Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

12 hours ago, asteraki_mou είπε:

 Γεια σας κοριτσάκια μου γλυκά!

Vasi καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωρακι σου! Αλήθεια πως τα καταφερνεις; θα πάρουμε μαθήματα δύναμης απο σένα! Σχεδόν μαζί είμαστε, εγώ έχω 20/5..

Αχ Ελπιδακι μου! Σε σκεφτόμουν πολύ αυτές τις μέρες που δεν ειχαμε νέα σου και χαίρομαι πολύ που είσαι καλά εσύ και το μωρακι σου! Ξέρω οτι περνάς δύσκολα αλλά σημασία έχει που είναι γερο μέσα στην κοιλιτσα σου και τα υπολοιπα θα τα παλεψεις! Ουτρογκεσταν παιρνω και εγώ απο τη μέρα που βγήκε θετικό το τεστ εγκυμοσύνης μου, 6 τη μέρα.. Θα σε βοηθήσουν. Μετα τις γιορτές είχα κ γω για δυο μέρες πόνους περιόδου χωρίς να σταματάνε ουτε λεπτο και ποτε δεν μάθαμε τι ηταν.. Θα το ξεπεράσουμε Ελπίδα μου! Να παίρνεις δυναμη απτά αγγελουδια σου και όταν μπορείς να μπαινεις να μας λες τα νέα σου!

σ' ευχαριστώ για το καλοσ'ωρισμα!!!

Τα καταφέρνω, τα καταφέρνω, 

είναι δύσκολα, βέβαια, γιατί έχουν πολύ μικρές διαφορές μεταξύ τους, ο μεγάλος με τον μικρό έχει 3 και κάτι χρόνια και με τη μπέμπα 4 πες,

μας αρεσουν οι μεγαλες οικογενειες !!

βεβαια, προς το παρον δε δουλευω, οποτε ενταξει!


Γιώργος 10/2/13

Αναστασία + Ελένη 5/5/14

Νικόλας 9/6/16

FQFBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βασι εμενα η μεγαλη ειναι 2,5 ο μικρος 1,5. Σιγουρα μια τριτη τοσο συντομη εγκυμοσυνη καταπονει διαφορετικα τον οργανισμο. Θα τα ξερεις καλυτερα απο μενα βεβαια. Πλεον παιρνω και ανταλατ. Η μητρα εχει χαλαρωσει πολυ. Αλλα οι πονοι στην μεση ειναι αφορητοι κρατανε ενα 24ωρο. Βεβαια η μαμα μου πολυτεκνη ουσα μου λεει οτι μπορει να μην ειναι ντε καλα συσπασεις αλλα απο την ξαπλα.

οι γιατροι κανουν τα δικα τους. Ο γιατρος μου και οι νοσοκομειακοι ειναι αρκετα αισιοδοξοι εγω ειμαι πιο αγχωμενοι. Το μονο που μπορω να κανω ειναι να ακουω τους γιατρους και πολυ προσευχη. Ο Θεος ειναι μεγαλος.

Βασι μου ο αντρας μου μου λεει με τοσο αγχος σε καθε εγκυμοσυνη πως θες να γινεις και πολυτεκνη;

Τωρα Βασι πας με καισαρικη ε; γιατι λογικα τα διδυμακια σου θα τα κανες με καισαρικη. Και συ παντως τα χεις πολυ κοντα. Να σου δινει ο Θεος κουραγιο.

Καλα αστερακι και εσυ και το κουκουτσακι περασατε πολλα με συσπασεις στην αρχη της εγκυμοσυνης.

Υρω μου ο πλακουντας θα ανεβει και αλλα κοριτσια ειχαν χαμηλο πλακουντα και ανεβηκε εκει γυρω στην 22η εβδομαδα. Ο γιατρος σου συνεστησε ξεκουραση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοιλιτσες!!!!

Καλωσόρισες vasi στην παρέα μας...να χαίρεσαι την μεγάλη οικογένεια σου, γέροι και αγαπημένοι να είστε όλοι!!!!ελπίζω η εγκυμοσύνη σου να είναι εύκολη γιατί φαντάζομαι κουράζεσαι αρκετά!!!

