Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Να σου ζήσει κοριτσάκι μου ο παίδαρος σου.Γερός και τυχερός !Καλή ανάρρωση τώρα και που θα πάει θα βρούμε τους ρυθμούς μας όλες!Τελικά όντως βγήκε ζυμαρουλης το πουλάκι μου!χιχιχι

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 hours ago, sweet mommy είπε:

Κορίτσια μου γέννησα στις 17/3/17 στις 10.05 το πρωί έναν άντρακλα 4.150 κ 50εκ!!! Τόση ευτυχία και χαρά δεν έχω ξανανιώσει!!!Σήμερα τ απόγευμα γυρίσαμε σπιτάκι μας! Όλα πήγαν καλά.. τη μέρα της καισαρικής δεν είχα πόνους..ούτε παυσίπονο δεν πήρα. Άρχισα και να θηλάζω!Σηκώθηκα ως την καρέκλα την ίδια μέρα! Την επομένη υπέφερα θα έλεγα..αλλά και πάλι σηκώθηκα και κοβα βόλτες! Το μωράκι μας έχει ταράξει στο ξενύχτι.. είχε πονάκια από το μυκώνιο.. δεν χόρταινε με το πρωτόγαλα και του δινα και συμπλήρωμα. Τώρα που χω γάλα περισσότερο..το θηλάζω όποτε θέλει! Ακόμα δεν έχουμε μπει σε ρυθμούς... ελπίζω σύντομα!!! πάω γιατί κλαίει.....................

Να σας ζησει ο παιδαρος. Να ειναι γερος κ τυχερος...

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, anguen είπε:

Βούλα με αυτά και με αυτά δεν σε ρώτησα πως είναι το μωράκι σου κορίτσι μου;Όλα καλά;Όσο για την μαστιτιδα νομίζω με ζεστές κομπρέσες αλλα για σιγουριά ρωτα τον γυναικολόγο σου η μια μαία να σε πει τι να κάνεις και να σε βοηθήσει..

Έχει βελτιωθεί ο μπεμπης αλλά ουτε καν γίνεται αναφορά να μας τον δωσουν!το καλό είναι οτι του ξεκίνησαν το γάλα!έμαθε ο Καημένος την γεύση του!!!!Ρώτησα κ μου πε ζεστές κομπρεσες πριν βγαλω το γάλα κ κρύες αφού το βγάλω!!

Αχ πως κ πως περιμένω να πάμε κ να μας πούνε να τον πάρουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, voula30 είπε:

Έχει βελτιωθεί ο μπεμπης αλλά ουτε καν γίνεται αναφορά να μας τον δωσουν!το καλό είναι οτι του ξεκίνησαν το γάλα!έμαθε ο Καημένος την γεύση του!!!!Ρώτησα κ μου πε ζεστές κομπρεσες πριν βγαλω το γάλα κ κρύες αφού το βγάλω!!

Αχ πως κ πως περιμένω να πάμε κ να μας πούνε να τον πάρουμε!!!

Κοριτσάκι μου σου εύχομαι ολόψυχα να τον πάρετε σπιτάκι σας το συντομότερο δυνατόν!Λίγη υπομονή ακόμα καλή μου ...

  • Μου αρέσει 2

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2017 at 1:35 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Κορίτσια μου γέννησα στις 17/3/17 στις 10.05 το πρωί έναν άντρακλα 4.150 κ 50εκ!!! Τόση ευτυχία και χαρά δεν έχω ξανανιώσει!!!Σήμερα τ απόγευμα γυρίσαμε σπιτάκι μας! Όλα πήγαν καλά.. τη μέρα της καισαρικής δεν είχα πόνους..ούτε παυσίπονο δεν πήρα. Άρχισα και να θηλάζω!Σηκώθηκα ως την καρέκλα την ίδια μέρα! Την επομένη υπέφερα θα έλεγα..αλλά και πάλι σηκώθηκα και κοβα βόλτες! Το μωράκι μας έχει ταράξει στο ξενύχτι.. είχε πονάκια από το μυκώνιο.. δεν χόρταινε με το πρωτόγαλα και του δινα και συμπλήρωμα. Τώρα που χω γάλα περισσότερο..το θηλάζω όποτε θέλει! Ακόμα δεν έχουμε μπει σε ρυθμούς... ελπίζω σύντομα!!! πάω γιατί κλαίει.....................

να σου ζήσει κορίτσι μου ..μια χαρά...τέλειος ο μικρός!!άντε καλούς θηλασμους  τώρα...

εγώ κορίτσια εχθές γυρίσαμε σπίτι..είμαστε καλά όλοι,ο θηλασμός πάει καλά ,κ βλέπουμε..

