Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

κουτσομπολιο (διαδυκτιακό και μη)


aria146.

Recommended Posts

ποια η άποψη σας ;

τι είναι κουτσομπολιό ;

θέλω βοήθεια καθώς δε το χω με το σπορ !

αν δλδ κάποιος σας πει κάτι αλλά δεν είναι και κολλητός σας θα το ΣΧΟΛΙΑΣΕΤΕ με κάποιον τρίτο ή με το κολλητό σας ;

τι θεωρείτε διαδικτυακό κουτσομπολιό;

η εχεμύθεια ήτε μεσο πμ ήτε στην καθημερινότητα σας σας ΕΚΦΡΑΖΕΙ; την τηρείτε ;

τι είναι εχεμύθεια ;

(δεν θελω ορολογία άλλα για εσάς τι είναι ; ) κοκ

καλησπέρα ! :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θελει πολυωρη συζητηση αυτο το θεμα arial146.

θεωρω και θελω να πιστευω οτι το τηρω(ειναι κανονας για μενα αν οχι νομος)

οτι, οτιδηποτε συζητιεται μεταξυ 2 ΑΤΟΜΩΝ(και παραπανω) πρεπει να παραμενει μεταξυ τους!!!


1654096yn4fep17z7.gif

Link to comment
Share on other sites

θελει πολυωρη συζητηση αυτο το θεμα arial146.

θεωρω και θελω να πιστευω οτι το τηρω(ειναι κανονας για μενα αν οχι νομος)

οτι, οτιδηποτε συζητιεται μεταξυ 2 ΑΤΟΜΩΝ(και παραπανω) πρεπει να παραμενει μεταξυ τους!!!

κι εγω

απλα με ενδιαφερει το οτι βλεπω οτι διαδυκτιακα και μη κουτσομπολεύουμε

αλλα δε το λεμε ...

ντρεπόμαστε ρε γμτ για τη φυση μας ;;;

:rolleyes:;):D

με ενδιαφερει το οτι απαντησες , μπραβο σου !

Link to comment
Share on other sites

ποια η άποψη σας ;

τι είναι κουτσομπολιό ;

θέλω βοήθεια καθώς δε το χω με το σπορ !

αν δλδ κάποιος σας πει κάτι αλλά δεν είναι και κολλητός σας θα το ΣΧΟΛΙΑΣΕΤΕ με κάποιον τρίτο ή με το κολλητό σας ;

τι θεωρείτε διαδικτυακό κουτσομπολιό;

η εχεμύθεια ήτε μεσο πμ ήτε στην καθημερινότητα σας σας ΕΚΦΡΑΖΕΙ; την τηρείτε ;

τι είναι εχεμύθεια ;

(δεν θελω ορολογία άλλα για εσάς τι είναι ; ) κοκ

καλησπέρα ! :mrgreen:

Καλημέρα! Ελπίζω να έχω καταλάβει καλά τις ερωτήσεις σου...

Λοιπόν, η άποψή μου είναι, αν μου πει κάποιος κάτι εμπιστευτικά εγώ προσωπικά δεν θα το μεταφέρω αλλού ούτε καν ως είδηση. Τέλος. Αν όχι, δε βρίσκω το λόγο να μη το πω, ας πούμε στον άντρα μου ως πληροφορία, όχι ως κουτσομπολιό.

