Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

πρίν από 18 λεπτά , sweet mommy είπε:

Καλησπέρα!

1η φορά φορέσαμε χτες κοντομάνικο..με ζακετούλα από πάνω.. κ κουβερτούλα ώσπου να φτάσουμε! Στην ουσία..μόνο μέσα στο σπίτι έμεινε με το κοντομάνικο. Έκανε πολύ ζέστη! Ίδρωσα εγώ που περπάτησα και έσπρωχνα και το καρότσι! 

Οι παππούδες μένουν 32χλμ μακρυά και ευτυχώς τον βλέπουν συχνά! Αλλά σπίτι τους δεν τον περίμεναν! 

Να κάνω μια χαζή ερώτηση.. Η ζουζούνα μετονομάστηκε σε Any? Ή τυχαίνει να χουν 3 παιδάκια στις ίδιες ηλικίες? 

Όσες ετοιμάζετε βαπτίσεις..για πείτε μας και μας..θα χετε θέμα? Έχετε αποφασίσει χρώματα και λουλούδια? Λίγο που ψάχνομαι στο ιντερνετ..βλέπω πολλούς στολισμούς για κοριτσια..και μόνο γαλάζιο-άσπρο για τ αγόρια! Αν έχετε βρει οικονομικές μπομπονιέρες..πείτε μας κ μας σαιτ ή μαγαζι..να χουμε κατα νου!

χαχαχαχαχαχα..η Αναστασία βρε έγινε any

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

xaxaxa ελάχιστες κρατάμε αυτό το θέμα και απορώ πως δε με καταλάβατε. .... Αν και το έγραψα..... χαχαχαχα ακόμη γελάω..

Εμείς βάπτιση θα κάνουμε 20/8.. Θέμα δεν ξέρω αν θα έχω. Η αλήθεια είναι οτι θέλω να τη βαπτίσω εδώ, γτ είναι ταμένη, αλλά δε γίνεται γιατί είναι δύσκολο να έρθουν όλοι. Αν πείσω τον καλό μου για εδώ θα είναι ωραία..

Το εδω το έχω σκεφτεί να είναι μόνο οι δύο οικογένειες ελάχιστοι φίλοι κ συγγενείς, Τελειώνει το μυστήριο και πάμε όλοι κάπου για φαγητό..  Στα αγόρια είχα κάνει, στον μεγάλο  μικρό γλέντι και στον μικρό ανοικτό. Και στις δύο περιπτώσεις δυσαρεστήθηκαν κάποιοι,κάποιοι δεν ήρθαν και δεν ενημέρωσαν, οπότε είπα να αποφύγω τα "παρατράγουδα" τώρα. Για γλυκό - κέρασμα σκέφτηκα ζελέ . Μπομπονιέρα μικρά γλαστράκια. Λεπτομέρειες ακόμη δεν ξέρω, γτ δεν το έχω ψάξει. Στα αγόρια είχα θέμα αεροπλάνο και αυτοκίνητο...Μετά απο δυο βαφτίσεις η αλήθεια είναι οτι δε θέλω θέμα.. Θέλω να είναι όλα απλά και λιτά...

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Αναστασία μου μια χαρά ωραίες οι μπομπονιερες ομολογώ δεν το ειχασκεφτει εμείς θα την κάνουμε 10 Σεπτεμβρίου στη Λαμία όλοι και όλοι 45 ατομα βρήκα καλέσματα μπομπονιερες τελικά καταλήξαμε στην μίνι εμείς βρήκα και φόρεμα μάξι και μετά όσοι είμαστε άτη βάπτιση θα κάνουμε ενα μικρο τραπέζι εξω χαλαρα ..

Θα ξετρελαθηκαν σίγουρα τα παππουδια και εμείς με βίντεο κλήση μιλάμε τώρα βέβαια η μαμά μου ήρθε για λιγες μέρες ευτυχώς...

Bebezu τα ίδια ακριβως και εμείς μόνοι μας είναι δύσκολο αρκετά..

