Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Λοιπόν την Τρίτη ήρθε παιδιάτρος και μας ζύγισε και μας βρήκε 4.380, βάλαμε 1.300 και πήραμε και 3 πόντους.

Κατερινάκι μου και εμένα η δικιά μου μουγκρίζει πολύ, το έκανε και ο γιος μου αλλά η μικρή νομίζω το κάνει περισσότερο, ειδικά στον ύπνο της και όλο σηκώνομαι και αυτή κοιμάται και μουγκανίζει, ειδικά αν έχει να κάνει κάκα της ή να ρευτεί. Έχουμε ένα θέμα με το ρέψιμο, κάπου αναφέρατε παραπάνω, τα παιδιά που θηλάζουν δεν ρεύονται, αλήθεια αυτό, η δικιά μου όμως καθότι λαίμαργη και πιάνει όλη τη θηλή οπότε απο τα πλάγια μπαίνει αέρας και ρεύεται σαν μπεκρής, γουλίτσες βγάζει αλλά λίγες σε σχέση με το γιο μου. Και επίσης έχουμε αποκτήσει εδώ και μια βδομάδα στο πρόσωπο αυτά τα όμορφα σπυράκια, δεν είνια τίποτα μου είπε η παιδιάτρος βρεφική ακμή λέγεται, όπως ήρθε θα φύγει, ενυδάτωση με μία κρεμούλα μου είπε ή να τα ξεπλένω με φυσιολογικό ορό τίποτε άλλο.

.

Μπραβο η ζουζουνα!!!! Εγώ αυριο θα την πάω.΅Ειναι φυσιολογικο το 1300???Γιατι κάπου εκει μας κόβω και εμας!!! χα χα χα! Όσο για το μουγκριτο, ευτυχως μου λέτε οτι το κάνουν και τα δικά σας γιατι ειχα αρχισει να ανησυχω!!!

Γεια σας ζουζουνες και ζουζουνακια! Τι μου κανετε? Εμεις αστα λεμε καλα... ο μπεμπης σουπερ ο γλυκος μου, αλλα εγω ειλικρινα υποφερω. Ποναω πολυ απο κατω, συνεχεια. Τα ραμματα μου ειχε πει οτι ειναι εσωτερικα και αποτι θυμαμαι αρκετα...μηπως δεν ειναι φυσιολογικο να ποναω τοσο?να ανησυχησω?Σημερα εχουμε επετειο γαμου!!!! 4 χρονια και εχω επιτελους το ωραιοτερο δωρο στην αγκαλια μου!!!!!!! Μπλουμπλου, μια χαρα η μπουμπου σας!!! Μινουλα μπραβο που παρολη την ταλαιπωρια σου συνεχιζεις και το παλευεις με το θηλασμο! Κατερινακι μου και εμενα μουγκριζει στον υπνο του ο μικρος! Φιλακια σε ολες!!!

Δεν πας να σε δει ο γιατρος σου βρε Αγγελικη? Τοσο που πονας? Πλυσεις κάνεις??? Συνεχεια με νερο κρυο΄. Καποιοι δινουν και Betadine αλλα νομιζω με κρυο νερο θα εισαι οκ! Για ρώτα τον γιατρο σου καλη μου!

Α! ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ!!!!!!ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ! ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ!

τελικα το μουγκρισμα το εχουν ολα !! χαχαχαχα!!!!

μαλλον το ξεπερασαμε το θεμα με τα κακα μας γιατι τρωω δαμασκηνα κ καναμε ηδη 2 φορες σε 3 ωρες ! χααχα!!! κ χτες το βραδυ παλι ! τι καλα !!!!

μαρακι εμενα μου πηρε 10 μερες να συνελθει κ η πληγη ηταν σχεδον σε ολη τη θηλη! υπομονη αυτα που κανεις ειναι αρκετα αλλα πιο πολυ το γαλα να βαζεις αυτο βοηθαει περισσοτερο απ ολα !

οσο γι ατα σπυρακια τα εχουμε κ μεις αλλα μοιαζουν να ειναι απο τον ιδρωτα ! ολο το προσωπο λεμε ομως κ πισω το σβερκακι της !!!

κοριτσια δυσκολευομαι με το μπανιο της γμτ !!!!

αγγελικουλα να ζησετε !! σου ευχηθηκα κ διπλα !!!!!!!

Γιατι Virgi? Τι δεν σου πάει καλα? Για πες μπας και σε βοηθήσουμε!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι θα το τις φοραω..

