Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανούλες Μαρτίου 2017


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσουδια!!!!

διαβαζω τα νεακια και τωρα βρηκα ευκαιρια να γραψω...

ειμαστε ολη μερα αγκαλια με την μπεμπουλα και ειχαμε παει και το πρωτο μας ταξιδι στη λαρισα στους παπουδες... απο υπνο τα πρωινα ζηταει η καημενη να κοιμηθει αλλα αν παω να την αφησω τις περισσοτερες φορες ξυπναει. Οποτε προτιμω να την εχω αγκαλια.. χυες πηραμε και το ριλαξ κουνια και θα αρχισω απο αυριο εκπαιδευση μπας και κοιμαται εκει οταν την αφηνω.

Στο ταξιδι μας ταλαιπωρησε γιατι καθε 40 λεπτα ξυπνησου την αλλαζα ετρωγε μετα γκρινια για να κοιμηθει αλλα 40 λεπτα.

προχθες πηγαμε και παιδιατρο ειμαστε 5800 και 60 εκατοστα τελεια μας ειπε συγκριτικα με το πως γεννηθηκε και τον πρωτο μηνα που ειχε μεινει πολυ πισω σε βαρος και υψος. Καναμε και τα εμβολια μας και φυσικα επακολουθησε γκρινια. Ευτυχως σημερα ειναι καλυτερα τα πραγματα.

Πιπιλα ουτε η δικη μου παιρνει (φανταζομαι επειδη θηλαζει και δεν της την εδωσα απο την αρχη. Σε επομενο τεκνο παντως θα δωσω πιπιλα γιατι ειναι σωτηρια νομιζω) αν και την εχω προσπαθησει πολλες φορες και ιδιως τωρα που την φαγουριζουν τα ουλα της και βαζει ολη την γροθια της μεσα στο στομα. Η παιδιατρος μου ειπε οτι τα περισσοτερα προτιμουν τις γροθιες τους σε σημειο που τις βαζουν αρκετα βαθια ωστε κανουν εμετο... τα καημενουλια πρεπει να εχουμ μεγαλο ζορι με τα δοντια...

απο πανες αρχισαμε να ειμαστε γυρω στις 6. Κακα δεν κανει το βραδυ και μεσα στη μερα πλεον γυρω στις 4 φορες απο εκει που εκανε αμεσως αφοτου την ταιζα.

Με τον βραδινο υπνο εχω εφαρμοσει κατα καποιο τροπο ενα προγραμμα οποτε την κανω μπανιο γυρω στις 8:30 με 9 παρα και μετα μου κοιμαται ή κατευθειαν ή το αργοτερο μεχρι τις 10:30. Απο κει και επειτα τη βαζω στο πορτ μπεμπε καιωθα ξυπνησει για να φαει γυρω στις 2.

εεε μετα την παιρνω να κοιμηθουμε μαζι  στον καναπε( αν την αφησω στο πορτ μοεμπε εχει ξυπνησει στο διωρο) οποτε κοιμαται σερι μεχρι τις 06:30 μετα ταισμα και ξανα υπνο μεχρι τις 09:30.

βεβαια σιγα σιγα δεν θα χωραει στο πορτ μπεμπε και θελω και να την αφηνω στην κουνια της αλλα δεν το εχω τολμησει ακομα.

αυτα τα ολιγα...

εντωμεταξυ βρε κοριτσια να κανω μια ερωτηση ισως να ειναι και χαζη. Εγω την μπουμπου την πλενω σε καθε αλλαγη της πανας αλλα οταν θα βαρυνει και αλλο πως θα την σηκωνω για να την πλυνω στον νιπτηρα; εσεις τι κανετε που εχετε μεγαλυτερα παιδακια; δωστε τα φωτα σας και σε μας...

(Ω ρε σεντοναρα που εγραψα...σορυ αν σας κουρασα)

  • Μου αρέσει 2

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

17 ώρες πρίν, Babezu είπε:

Καλησπερα κοριτσουδια!!!!

