Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Ναι μεν αλλά από την άλλη το αφήνεις από Σεπτέμβριο - Οκτωβρίο; Αυτά σκέφτομαι, και θα το δούμε αν όλα πάνε καλά. Σου εύχομαι να είναι καλύτερα τότε και ας είναι κ κατακαλόκαιρο!

      Κ αυτό που λες σκέφτομαι ! Γενικά όλα Μ φταίνε κ μένα τώρα .  Έχεις δίκιο ας είναι όλα καλά κ ας είναι όποτε θέλει

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

Ποτε θα αρχίσουμε να τα αισθανόμαστε??

Εγω χτες αισθάνθηκα κάτι γουργουρητα αλλά νομιζω θα ήταν το έντερο...

Εγω στη β επιπεδου ειχα δωσει 160.Το πρωτο το ενιωσα στις 19-20.το δευτερο νομιζωτο νιωθεις λιγο νωριτερα.Εχουμε καιρο ακομα.

Ευα ισχυει αυτο το πρωτο καπου εκει το ενιωσα. Ενω το δευτερο 13-14. Παντα εννοω το φτερουγισμα ή σαν να κυλαει βαρος εννοω. Εννοειται οχι να κλοτσαει γτ εκεινο αργει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερουδια σε ολες τις κοιλιτσες της σελιδας.. Τι κανουν τα κοριτσια μου?

Χτες πηγαμε στο γιατρο, ολα καλα μας ειπε, καλο μωρο, καλος σακος. Ειδαμε κ τη καρδουλα να χτυπαει...Τι συναισθημα κ αυτο, ενω ολη μερα νιωθω σαν να μην ειμαι εγκυος (για καποιο λογο το κεφαλι μου δεν το εχει συνειδητοποιήσει ακομα) μολις ακους τη καρδια κ τη βλεπεις να χτυπαει νιωθω τοοοοσο αλλιως... Τον ρωτησα κ αν ειναι να παρω τιποτα για το στομαχι για τις καουρες αλλα μου λεει οχι ακομα. να μπουμε στο επομενο τριμηνο καλυτερα κ μετα το συζηταμε παλι.

Επισης ρωτησα αν αυχενικη κλπ τα κανες πλεον μεσω ΕΟΠΥ κ ειπε οχι ακομα κ ουτε πιστευει οτι θα γινει κ ολας. Για να δουμε τελικα τι θα γινει..

Κλεισαμε κ αυχενικη για τις 16/11. Αυτα τα νεα μας...


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειναι φασδις που δε νιωθω και πολυ εγκυος.Δλδ σκυβω κανω δουλειες σηκωνω το μικρο κλπ.Κουραζομαι πιο ευκολα βεβαια καμια σχεση αλλα γενικα κινουμαι νορμαλ.Σημαρα θα δουμε κι εμεις το νινι μας.


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑΜΑΣ ΘΑ ΡΘΟΥΝ!!!!:P;):D

elenaki1987 -3/5/17

evaki25 -14/5/17

ekrs -14/5/17

elpidaf -15/5/17

sundayviola -16/5/17

glykeritsa -17/5/17

elinor -20/5/17;

niriida32 -24//5/17

lemoni -25/5/17

owl28 -29/5/17

mardo -30/5/17

Οποια αλλαγη προκυψει και οποια δεν εχει πει ΠΗΤ ας το πει να την προσθεσουμε

Save

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα εγώ σήμερα από το πρωί είμαι χάλια ανακατωσούρες καούρες,εμετούς ,πονοκεφάλους,ζαλάδες...αυτή η εγκυμοσύνη δεν έχει καμιά σχέση με τον μικρο μου...χαχαχα θα το παλέψουμε όμως...εξετάσεις θα κάνω την άλλη βδομάδα ο προγεννητικος έλεγχος ήταν μια χαρά....;)