Ευτυχώς κοιμάται αρκετά και κάνω κάποια πράγματα.. Και εγώ της φόρεσαν κοντομανικο αλλά σήμερα είχε κρύο και ξανά γυρισαμε στο μακρυ

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Ήρθε ο καιρός να κάνουμε κ μεις το 1ο μας εμβόλιο! Είχατε καμιά παρενέργεια όσες το χετε κάνει ήδη? 

Για τη βάπτιση λέμε μόλις χρονίσει να την κάνουμε..εκεί γύρω στο Πάσχα ή και Μάιο-Ιούνιο..αναλόγως πότε μπορούν οι νονές. Λιτά πράματα θέλω κ γω.. δε μπορώ τους τεράστιους διαδρόμους με στολισμούς έξω απ την εκκλησία. Κάνουν την βάπτιση να μοιάζει καρναβάλι νομίζω! Ούτε τραπεζώματα μετά.. μόνο η οικογένεια! Κοιτάζω για μπομπονιέρες και λουλούδια αυτό το διάστημα..αλλά το μεγαλύτερο έξοδο είναι ο φωτογράφος! Θέλουμε τον καλύτερο..γιατί στο γάμο μας δεν ευχαριστηθήκαμε το αποτέλεσμα..επειδή συμβιβαστήκαμε κ πήραμε γνωστό μας.  

Αλήθεια..ποιος-α θα βαφτίσει το παιδί σας? φίλος ή συγγενής? Εμείς θα χουμε 2 νονές..η μια η  κουμπάρα-φίλη μου που μας πάντρεψε..κ η άλλη θεία μου (αδερφή της μάνας μου)..με την οποία έχουμε 9 χρόνια διαφορά κ είναι σα κολλητή μου! 

περιμένω νέα σας..... <3

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Sweet μου μια χαρά όντως τα έξοδα παρα πολλά δεν περίμενα τοσα αν και εμείς λιτά πραγματα θα κάνουμε και το πολύ 45-50 ατομα μονο οικογένειες αλλά και παλι είμαστε μεγάλη οικογένεια εμενα θα την βάφτιση η κολλητή μου και κουμπάρα μου...θελω να υπάρχει επαφη καλη με τη νονά και την Μπέμπα μένουμε σχεδόν δίπλα καο με βοηθάει αρκετά και στην εγκυμοσύνη Μοθ ήταν δίπλα δεν θέλω απρόσωπες σχέσεις όπως γινόταν παλια....

Τα μωρακια σας τι κανουν?

Εμένα δεν είχε καμια παρενέργεια να σου οβ την αληθεια

  • Μου αρέσει 1

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Καλημέρα μανούλες!

Ήρθε ο καιρός να κάνουμε κ μεις το 1ο μας εμβόλιο! Είχατε καμιά παρενέργεια όσες το χετε κάνει ήδη? 

Για τη βάπτιση λέμε μόλις χρονίσει να την κάνουμε..εκεί γύρω στο Πάσχα ή και Μάιο-Ιούνιο..αναλόγως πότε μπορούν οι νονές. Λιτά πράματα θέλω κ γω.. δε μπορώ τους τεράστιους διαδρόμους με στολισμούς έξω απ την εκκλησία. Κάνουν την βάπτιση να μοιάζει καρναβάλι νομίζω! Ούτε τραπεζώματα μετά.. μόνο η οικογένεια! Κοιτάζω για μπομπονιέρες και λουλούδια αυτό το διάστημα..αλλά το μεγαλύτερο έξοδο είναι ο φωτογράφος! Θέλουμε τον καλύτερο..γιατί στο γάμο μας δεν ευχαριστηθήκαμε το αποτέλεσμα..επειδή συμβιβαστήκαμε κ πήραμε γνωστό μας.  

Αλήθεια..ποιος-α θα βαφτίσει το παιδί σας? φίλος ή συγγενής? Εμείς θα χουμε 2 νονές..η μια η  κουμπάρα-φίλη μου που μας πάντρεψε..κ η άλλη θεία μου (αδερφή της μάνας μου)..με την οποία έχουμε 9 χρόνια διαφορά κ είναι σα κολλητή μου! 