να σου πω δεν ειναι σαν ψεμα που μιλαμε για τα μωρα μας ενω πριν λιγο καιρο λεγαμε για τις κοιλουμπες μας??

μου φαινεται σαν ψεμα βρε Βιργινακι.. τωρα την κοιταω που κοιμαται και δεν το πιστευω..

ax..san ψεμα..σαν ονειρο.............μοναδικο κ απιστευτο....

Μπραβο η ζουζουνα!!!! Εγώ αυριο θα την πάω.΅Ειναι φυσιολογικο το 1300???Γιατι κάπου εκει μας κόβω και εμας!!! χα χα χα! Όσο για το μουγκριτο, ευτυχως μου λέτε οτι το κάνουν και τα δικά σας γιατι ειχα αρχισει να ανησυχω!!!

Δεν πας να σε δει ο γιατρος σου βρε Αγγελικη? Τοσο που πονας? Πλυσεις κάνεις??? Συνεχεια με νερο κρυο΄. Καποιοι δινουν καη και Betadine αλλα νομιζω με κρυο νερο θα εισαι οκ! Για ρώτα τον γιατρο σου καλη μου!

Α! ΝΑ ΖΗΣΕΤΕ!!!!!!ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΤΟ ΩΡΑΙΟΤΕΡΟ ΔΩΡΟ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΣΟΥ! ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ!

Γιατι Virgi? Τι δεν σου πάει καλα? Για πες μπας και σε βοηθήσουμε!

δυσκολευομαι να κουμανταρω με το ενα χερι κ η μπεμπα ειναι ζωηρη κ φοβαμαι μη μου πεσει.

Link to comment
Share on other sites

θα της κανεις μπανιο με τον αντρα σου! Επισης μπορεις πλεον να την βάλεις στο μπανακι της και να βάλεια απο κάτω κατι ειδικα υποστρώματα. Ετσι δεν θα γλυστρα και θα μπορεις ευκολα να την πλένεις! Για προσπάθησε. Εγω αυτο κάνω!!!http://www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=1665 σαν αυτο το υποστρωμα πυ εχει αυτο το μπανάκι

Καλε, σημερα γιναμε 1 μηνος!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσάκια πονεμένα τι κάνετε????

σήμερα είμαι κομματια.Η μικρή απο τις 4 εως τις 7 το μάτι γαρίδα και γκρίνιαζε,την έβαζα στο στήθος κοιμόταν.......στις 8 σηκώθηκα να πάω το αυτοκινητό μου στο συνεργείο όσο είναι εδώ η μαμά γιατί απο Δευτέρα φεύγει......

πτώμα όλο το πρωί και ονειρευόμουν να κοιμηθώ το μεσημερι αλλά η μικρή που να ησυχάσει.Από τις 3 εως τις 6.30 στο στήθος και έδειχνε να πονάει....με έπιασε ενα αγχος γιατί μας είπαν αν είναι ανησυχη να την πάμε πάλι νοσοκομείο....ευτυχώς πριν λίγο κοιμήθηκε,θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι κάτι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα της κανεις μπανιο με τον αντρα σου! Επισης μπορεις πλεον να την βάλεις στο μπανακι της και να βάλεια απο κάτω κατι ειδικα υποστρώματα. Ετσι δεν θα γλυστρα και θα μπορεις ευκολα να την πλένεις! Για προσπάθησε. Εγω αυτο κάνω!!!http://www.koukou.gr/default.asp?pid=3&la=1&itmID=1665 σαν αυτο το υποστρωμα πυ εχει αυτο το μπανάκι

Καλε, σημερα γιναμε 1 μηνος!!!!

ναι μωρε μαζι την κανουμε αλλα να ηθελα να ειμαι ανεξαρτητη σε αυτο το κομματι ! στο μπανακι της την εβαλα κ σημερα κ παρόλο που ειναι ακριβως σαν αυτο του λινκ δεν με βολευει.απλα ειναι αλλης εταιριας ! ειναι πολυ σκληρο μωρε για να ακουμπαει εκει το κεφαλι της αν κ σημερα εβαλα πετσετα σε αυτο το σημειο κ της κρατουσα τον αυχενα ! εχω παρει κ μια πετσετε βαση απο τα τζαμπο αλλα δεν προσαρμοζεται στο μπανακι κ ισως παρω μια λεκανη μακροστενη ! θα δουμε !!!