διαβαζω τα νεακια και τωρα βρηκα ευκαιρια να γραψω...

ειμαστε ολη μερα αγκαλια με την μπεμπουλα και ειχαμε παει και το πρωτο μας ταξιδι στη λαρισα στους παπουδες... απο υπνο τα πρωινα ζηταει η καημενη να κοιμηθει αλλα αν παω να την αφησω τις περισσοτερες φορες ξυπναει. Οποτε προτιμω να την εχω αγκαλια.. χυες πηραμε και το ριλαξ κουνια και θα αρχισω απο αυριο εκπαιδευση μπας και κοιμαται εκει οταν την αφηνω.

Στο ταξιδι μας ταλαιπωρησε γιατι καθε 40 λεπτα ξυπνησου την αλλαζα ετρωγε μετα γκρινια για να κοιμηθει αλλα 40 λεπτα.

προχθες πηγαμε και παιδιατρο ειμαστε 5800 και 60 εκατοστα τελεια μας ειπε συγκριτικα με το πως γεννηθηκε και τον πρωτο μηνα που ειχε μεινει πολυ πισω σε βαρος και υψος. Καναμε και τα εμβολια μας και φυσικα επακολουθησε γκρινια. Ευτυχως σημερα ειναι καλυτερα τα πραγματα.

Πιπιλα ουτε η δικη μου παιρνει (φανταζομαι επειδη θηλαζει και δεν της την εδωσα απο την αρχη. Σε επομενο τεκνο παντως θα δωσω πιπιλα γιατι ειναι σωτηρια νομιζω) αν και την εχω προσπαθησει πολλες φορες και ιδιως τωρα που την φαγουριζουν τα ουλα της και βαζει ολη την γροθια της μεσα στο στομα. Η παιδιατρος μου ειπε οτι τα περισσοτερα προτιμουν τις γροθιες τους σε σημειο που τις βαζουν αρκετα βαθια ωστε κανουν εμετο... τα καημενουλια πρεπει να εχουμ μεγαλο ζορι με τα δοντια...

απο πανες αρχισαμε να ειμαστε γυρω στις 6. Κακα δεν κανει το βραδυ και μεσα στη μερα πλεον γυρω στις 4 φορες απο εκει που εκανε αμεσως αφοτου την ταιζα.

Με τον βραδινο υπνο εχω εφαρμοσει κατα καποιο τροπο ενα προγραμμα οποτε την κανω μπανιο γυρω στις 8:30 με 9 παρα και μετα μου κοιμαται ή κατευθειαν ή το αργοτερο μεχρι τις 10:30. Απο κει και επειτα τη βαζω στο πορτ μπεμπε καιωθα ξυπνησει για να φαει γυρω στις 2.

εεε μετα την παιρνω να κοιμηθουμε μαζι  στον καναπε( αν την αφησω στο πορτ μοεμπε εχει ξυπνησει στο διωρο) οποτε κοιμαται σερι μεχρι τις 06:30 μετα ταισμα και ξανα υπνο μεχρι τις 09:30.

βεβαια σιγα σιγα δεν θα χωραει στο πορτ μπεμπε και θελω και να την αφηνω στην κουνια της αλλα δεν το εχω τολμησει ακομα.

αυτα τα ολιγα...

εντωμεταξυ βρε κοριτσια να κανω μια ερωτηση ισως να ειναι και χαζη. Εγω την μπουμπου την πλενω σε καθε αλλαγη της πανας αλλα οταν θα βαρυνει και αλλο πως θα την σηκωνω για να την πλυνω στον νιπτηρα; εσεις τι κανετε που εχετε μεγαλυτερα παιδακια; δωστε τα φωτα σας και σε μας...

(Ω ρε σεντοναρα που εγραψα...σορυ αν σας κουρασα)

Καλημερούδια!

Λοιπόν έχουμε πολλά κοινά..ιδίως στα ωράρια ύπνου, στην γκρίνια κ στην αγκαλια! 