περιμένω νέα σας..... <3

λοιπόν εμάς θα μας το βαπτίσει συνάδελφος του άντρα μου που έχω φιλικές σχέσεις.από στολισμό μόνο την κολυμπήθρα..τώρα στον 1ο γιο μου είχα μπαλόνια μεγάλα έξω που μετά δεν μπορούσαμε να τα πάρουμε..χαχαχαχαχαχα πεταμένα λεφτά..τελικά τα πήραμε αλλά τεσπα..

τώρα σήμερα έκανε το εμβόλιο το μωράκι μου,έχει πάει 62 πόντους κ 6350 είναι τώρα..έχει πάρει 10 πόντους από 10 ημερών που τον είχε δει..τελικά χαλινο έχει ελάχιστο κ δεν θα κάνουνε τπτ(Η ομάδα στο φβ μου έλεγε ότι έχει κ θέλει κόψιμο)κ είχα άγχος..τεσπα,με την αλλεργία πάμε καλά συνεχίζω την αποχή κ 3 μέρες δεν έχω δει αίμα στα κακά..κατά τα άλλα καλά κ συνεχίζουμε..αυτά..

εμείς ακόμα δεν έχουνε δει τπτ για μπομπονιέρες κ τα κλπ..Κ τραπέζι φυσικά θα κάνω αν κ μαζεύονται 100 άτομα συν πλην ...θα δούμε όμως...

Μόνο πυρετό αν θα κάνει..αλλά ο πρώτος δεν είχε κάνει τπτ..ααα..κ δεν σας είπα κ Ναι έχουν φουσκώσει τα ούλα!!!!παίζει να βγάλει δόντι νωρίς!!!από 1νος μηνών σάλια κ τώρα παρά πολλά...μου λέει η παιδίατρος δεν σε πίστευα από το τηλ αλλά έχεις δίκιο...χαχαχαχαχαχα έχει γρήγορη ανάπτυξη μου είπε.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!

τι καλα που αρχισατε τις ετοιμασιες για τις βαφτισεις των ζουζουνιων σας...

και γω σκεφτομουν να κανω τη βαφτιση σεπτεμβριο αλλα προεκυψε ο γαμος τηα αδερφης μου οποτε βγηκα εκτοα προγραμματισμου. Τωρα σκεφτομαι ή να γινει μετα πχ οκτωβριο νοεμβριο(που γενικα θα ειναι δυσκολο για πολλους λογους) ή να το αφησω αφου θα εχει χρονισει η μικρη. Ειμαι σε διλημμα.. επισης ο κουμπαρος που μας παντρεψε και θα μπορουσε να γινει νονος μενει μονιμα αγγλια και δε θελω να το βλεπει το παιδι αραια και που, απο την αλλη η κουμπαρα μας (ειχαμε δυο κουμπαρους στο γαμο) μετα το γαμο χαθηκε καπως οποτε δε παιζει να γινει νονα. Σκεφτομαστε λοιπον να βαφτισει τη μπουμπου ο αδερφος του αντρα μου..

τεσπα, οσο για το εμβολιο εμεις δεν ειχαμε καμια παρενεργεια ευτυχως.. να δουμε τωρα που θα κανουμε το δευτερο εμβολιο πως θα παμε.. αληθεια εσεις θα κανετε αυτο το προαιρετικο εμβολιο που ειναι για τη γαστρεντεριτιδα;

ζουζουνα και μεις εχουμε πολλα σαλια και εχει ξεκινησει και βαζει τη μπουνια της στο στομα σαν κατι να την ενοχλει.. πωπω, λες να ειναι δοντι απο τοσο νωρις; ειδομεν..

  • Μου αρέσει 2

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ωχ δόντια από τώρα? λέτε κ μεις γι αυτό να χουμε σαλάκια? δε το χα σκεφτεί για τόσο νωρίς.

Την Τετάρτη θα κάνουμε το εμβόλιο κ θα δούμε βάρος-ύψος.

Πώς περνάτε τα πρωινά σας με τα μπεμπάκια σας? Σας αφήνουν να κάνετε καμιά δουλειά?

