Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

Καλημερουδια κοριτσια μου!

Ευακι σου εχω στειλει πμ το ονομα μου στο fb.

Αυτο με το στηθος το εχω κ γω, μια ξυπναω κ δε μπορω ουτε να τα ακουμπησω κ αλλες μερες ξυπναω νορμαλ... Τις καουρες εδω κ μια βδομαδα τις εχω μονιμες καθε απογευμα κυριως..ελπιζω να σταματησουν σιγα σιγα..


tt1d476a

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλωσηρθες κι εσυ!!!ποτε εχεις πητ;Με το καλο τα μωρακια μας!Αν θελεις στειλε μας πμ να σε βαλουμε στην ομαδουλα οπως σου ειπε η Lemoni.Εγω καουρες εχω κοριτσια.Ο πονος στο στηθος ποτε ερχεται ποτε φευγει.

Καλώς σας βρήκα! Ενώ με βάση την περίοδο ο γιατρός μου έδινε ΠΗΤ 10/5, με βάση τις μετρήσεις στο μηχάνημα βγαίνει 20/5. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πολύ σταθερό κύκλο, οπότε περιμένουμε την αυχενική για να βεβαιωθούμε! Σου έχω στείλει πμ για να τα λέμε και μέσω fb! Κι εμένα οι καούρες και οι ναυτίες είναι οι κυριότερες ενοχλήσεις.

@Lemoni Ναι, το πρώτο μου είναι, αν και δεν είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Η πρώτη μου δεν εξελίχθηκε καλά, καθώς μας έτυχε στο σύνδρομο του κενού σάκου. Φαντάζεσαι, λοιπόν, αγωνία μέχρι να ακούσουμε καρδούλα αυτή τη φορά!


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα! Ενώ με βάση την περίοδο ο γιατρός μου έδινε ΠΗΤ 10/5, με βάση τις μετρήσεις στο μηχάνημα βγαίνει 20/5. Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πολύ σταθερό κύκλο, οπότε περιμένουμε την αυχενική για να βεβαιωθούμε! Σου έχω στείλει πμ για να τα λέμε και μέσω fb! Κι εμένα οι καούρες και οι ναυτίες είναι οι κυριότερες ενοχλήσεις.

@Lemoni Ναι, το πρώτο μου είναι, αν και δεν είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη. Η πρώτη μου δεν εξελίχθηκε καλά, καθώς μας έτυχε στο σύνδρομο του κενού σάκου. Φαντάζεσαι, λοιπόν, αγωνία μέχρι να ακούσουμε καρδούλα αυτή τη φορά!

Elinor μου σε εκανα add κι εγω ακριβως αυτο στη πρωτη μου εγκυμοσυνη.Συνδρομο κενου σακου...


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Χθες πηγαμε στον γιατρο το μωρακι μεγαλωνει καλα ως τωρα και στους δυο υπερηχους βγαινει μια εβδομαδα μεγαλυτερο. Ο δευτερος σακος ηδη μικρυνε πολυ. Σε δυο μηνες θα χει απορροφηθει το πολυ. Αυχενικη 7/11 νταν 13 εβδομαδων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελπιδα μου ειχατε δει κ δευτερο σακο;δε το θυμαμαι να το ειχες πει.Μπραβο για το μωρακι σας!Παντως νομιζω οτι η ΠΗΤ καθοριζεται τελικα στην αυχενικη.

Ναι ειχαμε δει αλλα ο δευτερος ηταν εξαρχης κενος. Ευτυχως ο αλλος ειχε μεσα σπορακι και ετσι δεν στεναχωρηθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Eλπιδακι αυτο με το 2ο σακο δηλαδη σημαινει οτι θα μπορουσαν να ηταν 2 τα μωρακια??

Ναι, ο γιατρος μου ειπε οτι θεωρειται διδυμη κυηση που εξελιχθηκε ετσι. Δλδ το συνδρομο του κενου σακου εμφανιστηκε. Ισως γι αυτο εχω και τοσες αναγουλες και εμετους ολη μερα ειπενγιατι εχω δυο πλακουντες και παραγονται περισσοτερες ορμονες.

Ευτυχως ολα αυτα δεν επηρεαζουν το εμβρυο καθολοθ. Αυτη ηταν η ανησυχια μου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες!

Θα γινω κι εγω μανουλα Μαιου με πητ 30/5! Σημερα καναμε τον πρωτο υπερηχο

Εχω ηδη ενα αγορακι 28 μηνων.

Μου κανει κι εμενα εντυπωση που ειναι λιγες οι πρωτογεννες στην ομαδα, στο γιο μου συνεβαινε το αντιθετο.

Επισης ειμαι 34, θα ανεβασω λιγο τον πηχη της ηλικιας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! Καλες και τελειομηνες εγκυμοσυνες σε ολες!

Θα γινω κι εγω μανουλα Μαιου με πητ 30/5! Σημερα καναμε τον πρωτο υπερηχο

Εχω ηδη ενα αγορακι 28 μηνων.

Μου κανει κι εμενα εντυπωση που ειναι λιγες οι πρωτογεννες στην ομαδα, στο γιο μου συνεβαινε το αντιθετο.

Επισης ειμαι 34, θα ανεβασω λιγο τον πηχη της ηλικιας!

Καλωσηρθες!καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε σενα!Αν θες στειλε μου πμ να σε βαλω στην ομαδα μας στο fb


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλωσηρθες!καλη και τελειομηνη εγκυμοσυνη και σε σενα!Αν θες στειλε μου πμ να σε βαλω στην ομαδα μας στο fb

Καλως σας βρηκα!

Fb δεν εχω, θα προτιμουσα να τα λεμε απο εδω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..Με το καλό σε όλες μας..μπήκα κ εγώ λοιπόν στο club.είμαι 32 χρονών κ περιμένουμε το πρώτο μας μωράκι.ΤΗΠ 1/8.Την άλλη εβδομάδα 26/10 έχω ραντεβού για αυχενική..πολύ άγχος..αφού ζήτησα άδεια δυο εβδομάδες γιατί θέλω να χαλαρώσω μέχρι να πάω.έχω κλείσει ραντεβού στον κούρτη..γνωρίζεται για το κύριο Κούρτη??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..Με το καλό σε όλες μας..μπήκα κ εγώ λοιπόν στο club.είμαι 32 χρονών κ περιμένουμε το πρώτο μας μωράκι.ΤΗΠ 1/8.Την άλλη εβδομάδα 26/10 έχω ραντεβού για αυχενική..πολύ άγχος..αφού ζήτησα άδεια δυο εβδομάδες γιατί θέλω να χαλαρώσω μέχρι να πάω.έχω κλείσει ραντεβού στον κούρτη..γνωρίζεται για το κύριο Κούρτη??

Καλως ορισες! Καλη και τελειομηνηεγκυμοσυνη με ενα υγιες μωρακι!

Μαλλον εννοεις 1/5 ε; καλε μην αγχωνεσαι για την αυχενικη, σαν απλος υπερηχος ειναι, θα δεις οτι ολα ειναι φυσιολογικα και ok!

Αχ κοριτσια δε θελω να ατονισει η ομαδα, στην προηγουμενη εγκυμοσυνη μου ηταν μεγαλη παρηγορια.

Αχ! Αυτο το φατσοβιβλιο! Ειχα δημιοργησει καποτε ενα λογαριασμο κ μου γεμισε ενα σωρο αχρηστα το mail! Μου φαινεται θα αναγκαστω να το χρησιμοποιησω κι η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ιδεα απο αυτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...