Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, sonia@ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!χάθηκα είμαι απαράδεκτη αλλά είχαμε τρεχαματα βαφτιζουμε τον ανηψιό κανονιζουμε παράλληλα και την βάφτιση της μπεμπας καταλαβαινεται δεν το περιμενα να έχει τόσο τρέξιμο..εμείς φτάσαμε 5.900 58 ποντους πλεον..την βάζω κοιμάται στο δωμάτιο της όλα μια χαρά και το ριλαξ μας αρέσει εμας αρκετά γενικά είναι ήσυχη ευτυχώς για μένα..εμείς θα την πούμε Μαρία Κωνσταντίνα θα την φωναζουμε Μαρτίνα..

Sweet μου πολύ χαίρομαι που όλα είναι μια χαρά για το αντρακι σου..

Αny και εμένα είχε σπυρακια μου είπε η παιδίατρος βρεφική ακμή της πέρασαν ευτυχώς δεν είναι κάτι..όσο όταν είχε συγκαει η σουντοκριμ μας έκανε δουλεια..

Dudu μου πως είσαι ??τι κανουν οι μπεμπες σου??πως τα καταφέρνει εγώ δεν προλαβαινω καθόλου

.bebezu μια χαρά είναι η μπουμπου σου δικά της τα μπουτακια και απο μένα

Αναστασία μου εσύ πως είσαι τι κανουν τα αγόρια σου και η Μπέμπα??

Ζουζουνα ο παίδαρος σου πως είναι σας διάβασα αλλά ηταν πολλά και δεν τα θυμάμαι όλα..

 

Και μένα ζουζουνα μου μένει ξύπνια αλλά το βράδυ κύρια γουρούνια ζει στον ύπνο.

Όσο για τους κολοικους εγώ της έδωσα προβιοτικες σταγόνες κάνανε πολύ δουλειά ευτυχώς

Και μένα το κεφάλαιο πλεον το κρατάει αλλά ξεκίνησε ηδη να την τρώνε τα ούλα της όταν της εκανα το εμβόλιο η παιδίατρος μας είπε οτι είναι αρκετά φουσκωμένα και βάζει το χερακι της και το τρώει..και λέμε και εμείς αγκου κάτι μπααα ααα σου αλλά το πιο ομορφο είναι όταν με κοιτάζει Στα ματια..

Μεγαλώνουν τα ψυχακια μας και θα μας τρελαινουν με τα κατορθώματα τους

σε γενικές γραμμές καλά,το χέρι όλο μέσα το βάζει από νεογέννητο αλλά μετά το μήνα που άρχισαν τα σάλια  κ ειδικά τις 2 τελευταίες βδομάδες τώρα το ψιλοπιπιλαει αλλά το βάζει κ το δαγκώνει Κ έχει γκρίνια κ φαγουρα,μάλλον είναι δόντια θα δούμε...το κεφάλι του πάλι το στηρίζει αρκετά κ νωρίς θα έλεγα..θα δούμε,θα το δει η παιδίατρος την άλλη βδομάδα που έχει εμβόλιο,από κιλά εχθές ήταν 5980 ...σε ύψος δεν ξέρω..πάντως φοράει τα 3 μηνών φορμακια.τα πιο Μικρά δεν του κάνουν...αίμα στα κακά κάνει ακόμα αλλά είπαμε μετά τις 2 βδομάδες θα δω βελτίωση.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας κορίτσια!

Ωραία τα νέα σας..χαίρομαι!

Εμείς είμαστε 6,400 και 61 πόντους..άντρακλας!!!

Τη νύχτα πλέον κοιμάται 12.30-3.30.. και μετά 6.00-9.00. Την ημέρα ζήτημα να κοιμάται 1-2 ώρες και αυτές πάνω μου! Πρέπει να πάρουμε ριλάξ..αφού του αρέσει το κούνημα..θα μας σώσει πιστεύω!

