Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

Μαρμιν συγχαρητηρια!υπεροχη η δουλεια σου.μακαρι να ειχα καποιες ιδεες να σου προτεινω αλλα φανταζομαι θα το κανουν καποια αλλα ξωτικα.να χαιρεσαι κ τα παιδακια σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δε σας είπα! Χθες το απόγευμα, επειδή μια ψύχρα την είχε, ανάψαμε το τζάκι για 1η φορά φέτος! Έβρασα κάστανα που τους είχα υποσχεθεί από μέρες και έφτιαξα αυτά τα πεντανόστιμα κεκάκια μήλου-κανέλας!

http://womanfulltimejob.blogspot.gr/2016/10/apple-and-cinnamon-muffins.html

Μέχρι και ο σύζυγος αναφώνισε: "Σα Χριστούγεννα μυρίζει εδώ μέσα!" Χεχε! Είναι θέμα χρόνου όλοι να ασχολούνται από νωρίς με τα Χριστούγεννα! Δυστυχώς, το χουμε ΤΟΣΗ ανάγκη!

14650154_10210956777177864_3144961904679094033_n.jpg?oh=77a9f715ba854b884b8d69fb0538226b&oe=58A406B0

Για τα καινούργια μας ξωτικά που μας διαβάζουν, ενημερώνω οτι υπάρχουν 2 απαγορευμένες λέξεις στο θέμα μας:

1) Τζάκι

2) Σκάλα {εσωτερική}

Ο λόγος είναι που δεν έχω τίποτα από τα δύο και τ αγαπώ και τα 2, ειδικά επειδή λατρεύω τον στολισμό τους τα χριστούγεννα! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Βρε Ραβτάκι μου,

Με πέθανες ματάκια μου.... ! :shock::shock:

Κ μενα το φαναρακι μου αρεσε πιο πολυ!

Αλλα κ αυτο που σκεφτεσαι για σας ειρηνη,υπεροχο!

Σ ευχαριστώ πολύ Viki μου. Επειδή είμαι σε φαση αναζήτησης αλλα εννοείται περιμένω και τις δικές σας προτάσεις, το ψάχνω.. αν δεν βρω κάτι να μου αρέσει περισσότερο, θα το δοκιμάσω!

Πωπω ραβτ υπεροχα!

Κ μεις θα φαμε καστανακια σημερα!κ μηλοπιτα θελω να κανω αλλα δ ξερω ποτε.εχω κ τις ετοιμασιες για το μπεμπε..

Εμεις τζακι εχουμε μονο στο εξοχικο..

Αχ.. τζάκι... :roll:

Το κρεμαστό είναι πάντα πρόβλημα αλλά αν είναι κάτι σχετικά ελαφρύ υπάρχει τρόπος να στηριχθούν. Έχω δει στην αγορά αυτοκόλλητα γαντζάκια 3Μ που κρατάνε αρκετό βάρος χωρίς να αφήνουν σημάδια αλλά δεν ξέρω τι υλικά συγκρατούν.

Στην ανάγκη, σκέφτομαι αυτό:

14d66ba93693b8814e2f6a1b32763253.jpg

Εναν κλασσικό γάντζο, κολλημένο με ταινία διπλής όψης στην μέσα μεριά της πόρτας ώστε να κρατήσει την εξωτερική σύνθεση. Εννοείται δεν ξεχνάμε να το καλύψουμε εσωτερικά να μην είναι αντιαισθητικό!

Φοβάμαι, πως θα μου αφήσει ίχνη του αυτοκόλλητου πάνω στην πόρτα και δεν το τολμάω... :|

Πέρσι, ο άντρας μου είχε στερεώσει το στεφανάκι, με μία πατέντα που έκανε με έναν συνδετήρα!

Αυτό πρέπει να το ψάξουμε, Ραβτάκι! Αν βρεις και εσύ ή οποιαδήποτε άλλη κάτι σχετικό, please let me know!