 

Ελπιδακι με αγχώνεις κάπως...σου είπαν να πηγαίνεις κάθε μέρα;;;; Και εγώ έχω ακριβώς τα ίδια με συσπάσεις, πόνους περιόδου στη μέση και στη κοιλιά χαμηλά, σουβλιες στο κόλπο +φοβερός πόνος στο ηβικο οστό ο οποίος εξαπλώθηκε και στα πόδια αλλά δεν μου είπαν να πηγαίνω κάθε μέρα..και ο γιατρός μου και στη β επιπεδου με ηρεμησαν σχετικά με το τράχηλο γιατί είναι κλειστός οπότε δεν μιλάμε για μεγάλο ποσοστό προωροτητας...μήπως να το ψάξω και εγώ κι άλλο; 

 

Ουτροτζεσταν σε βοηθάει βλέπεις βελτίωση;χάπια ή ενέσεις κάνεις;

Εγώ οταν ρώτησα αν θα ξανά αρχίσω ουτροτζεσταν μου είπε όχι και ότι ήταν μόνο για την αρχή της εγκυμοσύνης που είχαμε θέματα με αποκόλλησεις..πλέον παίρνω 6 χάπια adalat και αυξημένο στα όρια μαγνήσιο...νιώθω ότι το μαγνήσιο κάνει πολύ δουλειά γιατί αν ξεχάσω κάποια δόση την επόμενη μέρα τα νιώθω όλα πιο έντονα...αντίθετα δε μπορούμε να αυξήσουμε τη δόση γιατί ήμαστε στα όρια, είναι επικίνδυνη για καρδιακά επεισόδια η μεγάλυτερη κατανάλωση μαγνησίου...2 βραδιά που δεν άντεχα από τον πόνο πήρα πάρα πάνω από ότι πρέπει, όταν το είπα στο γυναικολόγο με κατσαδιασε πάρα πολύ, με το δίκιο του βέβαια ήταν επιπόλαιο αυτό που έκανα αλλά που να φανταστώ ότι το αυξημένο μαγνήσιο μπορεί να προκαλέσει τόσο σοβαρά προβλήματα :-( για αυτό κορίτσια με το παραμικρό να ρωτάμε το γιατρό μας ΠΆΝΤΑ!!!! Από το ποιο χαζό μέχρι το ποιο σοβαρό!

Επίσης οι πόνοι στον ηβικο οστό αν και τους συνήθισα με έχουν βγάλει οφφ..........υπάρχουν μέρες που δε μπορώ να περπατήσω και βασταζομαι στους άλλους ακόμη και για να πάω τουαλέτα, με χτυπάει μέχρι τα πόδια εκεί που χωρίζεται η ηβική περιοχή με το πόδι,λίγο πιο πάνω από τους προσαγωγούς μου και νιώθω αντανάκλαση πόνου και σε αυτούς!!! ....και το ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι για αυτό να ηρεμήσει λίγο ο πόνος με τρελαίνει!!! 


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, elpidaf είπε:

Βασι εμενα η μεγαλη ειναι 2,5 ο μικρος 1,5. Σιγουρα μια τριτη τοσο συντομη εγκυμοσυνη καταπονει διαφορετικα τον οργανισμο. Θα τα ξερεις καλυτερα απο μενα βεβαια. Πλεον παιρνω και ανταλατ. Η μητρα εχει χαλαρωσει πολυ. Αλλα οι πονοι στην μεση ειναι αφορητοι κρατανε ενα 24ωρο. Βεβαια η μαμα μου πολυτεκνη ουσα μου λεει οτι μπορει να μην ειναι ντε καλα συσπασεις αλλα απο την ξαπλα.

οι γιατροι κανουν τα δικα τους. Ο γιατρος μου και οι νοσοκομειακοι ειναι αρκετα αισιοδοξοι εγω ειμαι πιο αγχωμενοι. Το μονο που μπορω να κανω ειναι να ακουω τους γιατρους και πολυ προσευχη. Ο Θεος ειναι μεγαλος.

