω 30 Μαίου να της γράψει και για θρομβοφιλια η επειδή είναι μακριά ακόμα 12 μέρες μπορεί να  πάρω μια γνωστή μου που δουλεύει σε νοσοκομείο να της γράψει θα δω 

      • Ευχή 2

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

22 hours ago, sonia@ είπε:

Ζουζούνα μου με το καλό να δεις το αντρακι σου η επόμενη εβδομαδα θα ναι μέσα στα νέα εχχουμε και εμείς υπέρηχο άντε να πάω και εγώ ναδουμε τι γίνεται.. Εγώ Ζουζούνα μου τρώω ακόμα έχω αρκετή όρεξη παρα της καούρες μου..όσο για τα πλευρα μάλλον τα έχουν βρει για παιχνίδι τα μπεμπακια μας

χαχαχαχαχαχα λες να το έχουν πάρει για παιχνίδι...χαχαχαχαχαχα..δεν ξέρω..Ναι όντως άντε καλά αποτελέσματα να έχουμε κορίτσια μου!!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τι κάνετε κορίτσια?

Σε πιο σημείο είναι οι ετοιμασίες?

Εμένα να φανταστείτε με κοροιδεύει ο άντρας μου και ο πατέρας μου..ότι αγχώνομαι να τα φτιάξω όλα..ενώ το μωρό θα μεταφερθεί στο δωμάτιο του μήνες μετά τη γέννηση του! Δεν καταλαβαίνουν την ανησυχία της μέλλουσας πρωτομαμάς..που θέλει να ναι όλα έτοιμα! Τελοσπάντων..εγώ θα κάνω αυτό που λέει το κεφάλι μου κ ως τις 25/2 που μπαίνω στο μήνα μου θα χω κλείσει την βαλιτσούλα μου!

Ραντεβού για υπέρηχο (και ντόμπλερ λογικά)..έχω μετά τις 20/2. Με χει πιάσει μια ανησυχία ότι θα γεννήσω νωρίτερα..(αρχές Μάρτη δηλαδή)λόγω αυξημένου βάρους του μπέμπη. Δε μου το πε κανείς..αλλά ξέρω την τακτική του γιατρού..αν μπω στο μήνα μου και είναι πάνω από 3-3,5 κιλάκια θα μου πει..πάρ την βαλιτσούλα σου κ περιπάτει!!! 

Θα θελα να ξεκινήσει φυσιολογικά ο τοκετός κ χωρίς τεχνητούς κλπ..Μακάρι το θρεφταράκι μου ως τις 20/2 να ναι γύρω στα 3κιλά ή κ λιγότερο για να μην μας βιάσει ο γιατρός να βγούμε νωρίς νωρίς..αλλά στην ώρα μας! Άντε λίγο έμεινε..κουράγιο σε όλες!!!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, sweet mommy είπε:

Τι κάνετε κορίτσια?

Σε πιο σημείο είναι οι ετοιμασίες?

Εμένα να φανταστείτε με κοροιδεύει ο άντρας μου και ο πατέρας μου..ότι αγχώνομαι να τα φτιάξω όλα..ενώ το μωρό θα μεταφερθεί στο δωμάτιο του μήνες μετά τη γέννηση του! Δεν καταλαβαίνουν την ανησυχία της μέλλουσας πρωτομαμάς..που θέλει να ναι όλα έτοιμα! Τελοσπάντων..εγώ θα κάνω αυτό που λέει το κεφάλι μου κ ως τις 25/2 που μπαίνω στο μήνα μου θα χω κλείσει την βαλιτσούλα μου!

Ραντεβού για υπέρηχο (και ντόμπλερ λογικά)..έχω μετά τις 20/2. Με χει πιάσει μια ανησυχία ότι θα γεννήσω νωρίτερα..(αρχές Μάρτη δηλαδή)λόγω αυξημένου βάρους του μπέμπη. Δε μου το πε κανείς..αλλά ξέρω την τακτική του γιατρού..αν μπω στο μήνα μου και είναι πάνω από 3-3,5 κιλάκια θα μου πει..πάρ την βαλιτσούλα σου κ περιπάτει!!! 