Kalά δε σε πιστεύω! Από τώρα;;; Το σκεφτόμουν αυτές τις μέρες και λεω μπααααα νωρίς είναι ακόμα!! Πόσο χαίρομαι! Αν και κάπου στην πορεία το χάνω και φέτος με τα τρία μου ταρζανάκια να δω τι θα καταφέρω να παρακολουθήσω!! ΣΑς παρακαλώ πολύ να με βοηθήσετε! Γκουγκλάρω κ όλας αλλά χρειάζομαι και την βοήθειά σας!! Απασχολώ ενήλικες με νοητικά προβλήματα κυρίως ΌΜΩΣ αυτοεξυπηρετούμενοι και λειτουργικοί σε μεγάλο βαθμό! Είναι δλδ αυτοεξυπηρετούμενοι! Είναι κάτι σαν ειδικό σχολείο για ενήλικες αλλά φτιάχνουμε κατασκευές για τα παζάρια μας όπου μαζεύουμε χρήματα για τις δραστηριότητές μας, εκδρομές, εξορμήσεις, καφεδάκια κτλ! Εγώ έχω αναλάβει το τμήμα με δέρματα! Ξεκινήσαμε τα χριστουγεννιάτικα! Φτιάξαμε μέχρι στιγμής κάλτσες και ρόδια! Θα ήθελα όμως ιδέες πρωτότυπες και εύκολες και με φωτο αν γίνεται! Ιδέες για διακόσμηση όσων ήδη κάναμε ή τι άλλο θα μπορούσαμε να κάνουμε! Αν θέλετε περισσότερες λεπτομέρειες θα σας πω! Ααααααα ξέχασα να σας πω ότι το κάνουμε κρεμαστό στολίδι για δέντρο! Είμαι όμως σίγουρη πως θα έχετε κ άλλες ιδέες! Επίσης και με άλλο εύκολο υλικό οτιδήποτε σκεφτείτε αλλά μην ανεβαίνει πολύ το οικονομικό κομμάτι καταλαβαίνετε γιατί!! Στο ίδιο μοτίβο σκέφτηκα και κάποια ακόμα σχεδιάκια αλλά θέλω να ξεφύγω και λίγο βαρέθηκα τα ίδια και τα ίδια! Να πω ότι έχω μόλις ένα μήνα που ανέλαβα το τμήμα, δεν το έχω ιδιαίτερα με τις κατασκευές, έχω τρία μωράκια που ελάχιστο χρόνο μου αφήνουν να το ψάξω στο σπίτι αλλά θέλω να είμαι δημιουργική στη δουλειά μου και να περνάνε καλά οι "μαθητές" μου! Συγγνώμη αν σας κούρασα αλλά είμαι σίγουρη πως έγραψα στο σωστό μέρος !!! Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!

ΥΓ: όσες θέλετε να ποστάρετε κάτι και δεν μπορείτε εδώ ευχαρίστως να σας στείλω μειλ μου με πμ!!

Κορίτσι μου καλωσήρθες και εύχομαι να πάει καλά η δουλειά σου. Σημαντική!

Το καλύτερο που κάνεις ειναι το γκουγκλάρισμα γιατί έχει ανεξάντλητες ιδέες!

https://www.google.gr/search?q=easy+diy+christmas+ornaments&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiSl7veu9DPAhVD7BQKHSmtBJ0QsAQIHg&biw=1333&bih=633

Επειδή δεν γνωρίζω το μέγεθος των πραγμάτων που μπορούν να κάνουν οι μαθητές σου, τολμάω να σου βάλω μόνο 3 πραγματάκια

Το απλό αλλά υπέροχο ξύλο κανέλας με υφασματάκια

sto_zpsusmpdfed.jpg

Τα αγαπημένα, καπάκια, που μπορούν να ζωγραφιστούν

sto1_zpsl2l3oxur.jpg

Και το ιδιαίτερο κουκουνάρι, το οποίο μπορεί να γίνει με χιλιους τρόπους!

sto2_zps3szlqagr.jpg

Σας φιλώ γλυκά όλες!