Βασι μου ο αντρας μου μου λεει με τοσο αγχος σε καθε εγκυμοσυνη πως θες να γινεις και πολυτεκνη;

Τωρα Βασι πας με καισαρικη ε; γιατι λογικα τα διδυμακια σου θα τα κανες με καισαρικη. Και συ παντως τα χεις πολυ κοντα. Να σου δινει ο Θεος κουραγιο.

Καλα αστερακι και εσυ και το κουκουτσακι περασατε πολλα με συσπασεις στην αρχη της εγκυμοσυνης.

Υρω μου ο πλακουντας θα ανεβει και αλλα κοριτσια ειχαν χαμηλο πλακουντα και ανεβηκε εκει γυρω στην 22η εβδομαδα. Ο γιατρος σου συνεστησε ξεκουραση;

κοριτσι μου, φου ειναι οι γιατροι ηρεμη, ηρεμισε.

και ακου και τη μανούλα σου, ξέρουν οι μαμάδες με τα πολλά παιδιά! Κι η δικιά μου που μας έχει 5 παιδιά, έχει μεγάλη πειρά και τη συμβουλεύομαι!!

Ναι, με καισαρική θα πάω λογικά. Εκτός κι αν συμφωνήσει ο γιατρός μου να με αναλάβει για φτ.

1 minute ago, koukoutsakim είπε:

Καλησπέρα κοιλιτσες!!!!

Καλωσόρισες vasi την παρέα μας...να χαίρεσαι την μεγάλη οικογένεια σου, γέροι και αγαπημένοι να είστε όλοι!!!!ελπίζω η εγκυμοσύνη σου να είναι εύκολη γιατί φαντάζομαι κουράζεσαι αρκετά!!!

 

Ελπιδακι με αγχώνεις κάπως...σου είπαν να πηγαίνεις κάθε μέρα;;;; Και εγώ έχω ακριβώς τα ίδια με συσπάσεις, πόνους περιόδου στη μέση και στη κοιλιά χαμηλά, σουβλιες στο κόλπο +φοβερός πόνος στο ηβικο οστό ο οποίος εξαπλώθηκε και στα πόδια αλλά δεν μου είπαν να πηγαίνω κάθε μέρα..και ο γιατρός μου και στη β επιπεδου με ηρεμησαν σχετικά με το τράχηλο γιατί είναι κλειστός οπότε δεν μιλάμε για μεγάλο ποσοστό προωροτητας...μήπως να το ψάξω και εγώ κι άλλο; 

 

Ουτροτζεσταν σε βοηθάει βλέπεις βελτίωση;χάπια ή ενέσεις κάνεις;

Εγώ οταν ρώτησα αν θα ξανά αρχίσω ουτροτζεσταν μου είπε όχι και ότι ήταν μόνο για την αρχή της εγκυμοσύνης που είχαμε θέματα με αποκόλλησεις..πλέον παίρνω 6 χάπια adalat και αυξημένο στα όρια μαγνήσιο...νιώθω ότι το μαγνήσιο κάνει πολύ δουλειά γιατί αν ξεχάσω κάποια δόση την επόμενη μέρα τα νιώθω όλα πιο έντονα...αντίθετα δε μπορούμε να αυξήσουμε τη δόση γιατί ήμαστε στα όρια, είναι επικίνδυνη για καρδιακά επεισόδια η μεγάλυτερη κατανάλωση μαγνησίου...2 βραδιά που δεν άντεχα από τον πόνο πήρα πάρα πάνω από ότι πρέπει, όταν το είπα στο γυναικολόγο με κατσαδιασε πάρα πολύ, με το δίκιο του βέβαια ήταν επιπόλαιο αυτό που έκανα αλλά που να φανταστώ ότι το αυξημένο μαγνήσιο μπορεί να προκαλέσει τόσο σοβαρά προβλήματα :-( για αυτό κορίτσια με το παραμικρό να ρωτάμε το γιατρό μας ΠΆΝΤΑ!!!! Από το ποιο χαζό μέχρι το ποιο σοβαρό!

