Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα...

Νομιζω τέλεια.  Το μητρικο γάλα "παχαίνει" τα μωρα, αλλα δεν ανησυχουμε.. Τους δινει ακριβως οτι χρειαζονται. Στους 3 μηνες θα είναι θρεφταρια τα χρυσουλια μας...

Που ειναι τα υπολοιπα κοριτσια μας? Ειστε καλα? 

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, anastasia s είπε:

Καλημερα...

Νομιζω τέλεια.  Το μητρικο γάλα "παχαίνει" τα μωρα, αλλα δεν ανησυχουμε.. Τους δινει ακριβως οτι χρειαζονται. Στους 3 μηνες θα είναι θρεφταρια τα χρυσουλια μας...

Που ειναι τα υπολοιπα κοριτσια μας? Ειστε καλα? 

Γεια σας κορίτσια μου!!!καλά κ εμείς..όντως αυτή την φορά νομίζω το κάνω πιο σωστά με τον θηλασμό κ όντως παχαίνουν ...εμένα την 1 βδομάδα πήρε 480 ,τώρα 430...κ ακόμα μήνα δεν έχουμε κλείσει..φτου φτου ..νομίζω τα πάμε πολύ καλά!!!έχει στάζει 4430 κ είμαστε 25 ημερών.απλά τρώει στην 1.5 με 2 ώρες..σπάνια 3...

19 hours ago, anastasia s είπε:

Θα τρελαθω... κουκλακι ειναι.

 Εμενα στις 17 μερες ειχε πάρει μισο κιλο.Βεβαια αυτο δεν ειναι κανονας. Θελω να πω θα κρινει ο πσιδιατρος αν ολα οκ. Εμενα μου ειπε τελεια...

 

κουκλάκι είναι Παναγία μαζί του!!!εμείς βγήκαμε από το μαιευτήριο 3270 κ 15 ημερών ήταν 3.860


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Dudu μου τι Αγγελουδι πανέμορφο είναι αυτό φυτού φυτού και τι χαμογελαρα παντα κακότυχη και χαμογελαστή..

Κορίτσια έχετε ποου δίκιο με τις επισκέψεις

Εμένα ευτυχώς με τημ μάσκα της πέρασε λίγο βηχαλακι ακόμα έχει αλλά ευτυχώς πέρασε η γκρίνια..κατεβηκαμε στο χωριό μου για Πάσχα επόμενος χαλαρωνω και εγώ λίγο μετα από τόσο γκρίνια και απολαμβανω βολτουκες το χα πολύ αναγκη..

Κοιτά δεν θυμάμαι ακριβως ποσο είχε πάρει αλλά στις 40 μέρες ηταν 4.900 και γεννήθηκε 3630 καλά μου είπε η παιδίατρος οτι πήρε τώρα ανυπομωνο για το πρωτο μας εμβόλιο..

Καλό Πάσχα να έχουμε ολες

 


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Δεν προλαβαίνω να σας γράψω τώρα με τον μικρό..ούτε να φάω δεν προλαβαίνω βασικά!

Καλύτερα τα πάμε κ μεις με τον θηλασμό.. 2 φορές όλες κ όλες του δωσα σκόνη..όταν πρωτοβγήκαμε απ το νοσοκομείο..από τότε μόνο μαμίσιο! Η μια θηλή μου έχει πληγωθεί..κ πήρα ψευτοθηλές κ περιμένω να θεραπευτεί. Από το άλλο το ταίζω κανονικά..χωρί πόνο. Α! Έχει συγκαεί το καημενούλι μου..πώς βάζουμε τον νισεστέ Dudu? (κουκλάκι η μικρούλα)!

φιλιά σε όλες!

 

 


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eyxaristo koritsia mu.. φαγανα ολα τα μωρακια μας βλεπω...

Σουιτ μομμυ καθαρος ποπος καλα στεγνωμενος...κρεμα νισεστε μεχρι να ασπρισει...κουραμπιες δηλαδη...οσο πιο συχνα μπορεις..ανα 2 ωρες αν ειναι πολυ χαλια..θα χαλασεις πανες αλλα θα γινει πιο γρηγορα καλα:)

Καμια φωρα της βαζω σκετο νισεστε χωρις κρεμα...απορροφαει ολη την υγρασια...

