Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

On 6/3/2017 at 2:32 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Γεια σας κορίτσια!

Δε βλέπω να την γλιτώνω την καισαρική κ γω!

Σήμερα είχα γιατρό.. μου πε είναι μεγάλο το μωρό..3.500! Με ρώτησε πόση μυωπία έχω..γιατί με είδε με τα γυαλιά 1η φορά.. κ του είπα ότι έχω να πάω σε οφθαλμίατρο σήμερα!

Όπως κ πήγα..κ μου είπε ο άνθρωπος ότι δεν έχω αλλοιώσεις στο μάτι κ μου  έδωσε εγγράφως την διάγνωση του για να τη δείξω στον γυναικολόγο.Επιτρέπεται ο φ.τ δηλαδή!Επίσης μου πήραν αίμα στο νοσοκομείο..κ μου είπε ο γιατρός να ξαναπάω την Πέμπτη με τα αποτελέσματα των εξετάσεων κ του οφθαλμιάτρου κ βλέπουμε...!Θέση έχει πάρει πάντως! Αχ! Ελπίζω να το πάρει απόφαση ο μπεμπούλης κ να ρθει! Γιατί ο γιατρός βιάζεται!

περιμένω νέα σου ζουζούνα!

Αναστασία..τι καλά..τα αδερφάκια λιώνουν για τη 

 

 

κορίτσια μια χαρά γέννησα εχθές τον μπεμπη 3.20 το μεσημέρι 3440 κ 50 πόντους...φυσιολογικά αν και ζοριστικα λίγο..τεσπα..ακόμα ποναω στη μήτρα όπως πριν γέννησω αλλά πιο πολύ ακόμα..παίρνω παύσιπονο αλλά θα δούμε...αυτά σε γενικές γραμμές..όλα καλά θηλαζουμε. τα λέμε όταν πάω σπίτι. φιλιά σε όλες. 

  • Μου αρέσει 3

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

56 minutes ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

 

 

κορίτσια μια χαρά γέννησα εχθές τον μπεμπη 3.20 το μεσημέρι 3440 κ 50 πόντους...φυσιολογικά αν και ζοριστικα λίγο..τεσπα..ακόμα ποναω στη μήτρα όπως πριν γέννησω αλλά πιο πολύ ακόμα..παίρνω παύσιπονο αλλά θα δούμε...αυτά σε γενικές γραμμές..όλα καλά θηλαζουμε. τα λέμε όταν πάω σπίτι. φιλιά σε όλες. 

Να σας ζησει να ειναι γερο κ τυχερο.. Καλη αναρρωση... Με το καλο να γυρισετε σπιτι σας.....

8 hours ago, dudu είπε:

Αχ μπραβο Ανγκουεν...σιγα σιγα κ ολα θα στρωσουν θα δεις..

Κοριτσια για τους κολικους ζητηστε μαραθονερο απο το φαρμακειο ο γιος μου με αυτο ειχε κανει μονο 1 εβδομαδα κολικους..

Εμεις εχθες παραλιγο να γεννησουμε..ειχα παλι συσπασεις κ ο γιατρος ειναι φοβιτσιαρης...μετα απο 2 καισαρικες λεει δεν το διακυνδυνευει...

Εμενα μου εχει ανοιξει η ορεξη κ εχω βαλει σχεδον 2 κιλα σε εναν μηνα...ξερω πως δεν πρεπει μα δεν εχω καλη διαθεση κ χαζωτρωω γλυκα..η μικρη σε μια εβδομαδα πηρε 600 γραμμαρια μου φαινεται παρα πολυ...ειναι 2.590 και ημαστε 36 κ μια εβδομαδων βγαινει λεει μια εβδομαδα μικροτερη..κ ειπαμε να γεννησουμε την αλλη παρασκευη..θα ειμαι 37 εβδομαδων κ η μικρη ισωσ 36 ποιος ξερει...αγχωνομαι λιγο ...ευχομαι να ειναι καλα το μωρο...εχω παθει μια συγχυση δεν ξερω τι να πρωτοκανω τ

Τι να σκεφτω...ημαστε κ παλι κρυωμενοι...νιωθω καπως αδυναμη...δεν ξερω... φοβαμαι ισως..

Θα μεινω κ μονη μου με τα πεθερικα δεκα μερες χωρις να εχω κανεναν κ νιωθω ασχημα μαλλον..

Ορμονικο ειναι θα περασει αλλα κ παλι ολο χαδια κ φιλια ζηταω κ τα μυαλα μας ειναι σε ολες τις υπόλοιπες αλλαγες..νιωθω απροετημαστη κ μονη για τα παντα.σκατουλεσ.