Επίσης οι πόνοι στον ηβικο οστό αν και τους συνήθισα με έχουν βγάλει οφφ..........υπάρχουν μέρες που δε μπορώ να περπατήσω και βασταζομαι στους άλλους ακόμη και για να πάω τουαλέτα, με χτυπάει μέχρι τα πόδια εκεί που χωρίζεται η ηθική περιοχή με το πόδι,λίγο πιο πάνω από τους προσαγωγούς μου και νιώθω αντανάκλαση πόνου και σε αυτούς!!! ....και το ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι για αυτό να ηρεμήσει λίγο ο πόνος με ,τρελαίνει!!! 

koukoutsaki, έχω καλή εγκυμοσύνη, ευτυχώς γτ οι 2 προηγούμενες ήταν πολύ δύσκολες, ειδικά στα δίδυμα, είχα συσπάσεις και στην αρχη και στα τέλη...τέλος καλό, όμως, όλα καλά! Έχω τώρα τα καμάρια μου και τα χαίρομαι!


Γιώργος 10/2/13

Αναστασία + Ελένη 5/5/14

Νικόλας 9/6/16

FQFBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Vasi κ εμένα μου αρέσουν οι μεγάλες οικογένειες αλλά φοβάμαι να το προσπαθήσω..

Ελπίδα φαντάζομαι εχεις κάποιον όλη μέρα μαζί σου να σε βοηθάει με τα μικρά. Λογικά κ εσύ Vasi.

Πάντως Ελπίδα μου ακόμα με ταλαιπωρούν συσπάσεις κ πετρώματα απλά όχι τόσο έντονα όσο πριν.. Και εμείς φοβόμαστε για προωρακι, οι άλλοι γύρω μου το έχουν σίγουρο κ έχουν αγχωθει πιο πολύ κ απο μένα..

Κουκουτσακι εγω τα ουτρογκεσταν τα παίρνω σε χαπακια και δυο φυαλιδια τη μέρα μαγνήσιο. Ποιο είναι το επιτρεπόμενο όριο στο μαγνήσιο; προκαλεί καρδιακά επεισόδια σε εμας ή στα μωρακια μας; επισης ρωτα τον γιατρο σου μήπως ο πόνος στο ηβικό οστό είναι φυσιολογικός κ σημαίνει οτι θα ανοιγεις σιγά σιγά μέχρι τη γέννα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κουκουτσακι καρδια μου δεν ηθελα να σε αγχωσω. Αν δεν παλευονται οι πονοι μου ειπαν να πηγαινω. Λοιπον ουτρο παιρνω 3 μαγνησια 6 και 3 ανταλατ. Τα ουτρο τα ξεκινησα την Πεμπτη και τα αυξημενα μαγνησια μαζι με τα ανταλατ προχθες. Οποτε τα αποτελεσματα θα φανουν σιγα σιγα. Εχουμε τα ιδια συμπτωματα μα σε ολα. Για το ηβικο οστο στν β μου ειπαν οτι μεγαλωνει η ηβικη προσφυση για αυτο ποναω. Ο τραχηλος μου και εμενα ειναι 5 εκατοστα και γι αυτο δεν φοβουνται τοσο για προωροτητα. Εχεις κανει κολπικη καλλιεργεια; Εγω απο τοτε που ξεκινησαν οι συσπασεις και τις δυο φορες ειχα μικροβιο. Και τωρα εχω μικροβιο.

Το βραδυ δεν ξερω αλλα ποναω παντα πιο πολυ. Οι πονοι στην μεση κυριαρχουν σε σχεση με αυτους της περιοδου. Κουκουτσακι ξαπλα ξεκουραση και μονο που δεν.βλεπουμε αιμα ειναι θετικο. Παντως αν δεν την παλευεις να πηγαινεις στα εφημερευοντα μην δισταζεις. Εγω ετσι κανω και για να ηρεμω.

