Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

9 hours ago, sonia@ είπε:

Αναστασία μου αν πετύχω κινηση ποναω γιατί πιανομαι έχω γίνει σαν τους χοντρούς με την θέση πίσω αλλά η κοιλουμπα ακουμπάει το τιμόνι χα χα απλα δυσκολευομαι στο παρκάρισμα γιατί δεν μπορώ με ευκολία να γυρίσω πίσω και με καθρέφτες εγώ δεν πολύ μπορω...εγώ είπα θα οδήγησε μέχρι εκεί που χρειάζεται αύριο πχ θα πάμε Μάχι με τον άντρα μου για καρδιοτοκογραφο σήμερα όμως που πήγα στην κουμπάρα μου κάτι πραγματα τα πήγα μόνη μου με το αμάξι...κουράγιο τι να κάνουμε και εμείς...όντως αν τα βγάλει απο το πρόγραμμα τους θα δυσκολευτεις να τα ξανά βάλεις μετα...να σε ρωτησω κάτι γιατί όλοι κου λένε να μην έχει η Μπέμπα επαφες με παιδάκια που πάνε σχολείο για ναμην κολλήσει κάτι εσύ πως θα το διαχείριστεις όλο αυτό να ξέρω για το επόμενο...

Ελπίζω και εγώ η dudu και η Μπέμπα να ναι μια χαρά καιρό εχουμε να την ακούσουμε..

Sweet ο Μπέμπης βγήκε με πιασηματα καλέ μπράβο της.. Και μένα ο γιατρός μου το είπε το μωρό αν θέλει να πάρει θα πάρει θα βρει απο κάπου και να μην αγχωνομαι εγώ και ειδικά για το σιδηρο και πως άττα τα συμπληρώματα που περνώ τα περνώ ολα για το δικο μου οργανισμό πού εξασθενεί σιγά σιγά και όχι για το μωρό..

Καλημέρα.. Τι να σου πω θα δείξει πως θα πάει.. Απο ιώσεις εννοώ.Όταν γέννησα το δεύτερο , το πρώτο ήταν 18 μηνών και τον είχα σπίτι. Πιστεύω οτι του στοίχισε πολύ να με βλέπει όλη μέρα αγκαλιά με το μωρό. Η αλήθεια είναι οτι σκέφτομαι να τα πηγαίνω αφού γεννήσω, αν λύσω βέβαια το θέμα του σχολάσματος.. Μετά το Πάσχα, πρώτα ο Θεός, θα πηγαίνουμε με τη μπέμπα να τα σχολάμε.Αφού και τώρα που θα κατέβω σκέφτομαι να τα αφήνω κανένα τρίωρο στο σχολείο δίπλα.. Δε θα έχουν τι να κάνουν όλη μέρα στο σπίτι..

  • Μου αρέσει 3

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια και καλη εβδομαδα να εχουμε!Εχθες ζουζουνα και εγω ημουν με πονους σαν περιοδου και το τοσο πονο στην μεση και στην πλατη..που καποια στιγμη δεν αντεξα το βραδακι και πηρα ενα ντεπον...μετα εβαλα τον αντρα μου να με τριψει ελαφρως και περασε κουτσα στραβα..

Εμενα η δικια μου γιατρος ειναι πολυ χαλαρηηη θα ελεγα, με εβαλε ραντεβου 7/03 μια εβδομαδα πριν μπω στην κλινικη για καρδιοτοκογραφο και συν οτι μεχρι τοτε θα εχει περασει απο την τελευταια επισκεψη 1 μηνας...υποτιθεται οτι μετα τον ογδοο σε βλεπουν πιο συχνα...τι να πω...

Το μονο σιγουρο τωρα κοριτσια ειναι οτι χρειαζομαστε παραπανω υπνο και ξεκουραση..οσο μπορουμε δηλαδη,γιατι εγω με τον υπνο δεν τα παω και πολυ καλα τωρα τελευταια ...μαλωνω μονη μου τα βραδια ...μεχρι να γυρισω πλευρο απο τον πονο κανω κανα 2λεπτο και επιπλεον δεν αντεχω πανω απο ενα τεταρτο στην ιδια μερια...νομιζω οτι η λεκανη μου θα σπασει αλλο και τουτο ...οποτε ολη νυχτα παλευω μια απο εδω και μια απο κει.Σημερα οχι απλα κουτουλαω κοιμαμαι ορθια αλλα πρεπει να κρατηθω μεχρι το μεσημερακι....Δυσκολες οι Δευτερες.

