Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

Ησυχία ξωτικά μου... Ησυχία!

15385437_1199314800104706_708250307971878928_o.jpg?oh=6ca455707172fcb3ef254c0a84e7600b&oe=58F5DC59

Αφροδίτη μου περαστικά σας, τα πέρασα επί 20 ατελείωτες ημέρες και ξέρω ακριβώς πως νιώθεις...

Εγώ μόλις παρέλαβα τα δώρα του Άγιου οπότε και εσυ σε 1-2 μέρες θα παραλάβεις!

Χθες έφτιαξα πρόγραμμα φαγητού και γλυκού για τις γιορτινές ημέρες οπότε θα ετοιμάσω και τη λίστα για ψώνια να είναι έτοιμη. Το πρόγραμμα είναι ευέλικτο ώστε να βολευτεί είτε τελικά φάμε με οικογένεια είτε μόνο η οικογένειά μας...


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επειδή θα εκδράμουμε στην πρωτεύουσα για την Πρωτοχρονιά, εν μέσω οικογενειακών επισκέψεων και στιγμών, θα θέλαμε να πάμε τα παιδιά όπου "μυρίζει" Χριστούγεννα και αξίζει τον οβολό μας.

Όσες έχετε πάει στα "χριστουγεννιάτικα χωριά" των Αθηνών, παρακαλώ γράψτε μας αν άξιζε, τι άξιζε και πόσο κόστισε. Νομίζω πολλά ξωτικά χρειάζονται αυτές τις πληροφορίες...

Κάνοντας μια περιήγηση στο talcmag, βρήκα αυτές τις εκδηλώσεις που μπορεί να ενδιαφέρουν! Για να μη γεμίσουμε λινκ, σας δίνω αυτό με όλες τις εκδηλώσεις που "τρέχουν" για να δείτε αναλυτικά όποια σας ενδιαφέρει.

http://www.talcmag.gr/category/ftou-kai-vgaino/

Μη ξεχάσετε να τσεκάρετε τις εκδηλώσεις του δήμου που κατοικείτε ή των κοντινών σε εσας καθώς ήδη έχω βρει όμορφες πρωτοβουλίες στις περιοχές που κινούμαι συνήθως οπότε σίγουρα θα βρείτε και εσείς και πιθανότατα με δωρεάν είσοδο.

Να είμαστε καλά, φέτος που μεγάλωσε και ο μικρός, θα επισκεφτούμε και τον Μύλο των ξωτικών στα Τρίκαλα για τον οποίο μόνο καλά έχουμε ακούσει όσα χρόνια λειτουργεί.

Σήμερα περιμένω μια φίλη μου ώστε να δημιουργήσουμε μερικά γούρια προς πώληση με σκοπό την οικονομική ενίσχυση την ομάδα που υλοποιεί δράσεις για τα παιδιά του χωριού μας. Θα σας βάλω φωτογραφίες!

Προς το παρόν... Ταξιδέψτε!

12RovaniemiSantaFinlandVisitFinland.jpg?v=ap&w=980&h=551&api=7db9fe61-7414-47b5-9871-e17d87b8b6a0


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!

ο μικρός μου θα ντυθεί καλικαντζαράκι στη γιορτή του νηπιαγωγείου του και θέλω να σας ρωτήσω : μήπως τυχόν έχετε καμιά ιδέα ή εμπειρία για το πώς να φτιάξω την ουρα?Για το καπέλο εχω σκεφτεί τρόπο, αλλά κολλάω στην ουρά..


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!

ο μικρός μου θα ντυθεί καλικαντζαράκι στη γιορτή του νηπιαγωγείου του και θέλω να σας ρωτήσω : μήπως τυχόν έχετε καμιά ιδέα ή εμπειρία για το πώς να φτιάξω την ουρα?Για το καπέλο εχω σκεφτεί τρόπο, αλλά κολλάω στην ουρά..

Καλημέρα. Η υπόλοιπη στολή πως θα είναι;

Είχα φτιάξει στην κόρη μου στο νηπιαγωγείο στολή ξωτικού από φόδρα.