Υ.Γ. Σας περιμένω :)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Εύκολη, εντυπωσιακή και οικονομική κατασκευή για εμάς τις μαμάδες!

d09074914f93c050ecf4e79e73bf49a8.jpg

Χαρτόνι από χαρτόκουτο, ψαλίδι και γούνα με το μέτρο από κατάστημα με είδη ραπτικής! Ε-ντυ-πω-σι-α-κο!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μου αρεσουν πολυ ολες οι κατασκευες που εχω δει και ανυπομονω να ξεκινησω μαζι με την μεγαλη μου.φετος θελω να φτιαξω το στεφανι μονη μου αλλα δεν πολυπιανουν τα χερια μου και θελω να βρω κατι απλο.

Σιγουρα θα φτιαξουμε τις καρτες που θα στειλουμε και μικρα δωρακια για γειτονες θειους δασκαλες και παππουδες.

Link to comment
Share on other sites

Εύκολη, εντυπωσιακή και οικονομική κατασκευή για εμάς τις μαμάδες!

d09074914f93c050ecf4e79e73bf49a8.jpg

Χαρτόνι από χαρτόκουτο, ψαλίδι και γούνα με το μέτρο από κατάστημα με είδη ραπτικής! Ε-ντυ-πω-σι-α-κο!

Πω πω πολύ μου αρέσει!

Link to comment
Share on other sites

Δε σας είπα! Χθες το απόγευμα, επειδή μια ψύχρα την είχε, ανάψαμε το τζάκι για 1η φορά φέτος! Έβρασα κάστανα που τους είχα υποσχεθεί από μέρες και έφτιαξα αυτά τα πεντανόστιμα κεκάκια μήλου-κανέλας!

http://womanfulltimejob.blogspot.gr/2016/10/apple-and-cinnamon-muffins.html

Μέχρι και ο σύζυγος αναφώνισε: "Σα Χριστούγεννα μυρίζει εδώ μέσα!" Χεχε! Είναι θέμα χρόνου όλοι να ασχολούνται από νωρίς με τα Χριστούγεννα! Δυστυχώς, το χουμε ΤΟΣΗ ανάγκη!

14650154_10210956777177864_3144961904679094033_n.jpg?oh=77a9f715ba854b884b8d69fb0538226b&oe=58A406B0

Θα το δοκιμάσω μέσα στην εβδομάδα σίγουρα!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμένα :D.

Πέρυσι χάρισα το δέντρο μας στο νηπιαγωγείο. Ήταν τεράστιο πραγματικά (πάνω από 2,5 μέτρα) και το ευχαριστηθήκαμε για πολλά χρόνια.

Φέτος τα παιδάκια εκεί θα το στολίσουν όλα μαζί και επειδή είναι μεγάλο θα έχουν όλα την ευκαιρία να το στολίσουν.

Άρα φέτος θα χρειαστούμε νέο δέντρο....Περιμένω προτάσεις (κατά προτίμηση οικονομικές) αν και νομίζω πως αρκετές προσφορές γίνονται λίγο πριν τα Χριστούγεννα και όχι πιο νωρίς.

Τα χρώματα που προτιμώ είναι χρυσό, λευκό, καφέ, μπεζ. Επίσης λατρεύω οτιδήποτε έχει να κάνει με λινάτσα στο δέντρο αλλά και σε άλλα σημεία του σπιτιού.

Φέτος θα φτιάξω νέα στολίδια με μέθοδο ντεκουπάζ, θα χρησιμοποιήσω παρτιτούρες πάνω σε παλιές μπάλες. Το είχα δοκιμάσει παλιότερα με όχι μεγάλη επιτυχία αλλά φέτος ξέρω πως να το κάνω καλύτερα. :):)

Αυτό είναι το αγαπημένο μου στολίδι! Ένας χρυσός άγγελος πανέμορφος που σημαίνει πολλά για την οικογένεια μου.

