Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Καλημέρα κ καλο μηνα... Χαιρομαι που μεγαλωνουμε κ ηρεμουμε. Και γω ν.3 της βαζω πια. Στο ριλαξ δεν εκατσε ουτε η μικρη ούτε τα αγορια κ τη βαζω στην κουνια μπελα που εχει φως κ μουσικη. Εκει κοιμαται κιολας..

Χτες βγηκαμε κ μπουκωσαμε λογω σκόνης.  Ποτε θα φύγει πια?


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλό μήνα μανούλες!

Έφτασε και ο Μάιος! πότε πέρασε ο καιρός..και τα μωράκια μας κοντεύουν τους 2 μήνες??

Τον άλλο μήνα καλοκαίρι!!! καλά για μπάνια δε με βλέπω φέτος..ραγάδες φουλ και μια κοιλιά πλαδαρή που διπλώνει πάνω απ την τομή..δε θα ναι ωραίο θέαμα. Έχω μια ελπίδα ότι θα στρώσει λίγο η κοιλιά..αλλά θ αργήσει!  Στο 2ο(όταν έρθει η ώρα εκείνη) διατροφή αυστηρή..να πάρω μόνο 12-14 κιλά. Σε τούτη την εγκυμοσύνη πήρα 22!!! τα τελευταία 7..στο τέλος! Έχασα τα 10..θέλω 12..για να φτάσω το βάρος προ εγκυμοσύνης!

Τελοσπάντων..πάν απ όλα να ναι καλά τα μπεμπάκια μας!Αύριο πάμε για τον υπέρηχο! 

φιλιά σε όλες! 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 30/4/2017 at 10:08 ΠΜ, sweet mommy είπε:

καλημέρα κορίτσια!

τι κάνετε?πώς είναι τα μπεμπάκια σας?

Ο Αλεξάκης έχει πάρει μπόι..κ δεν του κάνουν τα ρουχάκια 0-3 απ όταν έκλεισε μήνα.. κ τώρα βλέπω ούτε τα 3-6 του είναι άνετα! ειναι 59 εκ κ 5.500 κιλά. Άστε που χω 3 πακέτα πάνες μεγάλα νο2..κ τσίμα τσίμα του πάνε. Θέλει το νο3 πλέον!

Επιτέλους θεραπεύτηκε η θηλή μου κ θηλάζουμε χωρίς την ψεύτικη!!!

Στον ύπνο έχουμε πρόβλημα ακόμα..αλλά που θα πάει..θα κοιμηθούμε κάποια στιγμή.

Εστιάζουν τα ματάκια του πια..κ μένει κ ξύπνιος κ χαζεύει δεξιά- αριστερά. Το ριλάξ είναι καλό λέτε για τώρα? έχει καμία σας? αρέσει στο μωρό?

 

 

Καλό μήνα κορίτσια μου!!!αχ εμείς στο Νο3 έχουμε πάει εδώ κ 2 βδομάδες...έχει φτάσει τα 5630 ,ύψος δεν ξέρω πόσο είναι..θα δούμε στο εμβόλιο..πάντως τα 0-3 δεν του κάνουν τα 3 μηνών κ πάνω φοράμε..γενικά πάμε καλά,χαζευει γύρω γύρω από την πρώτη βδομάδα..καλά τώρα δεν το συζητώ...μας αναγνωρίζει κ γελάει κ λέμε αγκου...Φορλάν δεν έχω παρά μόνο του αυτοκινήτου που γίνεται σαν ριλαξ.κατά τα άλλα αύριο θα του κάνουνε υπέρηχο για την γοπ γιατί γενικά μου δείχνει πολύ ανησυχία κ ενοχλήσει στον ύπνο του.

Τελικά βάπτιση 8/10 κλείσαμε στις 12 το μεσημέρι,Κυριακή.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. 

Sweet  ολα καλα χτες?

Ζουζουνα μου εσεις ειστε πιο θρεφταρι απο μας. .. Πες μας τι εγινε με υπερηχο.

Εμενα ειναι πολυ ησυχη πια. Το βραδυ κοιμαται και 6 ωρες.

Επικοινωνει αρκετά μαζι μας.  Ακουει που της μιλαμε κ μετα κανει φωνουλες σαν να απανταει. Καλα για γελακια δεν το συζητώ, γελαει με ηχο. Λιωνω...... Παρολο που τα αλλα μου παιδια δεν ειναι κ τοσο μεγαλα ειχα ξεχάσει αυτά τα συναισθηματα.