Αντε με το καλο να ακουσουμε νεα απο τα κοριτσια που εχουν σημερα γιατρο!Οντως και εγω ανησυχησα με την dudu αν ειναι καλα ...λετε να γεννησε το κοριτσι η δεν εχει χρονο η καημενη να μπει?..Μακαρι να ειναι καλα και αυτη και το μωρο της...

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ ανεμω την σειρα μου...

Ζουζούνα μου εμένα να σου πω όταν είπα στο γιατρό οτι πετρώνει η κοιλιά κου με ρώτησε αν είναι ολόκληρη η τμήματα και του είπα τμηματικά γιατί στο ολόκληρα θα είχα λέει θέμα δεν το λες καλυτερα στο γιατρό σου και εσυ ...

Εμένα κορίτσια μου με το που γεννησω θα ερθει η μαμά μου κάνα δυο βδομάδες παραπανω δεν μπορεί γιατί ο μπαμπάς μου είναι ναυτικός λείπει σε ταξίδι και έχω και εναν αδερφό 15χρονων παει σχολείο επόμενος πολύ δύσκολα να τον αφήσει παραπανω μονο του..θα ερθει όμως η πεθερα μου για καμια βδομάδα γιατί δουλεύει κιόλας και αυτή επόμενος μετα εγώ με τον αντρουλη μου..

Τελικά όλες έχουμε τα ίδια πινάκια και τέτοια αρα φυσιολογικό είναι λόγο οτι μπανουμε στην τελική ευθεια

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, sonia@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ ανεμω την σειρα μου...

Ζουζούνα μου εμένα να σου πω όταν είπα στο γιατρό οτι πετρώνει η κοιλιά κου με ρώτησε αν είναι ολόκληρη η τμήματα και του είπα τμηματικά γιατί στο ολόκληρα θα είχα λέει θέμα δεν το λες καλυτερα στο γιατρό σου και εσυ ...

Εμένα κορίτσια μου με το που γεννησω θα ερθει η μαμά μου κάνα δυο βδομάδες παραπανω δεν μπορεί γιατί ο μπαμπάς μου είναι ναυτικός λείπει σε ταξίδι και έχω και εναν αδερφό 15χρονων παει σχολείο επόμενος πολύ δύσκολα να τον αφήσει παραπανω μονο του..θα ερθει όμως η πεθερα μου για καμια βδομάδα γιατί δουλεύει κιόλας και αυτή επόμενος μετα εγώ με τον αντρουλη μου..

Τελικά όλες έχουμε τα ίδια πινάκια και τέτοια αρα φυσιολογικό είναι λόγο οτι μπανουμε στην τελική ευθεια

 Αύριο μπαίνεις  στο μήνα σου ε? Εγώ το Σάββατο... Κοντοζυγώνουν τα κουκλάκια μας.....

 

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου μπήκα στο μήνα μου σήμερα!!!!

Λοιπον ο καρδιοτοκογραφος έδειξε όλα καλά κάνω συσπάσεις ακανόνιστες και μικρές ακόμα όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου ήραν άρρωστος και δεν τον βρήκα να του το δείξω η μαία μου το είπε αυτό...την αλλη δεύτερα έχω υπέρηχο να την ξανά δούμε...άντε να μπεις και εσύ κούκλα μου και όλες να φύγει λίγο το πρωτο άγχος να ξέρουμε οτι κσι να γίνει πλεον είμαστε στο μήνα μας

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 hours ago, sonia@ είπε:

Αναστασία μου μπήκα στο μήνα μου σήμερα!!!!

Λοιπον ο καρδιοτοκογραφος έδειξε όλα καλά κάνω συσπάσεις ακανόνιστες και μικρές ακόμα όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου ήραν άρρωστος και δεν τον βρήκα να του το δείξω η μαία μου το είπε αυτό...την αλλη δεύτερα έχω υπέρηχο να την ξανά δούμε...άντε να μπεις και εσύ κούκλα μου και όλες να φύγει λίγο το πρωτο άγχος να ξέρουμε οτι κσι να γίνει πλεον είμαστε στο μήνα μας

Τελεια Σονια μου!Αντε με το καλο τωρα και με εναν πονο που λενε.!Εγω θα μπω στον μηνα μου τελη Φεβρουαριου οποτε εχω ακομα ...στην αναμονη λοιπον.!Αντε και τελειωνουμε σιγα σιγα...Καλο βραδυ σε ολες!

