Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Αφροδίτη ευχαριστώ, από αυτό το σαιτ που μου έβαλες είχε βρει κ γω οδηγίες για το καπέλο. Νομίζω ότι βολεύτηκα για την ουρά με κάτι που βρήκα χθες..

Ειρήνη τέλειο το αμπαλάζ!

Ravt τα γούρια σου δείχνουν επαγγελματική δουλειά, μπράβο!

σας βάζω και γω φωτο από το δέντρο μας, αν και είναι πολύ απλό σε σχέση με τα δικά σας και αρκετά "παιδικό":D8-)

PC110655_zps234dzl9n.jpg

PC110656_zpsykoij88y.jpg

PC110657_zpsusvv9vzj.jpg

και του χρόνου!!


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα!

Αφροδίτη ευχαριστώ, από αυτό το σαιτ που μου έβαλες είχε βρει κ γω οδηγίες για το καπέλο. Νομίζω ότι βολεύτηκα για την ουρά με κάτι που βρήκα χθες..

Ειρήνη τέλειο το αμπαλάζ!

Ravt τα γούρια σου δείχνουν επαγγελματική δουλειά, μπράβο!

σας βάζω και γω φωτο από το δέντρο μας, αν και είναι πολύ απλό σε σχέση με τα δικά σας και αρκετά "παιδικό":D8-)

PC110655_zps234dzl9n.jpg

PC110656_zpsykoij88y.jpg

PC110657_zpsusvv9vzj.jpg

και του χρόνου!!

Το δεντρακι σου, Ερσάκι μου, είναι υπέροχο! Προσεγμένο, με γούστο και φινέτσα! Αγαπησα δε, τα κουκουνάρια σας!

Και του χρονου για τους στολισμούς σας! Να είστε γεροί!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα ξωτικά!

Αφροδίτη μου δεν μας κάνει ξωτικά το τι κάνουμε αλλά το τι σκεφτόμαστε! :wink:

Χθες έφτιαξα μαρεγκάκια - χριστουγεννιάτικα δεντράκια, δώρο για τη δασκάλα μαζί με το γούρι που της έφτιαξα.

Σήμερα θα τα βάλω σε ένα ωραίο βάζο που αγόρασα και θα το στολίσω χριστουγεννιάτικα ώστε να τα πάω αύριο στην ενημέρωση.

Πως σας φαίνονται;

15492565_1194755707282415_6882595199037259447_n.jpg?oh=96f6633bf9fa189c6b50a467ae6f3434&oe=58E6B043


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Μερικές εύκολες διακοσμήσεις για το κέντρο του γιορτινού τραπεζιού. Αν και προσωπικά προτιμώ να το γεμίζω με φαγητά, ας υπάρχει μια διακόσμηση κατά την προσέλευση των καλεσμένων μας!

Φέτες κορμού, κλαδιά ελιάς και κεριά. Υπέροχο!

99f6c3cdddae4dbe3a61d6e7fe23e0e1.jpg

Έχετε κι εσείς τέτοια τεράστια ποτήρια (ακόμα κι αν δεν έχετε, στην ΙΚΕΑ είναι οικονομικά και δεν καταστρέφονται απ τη διακόσμηση!); Λίγες μπαλίτσες μέσα, κεριά επάνω και... όνειρο!

d36e5cdc68f413136831f2ce13f8e3e7.jpg

Λίγα κλαδιά γκι, κεράκια και... εξαιρετικό αποτέλεσμα!

560d17f86bcae44c2df7d5ff13f7cd30.jpg

Rustic αποτέλεσμα! Οξειδωμένος δίσκος σερβιρίσματος, κορμουδάκι με σκαλισμένες υποδοχές για κεριά ρεσώ, λίγα κλαδιά φυσικό έλατο και κουκουνάρια!

29071ffb6fa86e030f03bd39750ec47a.jpg

Δεντράκια, αληθινά ή ψεύτικα, λίγα berries και κεράκια μέσα σε ξύλινο κουτί. Φανταστικό!

39d9be90dd193c1e3161bb181520db00.jpg

Μια υπέροχη τριόροφη πιατέλα που απ την απλότητά της, προσφέρει τη βάση για κάτι τόσο εντυπωσιακό!

a964ab1f8790f1097fcd9a86383738b4.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα ξωτικά! 8 μέρες έμειναν! Είστε έτοιμες; Έχετε κάνει τις αγορές σας, τον προγραμματισμό σας;

Σήμερα έχουμε ενημέρωση στο σχολείο οπότε είναι ιδανική ευκαιρία να δώσουμε στη δασκάλα το δώρο της.

Αγόρασα ένα ωραίο βάζο, ρομαντικό σε χρώμα σάπιο μήλο (σκούρο ροζ) και έβαλα μέσα μερικά απ τα μαρεγκάκια δεντράκια που έφτιαξα. Διακόσμησα με κορδέλες, δαντέλα και charms αστεράκι και χρονολογία του νέου έτους. Πλάι στο βάζο, το πουγκάκι με το χειροποίητο υφασμάτινο γούρι, κλεισμένο με ένα απ τα στολιδάκια κανέλας και με την ετικετούλα που γράφει όνομα παραλήπτη.