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλες!

Κάναμε τον υπέρηχο χτες και όλα φυσιολογικά έδειξε!!!

Είχα ανησυχία μεγάλη και για το ταξίδι.. τελικά ο μπέμπης κοιμόταν σε όλη την διαδρομή με το αυτοκίνητο και στο καράβι θήλαζε! Είχε κ αλλαξιέρα το καράβι και αλλάξαμε..και στο νοσοκομείο αλλάξαμε..οπότε δεν ταλαιπωρήθηκε πολύ! Μόνο σπάραξε για γάλα 10 λεπτά πριν μπούμε στο καράβι της επιστροφής. Ήταν 3 ώρες νηστικός..λογικό! Έχει ηρεμήσει πάντως μετά το ταξίδι..δε γκρινιάζει τόσο και κοιμήθηκε και 4 ωρίτσες σερύ χτες.

Ζουζούνα δεν ήξερα ότι κάνουν υπέρηχο για τη γοπ, Δηλαδή τι κοιτάνε? Τι μπορεί να  δείξει?

Τα γελάκια με ήχο.. φοβερά! Εγώ να δεις πως λιώνω που τα ζω όλα 1η φορά!!!

καληνύχτα :-)

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσαρες!

καλο μηνα αν και αργοπορημενα...

χαιρομαι σουιτ που ολα πηγαν καλα στον υπερηχο...

βρε κοριτσια η δικια ειναι πολυ μινιον σε σχεση με τα δικας σας..

ακομα ειμαστε 4810 αλλα εχει κατι στρουμπουλα μπουτακια. Εχει αρχισει σχεδον απο τον πρωτο μηνα και βγαζει κραυγουλες αλλα πλεον επικοινωνει κανονικα..

χαμογελα, κουβεντουλες (αου,αγκου) παρακολουθει τι λεμε και που κινουμαστε μεσα σρο δωματιο.

στο ριλαξ δεν καθεται καθολου αλλα τουλαχιστον την αφηνω για κανενα τεταρτο στην κουνια της και παρακολουθει το μομπιλε που εχει και τραγουδακια. Παντως επιδη εχω ξεμεσιαστει ολο να την εχω αγκαλια γιατι κουνώντας την κοιμαται κιολας σκεφρομαι να παρω κουνια-ριλαξ. Λετε να κατσει ή τσαμπα θα πανε τοσα λεφτα γιατι ειναι και ακριβα αυτα τα ριλαξ..;

  • Μου αρέσει 1

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 

Εμενα κάθεται πολύ στο ριλαξ-κουνια..Στο ριλαξ παλι καθολου.

Οσο για το μωρο μινιον, μην κοιτας μονο το βαρος αλλα πχ.ποσο γεννηθηκε. Ποσων ημερων ειναι κτλ..Αν αναπτύσσεται, αν παιρνει βαρος νομιζω τουλαχιστον 200γραμ την εβδομαδα, δεν ανησυχουμε..

Οσο για το θηλασμο, εγω την εχω θηλασει κ στην πλατεια, απλα πηγα σε μια ακρη..Της δινω κ πιπιλα κ πινουμε καφε ησυχοι πια..


9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Γεια χαρά σε όλες!

Κάναμε τον υπέρηχο χτες και όλα φυσιολογικά έδειξε!!!

Είχα ανησυχία μεγάλη και για το ταξίδι.. τελικά ο μπέμπης κοιμόταν σε όλη την διαδρομή με το αυτοκίνητο και στο καράβι θήλαζε! Είχε κ αλλαξιέρα το καράβι και αλλάξαμε..και στο νοσοκομείο αλλάξαμε..οπότε δεν ταλαιπωρήθηκε πολύ! Μόνο σπάραξε για γάλα 10 λεπτά πριν μπούμε στο καράβι της επιστροφής. Ήταν 3 ώρες νηστικός..λογικό! Έχει ηρεμήσει πάντως μετά το ταξίδι..δε γκρινιάζει τόσο και κοιμήθηκε και 4 ωρίτσες σερύ χτες.