Μάλλον έχει πονάκια εδώ κ 2 μέρες.. ενώ παλιότερα έπινε και μισή κ μία ώρα συνεχόμενα, τώρα πίνει 3-4 λεπτά και  κλαιέι σπαρακτικά και τεντώνεται σα να χει νεύρα! Νόμιζα μήπως δεν έχω γάλα..αλλά βγάζω με το θήλαστρο κανονικά..έβαλα ψευδοθηλή, γιατί οι δικές μου είναι μικρούλες (μήπως δεν έπιανε καλά κ νευρίαζε)..αλλά τίποτα..συνέχιζε το κλάμα! Του φτιαξα γάλα-σκόνη να πιει να ηρεμίσει, δεν ήθελε να το βάλει στο  στόμα του! Τελικά κοιμήθηκε με κούνημα στο καρότσι του. Καταλαβαίνετε ότι καλοπερνάω...έχω πια συνηθίσει  το ξενύχτι, τον θηλασμό ότι ώρα θέλει..(συνέχεια δηλ.) και περιμένω πως και τι έναν άνθρωπο να ρθει σπίτι να τον πάρει λίγο αγκαλιά να πάω μια τουαλέτα, να φάω, να κάνω καμιά δουλεια! Αναρωτιέμαι μήπως τον έχω πολύ κακομαθημένο..και ίσως πρέπει να  τον αφήνω να κλάψει  και λίγο για να μαζέψω τα ρούχα π.χ. Πότε θα  μεγαλώσουν να μιλάνε, να λένε τι θέλουν? Βιάζομαι....

On 8/5/2017 at 7:07 ΜΜ, anys είπε:

Τη μέρα εμένα δεν πολυκοιμάται. Ξυπνάει σχετικά εύκολα. Το βράδυ όμως κοιμάται βαθιά..

Μόλις τώρα το είδα αυτό το ποστ... Ώστε είναι φυσιολογική αυτή η αυπνία που χει και ο δικός μου την ημέρα. Τώρα ας πούμε..έχει κλειστά ματάκια στην αγκαλιά μου, αν τον ακουμπήσω στον καναπέ ή στο πορτ μπεμπε του..θα ξυπνήσει και θα κλαίει! Πρέπει να μαγειρέψω..και δε μου κάνει τη χάρη να κοιμηθεί έστω ένα τεταρτάκι!

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια!

Ωραία τα νέα σας..χαίρομαι!

Εμείς είμαστε 6,400 και 61 πόντους..άντρακλας!!!

Τη νύχτα πλέον κοιμάται 12.30-3.30.. και μετά 6.00-9.00. Την ημέρα ζήτημα να κοιμάται 1-2 ώρες και αυτές πάνω μου! Πρέπει να πάρουμε ριλάξ..αφού του αρέσει το κούνημα..θα μας σώσει πιστεύω!

Μάλλον έχει πονάκια εδώ κ 2 μέρες.. ενώ παλιότερα έπινε και μισή κ μία ώρα συνεχόμενα, τώρα πίνει 3-4 λεπτά και  κλαιέι σπαρακτικά και τεντώνεται σα να χει νεύρα! Νόμιζα μήπως δεν έχω γάλα..αλλά βγάζω με το θήλαστρο κανονικά..έβαλα ψευδοθηλή, γιατί οι δικές μου είναι μικρούλες (μήπως δεν έπιανε καλά κ νευρίαζε)..αλλά τίποτα..συνέχιζε το κλάμα! Του φτιαξα γάλα-σκόνη να πιει να ηρεμίσει, δεν ήθελε να το βάλει στο  στόμα του! Τελικά κοιμήθηκε με κούνημα στο καρότσι του. Καταλαβαίνετε ότι καλοπερνάω...έχω πια συνηθίσει  το ξενύχτι, τον θηλασμό ότι ώρα θέλει..(συνέχεια δηλ.) και περιμένω πως και τι έναν άνθρωπο να ρθει σπίτι να τον πάρει λίγο αγκαλιά να πάω μια τουαλέτα, να φάω, να κάνω καμιά δουλεια! Αναρωτιέμαι μήπως τον έχω πολύ κακομαθημένο..και ίσως πρέπει να  τον αφήνω να κλάψει  και λίγο για να μαζέψω τα ρούχα π.χ. Πότε θα  μεγαλώσουν να μιλάνε, να λένε τι θέλουν? Βιάζομαι....

Μόλις τώρα το είδα αυτό το ποστ... Ώστε είναι φυσιολογική αυτή η αυπνία που χει και ο δικός μου την ημέρα. Τώρα ας πούμε..έχει κλειστά ματάκια στην αγκαλιά μου, αν τον ακουμπήσω στον καναπέ ή στο πορτ μπεμπε του..θα ξυπνήσει και θα κλαίει! Πρέπει να μαγειρέψω..και δε μου κάνει τη χάρη να κοιμηθεί έστω ένα τεταρτάκι!