 

Τελος παντων

Χαιρομαι που τα πατε τοσο ομορφα φτου φτου...γερα κ δυνατα τα μωρακια σας να ειναι!!!

Υπομονη ολα θα πανε καλα. Θετικη σκεψη κ ξεκουραση. .. Γτ εμεις οι τριτεκνες έχουμε πολυ τρεξιμο μπροστα μας. .Ειδικά οσες δεν εχουμε βοηθεια.. Οσο για το παρτυ των ορμονων ας το αφησουμε καλυτερα....

Αντε  φτανει κ η δικια σου ωρα... Με το καλο! !!!!!!

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Ζουζούνια μια χαρά το αξτρακι σου..θα περάσει ο πόνος σιγά σιγά..να πάτε σπιτάκι να ηρεμησετε και εσείς να μας φιλησεις τον παιδαρο σου

Anguen μου θα βρείτε σιγά σιγά τους ρυθμούς εμείς ακόμα τους ψάχνουμε αλλά θα τους βρούμε ππυ θα πάει.. Αχχ ας είναι καλά οι άντρες μας που βοηθάνε γιατί αν δεν ηταν αυτός εγώ μάτι δεν θα εκείνα

Αναστασία μου πως παει η μικρή σου??

Dudu μου όσο μπορείς ξεκουρασου μια εβδομαδα υπομονή να γεννήσεις με το καλό..όλα μια χαρά θα πάνε θα το δεις...

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει ζουζουνα μου γερος και τυχερός κοπέλα μου...Σου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και το γρηγορότερο να πας στο σπιτάκι σου!Κορίτσια έχω μια απορία την μυτούλα του μωρο την καθαρίζετε;Και ποσο συχνά;Και με πια μέθοδο;Μερικές φορες την ημερα σαν να με χουρχουρίζει λίγο από μέσα και κάνει στιγμιαία βυχακια και έχω τρελαθεί από το άγχος...Η μυτούλα μας δεν είναι βουλωμένη ούτε έχουμε στα πνευμονακια φλεμματακια ...εχω τρελαθεί....

  • Μου αρέσει 2

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, anguen είπε:

Να σου ζήσει ζουζουνα μου γερος και τυχερός κοπέλα μου...Σου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και το γρηγορότερο να πας στο σπιτάκι σου!Κορίτσια έχω μια απορία την μυτούλα του μωρο την καθαρίζετε;Και ποσο συχνά;Και με πια μέθοδο;Μερικές φορες την ημερα σαν να με χουρχουρίζει λίγο από μέσα και κάνει στιγμιαία βυχακια και έχω τρελαθεί από το άγχος...Η μυτούλα μας δεν είναι βουλωμένη ούτε έχουμε στα πνευμονακια φλεμματακια ...εχω τρελαθεί....

Εγω σε τοσο βρεφακι δεν ετυχε να καθαρισω... Απλα εχω την εντυπωση με φυσ.ορο λιγες σταγονες σε καθε ρουθουνι στο πλάι.  Καλο ειναι να ρωτησεις το γιατρο σου βαβαια.

Το φτερνισμα κ ο λοξιγκας ειναι απολυτως φυσιολογικα. Αν βηχει καλυτερα ρωτα το γιατρο.

  • Μου αρέσει 3

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 hours ago, anguen είπε:

Να σου ζήσει ζουζουνα μου γερος και τυχερός κοπέλα μου...Σου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και το γρηγορότερο να πας στο σπιτάκι σου!Κορίτσια έχω μια απορία την μυτούλα του μωρο την καθαρίζετε;Και ποσο συχνά;Και με πια μέθοδο;Μερικές φορες την ημερα σαν να με χουρχουρίζει λίγο από μέσα και κάνει στιγμιαία βυχακια και έχω τρελαθεί από το άγχος...Η μυτούλα μας δεν είναι βουλωμένη ούτε έχουμε στα πνευμονακια φλεμματακια ...εχω τρελαθεί....

Κοπελα μου μην αγχωνεσαι μου το έκανε και μένα και μου το κανει ακόμα καποιες φορες η παιδίατρος μου φυσιολογικό ορο αλλά με μέτρο και όταν είναι απαραίτητος όχι συνέχεια το ίδιο και στα ματάκια αν έχει πολλές τσιμπλουλες..αλλά μην αγχωνεσαι βέβαια ρωτά την γιατρό σου..εμένα όταν της το είπα μου είπε οτι πολλά μωρακια το κανουν..αα τον ορο μου έδειξε η παιδίατρος πως να τον βαζω

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/3/2017 at 10:54 ΠΜ, anastasia s είπε:

Να σας ζησει να ειναι γερο κ τυχερο.. Καλη αναρρωση... Με το καλο να γυρισετε σπιτι σας.....

