Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μαΐου 2017


ekrs

Recommended Posts

κουκουτσακι ευχομαι να μαθουμε καλα νεα.

Μια απο τα ιδια εγω αυριο παω γιατρο. Το καψιμο ειναι μυκητιαση ετσι με ειπε αλλα αυτο που δεν μου χει ξανατυχει ειναι και οι σουβλιες και ο πονος στον κολπο οτι οφειλονται μαλλον εκει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 597
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κοιλιτσες!!!!

Χαίρομαι που είστε καλά και εσείς και τα νινακια αλλά που είναι οι υπόλοιπες;!;!; 

 

Elpidaf τουλάχιστον έχεις μια ιδέα του τι είναι πλέον!!!! Γενικά έχει ηρεμήσει καθόλου; 

 

Εγώ έκανα β επιπεδου κορίτσια!!!! Γερό,δυνατό μωρακι με έμφαση στα ζαγκλερικα και με στρουμπουλο προσωπάκι για φίλημα η εικόνα από τον μεγάλο υπέρηχο και πετάω από χαρά!!! Όσο πάει γινόμαστε παιχνιδιαριδες και κλωτσαμε τη μαμά και το μπαμπά όταν μας χαϊδεύει!!!!!! Ααααααχ κορίτσια δεν έχω λόγια!!!!!!!!!!

Πήγα και στο γυναικολόγο 2-3 μέρες νωρίτερα τα είδαμε και εκεί όλα (νινί,τράχηλο κτλ) και στη β επιπεδου και δεν υπάρχει τίποτα ανησυχητικό ευτυχώς!!!! Αλλά και τίποτα που να εξηγεί τους πόνους οπότε θα ψαχτουμε και σε άλλα αίτια...θα αρχίσω με ουρολόγο γιατι νομίζω πλέον το πρόβλημα είναι τέτοιας φύσης και το προτείνε και ο γιατρός μου....πάντως με έχει εξάντλησει ρε κορίτσια αρκετές φορές τη μέρα ο πόνος γίνεται ανυπόφορος, εχθές έκλαιγα στον ύπνο και δεν πήρα χαμπάρι, ξύπνησα το πρωί με δυνατό πόνο και μου είπε η μαμά μου ότι έκλαιγα το βράδυ...:( 

  • Μου αρέσει 1

W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!! Χρονια πολλα σε οσες εχουν καποιον εορταζοντα.

κουκουτσακι πολυ χαρηκα με τα νεα σου!!! Αντε να χαλαρωσουμε λιγο και να χαρουμε το υπολοιπο της εγκυμοσυνης με ηρεμια. Ηδη την μεση την περασαμε. Εχεις πολυ ζωηρο μωρακι ε και γω. Μερικες φορες οπως κουνιεται μ ενοχλει. Λοιπον κοιτα συμπτωση και γω ειχα πονους κοντα στην μητρα οχι οπως εσυ τοσο δυνατους αλλα πονους. Μονο οταν ημουν ξαπλωμενη ανασκελα δεν με ενοχλουσε. Πηγανε γιατρο ειδαμε μητρα τραχηλο ολα καλα. Και επειδη πονουσα μονιμα ειδε με τον υπερηχο και εκει που ποναω ειναι η αποληξη του εντερου που πλεον πιεζεται απο την μητρα. Γιατι η μητρα μ ειναι μαλακη. Γενικα με ειπε οτι κανα πετρωματακι και συσπασουλες ειναι νορμαλ να εχουμε. Αρκει να μην ειναι πολλα και επωδυνα. Αλλα πονους σε εντερα και γενικα σαν πιασιματα εκει κατω θα εχω ειναι λογω εγκυμοσυνης. Μα το εντερο με χει ταραξει εκει χαμηλα.

Θελει ηρεμια και θετικες σκεψεις. Εγω προσπαθω γτ με πηρε πολυ απο κατω και δεν κανει.

Σε ποιον εκανες β επιπεδου; Τι ωραια που το αγορακι σου ειναι καλα σε ολα. Εμεις εχουμε 13/1.