χαρουμενα μηνογενεθλια κατερινακι μου ! να σου ζησει κ να ειναι γερη !

κορίτσάκια πονεμένα τι κάνετε????

σήμερα είμαι κομματια.Η μικρή απο τις 4 εως τις 7 το μάτι γαρίδα και γκρίνιαζε,την έβαζα στο στήθος κοιμόταν.......στις 8 σηκώθηκα να πάω το αυτοκινητό μου στο συνεργείο όσο είναι εδώ η μαμά γιατί απο Δευτέρα φεύγει......

πτώμα όλο το πρωί και ονειρευόμουν να κοιμηθώ το μεσημερι αλλά η μικρή που να ησυχάσει.Από τις 3 εως τις 6.30 στο στήθος και έδειχνε να πονάει....με έπιασε ενα αγχος γιατί μας είπαν αν είναι ανησυχη να την πάμε πάλι νοσοκομείο....ευτυχώς πριν λίγο κοιμήθηκε,θέλω να πιστεύω ότι δεν είναι κάτι...

οζαλινακι μου για πιο λογο να την ξαναπατε νοσοκομειο ???

ευχομαι να ειναι περαστικα κ να μην πονεσει ξανα !!!

Link to comment
Share on other sites

ειχα προγραμματισει να πιω ενα καφε εξω...χυμο δλδ, αλλα δεν πηγα τελικα !

γιατι πηγα να βγαλω γαλα με το θηλαστρο κ επι 15 λεπτα παλευα κ εβγαλα μονο 20μλ.

καλα τρελλαθηκα περιττο να σας το πω κ αρχισα να κλαψουριζω οτι δεν εχω γαλα κ τετοια κ ελεγα του αντρα μου να παει ν απαρει ξενο !!!

τελικα αφου με ηρεμησε( λες κ ειμαι μπεμπα κ γω) μου λεει αντε βαλε το μωρο στο στηθος κ κει ετρεχε αφθονο !!! τρελλαθηκα ομως ! μια χαρα ακουγοταν να καταπινει η μικρουλα !!!

τωρα γιατι δεν εβγαλα με το θηλαστρο δεν εχω ιδεα...........

αυτα τα δικα μου !!σας καληνυχτιζω !!!!!!!!!!

φιλακια μανουλες !

__________________

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλιτσες! Σήμερα μάλλον θα φέρουμε τον μπεμπακο σπιτι. Καλα έχει γίνει ένας κουκλος! Όλες οι μαιες τον έχουν ερωτευτεί :)))

Βιργινακι το θηλαστρο δεν κάνει τις θηλαστικες κινήσεις που κάνει το μωρό κ τραβάει γάλα απο πολυ λιγότερα σημεία. Εμένα κόπηκε το γάλα επειδή εβαζα μόνο θηλαστρο κ το μωρο δε θηλασε για να μου αυξήσει την παραγωγή.

Θα σας πω αργότερα τα νεα μας κ ελπίζω να είμαστε πια όλη η οικογένεια σπιτάκι!


Gbjsp2.png

XUUFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

virgi στα jumbo υπάρχει μια ασπρη βαση με φουσκιτσες μέσα, υφασμάτινη. Πηγαινε να την πα΄ρεις. Ειναι τέλεια. Αυτη εχω και εγώ. Θα τη βγαλω φωτο και θα την ανεβάσω. Διοκιμασε το καλη μου και θα δεις. Η πετσετε βαση πραγματι δεν προσαρμοζεται. Ασ επου ειναι για λιγάκι αργότερα.

Lisa ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ!!!! Καλη ανάρρωση και ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΣΕ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ!

Παγαμε παιδιατρο. Η μπέμπα Super!!! 4100 kai 55εκ! Μια χαρα τα πάει η μπουλα χα χα!!!!!

Σας φιλώ. Παιρνω τον γιο μου και παω βόλτααααααααααα


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!! Τι κανετε;; Ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα μπεμπακια ακομα καλυτερα!!

Λιζα μου, με το καλο να τον παρετε σπιτακι σας, κοπελα μου, περαστικα και αγυριστα!!!!!!!!!