άντε τι ωραία νέα μια χαρά είναι λιτό αντρακι σου!!κ εμείς σήμερα πήγαμε 6.060 δεν ξέρω ύψος περιμένω να δω την άλλη βδομάδα που έχει εμβόλιο.εμείς Στον ύπνο σήμερα ήταν σούπερ..έριξε 2 ,4ωρα κ 1 ,3ωρο...δλδ 20.25 -24.30 κ 24.30-4.30 κ μετά το πρωί 4.30 -7.10...μακάρι να πάμε έτσι καλά θα είναι..Στην ώρα το πολύ 15 λεπτά άλλα συνήθως 10 λεπτά θηλάζει..τώρα που είναι κ σε άλμα μπορεί κ 1 ώρα συνεχόμενα,μια φορά το έκανε όμως το βράδυ.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

άντε τι ωραία νέα μια χαρά είναι λιτό αντρακι σου!!κ εμείς σήμερα πήγαμε 6.060 δεν ξέρω ύψος περιμένω να δω την άλλη βδομάδα που έχει εμβόλιο.εμείς Στον ύπνο σήμερα ήταν σούπερ..έριξε 2 ,4ωρα κ 1 ,3ωρο...δλδ 20.25 -24.30 κ 24.30-4.30 κ μετά το πρωί 4.30 -7.10...μακάρι να πάμε έτσι καλά θα είναι..Στην ώρα το πολύ 15 λεπτά άλλα συνήθως 10 λεπτά θηλάζει..τώρα που είναι κ σε άλμα μπορεί κ 1 ώρα συνεχόμενα,μια φορά το έκανε όμως το βράδυ.

απο τις 20,30 δηλ. ξυπνησε στις 4?? ουαου! μπράβο σας! εγώ τώρα τον έχω στο καρότσικ τον κουνάω πάνω κάτω..να μην ξυπνήσει..γιατί θα θέλει αγκαλιά! ξυπνάει μύγα να περάσει την ημέρα! ευτυχώς τη νύχτα κοιμάται βαθιά! θα στρώσει..που θα πάει!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τους κολικους γοα τι δεν ρωτάτε την παιδίατρο για σταγονιτσες εγώ τις έδωσα και σωθηκα να σας πω την αλήθεια..

Εμένα το βράδυ μονο θέλει να κοιμηθεί στην αγκαλιά μου την μέρα οπου βρει κοιμάται χθες όμως μάλλον όπως είπε και η ζουζουνα πρεπει να αρχισαν τα δοντακια έκλαιγε το βράδυ και κόντεψε να φαει τον ώμο μου και μετα πολλά σάλια κ;ι τελικώς κοιμήθηκε 2 το βράδυ ξύπνησε 8 να φάει και μετά ξανά μέχρι της 1 ύπνο την υπόλοιπη όμως μέρα χαζοκοιμαται..

Σουίτ μου το πέρασα αυτό που περιγραφείς όταν μου κρυώσει 4 μέρες είχα να κάνω μπάνιο το πιστεύεις δεν με άφηνε είχε πολύ γκρίνια και ήθελε τοτε μονο εμένα ουτε τουαλέτα δεν μπορουσα να πάω είχα τρελαθεί..οι κολικοι θεωρώ ευθύνονται αλλά και να περάσουν αυτοι έρχονται τα δοντακια απο οτι κατάλαβα υπομονή και παλι υπομονή καμια φορά αυτό λέω και εγώ ποτε θα μεγαλώσει αλλά μετα ξέρω θα μου λείπει που την είχα μικρούλα..

Τα αντρακια σας μεγάλωσαν πολύ φτου φυτού και στα δυο η παρέα μας έχει αντρακλες όχι παιζουμε ..

Εγώ αύριο λέω να την ζύγισω ξανά να δω που βρισκομαστε...

 

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μου έγραψε κατι σταγόνες για τους κολικούς, αλλά μου είπε να της δώσω μονάχα αν ζοριστεί πολύ . Βέβαια ειπε οτι καλό θα ήταν να μην της δώσω . Ακόμη δεν της έδωσα. Κάποιες μερες δεν κλαίει, κάποιες άλλες, πιο λίγες ευτυχώς κλαίει κ 1-3 ώρες σπαρακτικα. Απλά κάνω υπομονή μπας κ περάσουν.