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΝΟΜΑ                 ΓΕΝΝΑ          ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ  

Voula30                 21/2/2017      ΜΠΕΜΠΗΣ

SONIA @              21/2/2017      ΜΠΕΜΠΑ

Babezou               27/2/2017       ΜΠΕΜΠΑ

ΑNASTASIA S.        4 /3/2017      ΜΠΕΜΠΑ

anguen                13/3/2017       ΜΠΕΜΠΑ

SWEET MOMMY   17/3/2017       ΜΠΕΜΠΗΣ

*ζουζουνα*!!!         18/3/2017       ΜΠΕΜΠΗΣ

 

ΟΝΟΜΑ                  ΠΗΤ           ΦΥΛΟ ΜΩΡΟΥ  

dudu                    14/4/2017        ΜΠΕΜΠΑ

Κοριτσάρες ανέβασα το πινακάκι μας! Μόνο η Dudu έμεινε!!!

Voula μου σου εύχομαι όσο πιο σύντομα να πάρεις αγκαλιά το αγοράκι σου..μη στενοχωριέσαι..γεννήθηκε μαχητής!!!

Δε με φτάνουν οι 24 ώρες της ημέρας... κοιμάμαι μόνο 3-6 το χάραμα! Σήμερα είμαστε καλύτερα από θέμα γκρίνιας. Έχει κοιμηθεί αρκετά στη διάρκεια της ημέρας. Σε λίγο θα φάει..ελπίζω να μην έχει ξενύχτι και απόψε! Κουράγιο σε όλες!!!

φιλιά πολλά!!!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βούλα μου οι κομπρεσες βοηθάνε πολύ εγώ με θηλαστρο ηλεκτρικό το βγάζω και είμαι ικανοποιημένη..γρήγορα ο μπεμπαρος στην αγκαλιτσα σου...

Αναστασία μου σουπερ τα νέα σας αχχ η κπεμπαρα σου θα ναι για ρουφηγμα

Sweet μου μια χαρά εγώ πέρασα πιο δύσκολα την ανναρωση σηκώθηκαν την επόμενη πονουσα πολύ..θα βρείτε και εσείς τους ρυθμούς σας..

Ζουζούνια μου πως είσαι κοπελα μου τι κανει το δικο σου αντρακι 

Dudu εσένα περιμένουμε τώρα με το καλογρηγορα

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Sonia Εσεις που κλεισατε τον μηνα λογικα ειστε σουπερ.. Πως ειναι με το μωρο?

Sweet υπομονη και μενα τις πρώτες μέρες αυτο το προγραμμα ειχε. Τωρα ειμαστε καλα. Κοιμαται κ 4ωρο το βραδυ πιυ ειναι ησυχα. Τη μερα με τη φασαρια οχι κ τοσο...

Α καφε πινετε με το θηλασμο? Εγω εναν ελληνικο κ δεν κατάλαβα να την επηρεάζει.  Ενταξει ηπια κ 2-3 φορες καπουτσίνο. ..

Ο παιδίατρος μου ειπε τρωω τα παντα με μετρο, εκτος κουκια σοκολατα κ φυστικια. Για θεμα αλεργιας.  Σοκολατα εχω φαει κ δεν ειδα θεμα.. Λαχανικα κ οσπρια με μετρο...

 

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Sonia μου παμε να γεννησουμε τωρα...ημαστε τοσο αφηρημενοι με τις δουλειες κ τις μετακομισεις που μονο για το μωρο δεν μιλαμε : p 

Ολη νυχτα καθαριζα κ εφτιαχνα κουτες...σημερα περιεργως μετα απο μηνες πονων δεν με ποναει η κοιλια μου ...πολυ παραξενο...

 

Αναστασια μου 4 ωρο υπνου απο τον 1 το μηνα? Δεν εχεις ιδεα ποσο τυχερη εισαι φτου φτου...

Η Αλικη κοιμαται τωρα 4 ωρα αν το καλοσκευτω...μια κ 2 και 6,5  για πανα κ γαλα ξυπναει ...13 μηνων..

  • Μου αρέσει 2

JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Dudu πας οντως για γεννα? Αντε με το καλο... Κ μενα τη μερα της καισαρικης δε με πονουσε η κοιλια μ.  Μαλλον ψυχολογικο. Ολα να πανε καλα.

Οσο για τον υπνο, μη φανταστεις τα αγορια μου ειχαν ψησει το ψαρι. Δε κοιμοταν ποτε. Ειδικα ο πρωτος. Τωρα ελπιζω να αλλαξει λιγο το θεμα αν κ πολυ νωρίς για συμπεράσματα. 