Θα θελα να ξεκινήσει φυσιολογικά ο τοκετός κ χωρίς τεχνητούς κλπ..Μακάρι το θρεφταράκι μου ως τις 20/2 να ναι γύρω στα 3κιλά ή κ λιγότερο για να μην μας βιάσει ο γιατρός να βγούμε νωρίς νωρίς..αλλά στην ώρα μας! Άντε λίγο έμεινε..κουράγιο σε όλες!!!

Μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά κοριτσάκι μου!!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια..

Πήγα γιατρό σήμερα. 2200 το μωρό κ εγώ +13 .. Όλα καλά μου είπε και να κάτσω 2 Εβδομάδες ήσυχα για να μπω στο μήνα μου και το μωρό να περάσει τα 2.5 κιλά.

Επόμενη Τετάρτη πάω για non stress test. Τελική ευθεία πια...

Α έπλυνα και τα τελευταία ρούχα... Λίγο σίδερο και σχεδόν έτοιμα όλα..

Εσείς τα νέα σας....

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

10 hours ago, anastasia s είπε:

Καλημέρα κορίτσια..

Πήγα γιατρό σήμερα. 2200 το μωρό κ εγώ +13 .. Όλα καλά μου είπε και να κάτσω 2 Εβδομάδες ήσυχα για να μπω στο μήνα μου και το μωρό να περάσει τα 2.5 κιλά.

Επόμενη Τετάρτη πάω για non stress test. Τελική ευθεία πια...

Α έπλυνα και τα τελευταία ρούχα... Λίγο σίδερο και σχεδόν έτοιμα όλα..

Εσείς τα νέα σας....

άντε μια χαρά κορίτσι μου η μπέμπα!!!μην ανησυχείς καθόλου!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Μας δίνεις κουράγιο ζουζούνα..ευχαριστούμε! Πώς είσαι εσύ γενικά?

Αναστασία μου..σαν να μην παίρνουν βάρος εύκολα τώρα στο τέλος..κατάλαβα από τα λόγια του γιατρού σου. Είμαστε στα ίδια κιλάκια (2,300 εμείς) κ φοβάμαι μη φτάσει πάνω από 3.500 σε κάνα μήνα από τώρα. Εσύ φοβάσαι μη δεν πάρει? Πως γίνεται αυτό?

Κατα τ άλλα..έχω αρχίσει και ησυχάσω με τις ετοιμασίες..

Παράγγειλα και το στρώμα της κούνιας σήμερα..και κάτι άλλα ψιλoπράγματα από το moth**r b**y. Την άλλη βδομάδα θα ναι εδώ!

Η γιαγιά μας ράβει τις κουρτίνες μας (κίτρινες με λευκά αστεράκια)..και μου χουν μείνει 2-3 πλυντήρια, τα ρουχάκια του( κ σίδερο μετά)!

Όσον αφορά τα καλλυντικά του,  έχω πάρει κάποια από σουπερμαρκετ που βρηκα σε προσφορά..κ έτσι θα κάνω κ για τα υπόλοιπα.

Σήμερα θα βγάλω φωτογραφία την κοιλούμπα μπροστά στην κούνια του..και αν τα καταφέρω..θα την ανεβάσω! 

Φιλάκια

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια!

ευχαριστα νεα Αναστασία για το μπεμπακι σου. Αλλα γιατι να μην παρει βάρος;

οταν μπούμε στο μήνα μάς περνούν βάρος πιο εύκολα.. μην αγχώνεσαι ολα καλα θα πάνε.