Εγώ έχω τολμήσει να τον βάλω στην κούνια 3 βράδια τώρα..και υποφέρω! Κάθε 1.5 ώρα ξυπνούσε χτες βράδυ κ τρεχα να τον παρηγορήσω! Είναι στο απέναντι δωμάτιο η κούνια του..ευτυχώς τον ακούω κ χωρίς ενδοεπικοινωνία! Στο πορτμπεμπε κοιμόταν καλύτερα ως κ 3-4 ώρες συνεχόμενες..αλλά τα πόδια βγαίνουν απέξω πια! Αφού θέλω να ρωτήσω τη γιατρό πότε να βάλουμε το καθιστό καθισματάκι στο καρότσι να τον πηγαίνουμε βόλτα!

Όσο για το πλύσιμο δεν υπάρχει σωτηρία! Στο νιπτήρα..με το αριστερό χέρι κρατάω 7,500 (ίσως κ παραπάνω). Η μέση μου μου δίνει σφαξιές! Λέω κάποια μέρα δε θα μπορώ να ισιώσω κ θα προχωράω σαν ''Γ'' μες στο σπίτι! Όταν τον κάνω μπάνιο στην μπανιέρα του επίσης υποφέρω.Τι θα κάνω τώρα που καλοκαίριασε κ θα πρέπει κάθε μέρα να τον κάνω δε ξέρω! Κουράγιο και 6-7 χρονών θα κάνουν μόνα τους! χαχαχα

19 ώρες πρίν, anys είπε:

πολύ γέλασα για τα παχάκια και για τις διπλούλες.. Κ μένα έχει παρόλο που πριν μια εβδομάδα ήταν κάτω απο 6 κιλά και 61 πόντους..

πάνες πλέον αλλάζουμε λίγες.. Δεν κάνει κακά κάθε μέρα, εκεί που την άλλαζα πολλές φορές τη μέρα..Και ο γιατρός μου είπε οτι με το θηλασμό, μπορεί να κάνει και εβδομάδα, οπότε δεν ανησυχώ..

Πάλι σήμερα πήγαμε βολτούλα και κοιμόταν 3 ώρες στο καρότσι.. Το πιο έυκολο παιδάκι μου, είναι η μπεμπούλα.. ΚΑι το βράδυ κοιμάται εξάωρο εδώ και καιρό.. Τα αγόρια κοιμόταν 1-2 ώρες και ήμουν και ευχαριστημένη...

Κατά τα άλλα όλα οκ, εκτός απο τις ζήλιες.. Τη ζηλεύουν και τα δυο και την πειράζουν όλη μέρα.. Στις 15 που θα κλείσει το σχολείο δεν ξέρω τι θα κάνω.

Α πήρα κορμάκια τιραντάκια, γιατί με τα κοντομάνικα και μπλουζάκι απέξω σκάει.. Θα  τα έχω και για τα φορεματάκια.. Ανυπομονώ να τα φορέσουμε, τα φορεματάκια, γτ μετά απο τόσα σορτσάκια τα λαχταρώ εγώ πιο πολύ.. Ανυπομονώ να μεγαλώσουν και τα μαλάκια, γιατί τώρα είμαστε στη φάση που χάνουμε και αυτά τα λίγα που είχαμε..

6ωρο??? ουαου! φτου φτου! καλοφόρετα τα τιραντέ σας! θα καψετε καρδιές!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν:::::Λίγα λόγια για μας

Εδωσα πιπίλα και σώθηκα..

Δεν την πλένω σε κάθε αλλαγή πάνας, παραμόνο μία ή δυο φορες/μέρα στο μπανάκι. Στο χέρι δεν μπορώ πια γιατί κουνιέται πολύ. Κάνει σα να κολυμπάει.

Κοιμάται στην κούνια της από την πρώτη μέρα (στο δωμάτιό μας).

Η κούνια - ριλάξ με βόλεψε πολύ, αν και πια θέλει δέσιμο γτ ζωήρεψε και την ταρακουνάει.

Και μένα πιπιλάει δάχτυλο ή μπουνίτσα ή πιπίλα...