Τώρα αν εγώ επιλέξω να πω ένα μυστικό μου σε κάποιον, παίρνω το ρίσκο ότι μπορεί να μαθευτεί. Από τη στιγμή που λες κάτι σε κάποιον, κατά τη γνώμη μου πρέπει να είσαι προετοιμασμένος για το οτιδήποτε. Επίσης, επειδή γενικά δεν πιστεύω στη φιλία (άλλο κεφάλαιο), το μόνο άτομα που λέω τα πάντα πλέον είναι ο άντρας μου και η συνάδελφός μου εδώ στο γραφείο, η οποία ξέρω ότι απεχθάνεται το κουτσομπολιό. Τις "φίλες" τις έχω για καφέ, κοινωνικά σχόλια:D:oops: (τύπου: τα'χει η Ελένη με τον Ματέο ή όχι) και μέχρι εκεί. Ελπίζω να μην έχω βγει εκτός θέματος!:oops:


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα "κοινωνικά σχόλια" δεν είναι ουσιαστικά το κουτσομπολιό;

π.χ. χθες η πεθερά μου με αφορμή μια συζήτηση που είχαμε για το δεύτερο παιδί άρχισε να μου λέει για την κόρη της φίλης της που γεννήσαμε σχεδόν μαζί και μάλιστα λεπτομέρειες οικογενειακές. Αυτό δεν είναι κουτσομπολιό ή μου διαφεύγει;

Υπάρχει περίπτωση άνθρωπος να συνομιλεί με άλλους ανθρώπους και να μην έχει κουτσομπολέψει ΠΟΤΕ στη ζωή του; Δεν νομίζω ;)

Είδατε; Σας βρήκα :lol: Χάος λέμε το καφέ... χάος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά δύσκολο να το αποφύγεις, απλά πρέπει να είμαστε προσεκτικοί και να μην κρίνουμε εξ ιδίων τα αλλότρια. Μερικές φορές το κουτσομπολιό μπορεί να καταστρέψει και ζωές και οικογένειες. Παράδειγμα: μου έλεγε η συνυφάδα (κουτσομπόλα) για μία "φίλη" της έγκυο (που όλο τη βρίζει) ότι φημολογείται ότι το 2ο παιδί της δεν είναι του άντρα της και ότι έβλεπαν από τη γειτονιά να μπαινοβγαίνει ένας φίλος του. Ε αυτό είναι σοβαρό! Δεν μπορεί κάποιος να τα λέει αυτά ως κουτσομπολιό. Αν μαθευτεί, μπορεί να βλάψει την οικογένεια ανεπανόρθωτα.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Αυτά τα "κοινωνικά σχόλια" δεν είναι ουσιαστικά το κουτσομπολιό;

π.χ. χθες η πεθερά μου με αφορμή μια συζήτηση που είχαμε για το δεύτερο παιδί άρχισε να μου λέει για την κόρη της φίλης της που γεννήσαμε σχεδόν μαζί και μάλιστα λεπτομέρειες οικογενειακές. Αυτό δεν είναι κουτσομπολιό ή μου διαφεύγει;

Υπάρχει περίπτωση άνθρωπος να συνομιλεί με άλλους ανθρώπους και να μην έχει κουτσομπολέψει ΠΟΤΕ στη ζωή του; Δεν νομίζω ;)

Είδατε; Σας βρήκα :lol: Χάος λέμε το καφέ... χάος!

ξεκινήσατε προσπάθειες για 2ο;;;;;;;;;:eek:

άντε με το καλό!:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ποια η άποψη σας ;

τι είναι κουτσομπολιό ;

θέλω βοήθεια καθώς δε το χω με το σπορ !

αν δλδ κάποιος σας πει κάτι αλλά δεν είναι και κολλητός σας θα το ΣΧΟΛΙΑΣΕΤΕ με κάποιον τρίτο ή με το κολλητό σας ;

τι θεωρείτε διαδικτυακό κουτσομπολιό;

η εχεμύθεια ήτε μεσο πμ ήτε στην καθημερινότητα σας σας ΕΚΦΡΑΖΕΙ; την τηρείτε ;

τι είναι εχεμύθεια ;

(δεν θελω ορολογία άλλα για εσάς τι είναι ; ) κοκ

καλησπέρα ! :mrgreen:

γεια σααααααααααααας...εδώ είμαι κι εγώ..λοιπόν απαντώ:

Κουτσομπολιό για εμένα είναι οταν γίνονται σχόλια με πονηρή διάθεση ή ας το πώ πιο λάιτ, με διάθεση πειράγματος!