εγω ειμαι στην ιδια φάση με τη sweet, και πάμε βουρ για 3500 σύμφωνα με τους υπολογισμούς του γιατρού, το οποίο γιατι σωματότυπο μου ειναι μεγάλο μου ειπε. Βεβαια απο την αλλη ο γιατροσ ειπε να μην αγχώνομαι γιατι προσαρμόζονται τα έμβρυα και στο σώμα της μαμάς οποτε λέει ολα θα πάνε καλα. Ευτυχως με καθησυχάζει.

με το καλο να μάθουμε και νεα για τα υπόλοιπα κοριτσια..

εγω με τις αγορές τελείωσα. Είχα τα είχα παρει ολα και δεν είχα παρει πετσέτες και μπουρνουζακια για το μπάνιο του μωρού.. αλλα τα παρηγγειλα απο ηλεκτρονικό μαγαζί και τα αναμένω αυριο μεθαύριο. Σε κανα δυο μερουλες τελειώνω και μια  κουβερτούλα αγκαλιάς που πλέκω για την μικρή μου. Ελπίζω μες τη βδομάδα να παρω την κουρτίνα και την πάντα που μου ράβει μια κυρία. Οποτε να βάλω τα τελευταία πλυντήρια να σιδερωσω και μετα να ειμαστε έτοιμοι..

ειναι που και γω θέλω να βγάλω φωτό το δωμάτιο αλλα ειναι ημιτελές ακομα...

  • Μου αρέσει 1

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 hours ago, anastasia s είπε:

Καλημέρα κορίτσια..

Πήγα γιατρό σήμερα. 2200 το μωρό κ εγώ +13 .. Όλα καλά μου είπε και να κάτσω 2 Εβδομάδες ήσυχα για να μπω στο μήνα μου και το μωρό να περάσει τα 2.5 κιλά.

Επόμενη Τετάρτη πάω για non stress test. Τελική ευθεία πια...

Α έπλυνα και τα τελευταία ρούχα... Λίγο σίδερο και σχεδόν έτοιμα όλα..

Εσείς τα νέα σας....

Καλησπέρα κορίτσια μου

Αναστασία μου τι είναι αυτό το τεστ δεν το έχω ξανά ακούσει..μια χαρά η μπουμπου σου εγώ σε 1 βδομάδα μπαίνω στο μήνα μου και ήδη αγχωνομαι πολύ...

Sweet μου γλυκιά ποσο δίκιο εχεις μια απο τα ίδια και εγώ τα θελωολα έτοιμα είναι που είμαστε πρωταρες γι αυτό..εγώ τα έχω τελειώσει όλα ενα καθαρό οινόπνευμα θέλω ακόμα να πάρω και τα χαπακια του θυροειδή με την δόση που θα έχω μετα την γέννα και έτοιμη..

Πω πω πω τι όμορφη κοιλιτσα είναι αυτή μπράβο sweet μου κουκλιτσα αν μπορέσω γιατί δεν ξέρω θα προσπαθήσω να ανεβασω και εγώ αν και εγώ ενα σωρό ραγιάδες εγώ κορίτσια μου...

Εγώ τέταρτη θα ξέρω πως παει η μπουμπου και θα σας πω

Κορίτσια έβγαλαν το δωμάτιο αλλά δεν μπορώ να το ανεβασω πω πω είμαι πολύ άσχετη 

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, sweet mommy είπε:

16473773_10209063266838877_4215261175598

τέλεια η κοιλίτσα σου!!!φτου φτου...αλλά όπως μου έχει πει κ η μαμά μου...μην την ανεβάζεις στο ίντερνετ..αν την είδαν τα κορίτσια καλό είναι να την κατεβάσεις...

 

τώρα όσο αφορά το βάρος του μωρού τώρα τον τελευταίο μήνα παίρνουν το πιο πολύ βάρος...Κ ειδικά μέχρι την 38η..μετά εμένα ήταν σταθερός...