Eχω και εγώ fb θα με βρείτε με το polyxeni mazi....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Κι εγώ περνάω δύσκολα ως προς τις ανακατωσούρες, τους πόνους στο στομάχι και τους πονοκεφάλους. Η Κυριακή ήταν η μόνη μέρα που δεν έκανα εμετούς και είχα πάρει μεγάλη χαρά, αλλά από χθες, επανήλθαν σε πολλαπλάσιο βαθμό... Έχω εξαντληθεί και έχω αρχίσει να έχω και πολύ έντονες ζαλάδες εκεί που είχα ελάχιστα. Μάλλον έχω αφυδατωθεί λόγω έλλειψης υγρών. Ο γιατρός είπε ότι αν συνεχίσει θα πρέπει να κάνω εισαγωγή για ένα 24ωρο για να μου βάλουν ορό να αναπληρωθούν τα υγρά. Καθόλου δεν μου άρεσε αυτό. Από την άλλη, στις εξετάσεις του προγεννητικού ήταν το ζάχαρό μου λίγο ανεβασμένο για τα δεδομένα της εγκυμοσύνης και στην επαναληπτική το ίδιο, οπότε τώρα μάλλον θα χρειαστεί να κάνω την καμπύλη νωρίτερα. Θα δούμε, αύριο θα πάμε σε ενδοκρινολόγο και θα μας πει. Έχω στενοχωρηθεί για να είμαι ειλικρινής, γιατί προσέχω όσο περισσότερο μπορώ και αποφεύγω τα γλυκά, αλλά ο οργανισμός μου αντιδρά περίεργα... Ουφ, σας ζάλισα, το ξέρω!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια σημερα ειδαμε ξανα το μωρο μας!Μεγαλωσε αρκετα.Κουνιεται σα τρελο!Τωρα σε μια βδομαδα αυχενικη!

Εγω ευτυχως ειμαι αρκετα καλυτερα και με τις καουρες.Elinor μου μη στενοχωριεσαι.

Το καλο ειναι οτι οτι κι αν ειναι το χετε βρει απο νωρις οποτε το ελεγχετε απο δω και περα.


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Αχ! Αλήθεια, evaki25, κουνιέται; Νομίζω ότι όταν θα δω το δικό μας να κουνιέται θα τρελαθώ από τη χαρά μου! Όταν άκουσα την καρδούλα για πρώτη φορά και την είδα να πάλλεται παραλίγο να βάλω τα κλάματα. Συγκινήθηκα πάρα πολύ. Εμείς θα πάμε ξανά στον γιατρό μετά την αυχενική, που είναι στις 8/11.

Ευχαριστώ πολύ! Σήμερα είμαι καλύτερα. Πήγαμε σε ενδοκρινολόγο και με ηρέμησε. Αύριο θα κάνω την καμπύλη και βλέπουμε. Το καλύτερο σενάριο είναι η αλλαγή διατροφής, το χειρότερο η λήψη ινσουλίνης. Δεν πιστεύω να φτάσουμε εκεί, όμως. Έτσι θέλω να πιστεύω, τουλάχιστον!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Elinor ευχομαι να πανε ολα καλα και να ηρεμησεις.

Κοριτσια μα ειναι μικρα θαυματακια τα ζουζουνακια μας απο κουκιδιτσες στον πρωτο υπερηχο σιγα σιγα να τα βλεπεις να μεγαλωνουν.

Αυριο θα παω να ανοιξω καρτελα και στο νοσοκομειο να με παρακαλουθουν και εκει. Βασικα θα ανοιξω καρτελα και στα δυο νοσοκομειο που ξεγεννανε αυτην την φορα. Γιατι δεν ξερω οταν θα φθασει η ωρα ποιο θα εφημερευει. Και να κλεισω και ραντεβου αν βρω ελευθερο για β επιπεδου και ντοπλερ. Η β επιπεδου στο νοσοκομειο ειναι περιπου 70 ευρω και το ντοπλερ δωρεαν. Στο δευτερο την εκανα στο νοσοκομειο και ο γιατρος ππυ μου την εκανε εχει και ιατρειο εξω ηταν πολυ σχολαστικος απλως δεν σου δινουν DVD. Οχι οτι με ενοχλει και απο το πρωτο που εχω δεν το βαζω να το δω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μενα.Μπηκα σφηνα εδω μιας και ειμαι μανουλα Ιουνιου αλλα ακομη δε βλεπω το αναλογο thread οποτε μη με δει καμια μανουλα και φτιαξουμε και το δικο μας χεχε. Ειμαι 33 χρονων και πεντε εβδομαδων μολις (και αυτο παλι δεν ειναι και στανταρ γιατι αυριο εχω το πρωτο μου ραντεβου με τον γιατρο) και εχω και μια μικροτερη κορουλα 21 μηνων. Σας ευχομαι καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες.


ZpmAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...