Για δες λίγο εδώ.

http://www.kinderella.gr/ftiaxte-moni-sas-ti-christougenniatiki-stoli/

Μήπως πάρεις ένα στενόμακρο κομμάτι ύφασμα και το ράψεις πρόχειρα από πίσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αφροδίτη μου εμείς τα ξωτικά έχουμε πλάνο 5 ετίας. Μήπως να κυβερνούσαμε; :-P

Αλήθεια, την έφτιαξες την πατατοσαλάτα;

Σήμερα φτιάξαμε μερικά γουράκια, θα χαρώ να ακούσω τα σχόλιά σας καθώς αυτά θα πωληθούν ώστε να υπάρχει δυνατότητα να δημιουργούμε αναμνήσεις στα παιδιά του χωριού μας.

v3m33a.jpg

2a8nn9d.jpg

H συνέχεια αυτών, στο τέλος της εβδομάδας! Τι ωραία να δημιουργούμε μέσα σε γιορτινό κλίμα;

Αχ!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Α δε σας είπα! Χθες αγοράσαμε ένα μικρό, οικονομικό τρενάκι, απωθημένο ετών για τον σύζυγο και υπολογίσιμη προσθήκη για εμένα.

Εξ αιτίας του, μετέφερα το χωριουδάκι μας στην τραπεζαρία (απ τον μπουφέ όπου βρισκόταν) και μου αρέσει περισσότερο!

2ptph6f.jpg

Τι λέτε;

Στο μπουφέ, έβαλα το βάζο με τα κλαράκια μου στα οποία κρέμασα τα τελευταία κανελένια στολιδάκια μου. Σας αρέσει;

zxqd.jpg

Καλό βράδυ ξωτικά!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αφροδίτη μου εμείς τα ξωτικά έχουμε πλάνο 5 ετίας. Μήπως να κυβερνούσαμε; :-P

Αλήθεια, την έφτιαξες την πατατοσαλάτα;

Σήμερα φτιάξαμε μερικά γουράκια, θα χαρώ να ακούσω τα σχόλιά σας καθώς αυτά θα πωληθούν ώστε να υπάρχει δυνατότητα να δημιουργούμε αναμνήσεις στα παιδιά του χωριού μας.

v3m33a.jpg

2a8nn9d.jpg

H συνέχεια αυτών, στο τέλος της εβδομάδας! Τι ωραία να δημιουργούμε μέσα σε γιορτινό κλίμα;

Αχ!

Ναι και αδειασαμε την σαλατιερα.... Δεν έμεινε ούτε στάλα.

Φοβερή συνταγή! Την έβαλα και σε άλλο θέμα του φόρουμ, μαγειρικο!

Όμορφα τα γούρια!!!

Link to comment
Share on other sites

Α δε σας είπα! Χθες αγοράσαμε ένα μικρό, οικονομικό τρενάκι, απωθημένο ετών για τον σύζυγο και υπολογίσιμη προσθήκη για εμένα.

Εξ αιτίας του, μετέφερα το χωριουδάκι μας στην τραπεζαρία (απ τον μπουφέ όπου βρισκόταν) και μου αρέσει περισσότερο!

2ptph6f.jpg

Τι λέτε;

Στο μπουφέ, έβαλα το βάζο με τα κλαράκια μου στα οποία κρέμασα τα τελευταία κανελένια στολιδάκια μου. Σας αρέσει;

zxqd.jpg

Καλό βράδυ ξωτικά!

Χάζεψα!!! Πολύ όμορφα όλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υπέροχα Ειρήνη! Να τα χαρείτε καθ όλη τη διάρκεια των ημερών!

Εγώ να προσθέσω πως αυτή τη στιγμή απολαμβάνω το καθαρό στολισμένο σπιτάκι μου καθώς ξεπατώθηκα σήμερα!

Τώρα διορθώνουμε τα μαθήματά μας και ετοιμαζόμαστε για αμπαλάζ συντροφιά με χριστουγεννιάτικα τραγούδια και το αναμμένο τζάκι!

Αύριο θα ολοκληρώσω τον στολισμό του σπιτιού, για την ώρα η γυάλα που στολίζει το τραπέζι της κουζίνας...

ajmmhy.jpg

και τα berries που είχα αγοράσει για τα γούρια μου και ήταν πολύ μεγάλα τελικά, βρήκαν θέση πάνω στη γιρλάντα μου παρέα με τα κουκουνάρια.

j12e4j.jpg

Υπέροχα Ραβτάκι μου!

Κάθε χρονο και καλύτερα!

Φέτος λίγα πράγματα έχω κάνει κορίτσια γιατί δεν έχω όρεξη λόγω διαφόρων καταστάσεων που ζούμε, οικονομικών και μη.