  • Μου αρέσει 2

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, sonia@ είπε:

Αναστασία μου μπήκα στο μήνα μου σήμερα!!!!

Λοιπον ο καρδιοτοκογραφος έδειξε όλα καλά κάνω συσπάσεις ακανόνιστες και μικρές ακόμα όλα καλά βέβαια ο γιατρός μου ήραν άρρωστος και δεν τον βρήκα να του το δείξω η μαία μου το είπε αυτό...την αλλη δεύτερα έχω υπέρηχο να την ξανά δούμε...άντε να μπεις και εσύ κούκλα μου και όλες να φύγει λίγο το πρωτο άγχος να ξέρουμε οτι κσι να γίνει πλεον είμαστε στο μήνα μας

Τέλεια, μπράβο... Άντε με το καλό τώρα, με έναν πόνο...

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!

να σας πω τα νεακια μου απο χθες που πήγαμε στο γιατρο. Μεγαλώνει η μπεμπουλα 2400 ειμαστε πλεον. Κατα τα αλλα ολα καλα πάνε. Και το ντοπλερ που μου εκανε έδειξε οτι ολα πάνε καλα. Την αλλη βδομάδα πάλι ραντεβου και πριν το ραντεβου θα κανω μαθημα ανώδυνου τοκετού  με τη μαία μου.

επιτελους παρέλαβα και την κουρτίνα και την πάντα απο τη ράφτρα, μπήκε το τελευταίο μωρουδο-πλυντήριο (καλα προς το παρόν γιατι μόλις έρθουν τα μικρούλια θα παρει φωτιά...) και μένει σίδερο και τοποθετήση για να ολοκληρωθεί το δωματιάκι μας επιτέλους.

σημερα πρωί επισκέφθηκα μια φίλη μου ειχε γεννήσει πριν δυο μήνες περιπου πρόωρα. Μα ποσό μικρουλι ηταν η μπεμπουλα της. Τωρα έφτασε τα 3700 το μπουμπουκακι και ηταν μια σταλιτσα..

 

  • Μου αρέσει 3

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Babezu είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!

να σας πω τα νεακια μου απο χθες που πήγαμε στο γιατρο. Μεγαλώνει η μπεμπουλα 2400 ειμαστε πλεον. Κατα τα αλλα ολα καλα πάνε. Και το ντοπλερ που μου εκανε έδειξε οτι ολα πάνε καλα. Την αλλη βδομάδα πάλι ραντεβου και πριν το ραντεβου θα κανω μαθημα ανώδυνου τοκετού  με τη μαία μου.

επιτελους παρέλαβα και την κουρτίνα και την πάντα απο τη ράφτρα, μπήκε το τελευταίο μωρουδο-πλυντήριο (καλα προς το παρόν γιατι μόλις έρθουν τα μικρούλια θα παρει φωτιά...) και μένει σίδερο και τοποθετήση για να ολοκληρωθεί το δωματιάκι μας επιτέλους.

σημερα πρωί επισκέφθηκα μια φίλη μου ειχε γεννήσει πριν δυο μήνες περιπου πρόωρα. Μα ποσό μικρουλι ηταν η μπεμπουλα της. Τωρα έφτασε τα 3700 το μπουμπουκακι και ηταν μια σταλιτσα..

 

Μια χαρά σας βρίσκω.. Κ γω αύριο θα πάω κ θα σας πω τα νέα μου...

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 hours ago, sonia@ είπε:

Καλησπέρα κούκλες μου..άντε ναι με το καλό να έρθουν επιτέλους τα γλυκά μας..πως εσείς???

άντε μια χαρά τι ωραία!!!μπράβο...

καλησπέρα!!!!εμείς καλά...είναι φυσιολογικές οι συσπάσεις μου έτσι κι αλλιώς σε μια εβδομάδα μπαίνω στον μήνα μου οπότε από εκεί κ πέρα έχει ο Θεός..εγώ θέλω να γεννήσω μετά τις 37 βδομάδες για να έχει πάρει κ βάρος ..τώρα θα δείξει...

On 13/2/2017 at 0:49 ΠΜ, sonia@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου εγώ ανεμω την σειρα μου...

