Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

Εγώ έβαλα απλή μουστάρδα αλλά έβαλα μηλόξιδο γιατί τέτοιο χρησιμοποιούμε έτσι κι αλλιώς. Έχει χαμηλότερη οξύτητα, είναι πιο ήπιο. Αν είχα απ το κανονικό, θεωρώ πως θα μείωνα την ποσότητα. Επίσης το μπαλσάμικο είναι δική μου προσθήκη, η αρχική συνταγή έλεγε 5 κουταλιές ξίδι. Καλή επιτυχία!

Θα την φτιάξω αύριο που έχω καλεσμένους. Έχω μουστάρδα Dijon τελικά αλλά όχι μηλοξυδο. Θα βάλω λιγότερο κόκκινο ξύδι και βαλσαμικο.

Μου τρέχουν τα σάλια βρε.... :tongue:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είναι πολύ νόστιμη! Και έχεις την ευελιξία να έχεις βρασμένες τις πατάτες από νωρίς και τελευταία στιγμή σε 5 λεπτά να τελειώσεις τη σαλάτα σου και να σερβίρεις.

Να την απολαύσετε όπως και τον στολισμό σας! Και του χρόνου καλύτερα! :wink:


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη μου χαρά σας ανακοινώνω πως σήμερα ολοκλήρωσα τα φετινά μου γούρια! Η φωτογραφία είναι λίγο σκοτεινή, αλλά απ τη χαρά μου δεν κρατιόμουν να περιμένω ως αύριο για να σας τα δείξω!

2mob61x.jpg

Καλό ξημέρωμα ξωτικά!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πω πω ομορφιές!Ravt υπέροχα όλα και τα γούρια μοναδικά, μπράβο!

Αφροδίτη το δέντρο σου πανέμορφο, είναι υπέροχος συνδυασμός αυτός που κάνατε...λευκό δεντράκι και οι μπάλες είναι χρυσό ή ροζ χρυσό?Τέλειο, μπράβο και του χρόνου!

Εγω υποσχέθηκα στα παιδιά να στολίσουμε το απόγευμα, αν και ολο το ΣΚ βολτάραμε-το ευχαριστηθήκαμε όμως:D- και εχω πολλά πάρα πολλά να κάνω, αλλά θα προσπαθήσω να προλάβουμε κ αυτό!για να δούμε...


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ραβ θα ξεκινήσω με εσένα γιατί έπαθα πλάκα με τα γουράκια σου!Πολύ πολύ όμορφα βρε κορίτσι, μπράβο σου!

Επίσης μου αρεσει το δεντράκι το μικρό στη κουζίνα σου, θα ήθελα το ίδιο σε λίγο πιο μεγάλο.

Αφροδίτη και του χρόνου! Μια χαρά και φέτος το δεντράκι σας, πολύ όμορφο και ζεστό. Καλά το δέντρο το άσπρο στο ένα παιδικό δωμάτιο τι φοβερό;;;;

Πήγαμε προχτές σε μια βάφτιση και μας δώσανε κάτι πανέμορφες μπουμπουνιέρες τις οποία τις κρέμασα στο δεντράκι μας και ταίριαξαν τέλεια! Είναι κλουβάκια πουλιών άσπρα με λινάτσα και κόκκινη κορδελίτσα, μανιφίκ!!!

Στο τραπέζι που πήγαμε είχε για διακόσμηση στο κέντρο κάθε τραπεζιού σαν αυτό το κούτσουρο που έβαλε η ραβ, με ένα ωραίο κεράκι πάνω και κορδελίτσα. Καταπληκτικό!

Το δεντράκι μας μου έχει φτιάξει το κέφι, το χαζεύω κάθε μέρα και δε θελω να φευγω απο το σπιτάκι μου:D

Χαίρομαι που κατάφερα να προσθέσω καινουρια στολιδάκια φέτος, κάθε χρόνο είναι και λίγο διαφορετικό:P

Ειρήνη πολύ όμορφες και οι τελευταίες σας πινελιές στη διακόσμηση!Κουραγιο με τη δουλειά, να είσαι γερή εύχομαι να τα προλάβεις όλα:D

φιλιά σε όλες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στα ξωτικά!