Εχω ερώτηση: είσαι γυναίκα και δεν κατέχεις το σπόρ;Ψέμματα, δεν το πιστεύω..:P:p:pόλες μας το έχουμε κάπου μέσα μας!:):):)Μην το καταπιέζεις, άφησε το να εξελιχθεί!!!

Από την άλλη, άν κάποιος 3ος μου πει κάτι και ή μου το εκμυστηρευτεί ή μου το πει και είμαστε μόνο οι 2 μας, φυσικά θα το πώ μόνο στον άνδρα μου και άν είναι σοβαρό, γιατί για τις βλακειούλες γύρω γύρω δεν το απασχολώ, μιας και το θεωρώ άτοπο....

Τώρα το διαδυκτιακό κουτσομπολιό δεν με αφορά. Για εμένα είναι κάτι που απασχολει τους σελέμπριτις, τους σταρς, τα ΜΜΕ κοκ....δηλαδή δουλειά να έχουμε να ασχολούμαστε....με κάνει και βαριέμαι πολλές φορές και με απασχολεί ΟΤΑΝ έχω χρόνο για κάτι τέτοιο.

Τέλος, η εχεμύθεια για εμένα είναι κάτι καλό να το τηρείς. Εγώ το κρατάω κυρίως στην δουλειά μου, που βλέπω οτι πολλές φορές μπορεί να μην με βοηθάει (όπως τώρα που ξέρω κάποια πράγματα, αλλά δεν τα χρησιμοποιώ για να "ανέβω" κι ας με έχουν για "όξω"), αλλά είναι του χαρακτήρα μου να μην τα ανακατώνω και πολύ. Πρέπει να βγω εκτός, να με έχεις προσβάλλει πολύ εσύ που μου έχεις εμπιστευτεί κάτι για να στο κάνω βούκινο που λέμε...και όχι, δε νομίζω και πάλι δεν θα αναφερθώ στο θέμα, αλλά θα σου την πώ τόσο γερά για όλα τα υπόλοιπα που θα με έχουν πειράξει, που θα λές οτι καλά κάνει και μου τα λέει, έχει δίκιο!...ναι, πιστεύω και το έχω δει οτι είμαι έμπιστη....Μπράβο μου!:-D:-D:-D


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Επαναφερω λιγο το θεμα, γιατι μαλλον δεν πηρε τις απαντησεις που επρεπε να παρει.

Για εμενα το κουτσομπολιο, οσο και καλοπροαιρετο να θελεις να κανεις, δεν γινεται! Ειναι κουτσουμπολιο!!

Π.χ. Μιλαω με την "Αννα" εδω, στο καφε, της μιλαω σαν φιλη, "νιωθω" το προβλημα της, αποκταμε σχεση "μη διαδικτιακη", μου εχει δωσει το τηλεφωνο της, μπλα μπλα μπλα....

Και αυριο, στελνει πμ στην "κουλα¨οτι η ταδε nathael με εχει πρηξει με τηλεφωνα και δεν θελω γιατι δεν ειναι του επιπεδου μου και επισης ειναι ετσι και κοκορετσι.

ΑΛΛΑ σε εμενα ειναι παπια... Με αγαπαει, λεει...

Εγω.. Ειμαι μια κοπελιτσα μετριου iq , προς το χαμηλο, γιατι προτιμησα να δουλεψω, αντι να σπουδασω.

Η "Αννα" μου εχει στειλει πμ για την "Κουλα¨και μου αναφερει οτι ειναι ετσι και ετσι και δεν γουσταρει την παρεα της, γιατι ειναι κατοτατου επιπεδου..

Και ξαφνικα μαθαινονται οοοοοοολα αυτα..