Κοριτσια ειναι στης πεθερας με αιμμοραγιες κλπ 18 ημερων σημερα να θυλαζω κ ανα μια ωρα η μιση καμια φωρα..κ δεν εχει σημασια αν ειμαι λεχωνα η οχι...αν εχω 2 χρονια να κοιμηθω..αν κουτουλαω το μεσημερι..εδω πρεπει να ειμαι απλος ενεργος πολιτης...ειναι υπεροχοι παπουδες για το δευτερο μας κοριτσακι..πραγματικα...αλλα νιωθω παντα πως θα ειμαι παντα ξενη για εκεινους...εχθες θηλαζα κ ταιζα αυγο ταυτοχρονα την μεγαλη κ επεσε ενα κομμαρακι στο χαλι..κ επειδη ειχε ερθει κοπελα να καθαρισει το πρωι..στραβωσε η γιαγια νας που δεν εσκυψα αμεσως να το μαζεψω..ενω ειχα το μωρο στο στηθος...

..τι να πεις.....ποσο κριμα να μην εχω τυχη στους γονεις βρε παιδι μου..παρηγοριεμαι κ λεω θα μπορουσε να ηταν χειροτερα...οποτε να λεω παλι καλα..

 

Ο Αντρουλης μου στην Σαντορινη...λεει μυριζουν τα σιφονια προσπαθει να το φτιαξει...κ δεν βρισκει αποχετευση για το πλυντηριο...μαλλον θα φωναξει υδραυλικο...αυτααα φιλιαα


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε?

επιτέλους κοιμήθηκε ο μικρός κ χαλαρώνω κ γω στον καναπέ.Σήμερα ξεχνιέται πάνω στο στήθος 2ωρα!!! Έλεος! Πίνει και κοιμάται..και μόλις τον σηκώσω στον ώμο (στο μισάωρο)κλαίει και θέλει κ άλλο! 2 ώρες ασταμάτητα δεν ξεκόλλαγε..έχει μάθει να κοιμάται αγκαλιά! Ανυπομονώ να περάσει η πληγή στο στήθος και να πάω στο κρεβατάκι μου..τώρα κοιμόμαστε σαλόνι για να τρέχω στην κουζίνα να αποστειρώνω τις ψευδοθηλές. α! και λόγω τηλεόρασης που τον ηρεμεί.

Από χτες βάζω στο youtube παιδικά τραγουδάκια και χορεύουμε όλη μέρα(όταν δεν τρώει).

Dudu χαράς το κουράγιο σου κοπέλα μου..τι να σου πω.. κάνε λίγη υπομονή ακόμα και σε λίγο καιρό θα σαι με τον αντρούλη σου και τα παιδάκια σας στο νέο σας σπιτάκι.Εγώ σήμερα πάλευα να σιδερώσω κάτι ρούχα..έβαζα κ έβγαζα το σίδερο απ την πρίζα ίσα με 6 φορές! Τελικά δεν τα κατάφερα να τα σιδερώσω όλα! Ευτυχώς ήρθε η αδερφή μου επίσκεψη και μου πλυνε τα πιάτα(μεγάλη βοήθεια)..κ κράτησε το μικρό μιση ωρίτσα κ πήγαμε σουπερμάρκετ. Σαν εξωγήινη ένιωσα 2 φορές που βγήκα έξω..χωρίς το μωρό. Υπάρχει ζωή εκεί έξω..και κόσμος που πίνει καφεδάκια στη λιακάδα αμέριμνος! 

Από θέμα ανάρρωσης πώς είστε? Με ενοχλεί η κοιλιά που ναι χαλαρή..η τομή με τραβάει ακόμα..και αναρωτιέμαι αν επανέρχεται ποτέ το σώμα. Όσες θηλάζετε τι αποφεύγετε σε φαγητό?Μου στειλε η μάνα γίγαντες κοκκινιστούς σήμερα..κ μόνο τα κλάμματα που δεν έβαλα γιατί μου χουν πει μακρυά από όσπρια! Ούτε γλυκά, ούτε καφέ(πίνω έναν ντεκαφεινε)..