Link to comment
Share on other sites

Αστεράκι και εγώ 2 φυαλιδια παίρνω τα οποία θεωρούνται ότι είναι το όριο! Δηλαδή αυτή τη ποσότητα τη δέχεται ο οργανισμός χωρίς πρόβλημα ως εκεί...σαν ένα ποτήρι σκέψου που γέμισε και δε χωράει άλλο νερό...αν το ξεπεράσουμε προκαλεί θέματα στη δική μας καρδιά όχι στο μπεμπέ, το οποίο είναι εξίσου σοβαρό (από αρυθμίες μέχρι να σταματήσει η καρδιά!!!!! Εκεί τρόμαξα και ένιωσα τόσο χαζή που έκανα του κεφαλιού μου...πάλι καλά το έκανα 2 φορές και μου έκοψε να το πω στο γιατρό για να του δείξω ότι με βοηθάει πολύ και μήπως γινόταν να το αυξήσουμε! 

Όσο για τον ηβικο οστό αφού είδαμε ότι όλα πάνε καλά μου σύστησε να πάω και σε ουρολόγο ο γιατρός αν και ήταν σίγουρος 100% ότι είναι θλάση της ηβικης συμφησης...τελικά και με το ουροποιητικο σύστημα όλα είναι καλά και ο ουρολόγος μιλάει και αυτός για θλάση της ηβικης συμφησης...που για αυτό ο γιατρός δε μπορεί να μου χορηγήσει τίποτα και αν πεθαίνω στο πόνο μπορώ μόνο να κάνω εισαγωγή σε νοσοκομείο ή στη κλινική και να μου χορηγήθει κάτι εκεί....αλλά δεν θέλω ρε κορίτσια αφού το μωράκι μου είναι καλά και δε συντρέχει κίνδυνος δε θέλω να κλειστω σε νοσοκομείο επειδή πονάω προτιμώ να σφίγγω δόντια στο σπιτάκι μου....αυτό που με τρόμαξε είναι πως εκτός του ότι μπορεί να χειροτέρεψει όσο προχωράει η εγκυμοσύνη (μπορεί να είμαι και τυχερή και να καλυτερεψει) υπάρχουν πιθανότητες να κρατήσει το πρόβλημα πολύ καιρό και μετά τη γέννα!!!!!! Απλά εκεί θα μπορεί να γίνει αγωγή και άσκηση για αντιμετώπιση...

 

Αχ Ελπιδακι μου από το άγχος σου εσύ πας, γιατί βρε κούκλα μου; Ηρέμησε αφού βλέπεις το μπεμπακι σου πάει καλά ο τράχηλος είναι καλός μη βασανίζεις το μυαλουδακι σου! Εγώ για αυτό δε πάω γιατί προσπαθώ να μην αγχώνομαι για το νινακι μου, ειδικά τώρα που με ταράζει στις κλωτσιές έχω ηρεμήσει πάρα πολύ, είμαι και λίγο γαϊδούρι σε υπομονή και πόνο και ούτε αυτό με κάνει να πάω...όσο σκέφτομαι και τη ταλαιπωρία στις εφημερίες λέω έχεις το πόνο να τρέχεις και εκεί άστο, με παρηγορουν και οι τριγύρω ή ξενυχτάνε μαζί μου όταν πονάω  και έτσι περνάνε οι μέρες....

Βέβαια αν νιώσω ότι κάτι δε πάει καλά θα φύγω βουρ στο γιατρό μου ότι ώρα και να είναι θα τον ενοχλήσω και θα τον ξεσήκωσω...είναι και αυτή η κακιά ανάμνηση που έχω από το νοσοκομείο τις πρώτες μέρες εγκυμοσύνης και δεν θέλω να πάω εκεί, ίσως υποσυνείδητα αυτό να με σταματάει και τώρα...