Αγκαλιά, όση πρέπει και όταν τη θέλει και ποτέ χωρίς λόγο. Δυο φορές την...... πάτησα...

Δεν κοιμόμαστε μαζί, με τα αγόρια κοιμόμασταν γτ ξυπνούσαν στη 1 - 1,5 ώρα.

  • Μου αρέσει 2

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Μετά το παραπάνω μήνυμα...τρέχω να βρω πιπίλα μπας κ σωθώ κ  γω! Είναι γκρινιαρούλης ο μικρός! Η αγκαλιά είναι θέμα μωρού πιστεύω..άλλα τη θέλουν,άλλα όχι.

Χτες δεν τον πήγα στην κούνια του..βαρέθηκα τα δρομολόγια μέσα στη νύχτα.Κοιμήθηκε στο πορτμπεμπέ στο δωμάτιο μας..(με τα ποδαράκια λυγισμένα,όταν πιάνεται τα βγάζει απέξω). 

Στο ριλάξ κάθεται λίγο..κοιτάζει δυο μαΪμούδια που κρέμονται από πάνω..και σε λίγη ώρα νευριάζει μαζί τους! 1η φορά που τον έβαλα κοιμήθηκε 1 ώρα πάνω στο ριλάξ κ λεγα ότι σώθηκα..αλλά μπαααα..την αγκαλιά της μαμάς δεν την αντικαθιστά τίποτα!!!

Ένα άλλο που παρατήρησα κ το αναφέρει κ κάποια κοπέλα πιο πάνω.. : ;εχει σταματήσει να κάνει κακά τη νύχτα..μόνο τσίσα! 

Τι τους φοράτε τώρα? Εγώ κοντομάνικο ζιπουνάκι όλη μέρα.Αν βγούμε μόνο του βάζω παντελονάκι κ καλτσάκια ή ολόσωμο καλοκαιρινό φορμάκι κ τιραντέ ζιπουνάκι από μέσα. Το βράδυ το σκεπάζω με ένα σεντονάκι..αλλά ξεσκεπάζεται.Έχει καμία υπνόσακο?Βολεύει?

Μεγάλο σεντόνι κ γω.... σορύυυυ!!!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες!

τριτη μέρα με την κούνια ριλαξ και οκ δεν μπορώ να πω οτι κάθεται συνέχεια αλλα μου εχει λύσει τα χέρια κάποιες φορές 

Με τοση ζέστη σουιτ μου φοράνε καλοκαιρινά. Το πρωί ενα καλοκαιρινό φορμάκι και για έξω φούστα μπλουζα ή φορεματακι, απλά παίρνω μαζι κανένα κουβερτάκια ή σεντονάκι.

τωρα αν ζεστάνει κι αλλο και χτυπάει σαρανταρια μονο με την πάνα. Για το βραδυ φοράει οτι το πρωί απλά τη σκεπάζω με μια κουβερτούλα παιδική που ειναι σαν σεντόνι. Υπνόσακο δεν εχω παρει αλλα σίγουρα θα παρω χειμερινό όμως γιατι τότε θα ειναι πιο ζωηρή και φαντάζομαι θα ξεσκεπάζεται συνέχεια.

  • Μου αρέσει 1

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

άντε κορίτσια μια χαρά μεγαλώνουν τα μωράκια μας!!!εμένα ο μπέμπης είναι 6960 σε ύψος σίγουρα 64 πρέπει να είναι μάλλον...αλλά από διπλές έχουμε πολλές κ παντού!!!χαχαχαχαχαχα για δάγκωμα είναι..ο 1ος γιος μου δεν ήταν έτσι..τόσο πολύ..7 κιλά ήταν 5.5 μηνών...χαχα..κ αυτός είναι 2.5 μηνών κ κάτι..χαχαχαχαχαχα...κατά τα άλλα εδώ κ 3 με 4 μέρες κοιμάται πια κ στην κούνια το βράδυ εννοείται στο δικό του δωμάτιο κ εδώ κ 3 μέρες Ναι..κοιμάται κ 8ωρο..τι χαρά είναι αυτή..δλδ..τρώει πχ..9.30 το βράδυ κ μετά πάει 5.30 κ μετά τρώει κ κοιμάται κ ξυπνάει πια 9..κάπως έτσι πάει εδώ κ 3 μέρες..θηλασμους κάνουμε 8 με 10 το πολύ πιο πολύ 8 με 9..αυτά...είναι ευτυχώς πολύ ήσυχος κ φασαρία να έχει ευτυχώς κοιμάται..το ζουζουνι 