Απλό, οικονομικό αλλά φτιαγμένα όλα στο χέρι και από καρδιάς.

1517faad3c28a4370ed34fa526cc30ff.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

... ποτέ!

... κανείς!

... και με τίποτα! :mrgreen:

Είδα, σχεδόν παντού φετος, τέτοιες μπάλες που σου άρεσαν και πάντα σκεφτόμουν εσένα, που μας το είχες πει.

Στο συγκεκριμένο μαγαζί όμως, βρήκα τις φτηνότερες και ήταν και σε κανονικό μέγεθος.

Περαστικά σου και μην μου πέφτεις... στα ιδια είμαστε όλοι.. το ξέρεις!

Αγαπώ!!!

Καλημέρα στα ξωτικά!

Αφροδίτη μου δεν μας κάνει ξωτικά το τι κάνουμε αλλά το τι σκεφτόμαστε! :wink:

15492565_1194755707282415_6882595199037259447_n.jpg?oh=96f6633bf9fa189c6b50a467ae6f3434&oe=58E6B043

Αγαπώ!!!

Τέλεια φαίνονται, μπράβο και του χρόνου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξωτικά! 8 μέρες έμειναν! Είστε έτοιμες; Έχετε κάνει τις αγορές σας, τον προγραμματισμό σας;

Σήμερα έχουμε ενημέρωση στο σχολείο οπότε είναι ιδανική ευκαιρία να δώσουμε στη δασκάλα το δώρο της.

Αγόρασα ένα ωραίο βάζο, ρομαντικό σε χρώμα σάπιο μήλο (σκούρο ροζ) και έβαλα μέσα μερικά απ τα μαρεγκάκια δεντράκια που έφτιαξα. Διακόσμησα με κορδέλες, δαντέλα και charms αστεράκι και χρονολογία του νέου έτους. Πλάι στο βάζο, το πουγκάκι με το χειροποίητο υφασμάτινο γούρι, κλεισμένο με ένα απ τα στολιδάκια κανέλας και με την ετικετούλα που γράφει όνομα παραλήπτη.

Απλό, οικονομικό αλλά φτιαγμένα όλα στο χέρι και από καρδιάς.

1517faad3c28a4370ed34fa526cc30ff.jpg

Τέλειο είναι!!!

Σήμερα έστειλα με ταχυδρομείο δωράκι στο εξωτερικό (τα ταχυδρομικά κόστισαν όσο το δώρο :mrgreen::mrgreen::mrgreen:) αλλά χαλάλι τους, το αξίζουν οι φίλοι μας!

Τους έστειλα ελληνικό καφέ και καφέ φουντούκι, μπαχαρικά από την κεντρική αγορά μας που δεν βρίσκουν με τίποτα εκεί, εκτός του ότι όταν τα βρουν τα πληρώνουν χρυσά στην κυριολεξία.

Εχθές όπως είπες ravt παραλάβαμε και την κούτα από Perfect toys, μένει τώρα να τα κρύψω....Σήμερα το απόγευμα θα πάω να αγοράσω και καφέ χαρτί, θα τα τυλίξω όπως εσύ ravt, μου άρεσε πολύ η ιδέα σου :P:p:p.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Αφροδίτη ευχαριστώ, από αυτό το σαιτ που μου έβαλες είχε βρει κ γω οδηγίες για το καπέλο. Νομίζω ότι βολεύτηκα για την ουρά με κάτι που βρήκα χθες..

Ειρήνη τέλειο το αμπαλάζ!

Ravt τα γούρια σου δείχνουν επαγγελματική δουλειά, μπράβο!

σας βάζω και γω φωτο από το δέντρο μας, αν και είναι πολύ απλό σε σχέση με τα δικά σας και αρκετά "παιδικό":D8-)

PC110655_zps234dzl9n.jpg

PC110656_zpsykoij88y.jpg

PC110657_zpsusvv9vzj.jpg

και του χρόνου!!

Είναι πανέμορφο και παιχνιδιάρικο! Και του χρόνου!

Υ.Γ. Η σύγκριση είναι η καταστροφή της χαράς, μην το κάνεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γλυκά μου, αγαπημένα ξωτικά!

Οι μέρες που όλες λατρεύουμε, είναι εδώ! Είμαστε πια, μια ανάσα πριν τα χριστούγεννα! Βγείτε, χαρείτε, χορέψτε, ανάψτε τα κεριά σας, κάντε ατμόσφαιρα, βγάλτε τα καλά σας σερβίτσια ωστε να νιώσετε υπεροχα και εσείς και οι δικοί σας, ευχαριστηθείτε χρόνο και στιγμές με τους αγαπημένους σας... ! Μην αφήνετε στιγμή να περνάει!