55a824db-b9eb-48cd-b5ea-3a3bdd26d540_zpsba69dc70.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μαρμιν συγχαρητηρια!υπεροχη η δουλεια σου.μακαρι να ειχα καποιες ιδεες να σου προτεινω αλλα φανταζομαι θα το κανουν καποια αλλα ξωτικα.να χαιρεσαι κ τα παιδακια σου!

Σε ευχαριστώ πολύ! Όντως η δουλειά μου είναι υπέροχη! Και εγώ πιστεύω στα ξωτικά και τις ιδέες τους!!

Για τα καινούργια μας ξωτικά που μας διαβάζουν, ενημερώνω οτι υπάρχουν 2 απαγορευμένες λέξεις στο θέμα μας:

1) Τζάκι

2) Σκάλα {εσωτερική}

Ο λόγος είναι που δεν έχω τίποτα από τα δύο και τ αγαπώ και τα 2, ειδικά επειδή λατρεύω τον στολισμό τους τα χριστούγεννα! :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Βρε Ραβτάκι μου,

Με πέθανες ματάκια μου.... ! :shock::shock:

Σ ευχαριστώ πολύ Viki μου. Επειδή είμαι σε φαση αναζήτησης αλλα εννοείται περιμένω και τις δικές σας προτάσεις, το ψάχνω.. αν δεν βρω κάτι να μου αρέσει περισσότερο, θα το δοκιμάσω!

Αχ.. τζάκι... :roll:

Φοβάμαι, πως θα μου αφήσει ίχνη του αυτοκόλλητου πάνω στην πόρτα και δεν το τολμάω... :|

Πέρσι, ο άντρας μου είχε στερεώσει το στεφανάκι, με μία πατέντα που έκανε με έναν συνδετήρα!

Αυτό πρέπει να το ψάξουμε, Ραβτάκι! Αν βρεις και εσύ ή οποιαδήποτε άλλη κάτι σχετικό, please let me know!

Κορίτσι μου καλωσήρθες και εύχομαι να πάει καλά η δουλειά σου. Σημαντική!

Το καλύτερο που κάνεις ειναι το γκουγκλάρισμα γιατί έχει ανεξάντλητες ιδέες!

https://www.google.gr/search?q=easy+diy+christmas+ornaments&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiSl7veu9DPAhVD7BQKHSmtBJ0QsAQIHg&biw=1333&bih=633

Επειδή δεν γνωρίζω το μέγεθος των πραγμάτων που μπορούν να κάνουν οι μαθητές σου, τολμάω να σου βάλω μόνο 3 πραγματάκια

Το απλό αλλά υπέροχο ξύλο κανέλας με υφασματάκια

sto_zpsusmpdfed.jpg

Τα αγαπημένα, καπάκια, που μπορούν να ζωγραφιστούν

sto1_zpsl2l3oxur.jpg

Και το ιδιαίτερο κουκουνάρι, το οποίο μπορεί να γίνει με χιλιους τρόπους!

sto2_zps3szlqagr.jpg

Σας φιλώ γλυκά όλες!

Υ.Γ. Σας περιμένω :)

Σε ευχαριστώ πολύ! Οι δυνατότητές τους είναι περιορισμένες αλλά δίνουμε στον καθένα ότι μπορεί να κάνει! Το μεγαλυτερο μέρος συνήθως το κάνουμε οι εκπαιδεύτριες! ότι άλλο σκεφτείς καλοδεχούμενο! :)

Πόσο όμορφη κατασκευή για τα παιδάκια μας; Δωράκι για τους παππούδες τους; Τέλειο και ανέξοδο!