Υπομονη ολα θα πανε καλα. Θετικη σκεψη κ ξεκουραση. .. Γτ εμεις οι τριτεκνες έχουμε πολυ τρεξιμο μπροστα μας. .Ειδικά οσες δεν εχουμε βοηθεια.. Οσο για το παρτυ των ορμονων ας το αφησουμε καλυτερα....

Αντε  φτανει κ η δικια σου ωρα... Με το καλο! !!!!!!

Sε ευχαριστω πολυ....μου περασαν οι μαυρες μου ετσι απλα ...ηταν ορμονικο ...

Ολα τελεια ..να δω κ το Λουιζακι γερο κ δυνατο κ τιποτα αλλο δεν με νοιαζει

Ο γιοκας μου ανυπομονει τρελα κ η μικρουλα ολο ξεφωνιζει "αάαααααααα" κ μου χαιδευει την κοιλια..εχθες με ειπε κ πρωτη φωρα συνηδιτα " μαμα" ...k oxi " μαμαμ...μαμ...μαμα..." κ την νυχτα με φωναξε " μιμι" χαχαχαχαχα

Κανει πως μιλαει στο τηλεφωνο..χορευει με τα νησιωτικα ..τρωει finger foods ..ολοκληρο ανθρωπακι πια.κ μολις 1 ετους..μαγικο

 

18 hours ago, anguen είπε:

Να σου ζήσει ζουζουνα μου γερος και τυχερός κοπέλα μου...Σου εύχομαι γρήγορη ανάρρωση και το γρηγορότερο να πας στο σπιτάκι σου!Κορίτσια έχω μια απορία την μυτούλα του μωρο την καθαρίζετε;Και ποσο συχνά;Και με πια μέθοδο;Μερικές φορες την ημερα σαν να με χουρχουρίζει λίγο από μέσα και κάνει στιγμιαία βυχακια και έχω τρελαθεί από το άγχος...Η μυτούλα μας δεν είναι βουλωμένη ούτε έχουμε στα πνευμονακια φλεμματακια ...εχω τρελαθεί....

Οπως λεει η Σονια βαζουμε ορο αλλα οχι καθε μερα μονο αν εχει μυξουλες η ειναι μπουκομενο ..γυριζεις το μωρο στο πλαι κ του βαζεις στο ενα ρουθουνι ωστε να φυγει απο το αλλο...

Αφου δεν εχει μυξες τοτε κατα πασα πιθανοτητα ειναι το γαλατακι...εμενα κ τα δυο παιδια μου κανανε ετσι ειναι φυσιολιγικο:)

Ολα καλα :) φιλια πολλα κοριτσια κ μωρακια

  • Μου αρέσει 2

JM2al1e.jpgJM2ap2.png8BFPp3.png

και 7χρονων ο γιοκας μας..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και ευχαριστώ για τις απαντήσεις...Δεν έχει βήχα απλα όταν κάποια στιγμή έχει από μέσα σαν μυξουλα κάνει κάνα 2-3 φορές γκουχου...τωρα η από αυτό το κάνει η από το γαλατακι...ο γιατρός πάντως που την είδε δεν μου είπε ότι έχει κάτι..μου είπε απλα φυσιολογικό ορο να της βάζω όταν την ακούω να δυσκολεύεται να φάει η να κοιμηθεί αλλά εγώ είχα αγχωθεί τόσο πολυυυ και έλεγα πάει το κρυωσα το μωρο...ωχ Θεέ μου είμαι χειρότερα από την πρώτη μου...κορίτσια τέτοιο άγχος για τα πάντα δεν περίμενα να έχω..ελπιζω να στρώσω και να φταίνε τα ορμονικά μου...

  • Μου αρέσει 1

6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!να σας ζήσουν τα μωρακια σας!έχει καμμία εμπειρία για μαστίτιδα;;; ξεκίνησα απο χθες παίρνω μεσουλιντ με συμβουλή γιατρού  καθώς το μωρό μ είναι στην μενν ακόμα κ δεν κραταω το γάλα έχει 2 μέρες τώρα. Έχετε να πρότεινετε κ σεις κανένα γιατροσόφι????εννοείται πως το αδειαζω με θηλαστρο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.  Πηγα στο γιατρο το μωρο. Σουπερ μου είπε. Πηρε ηδη 500γρμ και 4 ποντους υψος. Ολα τελεια δλδ... εσεις τι κανετε? Πως ειναι τα βρεφακια σας?