Αντε κοριτσια να χουμε καλα νεα απο ολες!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα κουκουτσακι το μικρουλι σου!!!!Ευχομαι να βρειτε συντομα τι προκαλει τον πονο και μα ηρεμησεις!!!!

Με το καλο και τα υπολοιπα κοριτσια το β επιπεδου!!!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο βρε κουκουτσακι για τα νεα σου!!

Κι εμεις καναμε τη β επιπεδου κι ολα πολυ καλα.Ο πλακουντας ομως πολυ χαμηλος.Αδεια απο τη δουλεια,πολυ ξεκουραση και βλεπουμε..


tt1afc0a.aspx

tt1d3df2

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κοριτσια!

Μπραβο κουκουτσακι για τα νεα σου!

Εγω τελευταια θα κανω τη β. Εκλεισα στον Αρναουτογλου 24, δεν μου κλειναν ουτε μια μερα νωριτερα που ηθελα.

Ελπιδακι μου μην πεφτεις ψυχολογικα. Εγω νομιζω επειδη εισαι πολυτοκος κ μαλιστα κοντα κοντα τα νιωθεις ολα πιο εντονα. Υπομονη καλο μου, αφου το μωρο σου ειναι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;;;; 

Evaki25 αχ βρε κορίτσι μου ποτέ προλαβαινες ΚΑΙ με δουλειά πριν και ξεκουραζοσουν;;;; Ηρεμία και όσο μπορείς να ξαπλωνεις...ο καιρός άλλωστε μας εμπνέει για χουχουλιασμα!!!!!!!!!

 

Πλάκα πλάκα κορίτσια σκέφτομαι ώρες ώρες πώς θα άντεχα τώρα με τόσο κρύο και τόσο χιόνι αν όλα ήταν καλά και πήγαινα στη δουλειά....μέσα στην ατυχία μου και την αγωνία μου για το βλασταρακι μου η ξάπλα μας έκανε και ένα καλό....πραγματικά δεν υπήρχε περίπτωση να δείξουν κατανόηση από τη δουλειά...σκέφτομαι ότι θα ήθελα 3ωρες στα πήγαινε έλα με τα μμμ και 8 ώρες ορθοστασία,κουβάλημα και ανοχή στον κάθε στραβό και με πιάνει ιδρώτας!!!! 

 

Λοιποοοον όσο περνάνε οι μέρες νοιώθω το μπόμπιρα πολύ έντονα, και με το μάτι φαίνεται στη κοιλίτσα που πάει εδώ και εκεί ο σβουριτσας μου!!!!!έχω παλαβωσει!!!!!!

 

Για πείτε βρε κορίτσια εσείς που έχετε ήδη παιδάκια...ψώνια πότε να αρχίσουμε;;;; 

Μέχρι τώρα λόγω της καταστάσης δεν ήθελα να πάρουμε τίποτα, ούτε εμείς ούτε κανένας...πλέον αφού έγινε και η β επιπεδου με πιάνω να χαζεύω διάφορα πραγματάκια στο ίντερνετ....τα έπιπλα (τα βασικά) θα μας τα δώσουν οπότε κάποια έξοδα θα μειωθούν (πχ κρεβάτακι δε χρειάζεται να αγοράσουμε) αλλά γενικά πείτε μας πάνω κάτω τα βασικά από έπιπλα....