Ζουζούνα δεν ήξερα ότι κάνουν υπέρηχο για τη γοπ, Δηλαδή τι κοιτάνε? Τι μπορεί να  δείξει?

Τα γελάκια με ήχο.. φοβερά! Εγώ να δεις πως λιώνω που τα ζω όλα 1η φορά!!!

καληνύχτα :-)

χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!!!!Ναι βλέπουν τον οισοφάγο...σε μένα δλδ έκανε 1 στο 5λεπτό παλινδρόμηση..αν έκανε πάνω από 3 θα ήταν πιο σοβαρά ,οπότε μου είπε πολύ καλά κ τον βοήθησε κ το σιρόπι..που το παίρνει ακόμα φυσικά...

κατά τα άλλα γελάει μας αναγνωρίζει κ γελάει,λέμε αγκου φυσικά κ ψιλό κρατάει το κεφαλάκι του..αν κ από την αρχή γενικά επειδή είναι πιο γεροδεμένος φαίνεται ότι ίσως τα κάνει πιο νωρίς σε σχέση με τον πρώτο γιο μου..επίσης άρχισε κ πιπιλαει το χέρι του..όχι συνέχεια ..έβαζε από την αρχή μπουνιτσα κ το πιπιλαει αλλά τώρα κανονικά το μεγάλο δάκτυλο το αριστερό όμως..

τώρα δυστυχώς σήμερα είχε μια κένωση με λίγο αίμα στα κακακια κ κόβω κανονικά τα γαλακτοκομικά κ τα ίχνη για ένα μήνα κ βλέπουμε..μετά από 2 βδομάδες θα δω βελτίωση κ μπορεί να ξανά δω φυσικά..προς το παρόν βάρος παίρνει.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, *ζουζουνα*!!! είπε:

χαίρομαι που όλα πήγαν καλά!!!!Ναι βλέπουν τον οισοφάγο...σε μένα δλδ έκανε 1 στο 5λεπτό παλινδρόμηση..αν έκανε πάνω από 3 θα ήταν πιο σοβαρά ,οπότε μου είπε πολύ καλά κ τον βοήθησε κ το σιρόπι..που το παίρνει ακόμα φυσικά...

κατά τα άλλα γελάει μας αναγνωρίζει κ γελάει,λέμε αγκου φυσικά κ ψιλό κρατάει το κεφαλάκι του..αν κ από την αρχή γενικά επειδή είναι πιο γεροδεμένος φαίνεται ότι ίσως τα κάνει πιο νωρίς σε σχέση με τον πρώτο γιο μου..επίσης άρχισε κ πιπιλαει το χέρι του..όχι συνέχεια ..έβαζε από την αρχή μπουνιτσα κ το πιπιλαει αλλά τώρα κανονικά το μεγάλο δάκτυλο το αριστερό όμως..

τώρα δυστυχώς σήμερα είχε μια κένωση με λίγο αίμα στα κακακια κ κόβω κανονικά τα γαλακτοκομικά κ τα ίχνη για ένα μήνα κ βλέπουμε..μετά από 2 βδομάδες θα δω βελτίωση κ μπορεί να ξανά δω φυσικά..προς το παρόν βάρος παίρνει.

Σ ευχαριστώ πολύ!

Κεφαλάκι κρατάει από ημερών ο δικός μου.. όσο για το δάχτυλο..την πρώτη στιγμή που γεννήθηκε στη θερμοκοιτίδα..πιπίλαγε λαίμαργα τον αντίχειρα του(τον εχω βίντεο)!!! Είναι πεινάλας!!! 

Ταλαιπωρία μεγάλη πρέπει να ναι οι αναγούλες.ευτυχώς παναγιά μου δεν έχουμε και αυτό! Μακάρι να περάσει κ σε σας ! Με τον ύπνο του(που χουμε θέμα) βλέπω μια βελτίωση. Χτες κοιμήθηκε 3 ωρίτσες στο πορτ μπεμπε.. θαύμα! Μου πονάνε τα χέρια από την πολύωρη αγκαλιά. Συνέχεια αγκαλιά και στήθος... πότε θα μεγαλώσουν να τρώνε φαί???

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα...

Πως τα πάτε, μεγαλώνετε? Εμείς νομίζω αρκετά.