Νομιζω δεν εχει σχεση κ η διατροφή, ετσι μου είπαν και οι δύο γιατροί που την πήγα.

Είμαστε ακόμη μπουκωμενες κ η σκόνη εξ Αφρικής δε βοηθάει καθόλου...

Εσεις, τα μωρακια σας? Για τους γαμπρους της παρεας δε ρωταω, ειναι θηριακια.Απο τη γεννηση μας ξεπερνουν..Τα μινιον κοριτσακια καλά? 

Dudu τα μωρακια?

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2017 at 1:51 ΜΜ, sweet mommy είπε:

απο τις 20,30 δηλ. ξυπνησε στις 4?? ουαου! μπράβο σας! εγώ τώρα τον έχω στο καρότσικ τον κουνάω πάνω κάτω..να μην ξυπνήσει..γιατί θα θέλει αγκαλιά! ξυπνάει μύγα να περάσει την ημέρα! ευτυχώς τη νύχτα κοιμάται βαθιά! θα στρώσει..που θα πάει!

χαχαχαχαχαχα..όχι βρε στις 24.30 γράφω άρα στις 12.30 το βράδυ..δλδ 4ωρο.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου πως είστε??εμείς βολταρουμε καθημερινά χθες βγήκαν και με τις φίλες μου το κατα ευχαριστηθηκα ήρθε η μαμά μου και έχει αναλάβει για λιγες μέρες βέβαια κάνουμε και δουλιτσες..τι ωραία να εχεις βοήθεια..

Αναστασία μου εμένα αυτές μου είχε πει καθημερινά περιέχουν και d3 και μόλις κάνουμε στις 26 το δεύτερο εμβόλιο και μετα θα τις δίνω σκέτες σταγόνες d3..

Οι υπόλοιπες πως είστε??

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!

και γω για τους κολικους δινω κατι σταγονες προβιοτικες.. εχω δει τεραστια βελτιωση στα αερια και τα πονακια που ειχε καθε πρωι η καημενουλα μου.

εχει αρχισει τις τελευταιες μερες και βγαζει πολλα σαλια και βαζει την μπουνιτσα της στο στομα. Ειναι δυνατον να ειναι απο τοσο νωρις τα δοντια;

και μενα το πρωι δεν πολυκοιμαται ή μαλλον κοιμαται μονο πανω στην αγκαλια μου. Αμα την αφησω ξυπναει στο δεκαλεπτο. Το βραδυ ομως ειμαστε  καλυτερα δεν μου κοιμαται σερι αλλα τιυλαχιστον κοιματια βαθια.. καντε υπομονη κοριτσια θα μεγαλωσουν και θα καλυτερεψουν τα πραγματα και θα νοσταλγουμε αυτες τις αγκαλιες.

απο θηλασμο παμε καλατρωει πιο γρηγορα και αποτελεσματικα, και μετα θελει βολτες και να παρατηρει γυρω γυρω.

Ειχαμε και μεις μυξες και βαζω φυσιολογικο ορο και χρησιμοποιω και αποφρακτηρα γιατι την ακουγα να εχει φλεματα..απο χθες ειναι καπως καλυτερα

αυριο γιορταζουμε κιολας βρε κοριτσια... δεν το πιστευω(χαζοπρωτομανουλα)...

χρονια μας πολλα!!!!

εσεις τι αλλα νεα;

  • Μου αρέσει 2

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χρόνια πολλά σε όλες μας να μας χαίρονται τα μωρακια μας..και εύχομαι και αλλά πολλά μωρακια να έρθουν..

Bebezu μου θα περάσει έτσι με μυξοθλες την είχα και εγώ αλλά με αποφρακτικα και ορο περασε ..και όμως ναι ξεκινάνε σιγά σιγά και έχουν φαγούρα το παρατήρησα και εγώ αλλά διάβασα οτι δεν έχει σημασία μπορεί και παλι να αργήσουν να κατέβουν τα δοντακια

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

χρόνια πολλά μανούλες!

και μεις τα ίδια ακριβώς περνάμε με τον ύπνο babezu!

Σήμερα πήγαμε 1η φορά επίσκεψη στο πατρικό μου (πήραμε φέρυ μποτ 25').

