Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Angot είπε:

      ναι αλλά όσο περνάνε οι βδομαδες ειμαι πιο σίγουρη ! τώρα είμαι εκει που με ήθελε ο γιατρός υποτίθεται στις 30 ! και αντί να χαιρομαι περισσότερο νιώθω ότι μ φταίνε όλα! 

      @Angot μου ειμαι σε ίδια βδομάδα και αντίστοιχη διάθεση αλλά αυτό που μου φτιάχνει τη διάθεση είναι μικρές χαρες. Οπως μια βόλτα με το αμάξι ή να έρθουν να σε δουν οι φίλες σου ή το γεγονός οτι έπιασες ένα αρχικό στόχο(30 βδομάδες). Βήμα βήμα φτάνουμε όλο και πιο κοντά στο να συναντήσουμε τα μπεμπάκια μας και να "απελευθερωθούμε" από τα αγχη,τη κούραση,τα βάρη και τους πόνους της εγκυμοσύνης.

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2011


bloublou

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα μανουλομωρακια!!

τι κανετε?

εγω καλα, πηγα και εκοψα το ραμμα το πρωι.

η θηλη μου χειροτευει, εχει αλλαξει σχημα και σε ενα σημειο εχει και πληγουλα..

θα παω να παρω ψευδοθηλες να βαλω και θα δουμε.

η αλλη ειναι καταπληκτικη δεν νιωθω τιποτα.

Το βραδυ ειχαμε νταβαντουρια!!!!!!!!!!

η μικρη μου ειχε αλλη αποψη για το βραδυνο υπνο και δεν ηθελε με τιποτα να κοιμηθει, ηταν πολυ ησυχη βεβαια αλλα δεν κοιμοταν με τιποτα..

Τελικα μετα απο πολυ ωρα θηλασμο και χαδακια καταφεραμε να κοιμηθουμε, τωρα εχει λιωσει, θα κοιμαται ολη την μερα..

κατα τα αλλα, εσεις τι κανετε?

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια τι να κανω με την θηλη μου που ειναι τραυματισμενη..

τρωει βεβαια αλλα τα πρωτα λεπτα με ποναει πολυ...

καλημερα Μαρακι.

Το θηριακι μου αποφασισε να κοιμηθει για λιγο μετα απο πολλες ωρες ξυπνιος και γκρινιας, και μπορεσα να μπω. Ειδα οτι εχεις προβλημα με την θηλη σου. Εμενα τις ψευδοθηλες δεν τις θελει, το προσπαθησα και αυτο. Τις βαζει στο στομα και τις φτυνει!!

Παρε την Purelan κρεμουλα για τις θηλες, μπαινει μετα απο καθε θηλασμο και δεν χρειαζεται να την ξεβγαλεις. Στην αρχη και γω αυτη εβαζα. Και προσεχε να βαζεις σωστα στο στηθος την μπεμπα σου, γιατι αυτο ειναι που δημιουργει τις πληγες. Εχω γινει εξπερ πλεον με τοσα προβληματα:P


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Μινακι μου, ταλαιπωρησε βρε αγαπη ε?

κουραγιο και υπομονη, εμενα χτες το βραδυ με ξετιναξε...

την ειχα τοση ωρα στο στηθος που η θηλη τα επαιξε.. τωρα την εχω εξω και αεριζεται, κρεμα βαζω τη λασινοη και βαζω και γαλα επανω.

ασε με ποναει πολυ, ευτυχως βγαζω γαλα και δεν φουσκωνει το στηθος μου.

εσυ πως εισαι? σε βοηθησε η συμβουλος? απο στασεις θηλασμου τι σου εδειξε?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα Μινακι μου, ταλαιπωρησε βρε αγαπη ε?

κουραγιο και υπομονη, εμενα χτες το βραδυ με ξετιναξε...

την ειχα τοση ωρα στο στηθος που η θηλη τα επαιξε.. τωρα την εχω εξω και αεριζεται, κρεμα βαζω τη λασινοη και βαζω και γαλα επανω.

ασε με ποναει πολυ, ευτυχως βγαζω γαλα και δεν φουσκωνει το στηθος μου.

εσυ πως εισαι? σε βοηθησε η συμβουλος? απο στασεις θηλασμου τι σου εδειξε?