Κάποια θεωρώ ότι δε χρειάζονται όπως πχ η αλλαξιερα....η αδέρφη μου πχ δεν αγόρασε και δεν το μετάνιωσε κιόλας, βολευτηκε και χωρίς αυτήν δηλαδή δεν το θεώρησε ντε και καλά απαραίτητο...πιστεύετε ότι υπάρχουν πράγματα που μπορούμε να αποφύγουμε ή θεωρούνται υπερβολή;  

 

Και από πραγματάκια του μωρού τι θα χρειαστούμε που θα μας έρθουν Μάιο τα καμάρια μας; Ρουχαλάκια κτλ 

Απορρυπαντικα, σαμπουάν, κρέμες τι παίρνουμε;;;;...έλεγα αυτά τώρα να αρχίσουμε να τα ψωνίζουμε σιγά σιγά 1-2 πραγματάκια δηλαδή οπότε πάμε σούπερ μάρκετ να τα βάζουμε στο καλάθι ώστε να έχουμε μέχρι κάποιο καιρό αργότερα ότι χρειάζεται και να μη μας φανεί απότομα οικονομικά....και με τις πάνες λέγαμε να το κάνουμε αλλά από νούμερα κτλ δεν έχουμε ιδέα τι πρέπει να πάρουμε...

 


W7vNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κάνετε;; όλα καλά;

Κουκουτσακι κ εγώ αναρωτιέμαι τι πρεπει να αγοράσουμε για τα μωρακια μας που έρχονται Μάιο.. Μονο καλοκαιρινά υφάσματα; με μακρύ ή με κοντό μανικακι;

Ελπίδα μου είσαι καλυτερα; έκανες την εξέταση;

Link to comment
Share on other sites

Αχ κουκουτσακι και αστερακι ελεγα ποτε θα μπειτε;

εμεις καναμε την β επιπεδου. Ολα καλα. Αλλα απο τοτε που σας ειπα οτι ποναω 29/12 οι πονοι συνεχιζονταν. Εφθασε να μου δωσει ουτρογκεσταν στις 12/1 οπου δεν την παλευα αλλο. Εχω πονους περιοδου και χαμηλα στην μεση αλλα οχι πετρωματα. Ευτυχως που εχω τους γιατρους στα εφημερευοντα που μου δειχνουν πιο ενδιαφερον. Παω καθε μερα για να μετραμε τον τραχηλο. Ο οποιος παραμενει κλειστος και μεγαλος. Τωρα ειμαι 23+1 στοχος χθες μου ειπαν να καβαντσωσω τις 24 εβδομαδες ωστε σε μια στραβη αν γινει το εμβρυο να θεωρειται βιωσιμο. Οποτε καθε μερα για μας ειναι κερδος. Μπορει να πανε ολα καλα αλλα και οι γιατροι δεν ειναι μαγοι η θεοι να προβλεψουν το μελλον. Εννοειται δεν εχω ορεξη να δω τπτ παιδικο. Αμα φθασω 27εβδ. ισως παρω τα πανω μου.

Εχω ξενερωσει λιγο με τον γιατρο μου. Σημερα περιμενω αποτελεσματα κολπικου επιχρισματος για να δουμε αν καποια μολυνση τα προκαλει ολα αυτα. Τι να σας πω κοριτσακια εταξα το μπεμπακο στν Αγιο Αρσενιο. Αλλα δεν εχω ορεξη για τπτ ουτε να φαω θελω. Ειμαι ξαπλα και ερχονται τα μωρακια μου και με χαιδευουν και με πιανουν τα κλαματα που ουτε αγκαλια μπορω να τα παρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια, πώς είστε;;; αρχίσανε οι β' επιπέδου βλέπω! Μάρντο, δεν είσαι τελευταία.  Με βάλανε 26 του μήνα. Οριακά θα προλάβω... Κουκουτσάκι και Ελπίδα είστε καλύτερα;; Ελπίδα, γι'αυτό που γράφεις, δεν κατάλαβα... υπάρχει περίπτωση πρόωρου τοκετού;; Μη χαλιέσαι τόσο... βλέπεις πως όλες κάτι εμφανίζουμε, γιατί πλέον ψαχνόμαστε τόσο, που δεν μπορεί, κάτι μάς βρίσκουν. Με τα αποτελέσματα που περίμενες τί έγινε;;  

Εύα, μια απ΄τα ίδια! κι εμένα χαμηλό πλακούντα μου είπε ο γιατρός στο τελευταίο ραντεβού. επιχείλιο νομίζω τον αποκάλεσε. 