Ο μπέμπης κοιμόταν στο καροτσάκι του στη διαδρομή..φτάσαμε και κάναμε έκπληξη στον παππού κ την γιαγιά! Χάρηκαν πολύ.. κ γω ακόμα περισσότερο που είδα το σκυλάκι μου τη Λίλη..μετά από 4,5 μήνες! 

Ο Αλεξάκης φορούσε κοντομάνικο μπλουζάκι και τζιν παντελόνι στη βόλτα του..για να ξετρελάνει τους παππούδες του..πήρε και τον 1ο του μπουναμά στην κωλότσεπη! χαχα..

φιλιά σε όλες τις μανούλες κ στα μπεμπάκια!

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

χρόνια πολλά μανούλες!

και μεις τα ίδια ακριβώς περνάμε με τον ύπνο babezu!

Σήμερα πήγαμε 1η φορά επίσκεψη στο πατρικό μου (πήραμε φέρυ μποτ 25').

Ο μπέμπης κοιμόταν στο καροτσάκι του στη διαδρομή..φτάσαμε και κάναμε έκπληξη στον παππού κ την γιαγιά! Χάρηκαν πολύ.. κ γω ακόμα περισσότερο που είδα το σκυλάκι μου τη Λίλη..μετά από 4,5 μήνες! 

Ο Αλεξάκης φορούσε κοντομάνικο μπλουζάκι και τζιν παντελόνι στη βόλτα του..για να ξετρελάνει τους παππούδες του..πήρε και τον 1ο του μπουναμά στην κωλότσεπη! χαχα..

φιλιά σε όλες τις μανούλες κ στα μπεμπάκια!

Καλημέρα κ χρόνια πολλά για χτες...

Φορέσατε κοντομάνικο? Εγω ακόμη φοβάμαι μην την κρυώσω.. Καλά φαντάζομαι οι παππούδες ξετρελάθηκαν!!! Εδώ εμείς κάνουμε βεντεο-vibero κλήση ή skype και λιώνουν οι δικοί μου, φαντάζομαι να δουν τα τσουρεκάκια μας απο κοντά.

Όσον αφορά τον ύπνο, εμείς το βράδυ κοιμόμαστε εξάωρω.Αφού την ξυπνάω για να με ανακουφίσει.

Babezu ανυπομονείς να μεγαλώσει? Εγώ με τρία και τα δυο λίγο μεγαλύτερα σου λέω οτι η καλύτερη και πιο ξεκούραστη εποχή είναι όταν είναι μες στην κοιλιά... Θα το δεις...Όσο μεγαλώνουν έχουν και μεγαλύτερα άγχη.

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Τι καλα αρχιζουμε ολες τις βολτες σιγα σιγα...

Anys καθε αλλο δεν ανυπομονω να μεγαλωσει, απλα αν ηταν λιγο καλυτερη στον υπνο θα με βιηθουσε οσον αφορα τις δουλειες του σπιτιου γιατι ειμαστε μονοι μας χωρις γιαγιαδες κοντα.

παντως και γω κοντομανικα της φοραω γιατι εχει απιστευτη ζεστη..

βεβαια αν ειναι να κανουμε βολτα εξω εχω κουβερτακι πικε 

  • Μου αρέσει 1

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

1η φορά φορέσαμε χτες κοντομάνικο..με ζακετούλα από πάνω.. κ κουβερτούλα ώσπου να φτάσουμε! Στην ουσία..μόνο μέσα στο σπίτι έμεινε με το κοντομάνικο. Έκανε πολύ ζέστη! Ίδρωσα εγώ που περπάτησα και έσπρωχνα και το καρότσι! 

Οι παππούδες μένουν 32χλμ μακρυά και ευτυχώς τον βλέπουν συχνά! Αλλά σπίτι τους δεν τον περίμεναν! 

Να κάνω μια χαζή ερώτηση.. Η ζουζούνα μετονομάστηκε σε Any? Ή τυχαίνει να χουν 3 παιδάκια στις ίδιες ηλικίες? 

Όσες ετοιμάζετε βαπτίσεις..για πείτε μας και μας..θα χετε θέμα? Έχετε αποφασίσει χρώματα και λουλούδια? Λίγο που ψάχνομαι στο ιντερνετ..βλέπω πολλούς στολισμούς για κοριτσια..και μόνο γαλάζιο-άσπρο για τ αγόρια! Αν έχετε βρει οικονομικές μπομπονιέρες..πείτε μας κ μας σαιτ ή μαγαζι..να χουμε κατα νου!


e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...