Οι κολικοί δεν έχουν υποχωρήσει.. Σχεδόν κάθε απόγευμα κλαίει σπαρακτικά, τόσο που τρέχουν τα δάκρυα... Είναι και λίγο μπουκωμένη, τίποτα ανησυχητικό βέβαια..

Κατά τα άλλα, αρκετά ήσυχη και κοιμάται πολύ.. Εσείς?

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, anys είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα...

Πως τα πάτε, μεγαλώνετε? Εμείς νομίζω αρκετά.

Οι κολικοί δεν έχουν υποχωρήσει.. Σχεδόν κάθε απόγευμα κλαίει σπαρακτικά, τόσο που τρέχουν τα δάκρυα... Είναι και λίγο μπουκωμένη, τίποτα ανησυχητικό βέβαια..

Κατά τα άλλα, αρκετά ήσυχη και κοιμάται πολύ.. Εσείς?

Μια χαρά κ εμείς εδώ..σήμερα είναι λίγο πιο ανήσυχος ο μικρός είμαστε σε άλμα της 8ης κ την 9ης βέβαια που θα είναι την άλλη βδομάδα...κ μάλλον είναι αυτό...από κολικούς δεν μπορώ να πω ότι έχουμε ιδιαίτερα σε γενικές γραμμές είμαστε καλά ...αλήθεια εσάς όταν τρώνε κοιμούνται αμέσως το πρωί μέχρι το βράδυ?γιατί έμενα το βράδυ οκ κοιμάται κ τρώει ,αλλά την ημέρα μπορεί να μείνει κ ξύπνιος κάποιες φορές κ 2 έως 5 ώρες σπάνια..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες!!!χάθηκα είμαι απαράδεκτη αλλά είχαμε τρεχαματα βαφτιζουμε τον ανηψιό κανονιζουμε παράλληλα και την βάφτιση της μπεμπας καταλαβαινεται δεν το περιμενα να έχει τόσο τρέξιμο..εμείς φτάσαμε 5.900 58 ποντους πλεον..την βάζω κοιμάται στο δωμάτιο της όλα μια χαρά και το ριλαξ μας αρέσει εμας αρκετά γενικά είναι ήσυχη ευτυχώς για μένα..εμείς θα την πούμε Μαρία Κωνσταντίνα θα την φωναζουμε Μαρτίνα..

Sweet μου πολύ χαίρομαι που όλα είναι μια χαρά για το αντρακι σου..

Αny και εμένα είχε σπυρακια μου είπε η παιδίατρος βρεφική ακμή της πέρασαν ευτυχώς δεν είναι κάτι..όσο όταν είχε συγκαει η σουντοκριμ μας έκανε δουλεια..

Dudu μου πως είσαι ??τι κανουν οι μπεμπες σου??πως τα καταφέρνει εγώ δεν προλαβαινω καθόλου

.bebezu μια χαρά είναι η μπουμπου σου δικά της τα μπουτακια και απο μένα

Αναστασία μου εσύ πως είσαι τι κανουν τα αγόρια σου και η Μπέμπα??

Ζουζουνα ο παίδαρος σου πως είναι σας διάβασα αλλά ηταν πολλά και δεν τα θυμάμαι όλα..

 

Και μένα ζουζουνα μου μένει ξύπνια αλλά το βράδυ κύρια γουρούνια ζει στον ύπνο.

Όσο για τους κολοικους εγώ της έδωσα προβιοτικες σταγόνες κάνανε πολύ δουλειά ευτυχώς

Και μένα το κεφάλαιο πλεον το κρατάει αλλά ξεκίνησε ηδη να την τρώνε τα ούλα της όταν της εκανα το εμβόλιο η παιδίατρος μας είπε οτι είναι αρκετά φουσκωμένα και βάζει το χερακι της και το τρώει..και λέμε και εμείς αγκου κάτι μπααα ααα σου αλλά το πιο ομορφο είναι όταν με κοιτάζει Στα ματια..

Μεγαλώνουν τα ψυχακια μας και θα μας τρελαινουν με τα κατορθώματα τους

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.  Αλαξα ονομα απο αναστασια σε ανυς...Για όσες δεν το καταλαβαν. Και ναι ειμαστε ολοι μια χαρα, αν εξαιρέσουμε οτι εγω κ το μωρο είμαστε μπουκωμενες. Κατα τα αλλα ολα καλα. Δοξα το Θεο.

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...