Λοιπον, εγινε το θαυμα, ο γιος μου εφαγε χτες στις 12 παρα και κοιμηθηκε σερι μεχρι τις 7.30!!!!!!!! Και εφαγε, παιξαμε λιγο μετα και ξανακοιμηθηκε μεχρι τωρα που εχει αρχισει να ξυπναει!! Τελεια, ελπιζω να το κρατησουμε, κοιμηθηκα κι εγω και νιωθω πολυ καλυτερα. Επισης μου ηρθε αιμα, περιοδος ειναι λογικα, ε; Τα λοχεια μου εχουν τελειωσει εδω και ενα μηνα.

Πολλα φιλακια σε ολες σας!!!!!!!!!!


IAL5p2.png

u83tp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα σας !!!

λιζακι μου με το καλο κοριτσαρα μου να γυρισετε σπιτακι σας ολοι μαζι !!!!

κατερινακι θα περιμενω φωτο ! με ενδιαφερει το θεμα γιατι στα τζαμπο δεν ειδα κατι τετοιο !!!

κατερινακι σιγα σιγα θα μπενετε στο προγραμμα κ θα εισαι κ συ πολυ καλυτερα!!!!

φιλακια σε ολες !!!

οσο για το θηλαστρο οταν το χρησιμοποιω πιεζω κ το στηθος κ μεχρι τωρα εβγαζε απο διαφορες μεριες τωρα τι να πω !!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλενιδιτσες,

πως ειστε σημερα?

εμεις μια χαρουλα, ο βραδυ ειμασταν πολυ ησυχες και, τρωγαμε και κοιμομασταν παλι..

τελικα μια χαρουλα με την ψευδοθηλη αλλα βρε κοριτσια το στηθος μου ειναι πολυ μαλακο, βγαζει βεβαια γαλα αλλα ειναι πολυ μαλακο, να ανυσηχησω?

επισης το παιδι μου εχει πολλα αερια, να φταιει κατι που τρωω ή ειναι φυσιολογικο να εχει αερια?

Καλημέρα μανουλιτσες! Σήμερα μάλλον θα φέρουμε τον μπεμπακο σπιτι. Καλα έχει γίνει ένας κουκλος! Όλες οι μαιες τον έχουν ερωτευτεί :)))

Βιργινακι το θηλαστρο δεν κάνει τις θηλαστικες κινήσεις που κάνει το μωρό κ τραβάει γάλα απο πολυ λιγότερα σημεία. Εμένα κόπηκε το γάλα επειδή εβαζα μόνο θηλαστρο κ το μωρο δε θηλασε για να μου αυξήσει την παραγωγή.

Θα σας πω αργότερα τα νεα μας κ ελπίζω να είμαστε πια όλη η οικογένεια σπιτάκι!

Λιζακι μου με το καλο να γυρισετε σπιτακι σας σιδερενιοι, γεροι και χαρουμενοι!!!!!!

περαστικα σας!!

περιμενουμε τα νεα σας..

φιλικια πολλα!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου το στηθος σου μια χαρα ειναι ξεπερασες κ το θεμα της υπερπαραγωγης, ετσι πρεπει να ειναι κανονικα ! μαλακο !

το γαλα ερχεται οταν τραβαει το μωρο !

το στηθος δεν ειναι αποθηκη γαλακτος,οποτε μην φοβασαι τιποτα ολα καλα ειναι !

τωρα γι ατα αερια ειναι φυσιολογικ ανομιζω, αλλα αν τη βλεπεις να μαζευεται κιολας μαλλον ειναι κ πονακια !!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι μου το στηθος σου μια χαρα ειναι ξεπερασες κ το θεμα της υπερπαραγωγης, ετσι πρεπει να ειναι κανονικα ! μαλακο !

το γαλα ερχεται οταν τραβαει το μωρο !

το στηθος δεν ειναι αποθηκη γαλακτος,οποτε μην φοβασαι τιποτα ολα καλα ειναι !

τωρα γι ατα αερια ειναι φυσιολογικ ανομιζω, αλλα αν τη βλεπεις να μαζευεται κιολας μαλλον ειναι κ πονακια !!!

μαλλον την ξεπερασα την υπερπαραγωγη, ευτυχως!

ολα καλα, μακαρι να συνεχισουμε ετσι.

για τα αερια, δεν μαζευει τα ποδαρακια της αρα δεν ποναει.

να ρωτησω και κατι αλλο, πως τα ντυνεται τα μωρακια?

εγω την εχω μονο με την πανα ολη την μερα και οταν τρωει και το βραδακι φοραμε μονο ενα ζυπουνακι.

καλα, θα μας μικρυνουν ολα και εν θα προλαβουμε να τα φορεσουμε..:cool::cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...