Εγώ του βάζω τραγουδάκια παιδικά στο youtube κ τον χορεύω..αλλά γενικά είμαστε όλο αγκαλιά..αλλιώς γκρινιάζει! Πονάνε χέρια, πλάτη, μέση, όλα... Πότε θα τελειώσει αυτό το στάδιο.. να παίζει ήρεμα στο πάρκο ή με τις κατσαρόλες? Ανυπομονώ! Δε νομίζω να μου λείψει η βρεφική ηλικία..πολύ δύσκολη! Περιμένω την αδερφή μου σήμερα.. θα καταφέρω να κάνω ένα μπάνιο με ηρεμία..κ να σιδερώσω κανα ρούχο.... 

Έχω κ μέρες να πάω βόλτα(έχουμε σκάλες κ με δυσκολεύουν). Σήμερα θα το βάλω στο πρόγραμμα!

φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2017 at 10:58 ΜΜ, Babezu είπε:

Γεια σας κοριτσια μου!!

τι καλα που αρχισατε τις ετοιμασιες για τις βαφτισεις των ζουζουνιων σας...

και γω σκεφτομουν να κανω τη βαφτιση σεπτεμβριο αλλα προεκυψε ο γαμος τηα αδερφης μου οποτε βγηκα εκτοα προγραμματισμου. Τωρα σκεφτομαι ή να γινει μετα πχ οκτωβριο νοεμβριο(που γενικα θα ειναι δυσκολο για πολλους λογους) ή να το αφησω αφου θα εχει χρονισει η μικρη. Ειμαι σε διλημμα.. επισης ο κουμπαρος που μας παντρεψε και θα μπορουσε να γινει νονος μενει μονιμα αγγλια και δε θελω να το βλεπει το παιδι αραια και που, απο την αλλη η κουμπαρα μας (ειχαμε δυο κουμπαρους στο γαμο) μετα το γαμο χαθηκε καπως οποτε δε παιζει να γινει νονα. Σκεφτομαστε λοιπον να βαφτισει τη μπουμπου ο αδερφος του αντρα μου..

τεσπα, οσο για το εμβολιο εμεις δεν ειχαμε καμια παρενεργεια ευτυχως.. να δουμε τωρα που θα κανουμε το δευτερο εμβολιο πως θα παμε.. αληθεια εσεις θα κανετε αυτο το προαιρετικο εμβολιο που ειναι για τη γαστρεντεριτιδα;

ζουζουνα και μεις εχουμε πολλα σαλια και εχει ξεκινησει και βαζει τη μπουνια της στο στομα σαν κατι να την ενοχλει.. πωπω, λες να ειναι δοντι απο τοσο νωρις; ειδομεν..

Όχι εγώ δεν θα το κάνω το πόσιμο εμβόλιο,στον 1ο είχαμε είδη αλλεργία οπότε τώρα που έχει κ αυτός δεν το κάνω έτσι κι αλλιώς.Ναι όντως μπορεί να είναι δόντι αλλά μπορεί κιόλας να αργήσει να σκάσει..θα δούμε...

On 20/5/2017 at 0:31 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!

Ωχ δόντια από τώρα? λέτε κ μεις γι αυτό να χουμε σαλάκια? δε το χα σκεφτεί για τόσο νωρίς.

Την Τετάρτη θα κάνουμε το εμβόλιο κ θα δούμε βάρος-ύψος.

Πώς περνάτε τα πρωινά σας με τα μπεμπάκια σας? Σας αφήνουν να κάνετε καμιά δουλειά?

Εγώ του βάζω τραγουδάκια παιδικά στο youtube κ τον χορεύω..αλλά γενικά είμαστε όλο αγκαλιά..αλλιώς γκρινιάζει! Πονάνε χέρια, πλάτη, μέση, όλα... Πότε θα τελειώσει αυτό το στάδιο.. να παίζει ήρεμα στο πάρκο ή με τις κατσαρόλες? Ανυπομονώ! Δε νομίζω να μου λείψει η βρεφική ηλικία..πολύ δύσκολη! Περιμένω την αδερφή μου σήμερα.. θα καταφέρω να κάνω ένα μπάνιο με ηρεμία..κ να σιδερώσω κανα ρούχο.... 