πολλά έγραψα πάλι. Σας καληνυχτώ..

καλή Ανάσταση κ καλό Πάσχα!!!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, sweet mommy είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?

επιτέλους κοιμήθηκε ο μικρός κ χαλαρώνω κ γω στον καναπέ.Σήμερα ξεχνιέται πάνω στο στήθος 2ωρα!!! Έλεος! Πίνει και κοιμάται..και μόλις τον σηκώσω στον ώμο (στο μισάωρο)κλαίει και θέλει κ άλλο! 2 ώρες ασταμάτητα δεν ξεκόλλαγε..έχει μάθει να κοιμάται αγκαλιά! Ανυπομονώ να περάσει η πληγή στο στήθος και να πάω στο κρεβατάκι μου..τώρα κοιμόμαστε σαλόνι για να τρέχω στην κουζίνα να αποστειρώνω τις ψευδοθηλές. α! και λόγω τηλεόρασης που τον ηρεμεί.

Από χτες βάζω στο youtube παιδικά τραγουδάκια και χορεύουμε όλη μέρα(όταν δεν τρώει).

Dudu χαράς το κουράγιο σου κοπέλα μου..τι να σου πω.. κάνε λίγη υπομονή ακόμα και σε λίγο καιρό θα σαι με τον αντρούλη σου και τα παιδάκια σας στο νέο σας σπιτάκι.Εγώ σήμερα πάλευα να σιδερώσω κάτι ρούχα..έβαζα κ έβγαζα το σίδερο απ την πρίζα ίσα με 6 φορές! Τελικά δεν τα κατάφερα να τα σιδερώσω όλα! Ευτυχώς ήρθε η αδερφή μου επίσκεψη και μου πλυνε τα πιάτα(μεγάλη βοήθεια)..κ κράτησε το μικρό μιση ωρίτσα κ πήγαμε σουπερμάρκετ. Σαν εξωγήινη ένιωσα 2 φορές που βγήκα έξω..χωρίς το μωρό. Υπάρχει ζωή εκεί έξω..και κόσμος που πίνει καφεδάκια στη λιακάδα αμέριμνος! 

Από θέμα ανάρρωσης πώς είστε? Με ενοχλεί η κοιλιά που ναι χαλαρή..η τομή με τραβάει ακόμα..και αναρωτιέμαι αν επανέρχεται ποτέ το σώμα. Όσες θηλάζετε τι αποφεύγετε σε φαγητό?Μου στειλε η μάνα γίγαντες κοκκινιστούς σήμερα..κ μόνο τα κλάμματα που δεν έβαλα γιατί μου χουν πει μακρυά από όσπρια! Ούτε γλυκά, ούτε καφέ(πίνω έναν ντεκαφεινε)..

πολλά έγραψα πάλι. Σας καληνυχτώ..

καλή Ανάσταση κ καλό Πάσχα!!!

αχ ου μωρέ...τώρα στην 5η βδομάδα έχουμε άλμα οπότε τρώνε πιο συχνά συνήθως..μόνο που δεν ξέρω ποτέ αρχίζει πριν κλείσεις τις 5 βδομάδες ή μετά αυτό δεν ξέρω..τεσπα...εμείς καλά προχωράμε...καλή Ανάσταση !!!!


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Χαίρομαι που τα πάτε καλύτερα...

Θα γράψω - απαντήσω όσα θυμάμαι.. Λοιπόν, από φαγητά δεν τρώω όσπρια, σπανάκι, φασολάκια, αρακά. Είχα φάει μια φορά αρακά και σπανακόπιτα και ξενυχτίσαμε... Α πίνω και 2 ελληνικούς τη μέρα και έχω πιει και εσπρέσο και δεν την πείραξε..Έφαγα και φυστίκια παρόλο που μου είπε ο γιατρός μη φάω για αλλεργίες..