Από ρούχα τώρα φανελάκι κοντομάνικο το βράδυ κ πιτζαμακια ακόμα..την ημέρα όμως κοντομάνικο αυτό το ολοσωμο που είναι τα πόδια έξω..τον πλένω στον νιπτήρα στα κακά πάντα...κ ευτυχώς τώρα που έκοψε να τα κάνει την νύχτα οπότε την ημέρα τον πλένω κανονικά,το βράδυ επειδή κοιμόταν αναγκαστικά για να μην το ξυπνήσω με μωρομαντηλο...νομίζω απάντησα σε όλα..χαχαχαχαχαχα 

ααα..κ βάζει πια κ το δάχτυλο άμα θέλει να κοιμηθεί...αυτά..τώρα είδη κοιμάται 3 ώρες για απόγευμα...ελπίζω να ξυπνήσει...χαχαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Ζουζούνα 8ωρο??? με τον πόνο μου παίζεις? Αν κοιμηθεί πάνω από 1 ώρα τη μέρα,πάω από πάνω του να δω αν αναπνέει!χαχαχα

κοιμήθηκε 15' κ μαγείρεψα..κ άλλα 15 κ σιδέρωσα τα ρούχα του! τόσο καλά!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!

Ζουζούνα 8ωρο??? με τον πόνο μου παίζεις? Αν κοιμηθεί πάνω από 1 ώρα τη μέρα,πάω από πάνω του να δω αν αναπνέει!χαχαχα

κοιμήθηκε 15' κ μαγείρεψα..κ άλλα 15 κ σιδέρωσα τα ρούχα του! τόσο καλά!

χαχαχαχαχαχα...Ε εντάξει μωρέ θα στρώσει πιστεύω..πάντως να ξέρεις ότι αν δεν κοιμούνται την ώρα που νυσταζουν μετά τους δημιουργείτε υπερένταση κ γκρινιάζουν μετά  οπότε προσπάθησε να κοιμάται όταν τον βλέπεις κ τρίβει μάτια ή πιπιλαει κάποιο δάκτυλο...τώρα είμαστε κ σε άλμα κ εχθές κ σήμερα έχει λίγο γκρίνια το πολύ..δλδ μουρμουραει...βέβαια βλέπω να σκάνε κ τα δόντια...για να δούμε γιατί ασπριζουν παρά πολύ στα κάτω...μπορεί βέβαια να πέφτω κ έξω..όσο για τον ύπνο..κ σήμερα 7ωρο κοιμήθηκε από τις 11 το βράδυ που έφαγε κ κοιμήθηκε ξύπνησε στις 6.00 μμ  στις 9...θα δείξει ελπίζω να το κρατήσουμε...κ έχουμε κ άλμα τώρα ...που έχουν συνήθως γκρίνια ή πεινάνε πιο πολύ.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Σίγουρα είμαστε σε άλμα..κ σίγουρα μας φαγουρίζουν τα ούλα! πολλά σαλάκια..και η μπουνιά στο στόμα όλη την ώρα!

Συνεχίζεται η προσπάθεια να μάθει την κούνια του..χτες του βαλα 2 μαξιλαράκια δεξιά κ αριστερά του..να στριμώχνεται, γιατί πιστεύω τον φοβίζει η άπλα της κούνιας κ προτιμάει τον μικρό πορτμπεμπε. Κοιμήθηκε αρχικά 3ωρο στο πορτμπεμπε,μετά γάλα κ ύπνο στην αγκαλιά μου (αποκοιμήθηκα καναπέ)..κ μετά στην κούνια κ ξύπνημα ανα 2 ώρες! πάλι καλά λέω! Που θα πάει θα κοιμηθεί κ 3ωρο στην κούνια (για το 6ωρο σου ζουζούνα δε σχολιάζω)! 