Βασι, καλωσόρισες!!! Συγχαρητήρια για τη μεγάλη σου οικογένεια!! να τη χαίρεσαι και να σε χαίρονται! Μακάρι να προλάβω κι εγώ να κάνω κάμποσα :) Αγοράκι ή κοριτσάκι περιμένεις; ξέρεις; 

Σε ό,τι αφορά τις αγορές, οι παλιές έχετε τίποτα συμβουλές; Μαγιάτικα μωράκια, είναι λίγο φλου απο θέμα καιρού. Τι να πάρεις; Αξίζει να πάρουμε πράγματα από τώρα που είναι εκπτώσεις; όχι ότι έχω δει και καμιά τρελή προσφορά, αλλά κουβέντα να γίνεται :) 

Φιλιά πολλά σε όλες! οι υπόλοιπες καλέ τι γίνατε;; τα λέτε απ'το φουμπου;;; 

Link to comment
Share on other sites

καλωσηλθες βασι. Μπραβο πολυτεκνη και ευλογημενη μανουλα.

Υρω μου στις προωρες συσπασεις εξεταζουν καθε ενδεχομενο. Ναι υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα. Κανεις δεν μπορει να ξερει τι θα γινει. Καθε μερα για μας ειναι κερδος.

Αυτα... Καλο σας βραδυ

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, elpidaf είπε:

καλωσηλθες βασι. Μπραβο πολυτεκνη και ευλογημενη μανουλα.

Υρω μου στις προωρες συσπασεις εξεταζουν καθε ενδεχομενο. Ναι υπαρχει και αυτη η πιθανοτητα. Κανεις δεν μπορει να ξερει τι θα γινει. Καθε μερα για μας ειναι κερδος.

Αυτα... Καλο σας βραδυ

κοριτσάκι, δε σε ξέρω, όμως μην απογοήτευεσαι. κι εγώ είχα συσπάσεις στα διδυμάκια μου και δόξα το θεώ, όλα πήγαν καλά!

είδα το έταξες το μωρο στον άγιο αρσένιο, είναι μεγάλος και θαυματουργός. κι είσαι κοντά στο να φτάσεις σε καλή βδομάδα, δεν είσαι μακριά

μην αγχωνεσαι βρε κοριτσακι γτ όλα γινονται χειροτερα!

κοριτσια ευχαριστω για το καλοσωρισμα!!!

κοριτσακι περιμενουμε, θα ειμαστε 3-2! :-P


Γιώργος 10/2/13

Αναστασία + Ελένη 5/5/14

Νικόλας 9/6/16

FQFBp2.png

Link to comment
Share on other sites

 Γεια σας κοριτσάκια μου γλυκά!

Vasi καλώς μας ήρθες! Με το καλό το μωρακι σου! Αλήθεια πως τα καταφερνεις; θα πάρουμε μαθήματα δύναμης απο σένα! Σχεδόν μαζί είμαστε, εγώ έχω 20/5..

Αχ Ελπιδακι μου! Σε σκεφτόμουν πολύ αυτές τις μέρες που δεν ειχαμε νέα σου και χαίρομαι πολύ που είσαι καλά εσύ και το μωρακι σου! Ξέρω οτι περνάς δύσκολα αλλά σημασία έχει που είναι γερο μέσα στην κοιλιτσα σου και τα υπολοιπα θα τα παλεψεις! Ουτρογκεσταν παιρνω και εγώ απο τη μέρα που βγήκε θετικό το τεστ εγκυμοσύνης μου, 6 τη μέρα.. Θα σε βοηθήσουν. Μετα τις γιορτές είχα κ γω για δυο μέρες πόνους περιόδου χωρίς να σταματάνε ουτε λεπτο και ποτε δεν μάθαμε τι ηταν.. Θα το ξεπεράσουμε Ελπίδα μου! Να παίρνεις δυναμη απτά αγγελουδια σου και όταν μπορείς να μπαινεις να μας λες τα νέα σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...