Μιας και σαραντίσαμε πήγαμε και βολτούλες.. Μια μέρα με το καρότσι και χτες στον επιτάφιο με το sling.. Η μικρή κοιμόταν και εγώ χάρηκα βόλτα, κόσμο.. Α τη θήλασα κιόλας με το sling.. τη βάζω και στο σπίτι όταν κλαίει και έχω δουλειές... Απο τη μερα που σαραντίσαμε και μετά όταν της μιλάω χαμογελάει... Μεγάλωσε η πεταλουδίτσα μου..

Απο ανάρρωση ας το αφήσουμε..Μπρούμυτα δεν μπορώ να κοιμηθώ, πονάω ακόμη και φυσικά η κοιλιά και τα κιλά στη θέση τους.... Μου έχουν μείνει 8 κιλά. Να μπω στα παλιά μου ρούχα δεν υπάρχει περίπτωση...

Εγώ επανήλθα κοντά στο χρόνο στη δεύτερη εγκυμοσύνη, χωρίς προσπάθεια...

Α εμένα αυτή τη φορά με έσωσε η πιπίλα..Όταν έχει φάει - ρευτει και κλαίει της δίνω πιπίλα όχι στήθος...

Καλή Ανάσταση και Χρόνια Πολλά....


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλες με υγεια και να χαιρόμαστε τα μωρακια μας και τις οικογένειες μας..πω πω φαγάνα μωρακια έχει το παρεακι μας φτού φτού να ναι παντα έτσι..εμείς είμαστε στο χωριό μου περάσαμε πολύ ωραία ξεκουραστηκαμε και γεμισαμε μπαταρίες για τον γυρισμό στην Αθήνα.. Η Μπέμπα μπήκε σε πρόγραμμα κοιμάται πλεον τα βραδιά ευτυχώς ανυπομωνω να γυρίσω να την ζύγισω να δω που βρισκόμαστε..

Dudu υπομονή κοπελα μου γλυκιά θα περάσει και αυτό και θα είσαι με τον αντρουλη σου όσο για το λερωμα δεν έγινε και κάτι παιδιά υπαρχουν στο σπίτι λογικό είναι αλλά τι να πεις.. Εσείς πως περασατε το Πάσχα?


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, sonia@ είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες με υγεια και να χαιρόμαστε τα μωρακια μας και τις οικογένειες μας..πω πω φαγάνα μωρακια έχει το παρεακι μας φτού φτού να ναι παντα έτσι..εμείς είμαστε στο χωριό μου περάσαμε πολύ ωραία ξεκουραστηκαμε και γεμισαμε μπαταρίες για τον γυρισμό στην Αθήνα.. Η Μπέμπα μπήκε σε πρόγραμμα κοιμάται πλεον τα βραδιά ευτυχώς ανυπομωνω να γυρίσω να την ζύγισω να δω που βρισκόμαστε..

Dudu υπομονή κοπελα μου γλυκιά θα περάσει και αυτό και θα είσαι με τον αντρουλη σου όσο για το λερωμα δεν έγινε και κάτι παιδιά υπαρχουν στο σπίτι λογικό είναι αλλά τι να πεις.. Εσείς πως περασατε το Πάσχα?

Εμείς ήσυχα ..εδώ σπίτι μόνοι μας μιας Κ δεν έχω 40ντισει ακόμα κ δεν είπαμε σε κανέναν..οι γονείς ήρθαν για τα χρόνια πολλά ..την άλλη Πέμπτη 40ντιζω..άντε να βγούμε κ λίγο έξω..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

On 14/4/2017 at 9:33 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε?

επιτέλους κοιμήθηκε ο μικρός κ χαλαρώνω κ γω στον καναπέ.Σήμερα ξεχνιέται πάνω στο στήθος 2ωρα!!! Έλεος! Πίνει και κοιμάται..και μόλις τον σηκώσω στον ώμο (στο μισάωρο)κλαίει και θέλει κ άλλο! 2 ώρες ασταμάτητα δεν ξεκόλλαγε..έχει μάθει να κοιμάται αγκαλιά! Ανυπομονώ να περάσει η πληγή στο στήθος και να πάω στο κρεβατάκι μου..τώρα κοιμόμαστε σαλόνι για να τρέχω στην κουζίνα να αποστειρώνω τις ψευδοθηλές. α! και λόγω τηλεόρασης που τον ηρεμεί.