Ζουζούνα μου εμένα να σου πω όταν είπα στο γιατρό οτι πετρώνει η κοιλιά κου με ρώτησε αν είναι ολόκληρη η τμήματα και του είπα τμηματικά γιατί στο ολόκληρα θα είχα λέει θέμα δεν το λες καλυτερα στο γιατρό σου και εσυ ...

Εμένα κορίτσια μου με το που γεννησω θα ερθει η μαμά μου κάνα δυο βδομάδες παραπανω δεν μπορεί γιατί ο μπαμπάς μου είναι ναυτικός λείπει σε ταξίδι και έχω και εναν αδερφό 15χρονων παει σχολείο επόμενος πολύ δύσκολα να τον αφήσει παραπανω μονο του..θα ερθει όμως η πεθερα μου για καμια βδομάδα γιατί δουλεύει κιόλας και αυτή επόμενος μετα εγώ με τον αντρουλη μου..

Τελικά όλες έχουμε τα ίδια πινάκια και τέτοια αρα φυσιολογικό είναι λόγο οτι μπανουμε στην τελική ευθεια

το ξέρει οι γιατρός μου...αλλά πλέον οκ..κ να γεννήσω δεν μας πειράζει...σε μια βδομάδα μπαίνω στο μήνα μου οπότε είμαστε καλά...

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Bebezu τέλεια τα νέα σας μπράβο μια χαρά η κούκλα σου...άντε με το καλό να φτιάξετε και όλα τα πραγματακια...

Αναστασία μου περιμένουμε τα νέα σας θα έχει μεγαλώσει πολύ η μπουμπου...

Ζουζούνα μου μια χαρά σε μια βδομάδα να μπεις και εσύ και μετα ας ερθει οποτε θέλει αυτό λέω και για μένα εγώ νιώθω οτι έχω ενα βαρος χαμηλά..ποτε θα πας ξανά να δεις το αντρακι σου??

Ααα κορίτσια μου και χρόνια σας πολλά να χαιρεστε τους έρωτες σας

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, sonia@ είπε:

Bebezu τέλεια τα νέα σας μπράβο μια χαρά η κούκλα σου...άντε με το καλό να φτιάξετε και όλα τα πραγματακια...

Αναστασία μου περιμένουμε τα νέα σας θα έχει μεγαλώσει πολύ η μπουμπου...

Ζουζούνα μου μια χαρά σε μια βδομάδα να μπεις και εσύ και μετα ας ερθει οποτε θέλει αυτό λέω και για μένα εγώ νιώθω οτι έχω ενα βαρος χαμηλά..ποτε θα πας ξανά να δεις το αντρακι σου??

Ααα κορίτσια μου και χρόνια σας πολλά να χαιρεστε τους έρωτες σας

1/3 θα πάω εγώ δλδ θα έχω κλείσει κ την 37η...σε 2 βδομάδες από σήμερα...να δω κ πόσο βάρος πήρε....

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια να εχουμε μια ομορφη Τεταρτη σημερα!

Babezu μου τελεια η πριγκιπισσα σουΜε το καλο να τελειωσεις και με το δωματιο και να ηρεμισεις μετα...Οντως βρε συ μικροσκοπικα ειναι...εγω πηγα στο μωρο που θα γινω νονα και ειναι τωρα 4 κιλα και κατι και μου φαινοταν τοσο δα μικροοο πω πωωω ξεμαθα τελειως!Θα παρουμε το κολαϊ μετα που θα παει...!

Αναστασια μου με το καλο ολα καλα να πανε στην εξεταση περιμενουμε νεα σου..!

Ζουζουνα μου οντως τωρα οτι και γινει τα μωρακια μας ειναι μεγαλα ..μπαινεις και στο μηνα σου οποτε ολα καλα!

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Σήμερα έχει ωραία μέρα για βόλτες (όποιος μπορεί, εγώ όχι) και στεγνώματα...

Θα σας πω το απόγευμα τα νέα μου...

4 κιλά τοσοδούλικο μωρό? Φαντάσου στα 3 κιλά που γεννιούνται συνήθως πως είναι..Αφού τα ρουχαλάκια που πήρα εγώ, το 3μηνων δλδ, μου φαίνονται μικρούτσικα. Αναρωτιέμαι θα της κάνουν? χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 3

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...