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, sonia@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου

Αναστασία μου τι είναι αυτό το τεστ δεν το έχω ξανά ακούσει..μια χαρά η μπουμπου σου εγώ σε 1 βδομάδα μπαίνω στο μήνα μου και ήδη αγχωνομαι πολύ...

Sweet μου γλυκιά ποσο δίκιο εχεις μια απο τα ίδια και εγώ τα θελωολα έτοιμα είναι που είμαστε πρωταρες γι αυτό..εγώ τα έχω τελειώσει όλα ενα καθαρό οινόπνευμα θέλω ακόμα να πάρω και τα χαπακια του θυροειδή με την δόση που θα έχω μετα την γέννα και έτοιμη..

Πω πω πω τι όμορφη κοιλιτσα είναι αυτή μπράβο sweet μου κουκλιτσα αν μπορέσω γιατί δεν ξέρω θα προσπαθήσω να ανεβασω και εγώ αν και εγώ ενα σωρό ραγιάδες εγώ κορίτσια μου...

Εγώ τέταρτη θα ξέρω πως παει η μπουμπου και θα σας πω

Κορίτσια έβγαλαν το δωμάτιο αλλά δεν μπορώ να το ανεβασω πω πω είμαι πολύ άσχετη 

 

Καλημέρα, Όταν μπαίνουμε στο μήνα μας το κάνουμε κάθε εβδομάδα. Σου φοράνε μια ζωνη στην κοιλιά που μετράει συσπάσεις κτλ. Βγάζει ένα χαρτί σαν καρδιογράφημα και δείχνει αν το έμβρυο δυσφορεί. Ουσιαστικά σου δείχνει οτι το έμβρυο θα είναι οκ μέχρι την επόμενη εβδομάδα..Το είχα κάνει και στις άλλες εγκυμοσύνες...


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, sweet mommy είπε:

Μας δίνεις κουράγιο ζουζούνα..ευχαριστούμε! Πώς είσαι εσύ γενικά?

Αναστασία μου..σαν να μην παίρνουν βάρος εύκολα τώρα στο τέλος..κατάλαβα από τα λόγια του γιατρού σου. Είμαστε στα ίδια κιλάκια (2,300 εμείς) κ φοβάμαι μη φτάσει πάνω από 3.500 σε κάνα μήνα από τώρα. Εσύ φοβάσαι μη δεν πάρει? Πως γίνεται αυτό?

Κατα τ άλλα..έχω αρχίσει και ησυχάσω με τις ετοιμασίες..

Παράγγειλα και το στρώμα της κούνιας σήμερα..και κάτι άλλα ψιλoπράγματα από το moth**r b**y. Την άλλη βδομάδα θα ναι εδώ!

Η γιαγιά μας ράβει τις κουρτίνες μας (κίτρινες με λευκά αστεράκια)..και μου χουν μείνει 2-3 πλυντήρια, τα ρουχάκια του( κ σίδερο μετά)!

Όσον αφορά τα καλλυντικά του,  έχω πάρει κάποια από σουπερμαρκετ που βρηκα σε προσφορά..κ έτσι θα κάνω κ για τα υπόλοιπα.

Σήμερα θα βγάλω φωτογραφία την κοιλούμπα μπροστά στην κούνια του..και αν τα καταφέρω..θα την ανεβάσω! 

Φιλάκια

Δεν είπε αυτό, απλά οτι πρέπει να προσέχω δυο εβδομάδες για να μπω στο μήνα μου και το μωρό να φτάσει τα 2.5 κιλά... ΚΑι οτι προς το τέλος παίρνουν 200γρ την εβδομάδα...

Πονάω αρκετά και έχω κουραστεί πολύ γιαυτό το είπε.

Αν φτάσει 40 εβδομάδων θα είναι κοντά στα 3.5κιλά... Αυτό είναι το σύνηθες.. Βέβαια πιστεύω οτι κάθε έμβρυο έχει το σώματοτυπό του..


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...