Έχω κ μέρες να πάω βόλτα(έχουμε σκάλες κ με δυσκολεύουν). Σήμερα θα το βάλω στο πρόγραμμα!

φιλιά σε όλες!

Από δουλειές Ναι δεν μπορώ να πω είναι ήσυχος σχετικά οπότε δεν έχω θέμα κάνουμε δουλιτσες..τώρα από αύριο πάλι σχολείο,άντε να δούμε...εμένα τελικά δεν μου έκανε τπτ από το εμβόλιο μια χαρά.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!

Κάναμε κ μεις το 1ο μας εμβόλιο σήμερα. Όλα καλά ως τώρα, καμία παρενέργεια.

Λοιπόν...βάρος: 7.240 και ύψος: 64! Το κεφαλάκι μεγαλώνει μια χαρά. Ο θηλασμός πάει τέλεια! 

Το θέμα μας είναι η αγκαλιά για να κοιμηθεί..πώς θα την κόψει σιγά σιγά? Πότε σκοπεύετε εσείς να μεταφέρετε το μωρό στην κούνια του? Ο μικρός δεν χωράει πλέον στο πορτ μπεμπε..αν κ δω που τα λέμε δε κοιμήθηκε και ποτέ του εκεί μέσα. Στον καναπέ κοιμόμαστε καιρό τώρα. Η κούνια δυστυχώς δε χωράει στο υ/δ μας..θα πρέπει να αλλάξουμε τη διαρρύθμιση.Να βγάλω ίσως τη συρταριέρα μας απ το δωμάτιο για να χωρέσει. Θέλω το κρεβάτι μου....δεν αντέχω άλλο! Πονάει η πλατούλα μου!

Σήμερα αφού γυρίσαμε απ την παιδίατρο έβαλα μπιφτέκια να ψήσω..και αποκοιμήθηκα στον καναπέ καθιστή με το μωρό αγκαλιά..τα μπιφτέκια ''αρπάξανε'' ! Ευτυχώς ήταν ο άντρας μου σπίτι κ με ξύπνησε! Είμαι πτώμα πλέον..κοιμάμαι κ όρθια,λίγο να στηριχτώ σ έναν τοίχο! χαχαχα

Εσείς νέα???

 

  • Μου αρέσει 2

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κανετε μια χαρά βλέπω τα μπεμπακια μας εμείς ειχαμε ανέβει τριήμερο Λαμία βαφτίστηκε ο ανηψιός μας και κλεισαμε τα παντα για την βάφτιση 10/Σεπτεμβρίου τελικά..

Εμείς παιδίατρο έχουμε την παρασκευή και θα σας πω τα νέα μας κατα τα αλλά περνάμε πολύ ωραία και ήρεμη φαση με πολύ ύπνο απο το βράδυ μέχρι το μεσημέρι μονο το πρωι ξυπνά πίνει γαλατάκι και παλι ύπνο..

Sweet μου πω πω τι μπεμπαρο καλέ θα εχεις μπράβο θρευταρη εμείς κάπου στα 6 και θα βγει την τελευταια φορά πριν 1.5 βδομάδα ηταν 6 κιλά να δουμε την παρασκευή ποσο θα έχει παει απο σάλια και εμείς ενα σωρό θα ρωρησω την γιατρό πως βλέπει τα ούλα οι άλλοι που την είδαν μου ειπαν φούσκωσαν εγώ ίδια τα βλεπω

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 24/5/2017 at 9:12 ΜΜ, sweet mommy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Κάναμε κ μεις το 1ο μας εμβόλιο σήμερα. Όλα καλά ως τώρα, καμία παρενέργεια.

Λοιπόν...βάρος: 7.240 και ύψος: 64! Το κεφαλάκι μεγαλώνει μια χαρά. Ο θηλασμός πάει τέλεια! 