Πάμε βόλτα στο χωριό στους παππούδες σε λίγο...Έχει ρεπό ο μπαμπάς μας!

Θα τον τρελάνουν στις αγκαλιές!!! Θα ξεκουραστούν λίγο τα δικά μου χεράκια!

φιλιά πολλά!!!

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Τι κανετε? Καλά πως καταλαβαίνετε οτι ειναι σε αλμα αναπτυξης? Εγω ακομη δεν εχω δει διαφορα στη συμπεριφορα της.. 

Α Επειδη την κουνια την εχω με κλιση κατεβαινει προς τα κάτω.  Τη βρισκω αναμεσα στα καγκελα. Μαλλον πρέπει να ισιωσω το στρωμα.

Οι υπολοιπες κοπελες κ τα μωρακια καλα?

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα οταν ειναι σε αλμα εχει γκρινια, θηλαζει συνεχεια και δεν καθεται αγκαλια ουτε στον μπαμπα της παρα μονο σε μενα..

Για μας απο αυριο ξεκιναει υποτιθεται το δυσκολο αλμα 15-19 εβδομαδων... να δω πως θα περασει αυτος ο μηνας...

κατα τα αλλα τα ιδια.. σημερα εκει που παιζαμε και της εκανα διαφορες γκριματσες μου φαινοταν οτι γελουσε σαν να ξεκαρδιζοταν.. περιττο να σας πω οτι χεστηκα η μανα απο τη χαρα μου που διαπιστωσα οτι μεγαλωσε κι αλλο το παιδι μου..

  • Μου αρέσει 1

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα τις τελευταιες μέρες γουργουράει η κοιλίτσα της, όπως όταν πεινάμε εμεις. Δε θυμαμαι αν ειχε συμβεί στα αγόρια..Κατά τα άλλα και ήσυχη είναι και κοιμάται αρκετά.  Λέτε να πεινάει ή να έχει αέρια? Βέβαια αν δε χόρταινε  θα κοιμόταν? Σας έχει συμβεί?

  • Μου αρέσει 1

9 & 7.5  my boys & 3 my butterfly

Link to comment
Share on other sites

On 11/6/2017 at 6:28 ΜΜ, anys είπε:

Καλησπερα.. Τι κανετε? Καλά πως καταλαβαίνετε οτι ειναι σε αλμα αναπτυξης? Εγω ακομη δεν εχω δει διαφορα στη συμπεριφορα της.. 

Α Επειδη την κουνια την εχω με κλιση κατεβαινει προς τα κάτω.  Τη βρισκω αναμεσα στα καγκελα. Μαλλον πρέπει να ισιωσω το στρωμα.

Οι υπολοιπες κοπελες κ τα μωρακια καλα?

όπως είπε κ η babezu έχουν γκρίνια,τρώνε πιο συχνά ...αχ εγώ δεν ξέρω έχω προβληματιστεί γενικά τις τελευταίες μέρες είχε γκρίνια αλλά όχι ότι έτρωγε συνέχεια...όμως από το Σάββατο έχει κάποιες ώρες πιο πολύ γκρίνια κ σήμερα ακόμα χειρότερα..αλλά θηλασμους μέχρι 7 μόνο ..ενώ νομίζω θέλουμε 8 αν κ η παιδίατρος μου είπε όσο θέλει...κ οπότε θέλει..αλλά αν μειωθεί η συχνότητα φοβάμαι μην μειωθεί κ η παραγωγή μου...τελικά του έδωσα προχθές κ σήμερα λίγο ντεπον που μου είπε η παιδίατρος κ ηρέμησε ...μάλλον πρέπει να πονάνε πολύ τα ούλα του..ασπριζει παρά πολύ κάτω..κ όπως φαίνεται είναι τα δόντια του κ μπορεί γι'αυτό να μην έχει πολύ όρεξη.