Καλα ειμαι εγω, καλυτερα δλδ. Αυπνη εντελως βεβαια μιας και το θηριακι μου φροντιζει πολυ καλα γιαυτο. Εχω και τις αντλησεις και δεν προλαβαινω να κοιμηθω καθολου.

Η συμβουλος μου εδειξε τις 3 κλασσικες στασεις, στο πλαι, ξαπλωμενη με το μωρο και μπροστα με το μωρο στο πλαι. Το θεμα ειναι να τοποθετειται σωστα στο ζιζι. Και ο μικρος ανυπομονος φαγανας μου δεν εχει την διαθεση να περιμενει 2 δευτερολεπτα, την πιανει την θηλη οπως ναναι και την σκιζει...

Προσπαθω να αντλω συνεχεια, ωστε να δινω τουλαχιστον 2 γευματα δικα μου. Τον βαζω και στο στηθος σιγα σιγα, μην το ξεχασει το μωρο και πανε στραφι οτι κανω. Θα δουμε, θελω να πιστευω οτι ολα θα πανε καλα.

Αυατ που κανεις για το στηθος σου ειναι μια χαρα. Απλα να προσεχεις να μην σου πιανει μονο τη θηλη (εγω εκει εκανα λαθος). Ευτυχως εμενα οι μαστιτιδες υποχωρουν, τις προλαβαμε, δεν εκανα καν πυρετο.

Παω για αρμεγμα :rolleyes:, σε κανα 20λεπτο, αν ο μικρουλης μου δεν ξυπνησει, θαμαι παλι εδω!


wcBmp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζουζουνομανουλες καλημέρα!!!

Μαρακι purelan. Πολυ καλη! Η δική μου πληγη ΕΚΛΕΙΣΕ! Μπορε να πάρει λίγο καιρο, αλλα κλεινει.ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Μινουλα μου βλέπω οτι βρηκες λιγακι ρυθμους! Αντε μπραβο!Ειπαμε και πιστη και θέληση ολα γινονται!

Σημερα νυστάζω και εγώ. Η μικρη ξύπνησε 5 για μαμ και απο εκεινη την ωρα ψευτοκοιμόταν. Με αποτέλεσμα να σέρνομαι σημερα!

Ρε κοριτσια η δική μου "μουγκριζει" οταν κοιμάται. Το κάνουν τα δικά σας αυτα;;

Αυριο παμε παιδιατρο να δουμε ποσο μεγαλώσαμε. Απο μάγουλα πάντως παμε καλα!

Α! Κοριτισα. Πινω πολυ γαλα. Παα πολυ. Βλέπω αποτέλεσμα και στο δικο μου γάλα. δεν ξέρω αν εχει σχεση, αλλα οποια θέλει ας το δοκιμάσει!

Σας φιλώ.Πάω να δω τα γεμιστά μου!!!!


cEyXp3.png

q61sp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι purelan. Πολυ καλη! Η δική μου πληγη ΕΚΛΕΙΣΕ! Μπορε να πάρει λίγο καιρο, αλλα κλεινει.ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

Α! Κοριτισα. Πινω πολυ γαλα. Παα πολυ. Βλέπω αποτέλεσμα και στο δικο μου γάλα. δεν ξέρω αν εχει σχεση, αλλα οποια θέλει ας το δοκιμάσει!

Σας φιλώ.Πάω να δω τα γεμιστά μου!!!!

Κατερινακι μου, εχω και πουρελαν εβαζα και στην κλινικη. θα δοκιμασω..

εμενα μου ειπε να μην πινω παρα πολλα υγρα γιατι θα εχω υπερπαραγωγη.

πηγε ο αντρουλης και μου εφερε ψευδοθηλες, την επιασε αμεσως η μπεμπουλα μου και δεν πονουσα καθολου, εφαγε ενα 15λεπτο μια χαρα.

για να δουμε, ελπιζω να θρεψει και η πληγουλα και θα να παμε καλα..

Μινουλα μου, μου φαινεται πως τα πας καλα, εκτος απο τις πληγες απο παραγωγη πως πας? εχεις γαλατακι?

Link to comment
Share on other sites

Μανουλίτσες μου γλυκιές τι κάνετε; Όλο και πιο αραιά βρισκόμαστε που θα πάει θα στρώσει.