2 minutes ago, voula30 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!να σας ζήσουν τα μωρακια σας!έχει καμμία εμπειρία για μαστίτιδα;;; ξεκίνησα απο χθες παίρνω μεσουλιντ με συμβουλή γιατρού  καθώς το μωρό μ είναι στην μενν ακόμα κ δεν κραταω το γάλα έχει 2 μέρες τώρα. Έχετε να πρότεινετε κ σεις κανένα γιατροσόφι????εννοείται πως το αδειαζω με θηλαστρο

Εμενα στην πρωτη γεννα που παραλιγο να παθω μαστιτιδα δε με βοηθησε το θηλαστρο. Το εβγαζα με το χερι.. Απλα αν νιωθεις σκληρα σημεια στο στηθος θα πρεπει με μαλαξεις κ ζεστες πετσετες να διαλυσεις τις σκληρυνσεις... Ο μαστος οταν ειναι αδειος πρεπει να ειναι μαλακος κ φυσικα να μην ποναει..

Δεν καταλαβα, τοσο καιρο που γεννησες τωρα επαθες πρόβλημα? Συνηθως συμβαινει τις πρωτες μερες..

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 hours ago, anastasia s είπε:

Καλησπέρα.  Πηγα στο γιατρο το μωρο. Σουπερ μου είπε. Πηρε ηδη 500γρμ και 4 ποντους υψος. Ολα τελεια δλδ... εσεις τι κανετε? Πως ειναι τα βρεφακια σας?

Εμενα στην πρωτη γεννα που παραλιγο να παθω μαστιτιδα δε με βοηθησε το θηλαστρο. Το εβγαζα με το χερι.. Απλα αν νιωθεις σκληρα σημεια στο στηθος θα πρεπει με μαλαξεις κ ζεστες πετσετες να διαλυσεις τις σκληρυνσεις... Ο μαστος οταν ειναι αδειος πρεπει να ειναι μαλακος κ φυσικα να μην ποναει..

Δεν καταλαβα, τοσο καιρο που γεννησες τωρα επαθες πρόβλημα? Συνηθως συμβαινει τις πρωτες μερες..

Γεννησα 21 Φεβρ.  Κ εγώ απορω πως το επάθα    !χθες αρχισε !

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, voula30 είπε:

Γεννησα 21 Φεβρ.  Κ εγώ απορω πως το επάθα    !χθες αρχισε !

Τωρα που λογικα θα παρεις το μωρο σπιτι κριμα ειναι να χασεις το θηλασμο, γτ πιστευω οτι το δυσκολο κομμάτι εχει περασει... Βεβαια θα κανεις το καλυτερο για τους δυο σας.  Ευχομαι να βρεις τη λύση κ ολα να πανε καλα με το μωρακι..  


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, anastasia s είπε:

Τωρα που λογικα θα παρεις το μωρο σπιτι κριμα ειναι να χασεις το θηλασμο, γτ πιστευω οτι το δυσκολο κομμάτι εχει περασει... Βεβαια θα κανεις το καλυτερο για τους δυο σας.  Ευχομαι να βρεις τη λύση κ ολα να πανε καλα με το μωρακι..  

Σ ευχαριστώ πολύ. Κάνω οτι μπορω για να μην σταματήσει το γάλα μέχρι να ρθει το μωρο!αν κ το βλεπω να αργεί....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Βούλα με αυτά και με αυτά δεν σε ρώτησα πως είναι το μωράκι σου κορίτσι μου;Όλα καλά;Όσο για την μαστιτιδα νομίζω με ζεστές κομπρέσες αλλα για σιγουριά ρωτα τον γυναικολόγο σου η μια μαία να σε πει τι να κάνεις και να σε βοηθήσει..


6dWAp2.png 7fbJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου γέννησα στις 17/3/17 στις 10.05 το πρωί έναν άντρακλα 4.150 κ 50εκ!!! Τόση ευτυχία και χαρά δεν έχω ξανανιώσει!!!Σήμερα τ απόγευμα γυρίσαμε σπιτάκι μας! Όλα πήγαν καλά.. τη μέρα της καισαρικής δεν είχα πόνους..ούτε παυσίπονο δεν πήρα. Άρχισα και να θηλάζω!Σηκώθηκα ως την καρέκλα την ίδια μέρα! Την επομένη υπέφερα θα έλεγα..αλλά και πάλι σηκώθηκα και κοβα βόλτες! Το μωράκι μας έχει ταράξει στο ξενύχτι.. είχε πονάκια από το μυκώνιο.. δεν χόρταινε με το πρωτόγαλα και του δινα και συμπλήρωμα. Τώρα που χω γάλα περισσότερο..το θηλάζω όποτε θέλει! Ακόμα δεν έχουμε μπει σε ρυθμούς... ελπίζω σύντομα!!! πάω γιατί κλαίει.....................

  • Μου αρέσει 3

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...