Το αρχικό δέντρο μας βγήκε ελαττωματικό, μας το άλλαξαν άμεσως βέβαιαόταν ευκαίρησα να ξαναπάω και μας έδωσαν ένα δέντρο κυριολεκτικά του κουτιού.

Μας αρέσει που έχει περισσότερο χώρο το σαλόνι μας πλέον. Ο σύζυγος μάζεψε τις κούτες με τα Χριστουγεννιάτικα την ίδια μέρα, δεν μου άφησε περιθώριο να κάνω μικρές αλλαγούλες.

Καλέσαμε φίλους των παιδιών να στολίσουν μαζί τα δεντράκια τους και γενικά ήταν ένα ωραίο Σαββατόβραδο.

Σήμερα κι εμείς τυλίγουμε δώρα και μόλις παρήγγειλα από το παιχνιδάδικο Perfect toys τα τελευταία μας δώρα και για Πρωτοχρονιά. Τελείωσα με τα δώρα για φέτος.

Λοιπόν αρχίζω με το δέντρο μας. Μετά την φωτογραφία, έβαλα έναν μεγάλο Αγιο Βασίλη και έναν χιονάνθρωπο μπροστά στα cd, δεν ξαναέβγαλα όμως φώτος.

Αυτή την στιγμή κάτω από το δέντρο υπάρχουν και τα ήδη έτοιμα δώρα μας και το πολύπριζο το έχω κρύψει δεν φαίνεται έτσι πάνω πάνω.

P61203-203128_zpshu5kkpfp.jpg

Το δεντρο σου είναι ΟΝΕΙΡΟ πραγματικά!

Το λάτρεψα! :-D:grin:

Και του χρόνου, Αφροδιτάκο μου!!!!

Η εξώπορτα του διαμερίσματος μας.

Το στεφάνι είναι σκέτο πράσινο, αγορασμένο από το ΙΚΕΑ πριν από αρκετά χρόνια. Κάθε χρόνο αλλάζω την διακόσμηση του ανάλογα με τα κέφια μου.

P61210-183600_zpsncqjn7bk.jpg

Αφήνω τα παιδιά μου να στολίσουν τα δέντρα τους όπως θέλουν αυτά.

Παιδικό δωμάτιο 1

P61210-183356_zpswjsrobuw.jpg

Παιδικό δωμάτιο 2

P61210-183051_zpsnqxj04de.jpg

Αυτά!!!

Πιο κοντά στις γιορτές θα στολίσω και λίγα πράγματα στην κουζίνα, προς το παρόν δεν τα έχω βγάλει καν από το κουτί τους.

Αγοράσαμε υπέροχες Χριστουγεννιάτικες χαρτοπετσέτες από το ΙΚΕΑ πριν 2 εβδομάδες, αύριο που θα έχουμε καλεσμένους θα τις χρησιμοποιήσω.

Καλό βράδυ σε όλες!

Και του χρόνου, ματάκια μου! Και τα παιδιά σας δεντρα υπέροχα και μ αρέσει που δειχνουν το στυλ που ηθελαν τα παιδιά να στολίσουν.

Το στεφάνι σου δε υπέροχο και μπορείς να το αλλάζεις, ανάλογα με τα κέφια σου!

ΥΠΕΡΟΧΑ! Και του χρόνου!

Με μεγάλη μου χαρά σας ανακοινώνω πως σήμερα ολοκλήρωσα τα φετινά μου γούρια! Η φωτογραφία είναι λίγο σκοτεινή, αλλά απ τη χαρά μου δεν κρατιόμουν να περιμένω ως αύριο για να σας τα δείξω!

2mob61x.jpg

Καλό ξημέρωμα ξωτικά!

Να σας δείξω και τα γούρια μου σε πιο καθαρές φωτογραφίες...

15338658_1190210464403606_8888129569087625307_n.jpg?oh=4f67e7505dde56dc00a6ad12cb9e6a8d&oe=58B00D70

15337446_1190210621070257_4621358588489300183_n.jpg?oh=acca85a26a3b4de6cf46421b708acbf3&oe=58E83C67

Και το αμπαλάζ τους...

0f10b03e61e833466c3b8e276a466f3c.jpg

Και του χρονου ραβτάκι μου!

Μοναδικά!

Ο σάκος γεμάτος δώρα...

c46c5f0a566388c0788e5d1e3d534503.jpg

Και οι κάρτες που έφτιαξε η κόρη μου για τα δώρα των παιδιών!