Λοιπόν την Τρίτη ήρθε παιδιάτρος και μας ζύγισε και μας βρήκε 4.380, βάλαμε 1.300 και πήραμε και 3 πόντους.

Κατερινάκι μου και εμένα η δικιά μου μουγκρίζει πολύ, το έκανε και ο γιος μου αλλά η μικρή νομίζω το κάνει περισσότερο, ειδικά στον ύπνο της και όλο σηκώνομαι και αυτή κοιμάται και μουγκανίζει, ειδικά αν έχει να κάνει κάκα της ή να ρευτεί. Έχουμε ένα θέμα με το ρέψιμο, κάπου αναφέρατε παραπάνω, τα παιδιά που θηλάζουν δεν ρεύονται, αλήθεια αυτό, η δικιά μου όμως καθότι λαίμαργη και πιάνει όλη τη θηλή οπότε απο τα πλάγια μπαίνει αέρας και ρεύεται σαν μπεκρής, γουλίτσες βγάζει αλλά λίγες σε σχέση με το γιο μου. Και επίσης έχουμε αποκτήσει εδώ και μια βδομάδα στο πρόσωπο αυτά τα όμορφα σπυράκια, δεν είνια τίποτα μου είπε η παιδιάτρος βρεφική ακμή λέγεται, όπως ήρθε θα φύγει, ενυδάτωση με μία κρεμούλα μου είπε ή να τα ξεπλένω με φυσιολογικό ορό τίποτε άλλο.

Μινούλα μου υπομονή και όσο πιο συχνά μπορείς στο στήθος, θα σου αυξήσει παραγωγή και θα μάθει σιγά σιγά και να θηλάζει σωστά, ακολούθησε τις στάσεις που σου έδωσε η σύμβουλος θηλασμού.

Μαράκι μου θα περάσει είναι επειδή δεν πιάνει καλά, μέχρι τέλος του μήνα πίστεψε με θα έχει περάσει εντελώς. Κατά τα άλλα τα πάτε μια χαρά.

Βιργινάκι μου ταλαιπωρήστε με τα κακάκια σας. Δοκίμασε να τρως φυτικές ίνες εσύ περνάνε από το γάλα σου στο μωρό, θα την βοηθήσει.

Η Αγγελικούλα ρώτησε για από κάτω, δεν θυμάμαι. Λοιπόν πλέον λόχεια τίποτα καμιά φορά κανά καφέ. Τα ράματα στο περινέο έχουν φύγει, όμως ένα απο αυτά είχε ανοίξει μετά απο 8 μέρες, δεν θυμάμαι αν το είχα αναφέρει και είχα πάει στο γιατρό και μου έκανε καινούργιο, η αλήθεια είναι ότι αυτό με ενοχλεί λίγο, όχι ότι πονάει, άστε που νομίζω ότι δεν έχει κλείσει καλά, μου φαίνετια ότι έχει μία μικρή τρυπούλα σαν το κεφάλι της καρφίτσας. Την άλλη βδομάδα θα πάω να με δει και ο θεός βοηθός, κατά τα άλλα μια χαρά.

Σας φιλώ πάω να ξαπλώσω λίγο πριν ξυπνήσουν τα ζουζούνια.


dYU4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ζουζουνες και ζουζουνακια! Τι μου κανετε? Εμεις αστα λεμε καλα... ο μπεμπης σουπερ ο γλυκος μου, αλλα εγω ειλικρινα υποφερω. Ποναω πολυ απο κατω, συνεχεια. Τα ραμματα μου ειχε πει οτι ειναι εσωτερικα και αποτι θυμαμαι αρκετα...μηπως δεν ειναι φυσιολογικο να ποναω τοσο?να ανησυχησω?Σημερα εχουμε επετειο γαμου!!!! 4 χρονια και εχω επιτελους το ωραιοτερο δωρο στην αγκαλια μου!!!!!!! Μπλουμπλου, μια χαρα η μπουμπου σας!!! Μινουλα μπραβο που παρολη την ταλαιπωρια σου συνεχιζεις και το παλευεις με το θηλασμο! Κατερινακι μου και εμενα μουγκριζει στον υπνο του ο μικρος! Φιλακια σε ολες!!!