Εγώ, ξεκίνησα πια να δουλεύω ολημερίς! Σήμερα, είχα πρώτο ραντεβού στις 8, μπήκα μολις και σε λίγο ξαναφευγω. Και έχω μαζί και τον μικρό μου. Ηθελα όμως να σας πω, οτι εδώ γύρω είμαι, διαβάζω τα μηνύματά σας, απλώς η εβδομάδα αυτή είναι "του χαμου" για μένα.. ακόμα ομως και στα μικρά διαλείμματα δουλειάς, το ευχαριστιέμαι με τους δικούς μου. Στιγμή δεν αφήνω να πάει χαμένη και ας πέφτω κομμάτια, από κούραση, το βράδυ στο κρεβάτι μου! Σε λίγο ξαναφευγω και θα μαζευτούμε όλοι σπιτι καλές 8. Με τον μικρό μου έχουμε κανονίσει συνωμοσία μιας και ο μπαμπάς μας έχει σήμερα γενέθλια και θα του κάνουμε πάρτυ-έκπληξη για τους 3 μας! :D

Σας φιλώ γλυκά όλες και σας εύχομαι να περνάτε υπέροχες, ήρεμες και γεμάτες στιγμές!

mas3_zpsl10jzcjv.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη να τον χαίρεστε και εύχομαι να περάσετε τέλεια σήμερα.

Εδώ με τα κορίτσια μου και φίλες τους, βλέπουμε ταινίες. Είδαμε τον Ε.Τ. και τώρα ετοιμαζόμαστε για το Πολικό Εξπρές.

Όλα τα δώρα μας κάτω από το δέντρο, η μεγάλη η κόρη μου είναι πολύ χαρούμενη τώρα που τα τακτοποιήσαμε όλα.

Το πρωί πήγαμε βόλτα σε εμπορικό κέντρο, πήρα στα κορίτσια μου ρούχα για δώρο (τα οποία διάλεξαν μόνες τους) και είδαμε μια χριστουγεννιάτικη παράσταση με μαριονέτες. Τα υπόλοιπα δώρα τους τα Χριστούγεννα.

Έχω ανάψει όλα τα χριστουγεννιάτικα κεριά μου, έχω ταράξει τα μελομακάρονα, οι πίτσες ψήνονται στον φούρνο και όλα τα φωτάκια μας αναβοσβήνουν. Μπορώ να πω πως μετά από μιά πραγματική εφιαλτική εβδομάδα για εμένα, το Σαββατοκύριακο προμηνύεται και είναι ήδη υπέροχο. Μαζεύω σήμερα στιγμές που δεν θέλω να ξεχάσω ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Λατρεύω τα κεριά και ειδικά ότι μυρίζει κανέλα, βανίλια και μπαχαρικά γενικά.

Τα φετινά χριστουγεννιάτικα κεριά του ΙΚΕΑ μυρίζουν φανταστικά!!! Δεν το έχω να φτιάχνω μόνη μου κεριά αλλά έχω πάρει δώρο σπιτικό κερί και η μυρωδιά του ήταν αξεπέραστη.

.jpg

7d077fc257fd07975654e26c7d637a31.jpg

Yankee-Candle-Coupon-Holiday-Collection-10-Off-25-2010.jpg

Christmas-Decoration-Candles-4.jpg

2015-candles-holder-birthday-christmas-xmas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξωτικά! Ειρηνάκι να τον χαίρεστε και να περνάτε πάντα υπέροχες οικογενειακές στιγμές!

Εγώ είμαι πολύ χαρούμενη για τρεις λόγους. Ο πρώτος είναι γιατί όλα τα γούρια που έφτιαξα για κοινωφελή σκοπό, πωλήθηκαν και έτσι το ταμείο της "ομάδας" μας ενισχύθηκε για τις επόμενες δράσεις που αφορούν τα παιδιά του χωριού μας. Ο δεύτερος είναι επειδή στην ενημέρωση απ τη δασκάλα την Παρασκευή άκουσα τα καλύτερα λόγια που μπορεί να ακούσει ένας γονιός για το παιδί του και πάνω απ όλα για τον χαρακτήρα του παιδιού. Ο τρίτος λόγος, είναι οι μέρες αυτές καθεαυτές. Μέρες όλο γλύκα, αγάπη, αγκαλιές και φιλιά. Μέρες για να συναντιούνται οι συγγενείς, οι φίλοι, οι αγαπημένοι. Μέρες για ατελείωτες βόλτες, παιχνίδι, γέλια και ευτυχισμένες στιγμές.

Οι μέρες του χρόνου, που όσο μπορούμε, βάζουμε στο πίσω μέρος του μυαλού και της ψυχής μας όσα μας στεναχωρούν και μας ταλαιπωρούν όλη την υπόλοιπη χρονιά.

Βάλτε όλοι μαζί ένα χεράκι για να είναι αυτές οι γιορτές, οι καλύτερες. Μέχρι τις επόμενες!

6b0bde856cd9c6d46c80a044e1aa3222.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...