3a6e678aefe46896ae60d52304fa0ea1.jpg

Να είστε γεροί και του χρόνου!!!

Καλημέρα κορίτσια!

Ραβ θα ξεκινήσω με εσένα γιατί έπαθα πλάκα με τα γουράκια σου!Πολύ πολύ όμορφα βρε κορίτσι, μπράβο σου!

Επίσης μου αρεσει το δεντράκι το μικρό στη κουζίνα σου, θα ήθελα το ίδιο σε λίγο πιο μεγάλο.

Αφροδίτη και του χρόνου! Μια χαρά και φέτος το δεντράκι σας, πολύ όμορφο και ζεστό. Καλά το δέντρο το άσπρο στο ένα παιδικό δωμάτιο τι φοβερό;;;;

Πήγαμε προχτές σε μια βάφτιση και μας δώσανε κάτι πανέμορφες μπουμπουνιέρες τις οποία τις κρέμασα στο δεντράκι μας και ταίριαξαν τέλεια! Είναι κλουβάκια πουλιών άσπρα με λινάτσα και κόκκινη κορδελίτσα, μανιφίκ!!!

Στο τραπέζι που πήγαμε είχε για διακόσμηση στο κέντρο κάθε τραπεζιού σαν αυτό το κούτσουρο που έβαλε η ραβ, με ένα ωραίο κεράκι πάνω και κορδελίτσα. Καταπληκτικό!

Το δεντράκι μας μου έχει φτιάξει το κέφι, το χαζεύω κάθε μέρα και δε θελω να φευγω απο το σπιτάκι μου:D

Χαίρομαι που κατάφερα να προσθέσω καινουρια στολιδάκια φέτος, κάθε χρόνο είναι και λίγο διαφορετικό:P

Ειρήνη πολύ όμορφες και οι τελευταίες σας πινελιές στη διακόσμηση!Κουραγιο με τη δουλειά, να είσαι γερή εύχομαι να τα προλάβεις όλα:D

φιλιά σε όλες

Σ ευχαριστώ πολυ κορίτσι μου!

Δεν έχω προλάβει ακόμα να σας βάλω και το στολισμό της τραπεζαρίας μας αλλά ελπίζω αύριο..!

Και του χρόνου και χαίρομαι πολύ που το δέντρο σας σε γεμίζει χαρά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεντράκια με λευκό θέμα, πολύ μου αρέσουν!!!

562e65907b18a37deda03878d42abf4c.jpg

beautiful-silver-white-christmas-decorations-on-decorations-with-white-christmas-trees-decorated-17.jpg

white-christmas-tree-decorations-awesome-christmas.jpg

21-incredible-christmas-tree-decorations-top-dreamer-4.jpg

white-christmas-tree.jpg

...τα λατρεύω!

Ησυχία ξωτικά μου... Ησυχία!

15385437_1199314800104706_708250307971878928_o.jpg?oh=6ca455707172fcb3ef254c0a84e7600b&oe=58F5DC59

Αχ... αυτό είναι το όνειρο!

Αγαπώ!

Επειδή θα εκδράμουμε στην πρωτεύουσα για την Πρωτοχρονιά, εν μέσω οικογενειακών επισκέψεων και στιγμών, θα θέλαμε να πάμε τα παιδιά όπου "μυρίζει" Χριστούγεννα και αξίζει τον οβολό μας.

Όσες έχετε πάει στα "χριστουγεννιάτικα χωριά" των Αθηνών, παρακαλώ γράψτε μας αν άξιζε, τι άξιζε και πόσο κόστισε. Νομίζω πολλά ξωτικά χρειάζονται αυτές τις πληροφορίες...

Κάνοντας μια περιήγηση στο talcmag, βρήκα αυτές τις εκδηλώσεις που μπορεί να ενδιαφέρουν! Για να μη γεμίσουμε λινκ, σας δίνω αυτό με όλες τις εκδηλώσεις που "τρέχουν" για να δείτε αναλυτικά όποια σας ενδιαφέρει.

http://www.talcmag.gr/category/ftou-kai-vgaino/

Μη ξεχάσετε να τσεκάρετε τις εκδηλώσεις του δήμου που κατοικείτε ή των κοντινών σε εσας καθώς ήδη έχω βρει όμορφες πρωτοβουλίες στις περιοχές που κινούμαι συνήθως οπότε σίγουρα θα βρείτε και εσείς και πιθανότατα με δωρεάν είσοδο.