GKvPp2.png

nN72p2.png

SoVDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικουλα μου να ζησετε χιλια ευτυχισμενα χρονια!!!!!!!!!!!!

να ειστε παντα καλα και να καμαρωνετε τον μπεμπη σας!!!!!!!!!!!

πονας ε? τι να πω, δεν παιρνεις κανα παυσιπονο?

εγω παλι κοριτισα ειμαι μια χαρα, δεν ποναω καθολου, σαν να μην εκανα καισαρικη.

η μπεμπουλα μου εφαγε και αλλο γευμα με την ψευδοθηλη, ολα καλα, αντε μακαρι να θρεψει να τρωμε σκετο ζιζακι!

Α! επισης, εχουμε ξεφλουδισει σε ολο μας το κορμι, βαζουμε κρεμουλα αλλα βρε κοριτσια ολο η κορμαρα μας ειναι αστα να πανε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


τελικα το μουγκρισμα το εχουν ολα !! χαχαχαχα!!!!

μαλλον το ξεπερασαμε το θεμα με τα κακα μας γιατι τρωω δαμασκηνα κ καναμε ηδη 2 φορες σε 3 ωρες ! χααχα!!! κ χτες το βραδυ παλι ! τι καλα !!!!

μαρακι εμενα μου πηρε 10 μερες να συνελθει κ η πληγη ηταν σχεδον σε ολη τη θηλη! υπομονη αυτα που κανεις ειναι αρκετα αλλα πιο πολυ το γαλα να βαζεις αυτο βοηθαει περισσοτερο απ ολα !

οσο γι ατα σπυρακια τα εχουμε κ μεις αλλα μοιαζουν να ειναι απο τον ιδρωτα ! ολο το προσωπο λεμε ομως κ πισω το σβερκακι της !!!

κοριτσια δυσκολευομαι με το μπανιο της γμτ !!!!

αγγελικουλα να ζησετε !! σου ευχηθηκα κ διπλα !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μαρακι μου κ μεις στην ηλικια σας ειχαμε ξεφλουδισει παντου !!!!! μην ανυσηχεις δεν ειναι τιποτα ! κρεμουλα !!!!

σε βολεψαν οι θηλες ε ? κ γω ειχα παρει στο νοσοκομειο αλλα καθολου δεν με βολεψαν ! η μπεμπα δεν της ηθελε κ μενα μου εβγαιναν !

Link to comment
Share on other sites

τελικα το μουγκρισμα το εχουν ολα !! χαχαχαχα!!!!

μαρακι εμενα μου πηρε 10 μερες να συνελθει κ η πληγη ηταν σχεδον σε ολη

τη θηλη! υπομονη αυτα που κανεις ειναι αρκετα αλλα πιο πολυ το γαλα να βαζεις αυτο βοηθαει περισσοτερο απ ολα !

οσο γι ατα σπυρακια τα εχουμε κ μεις αλλα μοιαζουν να ειναι απο τον ιδρωτα ! ολο το προσωπο λεμε ομως κ πισω το σβερκακι της !!!

κοριτσια δυσκολευομαι με το μπανιο της γμτ !!!!

Βιργινακι, μπραβο με τα κακα!!! καλως να τα κανετε!!!!:D:D

εμενα η δικη μου δεν μουγκριζει και σπυρακια δεν εχουμε, αλλα κοντευουμε να αλλαξουμε δερμα.

Ευτυχως με βολεψαν οι θηλες, δεν μου βγαινουν, της avent ειναι.

Link to comment
Share on other sites

αχ τυχερες ειστε !!! χιχι!!!

εμενα μου ειχε παρει της κικκο τοτε ο αντρας μου !

αλλα σου λεω δνε τις χρησιμοποιησα παρα μονο σε ενα γευμα κ αυτο με το ζορι !!!

οσο σε εξυπηρετουν κ μεχρι να κλεισει η πληγουλα να τις φορας !

Link to comment
Share on other sites

ναι θα το τις φοραω..

να σου πω δεν ειναι σαν ψεμα που μιλαμε για τα μωρα μας ενω πριν λιγο καιρο λεγαμε για τις κοιλουμπες μας??

μου φαινεται σαν ψεμα βρε Βιργινακι.. τωρα την κοιταω που κοιμαται και δεν το πιστευω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...