Σας ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια! Ήθελα φέτος να κάνω κάτι πιο ιδιαίτερο καθώς πέρυσι δεν έφτιαξα γούρια ακριβώς γιατί δεν είχα έμπνευση και δεν ήθελα να κάνω τα γνωστά πάλι.

Χθες φτιάξαμε μια δόση σοκολατάκια στη φόρμα με τα χριστουγεννιάτικα σχέδια που αγόρασα φέτος αλλά καθώς το παραέκανα με τις γεμίσεις, δεν σφίξαν όλες οι γεύσεις αρκετά οπότε δεν τα θεωρώ εμφανίσιμα.

Θα κάνω άλλη μια δόση χωρίς γεμίσεις για να δω αποτέλεσμα.

Ήρθαν και τα ξωτικά προχθές που λέτε, πήραν το γράμμα και άφησαν σοκολατάκια στις κάλτσες των παιδιών. Η μεγάλη ανυπομονούσε (όπως μου είπε το βράδυ της Παρασκευής) οπότε η δουλειά έγινε!

Δείτε ένα όμορφο χειροποίητο διακοσμητικό για δώρο!

d266167c176a62b034d2d6de48267199.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Σε μια εβδομάδα, θα φτιάξω μαρεγκάκια - χριστουγεννιάτικα δέντρα τα οποία θα αποτελέσουν μέρος του δώρου της νονάς & του νονού αλλά και της δασκάλας. Θα είναι έτσι

e64ff9e5aea4e262e3079209cceffd60.jpg

Θα τα τοποθετήσω σε γυάλινα βάζα τα οποία θα διακοσμήσω.

Όταν τα ετοιμάσω, φυσικά θα σας βάλω φωτογραφίες.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στα ξωτικά τα άφαντα!

15 ημέρες έμειναν! Στις ετοιμασίες μου...

-Έχω παραλάβει την πλειοψηφία των δώρων μας, χθες παρήγγειλα και τα δώρα του Άγιου απ το αγαπημένο μου παιχνιδάδικο που έως την Κυριακή προσφέρει τον ΦΠΑ 24% στα μέλη της ιστοσελίδας (για συγκεκριμένα παιχνίδια)!

-Κατέληξα στο φετινό αμπαλάζ των δώρων απ τον Άγιο και πρόκειται για αυτό:

c718a6881468be58261f93e80363db2e.jpg

-Έχω αγοράσει σοκολατάκια ώστε μέσα στο ΣΚ να έρθουν τα ξωτικούλια να πάρουν το γράμμα για τον Άγιο και να αφήσουν γλυκάκια στις κάλτσες! Χθες πήγαμε στο χριστουγεννιάτικο χωριό της πόλης και η μεγάλη για πρώτη φορά θέλησε να δει τον "βοηθό" του κανονικού Άγιου Βασίλη στον οποίο και είπε τι δώρο θέλει.

-Ετοίμασα το γράμμα που θα συνοδεύει τα δώρα απ τον Άγιο. Καθώς δεν αναφέρω κάτι συγκεκριμένο, το βάζω προς εκτύπωση απ όποια το επιθυμεί.

(Η εικόνα πάρθηκε από το eimaipaidi)

f4dcf0ba98b3be5027ba193a4c0c37bf.jpg

Ευελπισθώ το απόγευμα με τα παιδιά να κάνουμε το αμπαλάζ των δώρων που ήδη έχουμε αγοράσει, να περάσουμε όμορφο απόγευμα.

Να θυμηθώ αργότερα να σας δείξω και τις κάρτες που φτιάξαμε με την κόρη μου για τα δώρα των παιδιών!

Καλημέρα.

Εχθές εξόφλησα και την τελευταία παραγγελία μου από Πανταζόπουλο, περιμένω τώρα την παραλαβή για δώρα του Άγιου Βασίλη.

Μου αρέσει πολύ ravt το αμπαλάζ με καφέ χαρτί και σχοινάκι, μου λείπει το χαρτί. Έχω προγραμματίσει να το ψωνίσω την Παρασκευή που θα είμαι κέντρο.

Εν μέσω ιώσεων :(:(:( και δουλειάς, δεν μπορώ να κάνω έως τώρα τα πράγματα που έχω φανταστεί και σχεδιάσει στο μυαλό μου αλλά προσπαθώ να κάνω ότι μπορώ.

f4ef88ad3f2a5fc97b75fd2d5e24e4cd.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...