Να είμαστε καλά, φέτος που μεγάλωσε και ο μικρός, θα επισκεφτούμε και τον Μύλο των ξωτικών στα Τρίκαλα για τον οποίο μόνο καλά έχουμε ακούσει όσα χρόνια λειτουργεί.

Σήμερα περιμένω μια φίλη μου ώστε να δημιουργήσουμε μερικά γούρια προς πώληση με σκοπό την οικονομική ενίσχυση την ομάδα που υλοποιεί δράσεις για τα παιδιά του χωριού μας. Θα σας βάλω φωτογραφίες!

Προς το παρόν... Ταξιδέψτε!

12RovaniemiSantaFinlandVisitFinland.jpg?v=ap&w=980&h=551&api=7db9fe61-7414-47b5-9871-e17d87b8b6a0

Εμείς επισκεφτήκαμε το Christmas Factory, οπως είχα γράψει αλλά δεν το βρήκα τίποτα ιδιαίτερο...

Δεν κατάφερα φέτος να ασχοληθώ με τις διαφανείς μπάλες που ήθελα αλλά το βάζω στο 5ετές πλάνο μου! :tongue::tongue:

gallery-1476756538-clx1210051a-2.jpg

Αγαπημενη μου,

Στα καταστήματα Flying Tiger που σας έλεγα, είχε μία αρκετά μεγάλη συλλογή, από τέτοιες μπάλες και αμέσως σκέφτηκα εσένα!

Κόστος....3?!!!

Α δε σας είπα! Χθες αγοράσαμε ένα μικρό, οικονομικό τρενάκι, απωθημένο ετών για τον σύζυγο και υπολογίσιμη προσθήκη για εμένα.

Εξ αιτίας του, μετέφερα το χωριουδάκι μας στην τραπεζαρία (απ τον μπουφέ όπου βρισκόταν) και μου αρέσει περισσότερο!

2ptph6f.jpg

Τι λέτε;

Στο μπουφέ, έβαλα το βάζο με τα κλαράκια μου στα οποία κρέμασα τα τελευταία κανελένια στολιδάκια μου. Σας αρέσει;

zxqd.jpg

Καλό βράδυ ξωτικά!

... λέμε οτι είσαι ένα χρυσοχέρικο ξωτικό!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι διαφανείς μπάλες είναι κάτι που θέλω πολύ να κάνω, αλλά όχι φέτος.

Θέλω να κάνω περισσότερα πράγματα στο σπίτι φέτος (με πράγματα που ήδη έχω) αλλά δεν βρίσκω χρόνο (και διάθεση δυστυχώς) και τώρα με την ίωση έχω πάει ακόμη πιο πίσω.

Μου φαίνεται θα υποβιβαστω στις τάξεις των ξωτικών...

Φιλιά πολλά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται θα υποβιβαστω στις τάξεις των ξωτικών...

... ποτέ!

... κανείς!

... και με τίποτα! :mrgreen:

Είδα, σχεδόν παντού φετος, τέτοιες μπάλες που σου άρεσαν και πάντα σκεφτόμουν εσένα, που μας το είχες πει.

Στο συγκεκριμένο μαγαζί όμως, βρήκα τις φτηνότερες και ήταν και σε κανονικό μέγεθος.

Περαστικά σου και μην μου πέφτεις... στα ιδια είμαστε όλοι.. το ξέρεις!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Στην αγαπημένη μου θεία, έφυγες προχθές το δώρο της, ήδη το παρέλαβε και όπως μας είπε, το λάτρεψε! :D

Της πήραμε λοιπόν, 2 πιατέλες. Μία για γλυκά και μία για ξηρούς καρπούς και οι 2 μέσα στο πνεύμα των χριστουγέννων. Εντελώς χριστουγεννιάτικες!

Αποφάσισα όμως, να μην της κάνω ένα απλό αμπαλαζ γιατί είναι και η αδυναμία μου {η θείτσα μου}.

Αγορασα λοιπόν, ενα πολύ μεγάλο αγιοβασ/κο καπέλο, τύλιξα καλά-καλά τις πιατέλες και τις έβαλα μέσα του, μαζί με την ευχετηρια κάρτα μας. Επάνω, η ξυλινη ετικετούλα, που είχα αγοράσει.

easy_zpsp0eyrabg.jpg

Φροντίστε τους αγαπημένους σας, ξωτικά μου! Δείξτε τους την αγαπη σας.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...