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Dudu μου με το καλο κοπελίτσα μου με ένα γερό μωράκι στην αγκαλίτσα σου...Εμείς από εδώ είμαστε λίγο πιο καλά σε σχέση με τις άλλες μέρες...σιγά σιγά μπαίνουμε σε ένα ρυθμό...οντως δεν φτάνουν οι ώρες κορίτσια μέχρι να φάμε να ρευτουμε να κοιμηθεί να κάνω στα γρήγορα καμια ψευτοδουλειά η' να βάλω κάνα πλυντήριο ξανά απτην αρχή...δεν ξέρω περνάνε οι ώρες νερακι ...δεν έχω και πολύ χρόνο για την μεγάλη μου και μου κακοφαίνεται...ασε που το σπίτι δεν είναι σχεδόν ποτε σημαζεμενο μεχρι να κάνω μια δουλειά στο ένα δωμάτιο γίνεται χαμός στο άλλο...πως τα προλαβενεται βρε κορίτσια...σήμερα πρέπει να σιδερώσω κιόλας γιατί μαζεύτηκαν και μετά άντε να βρεις σειρά...πφφφ...Εσεις πως τα πάτε;

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Anastasia μου μακαρι να ειναι υπναρας...το μωρο..μακαρι στο ευχομαι..

Σημερα οταν πηγαμε δεν ειχα συσπασεις κ με διωξανε λεει λογο 3 ημερου...

Αααααδειο το μαιευτηριο...

Τωρα το βραδυ με πιασανε φοβεροι πονοι...εβγαλα ερπη στα χειλη..οι αιμοροιδες μου ματωνουν κ ενα χαλασμενο δοντακι με παιθαινει....ολα αυτα τα ωραια μαζι.. τι τραβαμε οι μαναδες χαχαχαχα....

 

Κουραγιο κοριτσια με τα μωρακια σας..!!!εμεις την δευτερα θα ξαναπαμε μαλλον...

  • Μου αρέσει 2

JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου καλυτερα είμαστε της δίνω κατα της 1 γάλα και ξυπνάει κατα τξς 6 επομένως ξεκουραζομαστε λίγο αλλά μου έχει αύξηση της ώρες που τρώει ζητάει περισσότερο αλλά στο 4-5 εδώ και κάνα δυο μέρες αλλά το πρωι που θα ξυπνήσει θέλει 150 και για να χορτάσει..την Κυριακή θα πάμε να σαραντησουμε επιτέλους να πάμε καμια βόλτα με το καρότσι..

Anguen μια απο τα ίδια δεν προλαβαινω τα πληντυρια έλεος το σπίτι εννοείται πως είμαι πτώμα και το σπίτι το χω όπως να ναι που παντα το χα στην εντέλεια αλλά τώρα είμαι κομματια..με τις σταγονιτσες για τους κολικους ευτυχώς έχει ησυχάσει πλήρως ελπίζω έτσι να συνεχίσει..

Dudu μου τελικά δεν γεννήσεις?? 

Τα υπολοιπα κορίτσια πως είστε.. Εμείς για το Πάσχα θα κατεβουμε χωριό αγχωνομαι λίγο είναι 4ωρο ταξίδι και αποφάσισα τελικά να την βάλω στο κάθισμα αυτοκινήτου γιατί αρχικα σκεφτόμουν με την καλαθουνα για να μην πιαστεί εσείς τι έχετε κανονίσει??

Και εγώ τρώω σοκολάτα αλλά δεν την πειράζει ευτυχώς γιατί την λαχταρω την σοκολατα


3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2017 at 2:22 ΜΜ, sonia@ είπε:

Βούλα μου οι κομπρεσες βοηθάνε πολύ εγώ με θηλαστρο ηλεκτρικό το βγάζω και είμαι ικανοποιημένη..γρήγορα ο μπεμπαρος στην αγκαλιτσα σου...

Αναστασία μου σουπερ τα νέα σας αχχ η κπεμπαρα σου θα ναι για ρουφηγμα

Sweet μου μια χαρά εγώ πέρασα πιο δύσκολα την ανναρωση σηκώθηκαν την επόμενη πονουσα πολύ..θα βρείτε και εσείς τους ρυθμούς σας..

Ζουζούνια μου πως είσαι κοπελα μου τι κανει το δικο σου αντρακι 

Dudu εσένα περιμένουμε τώρα με το καλογρηγορα

Καλά είμαστε κορίτσια μου..μεγαλώνουμε...με τον θηλασμό οκ..αν κ μου την είχε ματώσει την μια θηλή αλλά είμαστε οκ τώρα...τρώει Στο 2ωρο αλλά μπορεί κ μια φορά το βράδυ να πάει 3ωρο ή κ την ημέρα να θέλει στην 1.5 ώρα...ανάλογα..

βρε κορίτσια πως αλλάζουμε την υπογραφή εδώ ,δεν μπορώ να το βρω??

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...