Το θέμα μας είναι η αγκαλιά για να κοιμηθεί..πώς θα την κόψει σιγά σιγά? Πότε σκοπεύετε εσείς να μεταφέρετε το μωρό στην κούνια του? Ο μικρός δεν χωράει πλέον στο πορτ μπεμπε..αν κ δω που τα λέμε δε κοιμήθηκε και ποτέ του εκεί μέσα. Στον καναπέ κοιμόμαστε καιρό τώρα. Η κούνια δυστυχώς δε χωράει στο υ/δ μας..θα πρέπει να αλλάξουμε τη διαρρύθμιση.Να βγάλω ίσως τη συρταριέρα μας απ το δωμάτιο για να χωρέσει. Θέλω το κρεβάτι μου....δεν αντέχω άλλο! Πονάει η πλατούλα μου!

Σήμερα αφού γυρίσαμε απ την παιδίατρο έβαλα μπιφτέκια να ψήσω..και αποκοιμήθηκα στον καναπέ καθιστή με το μωρό αγκαλιά..τα μπιφτέκια ''αρπάξανε'' ! Ευτυχώς ήταν ο άντρας μου σπίτι κ με ξύπνησε! Είμαι πτώμα πλέον..κοιμάμαι κ όρθια,λίγο να στηριχτώ σ έναν τοίχο! χαχαχα

Εσείς νέα???

 

το ζουζουνι άντε τι ωραία,μπράβο σας!!!τέλειος είναι!!κοντά είμαστε...εμένα σήμερα ήταν 6630 κ πριν 7 μέρες 62 πόντους...δεν ξέρω πόσο είναι τώρα..κατά τα άλλα εγώ την ημέρα συνήθως στην κούνια τον έχω..απλά το βράδυ επειδή δεν κοιμάται κ νωρίς ο μεγάλος μου,ενώ εγώ πάω το πολύ 10.00 για ύπνο τον έχω μαζί μου για να μην μας ξυπνήσουν..μου κάνει 4ωρο το βράδυ αλλά όχι σταθερή ώρα ακόμα..ακόμα ξυπνάει κ μετά πάει στο 2ωρο..ελπίζω μετά τις 80 μέρες που λένε ότι ηρεμούν πιο πολύ..για να δούμε..ο μεγάλος πάντως μόλις διπλοσαραντισε δεν ξυπνούσε το βράδυ.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα  μανούλες!

Ζουζούνα απ το στόμα σου κ στου θεού τ αυτί!

Για να μαι ειλικρινής τελευταίες μέρες..έχει βελτιωθεί πολύ ο ύπνος του.Κοιμάται κατά τις 11-12 κανένα 3ωρο..κ ξυπνάει 3 ή 4 το χαραμα για γάλα κ άλλαγμα.Κάνει 2 ώρες να τον πάρει πάλι βαθύς ύπνος κ μετά κοιμάται άλλες 3 ωρίτσες. Πριν τις 11 το βράδυ μπορεί να κοιμάται καμιά ώρα αλλά ξυπνάει εύκολα..

Σκέφτομαι να δοκιμάσω να του δώσω πάλι πιπίλα..μπας κ τη μάθει κ τον νανουρίζει.Ευτυχώς δείχνει να μην έχει κολικούς πια..κ το βασικότερο κοιμάται στο πορτ μπεμπε τη νύχτα κ όχι αγκαλιά..κ έτσι κοιμάμαι κ γω στο κρεβάτι μου. Το θέμα είναι ότι σε λίγο δε θα χωράει στο πορτμπεμπέ! 

Σονια τι νέα από την παιδίατρο?? αφρατεύει η μπουμπού?

Dudu, Babezu, Αναστασία..που χαθήκατε???

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μ. 

Ειμαστε καλα,, το μωρο καλα, αρκετα υπναρου κ πολυ ήσυχη. Οι κολικοι μάλλον περασανε.Τρωει "μιλαει", γελαμε ,κοιμαται Ωραιο προγραμμα εχουμε.

Πηγαμε γιατρο, ειναι 5700 κ 61 πόντους.  Ολα καλα μας ειπε, εκτος απο μικρη ιωσουλα που εχει.(εχουν κ τα αγορια) Δε μας εδωσε κατι μονο μας εκανε δυο εμβολια. Το ποσιμο κ το πρωτο πενταπλο νομιζω. Εγω δεν ηθελα να κανει κανενα, αλλά ο γιατρός επέμενε. Πόνεσε η καρδιά μου λέμε.

 

 

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...