Από χτες βάζω στο youtube παιδικά τραγουδάκια και χορεύουμε όλη μέρα(όταν δεν τρώει).

Dudu χαράς το κουράγιο σου κοπέλα μου..τι να σου πω.. κάνε λίγη υπομονή ακόμα και σε λίγο καιρό θα σαι με τον αντρούλη σου και τα παιδάκια σας στο νέο σας σπιτάκι.Εγώ σήμερα πάλευα να σιδερώσω κάτι ρούχα..έβαζα κ έβγαζα το σίδερο απ την πρίζα ίσα με 6 φορές! Τελικά δεν τα κατάφερα να τα σιδερώσω όλα! Ευτυχώς ήρθε η αδερφή μου επίσκεψη και μου πλυνε τα πιάτα(μεγάλη βοήθεια)..κ κράτησε το μικρό μιση ωρίτσα κ πήγαμε σουπερμάρκετ. Σαν εξωγήινη ένιωσα 2 φορές που βγήκα έξω..χωρίς το μωρό. Υπάρχει ζωή εκεί έξω..και κόσμος που πίνει καφεδάκια στη λιακάδα αμέριμνος! 

Από θέμα ανάρρωσης πώς είστε? Με ενοχλεί η κοιλιά που ναι χαλαρή..η τομή με τραβάει ακόμα..και αναρωτιέμαι αν επανέρχεται ποτέ το σώμα. Όσες θηλάζετε τι αποφεύγετε σε φαγητό?Μου στειλε η μάνα γίγαντες κοκκινιστούς σήμερα..κ μόνο τα κλάμματα που δεν έβαλα γιατί μου χουν πει μακρυά από όσπρια! Ούτε γλυκά, ούτε καφέ(πίνω έναν ντεκαφεινε)..

πολλά έγραψα πάλι. Σας καληνυχτώ..

καλή Ανάσταση κ καλό Πάσχα!!!

Γεια σας κοριτσια χρονια πολλα..

Με την πεθερα φτιαξανε τα πραγμαρα μια κ πλεον για μα μαθω κραταω κ τα δυο παιδια κ ξεκουραζεται πολυ περισδοτερο κ ειναι πιο ανεκτικη..

Με το μωρο εχω θεμα μια κ εχει γοπ κ βγαζει το μισο γαλα καθε φωρα...με αππτελεσμα κατα τησ 9 το βραδυ που θελει περισσοτερο να μην της φτανει κ να παλευουμε ενναλαξ τα στηθη για μιαμιση με δυο ωρες...σταλα σταλα μες τα ουρλιαχτα( φευγω σπο το δωματιο για να μην κλαιει κ η μεγαλη που ξυπναει...ναδω στην σαντορινη στα 50.τμ που ια πηγαινω τελος παντων...

Προχθες την ξεγελασα με 10 μλ ξενο κ 30 δικο μου μου ειχα αντλησει...χθεσ με 60 δικο μου...κ σημερα μετα απο 2 ωρεε παλης δεν αντεξα αλλο

..ηπιε 60 μλ ξενο κ κοιμηθηκρ δεν συνεργαζοταν καλα στεναχωριθηκα πολυ...

Αυριο θα παρω βρωμη λιναροσπορουε κ μπυρα ραντλερ πως λεγεται...

Φταινε οι εμετοι της...ασε που αλλαζουμε ρουχα 3 φωρες την μερα καθε μερα μαζευεται πλυντηριο κ πλενω στο χερι γιατι ντρεπομαι τι να πω στην γυναικα..να βαζουμε καθε μερα πλυντηριο? Δεν ειμαι σπιτι μου..

Ο αντρας μου πτωμα...κ εχει παθει τα στερητικα οπως κ εγω...οταν ενας απο τους δυο μας λειπει απο το σπιτι...σαν ροβινσονας φαινεται..