On 11/6/2017 at 9:39 ΜΜ, anys είπε:

Εμένα τις τελευταιες μέρες γουργουράει η κοιλίτσα της, όπως όταν πεινάμε εμεις. Δε θυμαμαι αν ειχε συμβεί στα αγόρια..Κατά τα άλλα και ήσυχη είναι και κοιμάται αρκετά.  Λέτε να πεινάει ή να έχει αέρια? Βέβαια αν δε χόρταινε  θα κοιμόταν? Σας έχει συμβεί?

Μου το κάνει κ μένα ο μικρός κάποιες φορές..κ όταν πεινάει το ακούω,τώρα για τα αέρια δεν θυμάμαι αν συμπίπτει.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Μια χαρά σας βρίσκω όλες με τα μπεμπάκια σας!

Εμείς χτες 3ο βράδυ που κοιμήθηκε ο μικρός στην κούνια του στο δωμάτιό του 12-3. Στις 3 κ 1 λεπτό ξυπνάει..τρώει,τον αλλάζω κ κοιμάται κανα 2ωρο πάλι. Μετά ξανά τα ίδια..άλλο ένα δίωρο κ καταλήγουμε στον καναπέ κατά τις 8..όπου μπορεί να κοιμηθούμε κ ως τις 11 όπως σήμερα! Το σημαντικό είναι το πρώτο 3ωρο(ή κ 4ωρο) που κοιμάται βαθιά στην κούνια του!

Υπάρχει σωτηρία τελικά!

Έκλεισε κ 3ων μηνών χτες!

Για τα άλματα δε ξέρω κ γω! Όταν έχει γκρίνια πολύ..τότε λέω μπορεί να ναι κ αυτό η αιτία.

Στις 26/6 έχουμε το 2ο εμβόλιο..ανυπομονώ να μάθω ύψος- βάρος! Έχει μεγαλώσει πολύ ο αντρούλης μου!

φιλιά σ όλα τα μπεμπάκια.. <3 

  • Μου αρέσει 1

e2Obp2.png87dnp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, sweet mommy είπε:

 

Εμείς χτες 3ο βράδυ που κοιμήθηκε ο μικρός στην κούνια του στο δωμάτιό του 12-3. Στις 3 κ 1 λεπτό ξυπνάει..τρώει,τον αλλάζω κ κοιμάται κανα 2ωρο πάλι. Μετά ξανά τα ίδια..άλλο ένα δίωρο κ καταλήγουμε στον καναπέ κατά τις 8..όπου μπορεί να κοιμηθούμε κ ως τις 11 όπως σήμερα! Το σημαντικό είναι το πρώτο 3ωρο(ή κ 4ωρο) που κοιμάται βαθιά στην κούνια του!

Υπάρχει σωτηρία τελικά!

Ξεκινησα και γω να την αφηνω στην κουνια της...

χθες δευτερο βραδυ και τα πηγαμε περιφημα.

πρωτος υπνος απο τις 9 και μεχρι τις 2 παρα ξυπνημα φαγακι και μετα απο τις 02:30 μεχρι τις 05:30. Εεεε μετα δεν αντεξα και την πηρα να κοιμηθουμε μαζι και ξυπνησε στις 08:30 περιπου..

εντωμεταξυ μες τη βδομαδα πονουσε ο φρονιμητης μου και πρεπει να προγραμματισω να τον βγαλω. Και με αγχωνει γιατι την μερα της εξαγωγης που θα ειμαι χαλια και με τρελο πονοκεφαλο πως θα την θηλασω..;;. μπουκαλι δεν παιρνει με τιποτα της το εχω προσπαθησει κανα δυο φορες αλλα τιποτα...

αυτα απο μας...

φιλακια πολλα

 

  • Μου αρέσει 1

Nv6Vp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...