Λοιπον, για να μην βγαινω τελειως εκτος θεματος, εχω να πω οτι το κουτσομπολιο, κουτσομπολιο ειναι, τι το ξερουν δυο, τι το ξερουν τρεις, και παλι κουτσουμπολιο ειναι...

Αν εχεις τα κοτσια, πες ο,τι εχεις να πεις καταμουτρα...

(θα μου πεις και με το δικιο σου, ρε κοπελια, και γω τι θα χω να λεω με τη Μαρια?? Νταξξξξ, αλλα.. μην το ξεφτιλισετε....)

Link to comment
Share on other sites

Επαναφερω λιγο το θεμα, γιατι μαλλον δεν πηρε τις απαντησεις που επρεπε να παρει.

Για εμενα το κουτσομπολιο, οσο και καλοπροαιρετο να θελεις να κανεις, δεν γινεται! Ειναι κουτσουμπολιο!!

Π.χ. Μιλαω με την "Αννα" εδω, στο καφε, της μιλαω σαν φιλη, "νιωθω" το προβλημα της, αποκταμε σχεση "μη διαδικτιακη", μου εχει δωσει το τηλεφωνο της, μπλα μπλα μπλα....

Και αυριο, στελνει πμ στην "κουλα¨οτι η ταδε nathael με εχει πρηξει με τηλεφωνα και δεν θελω γιατι δεν ειναι του επιπεδου μου και επισης ειναι ετσι και κοκορετσι.

ΑΛΛΑ σε εμενα ειναι παπια... Με αγαπαει, λεει...

Εγω.. Ειμαι μια κοπελιτσα μετριου iq , προς το χαμηλο, γιατι προτιμησα να δουλεψω, αντι να σπουδασω.

Η "Αννα" μου εχει στειλει πμ για την "Κουλα¨και μου αναφερει οτι ειναι ετσι και ετσι και δεν γουσταρει την παρεα της, γιατι ειναι κατοτατου επιπεδου..

Και ξαφνικα μαθαινονται οοοοοοολα αυτα..

Λοιπον, για να μην βγαινω τελειως εκτος θεματος, εχω να πω οτι το κουτσομπολιο, κουτσομπολιο ειναι, τι το ξερουν δυο, τι το ξερουν τρεις, και παλι κουτσουμπολιο ειναι...

Αν εχεις τα κοτσια, πες ο,τι εχεις να πεις καταμουτρα...

(θα μου πεις και με το δικιο σου, ρε κοπελια, και γω τι θα χω να λεω με τη Μαρια?? Νταξξξξ, αλλα.. μην το ξεφτιλισετε....)

Αυτο που λες ειναι υποκρισια στο μεγαλειο της και πισωπλατο μαχαιρωμα απο διπροσωπο ατομο.....καμια σχεση.

Κουτσομπολιο ειναι να συζυτω τα δικα σου/του/της/των με 5-6 αλλους ή ακομα και αλλον εναν χωρις να εισαι εσυ/εκεινος/εκεινη παρουσα. Ποσο αποδεκτο ειναι εχει αμεσα να κανει με την σχεση που εχεις με το δευτερο και τριτο και τεταρτο ατομο με το οποιο συμβαινει κατι τετοιο. Επισης ολοι το κανουμε μεχρι ενα σημειο στον κυκλο μας για συγγενικα προσωπα. Μην τρελλενεστε. Δεν το θεωρω μεμπτο. Το θεωρω καθημερινο σπορ το οποιο πολλες φορες συμβαινει και χωρις να το συνειδητοποιουμε. Κουτσομπολιο με την σωστη εννοια ειναι ακομα ακομα να μιλας με την μανα σου και την αδερφη σου για την θεια σου και τα κουσουρια, προβληματα της και αλλα χωρις να ειναι παρουσα επι παραδειγματι ;)

ΥΓ:.....Αριααααα..........:-)


Here in dreamland we will NOT obey the masters

:evil:

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...