Κ εγω σιδερο αναβοσβηνω κ 6 φωρες την μερσ ...νορμαλ ειναι αυτο :)

Τρωω απ ολα κ λιγο..κ μαυροματικα κ  χορτα κ μαρουλια παντζαροφυλλα κλπ ειμαι κ χορτοφαγος μην ξεχνιομαστε απλως απο λιγο αυτα....δυο 3 κουταλιες..κ κουλουρακια κ τσουρεκι...κ χαλβα

Κ να τα 9 κιλα ακομη που δεν λενε να φυγουν..8 εχω χασει..η κοιλια χαααλια κρεμεται λιγο πανω απο τις τομες...αλλα στην δευτερη μου ειχα ξαναγινει στους 5 μηνες οπως πριν οποτε μην ανυσηχειτε γισ το σωμα ..επανερχεται...τωρα στο 3 το δεν το βλεπω...για να δουμε...


JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, dudu είπε:

Γεια σας κοριτσια χρονια πολλα..

Με την πεθερα φτιαξανε τα πραγμαρα μια κ πλεον για μα μαθω κραταω κ τα δυο παιδια κ ξεκουραζεται πολυ περισδοτερο κ ειναι πιο ανεκτικη..

Με το μωρο εχω θεμα μια κ εχει γοπ κ βγαζει το μισο γαλα καθε φωρα...με αππτελεσμα κατα τησ 9 το βραδυ που θελει περισσοτερο να μην της φτανει κ να παλευουμε ενναλαξ τα στηθη για μιαμιση με δυο ωρες...σταλα σταλα μες τα ουρλιαχτα( φευγω σπο το δωματιο για να μην κλαιει κ η μεγαλη που ξυπναει...ναδω στην σαντορινη στα 50.τμ που ια πηγαινω τελος παντων...

Προχθες την ξεγελασα με 10 μλ ξενο κ 30 δικο μου μου ειχα αντλησει...χθεσ με 60 δικο μου...κ σημερα μετα απο 2 ωρεε παλης δεν αντεξα αλλο

..ηπιε 60 μλ ξενο κ κοιμηθηκρ δεν συνεργαζοταν καλα στεναχωριθηκα πολυ...

Αυριο θα παρω βρωμη λιναροσπορουε κ μπυρα ραντλερ πως λεγεται...

Φταινε οι εμετοι της...ασε που αλλαζουμε ρουχα 3 φωρες την μερα καθε μερα μαζευεται πλυντηριο κ πλενω στο χερι γιατι ντρεπομαι τι να πω στην γυναικα..να βαζουμε καθε μερα πλυντηριο? Δεν ειμαι σπιτι μου..

Ο αντρας μου πτωμα...κ εχει παθει τα στερητικα οπως κ εγω...οταν ενας απο τους δυο μας λειπει απο το σπιτι...σαν ροβινσονας φαινεται..

Κ εγω σιδερο αναβοσβηνω κ 6 φωρες την μερσ ...νορμαλ ειναι αυτο :)

Τρωω απ ολα κ λιγο..κ μαυροματικα κ  χορτα κ μαρουλια παντζαροφυλλα κλπ ειμαι κ χορτοφαγος μην ξεχνιομαστε απλως απο λιγο αυτα....δυο 3 κουταλιες..κ κουλουρακια κ τσουρεκι...κ χαλβα

Κ να τα 9 κιλα ακομη που δεν λενε να φυγουν..8 εχω χασει..η κοιλια χαααλια κρεμεται λιγο πανω απο τις τομες...αλλα στην δευτερη μου ειχα ξαναγινει στους 5 μηνες οπως πριν οποτε μην ανυσηχειτε γισ το σωμα ..επανερχεται...τωρα στο 3 το δεν το βλεπω...για να δουμε...

αχ υπομονή κ εμάς ίσως έχει γοπ..εμένα δεν κάνει εμετούς αλλά λόγο της έντονης ροής που έχω κλαίει στο στήθος..τώρα σε όρθια θέση που τον έχω είναι πιο καλά αλλά κλαίει αφού φάει.θα του ξεκινήσουμε σιρόπι τώρα να δούμε..γιατί μπορεί να πονάει ,,να έχει καουρες κ γι'αυτό κλαίει.