 

6μαγνησιο;;;; Χαπάκια να φανταστώ όχι φυαλιδια έτσι;  Πρέπει να έχουν διαφορά στη ποσότητα αυτά τα δύο λογικά 


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι κουκουτσακι χαπακια εμενα το ποσιμο δεν με βοηθησε διολου και μου φερνει εμετο. Μωρε ας ποναω ετσι και ας το παρω αγκαλια το μπεμπε μου.

αλλα επειδη σαν ανθρωπος ειμαι πολυ προσγειωμενος και ρεαλιστρια προς το παρον δεν κανω και τα τρελα ονειρα. Μωρε ολη την ημερα ειμαι πιο καλα το βραδυ μαρτυρω.

Αντε κοριτσακια παντως ο καιρος περνα. Ασε που σκεφτομαι οτι αλλες μανουλες καθησαν 9 μηνες ξαπλα και ειχαν πολλα προβηματα και ολα πηγαν καλα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο σκέφτομαι Ελπίδα μου οτι μπαίνω στον έκτο και μπορεί να είμαι όλη μέρα ξάπλα και μέσα στο σπίτι ωστόσο μπορω όταν θέλω και νιώσω καλά να βγω και μια βολτουλα και το βασικότερο είμαι στο σπίτι μου και όχι σε κρεβάτι νοσοκομειο.. Αλλά και αυτό να χρειαστεί θα το κάνω αρκεί να είναι καλά το μωρακι μου!

Αχ βρε κουκουτσακι τι σου έτυχε και σένα.. Να σκέφτεσαι οτι μετα τη γέννα θα το αντιμετωπισεις γιατί τοτε θα εχεις επιλογές.

Όλα καλά κορίτσια μου, παρόλο που μου λένε οτι στο μέλλον μπορεί να ζοριστουμε εγω και μονο που προχωράνε οι βδομάδες παίρνω δύναμη!

Τα υπολοιπα κοριτσάκια που μιλούσαμε τόσο καιρό που είναι; μπείτε μονο να μας πείτε οτι είναι όλα καλά γιατί σας έχω έννοια μωρέ.. ☺

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου. Πλεον ειμαστε λιγες εδω. :cry:.

Αστερακι μου ποτε εχεις ΠΗΤ γιατι δεν θυμαμαι;

Ειπα να ανεβω ψυχολογικα και οτι ειναι να γινει θα γινει. Αλλωστε κακο στο μπεμπε κανει να ειμαστε και χαλια ψυχολογικα. Αστερακι κοπελες με χειροτερες συσπασεις απο εμας και με αιμα και φθασαν ως την 36η εβδ και ως την ΠΗΤ τους. Οσο ο τραχηλος μας μενει κλειστος και μεγαλος καλα παμε.

Μωρε σας φερνουν και σας υπνηλια τα φαρμακα; Εχω μια υπνηλια σαν μαστουρωμενη νιωθω με τοσα χαπια.

Απο κιλα πως παμε; Καμπυλες ζαχαρου ποτε εχουμε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ελπίδα μου έχω 20/5, εσύ αρχές Μαϊου νομιζω..

Έτσι πρεπει να σκεφτόμαστε, άσε που οποτε κλαίω για κάποιον λογο, μετα νιώθω τύψεις για το μωρακι μου και κλαίω ακόμα πιο πολύ.. Χαχα!

Όσο για την υπνηλία κ εγώ ήθελα να ρωτησω, 5 μηνες τώρα παίρνω τα ουτρογκεσταν και ακόμα να τα συνηθισω.. Μόλις τα πάρω κουτουλαω κυριολεκτικά..

Απο κιλά είχα πάρει 4, τώρα μπορεί να έχω πάρει κ άλλο..

Για την καμπύλη θα μου πει απο βδομάδα που θα πάω. Εσύ ποτε θα κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου. Εδω ειμαι κι εγω! Περα απο τα ψυχολογικα μου που εχω πεσμενα αυτο το διαστημα, ολα καλα. Βασι καλως ηρθες. Αντε να ζωηρεψει λιγο το φορουμακι μας, πολυ μου εχει λειψει.

Κ τα αλλα κοριτσια καλα ειναι, μιλαμε στο φμπ κ δεν μπαινουν πια εδω, μην ανησυχειτε.

Για αγορες που λετε, πολυ χειμωνιατικα μου φανηκαν ολα, ρουχα εννοω, τα βασικα τα εχω. Μαλλον θα παω στο mega outlet μετα τις εκπτωσεις να παρω πιο ανοιξιατικα, ετσι ειχα κανει κ στο γιο, ιουνιο γεννησα.

Για καροτσια, προικες κλπ, ναι ειναι καλη ευκαιρια οι εκπτωσεις.

Link to comment
Share on other sites

asteraki ε σχεδον μια βδομαδα διαφορα εχουμε εγω εχω 15/5. Καμπύλη με ειπε να κανω στις 27 εβδομαδες. Εχω ακομα. Και ειναι τοσο βαρετη εξεταση. Να.εχετε σιγουρα παρεα μαζι σας.

οντως τωρα οι εκπτωσεις ειναι οτι πρεπει για να παρεις προικα. Ρουχαλακια συμφωνω με την μαρντο εχει ακομα πολυ χειμωνιατικο. Για πιο ανοιξιατικα ειμαστε εμεις.

ηρω βασι κουκουτσακι πως ειστε;

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια πώς είστε;;; όλα καλύτερα;; Νέα εγώ δεν έχω ακόμα, δεν έχω καν κάνει τη β' επιπέδου. Είμαι για μεθαύριο. Πάντα όσο πλησιάζουν οι μέρες αγχώνομαι, είτε έχω είτε δεν έχω λόγο. Τώρα κάθομαι και σκέφτομαι ποιος ο λόγος να κάνω αυτή την εξέταση. Και κάτι να μου βρουν, θα μπορώ να κάνω κάτι;; Δεν ξέρω, όταν αγχώνομαι το τερματίζω :( Σε ό,τι αφορά τις αγορες έχω αρχίσει κι εγω να κοιτάω - να κρυφοκοιτάω πιο σωστα- αλλά πρώτον περιμένω να γίνει η β' επιπέδου, δεύτερον δεν έχω ιδέα που παν τα 4 και τρίτον είμαστε οφ-σίζον!! Πάντως πιστεύω ότι απο βδομάδα, αν έχουν πάει όλα καλά θα κάνω μια βόλτα στα μαγαζιά, να δω τι κυκλοφορεί από καρότσια και κούνιες τουλάχιστον. Και σε ό,τι αφορά τα κιλά, τελευταία φορά που μετρήθηκα ήμουν ήδη +10... Αλλά τρώω, παίδες! τρώω λές και δεν υπάρχει αύριο. Και ήμουν πάντα λιγόφαγη! Πριν, ψιλοπερπατούσα, τώρα λίγο τα κρύα λίγο ο γιατρός που μου απαγόρευσε τα πολλά-πολλά... κλωσάω... 

Εσείς, έχετε νεάκια;;; φιλάκια σε όλες!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια μου καλησπερα τι κανετε; Βαση, ηρω και Κουκουτσακι που χαθηκατε; Αντε καποιες τα λεμε στο φου-μπου αλλα και σεις δεν μπαινετε. Με το αστερακι τα λεμε και σε αλλο φορουμ. Κανατε β επιπεδου; Για πειτε νεα; Κουκουτσακι σε εχω στο νου μου λιγο περισσοτερο. Αντε κοιλιτσες μπαινουμε σιγα σιγα στο γ τριμηνο.

Ουφ νομιζω δεν θα αντεξω τοσο αγχος. Εμεις ειμαστε ξαπλα και θα ειμαστε ετσι μεχρι τελη Μαρτιου. Ξεκινησαμε και ενεσουλες κορτιζονης για να ενισχυσουμε τα πνευμονακια του μπεμπη αν συμβει το οτιδηποτε. Αχ κοριτσια μου δεν παιρνα ο καιρος τωρα μου ειμαι σε περιορισμο.

Σας φιλω και σας σκεφτομαι και ευχομαι τα καλυτερα μανουλες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...