Από κιλά εγώ έχω χάσει 9 κ θέλω αλλά 7.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!

δεν ποκυ μπαινω στο φορουμ γιατι δεν πεολαβαινω....

εμεις μονοι μας χωρις βοηθεια εδω στην αθηνα και με μια μπιυμπου κολλημενη στο στηθος εχω πελαγωσει..

περασαμε και τον πρωτο μηνα μεσα στο αγχος γιατι δεν επαιρνε βαρος.. θηλαζα αποκλειστικα αλλα με ψευδοθηλες και νομιζω πτι δεν με βοηθησαν καθολου στην παραγωγη.

τωρα που τις εχψ βγαλει βλεπω τη μπεμπα να θηλαζει πιο αποτελεσματικα και φυσικα να παιρνει βαρος. Βεβαια οταν τη βλεπω να δυσανασχετει στο στηθος και δεν βρισκει και αρχιζει και κλαιει της δινω ξενο. Συνηθως εβα με δυο μπουκαλια των 60ml δινω και ησυχαζει. Η βλακεια ειναι οτι δεν της εδινα αρχικα πιπιλα και τωρα για να κοιμηθει θελει μονο στηθος και αγκαλια, οποτε δεν μπορω να κανω τιποτα στο σπιτι.

ειλικρινα βρε κοριτσια εσεις που εχετε και αλλα παιδακια πως την παλευεται να θηλαζετε; δεν ξερω πως μπορει να βγει χωρις βοηθεια.

 

 


Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Babezu είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!

δεν ποκυ μπαινω στο φορουμ γιατι δεν πεολαβαινω....

εμεις μονοι μας χωρις βοηθεια εδω στην αθηνα και με μια μπιυμπου κολλημενη στο στηθος εχω πελαγωσει..

περασαμε και τον πρωτο μηνα μεσα στο αγχος γιατι δεν επαιρνε βαρος.. θηλαζα αποκλειστικα αλλα με ψευδοθηλες και νομιζω πτι δεν με βοηθησαν καθολου στην παραγωγη.

τωρα που τις εχψ βγαλει βλεπω τη μπεμπα να θηλαζει πιο αποτελεσματικα και φυσικα να παιρνει βαρος. Βεβαια οταν τη βλεπω να δυσανασχετει στο στηθος και δεν βρισκει και αρχιζει και κλαιει της δινω ξενο. Συνηθως εβα με δυο μπουκαλια των 60ml δινω και ησυχαζει. Η βλακεια ειναι οτι δεν της εδινα αρχικα πιπιλα και τωρα για να κοιμηθει θελει μονο στηθος και αγκαλια, οποτε δεν μπορω να κανω τιποτα στο σπιτι.

ειλικρινα βρε κοριτσια εσεις που εχετε και αλλα παιδακια πως την παλευεται να θηλαζετε; δεν ξερω πως μπορει να βγει χωρις βοηθεια.

 

 

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω... Τα πέρασα στο πρώτο και λιγότερο στο δεύτερό...Η μουν όλο γκρίνια και νεύρα γιατί ποτέ δεν ησύχαζαν και εγώ δεν ξεκουραζόμουν. Η γνώμη μου είναι να επιμείνεις για την πιπίλα..Εγώ σώθηκα....Τώρα το μωρό και στο καθισματάκι το βάζω, οταν πχ μαγειρεύω και γκρινιάζει και στην κούνια μπέλα και στο μάρσιπο....

Στο σπίτι μιας και είμαι μόνη με δυο νήπια και ένα βρεφάκι κάνω οτι και όσα μπορώ.. Η αλήθεια είναι οτι τη συνήθισαν τα αγόρια και δεν την πολυπειράζουν και αυτό είναι μεγάλη βοηθεια, γιατί στις αρχές ουτε τουαλέτα δεν πήγαινα.

Κορίτσια με ηρεμία και υπομονή, όλα θα τα βρείτε..Κυρίως οι πρωτομανούλες. Μην πελαγώνετε, κάντε ενα βήμα τη φορά.


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...