73ddf7ce059d99ac1a4db06bb01b6271.jpg

Είμαι πολύ χαζή που δεν κατάλαβα από τι είναι φτιαγμένο;; :|


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Και ξεκινώ τις ιδέες για δώρα. Θα προσπαθήσω να φτιάχνω μια ομαδική ανάρτηση όποτε αναφέρονται και άλλες ιδέες αλλά και η δική μου πρόταση είναι να φτιάξετε έναν φάκελο "Χριστούγεννα 2016" και μέσα υποφακέλους για φωτογραφίες καθώς και έγγραφα. Ένα για συνταγές, ένα για δραστηριότητες, ένα για κατασκευές, ένα για ιδέες κ.α.

Τα δώρα λοιπόν!

Τα δώρα χωρίζονται σε κατηγορίες. Συμβολικά ή προσωπικά.

Όλα μπορούν εν δυνάμει να είναι χειροποίητα!

Μια εξαιρετική επιλογή συμβολικών δώρων που είτε τα αγοράζουμε έτοιμα ή τα φτιάχνουμε μόνες μας είναι τα γούρια για το νέο έτος, στολίδια για το δέντρο ή χριστουγεννιάτικες διακοσμητικές συνθέσεις!

Προσωπικά, φτιάχνω και δωρίζω γούρια πολλά χρόνια! Ήταν από τότε που κατάλαβα πως μπορώ να φτιάχνω όμορφα και μοναδικά γούρια σε χαμηλότερη τιμή ενώ παράλληλα η κατασκευή τους ήταν μια ευχάριστη διαδικασία. Να βρω υλικά, να τα παραγγείλω, να αποφασίσω πως θα φτιάξω το καθένα, να τα ολοκληρώσω και να αποφασίσω ποιο ταιριάζει περισσότερο στον κάθε παραλήπτη.

936514_543742455717080_1369296418_n.jpg?oh=e08acec442ede96409dbd5cdf93aec5e&oe=58A03876

Το ίδιο ισχύει και για τα χειροποίητα στολίδια δέντρου. Ιδέες υπάρχουν ατελείωτες! Μπορούμε να τις φέρουμε στα μέτρα και τα γούστα μας ενώ μπορούμε να τα φτιάξουμε μαζί με τα παιδιά μας, προσφέροντάς τους μια όμορφη δημιουργική δραστηριότητα.

577c583839a100fc176e6eeb64e6543e.jpg

Μια χριστουγεννιάτικη σύνθεση δεν χρειάζεται να ναι ακριβή για να ναι εντυπωσιακή!

19a420e42a2700489b3b0da8edf18bb2.jpg

Τα προσωπικά δώρα, λαμβάνουν άλλη διάσταση όταν δείχνουμε ότι έχουμε ασχοληθεί με την επιλογή του αλλά κυρίως με τη φροντίδα του. Διότι άλλο να αγοράσεις ένα ζευγάρι παντόφλες και άλλο να τις γεμίσεις με είδη περιποίησης λαμβάνοντας υπόψιν τις συνήθειες, την ηλικία και τις ανάγκες του παραλήπτη!

9c754e8596cdab22c48371c2ad3ca936.jpg

Τέλος, μη ξεχνάτε πως το να φτιάξετε μερικές χειροποίητες κάρτες δείχνουν ότι σκέφτεστε τους παραλήπτες και τις χαίρονται διπλά όταν δεν τις περιμένουν στην συμβατική ή την ηλεκτρονική αλληλογραφία τους!

1511451b30b1071cd300d3379f40439e.jpg

Πόση χαρά θα γεμίσει η καρδιά των παππούδων των παιδιών σας όταν αντί για προσωπικά δώρα, λάβουν ένα ημερολόγιο του 2017 με τις φωτογραφίες των εγγονιών τους; Σας το λέω γιατί το χω κάνει κάποιες χρονιές. ΑΜΕΤΡΗΤΗ!

hmerologio_2016.png

Αυτά για αρχή!

Τα ημερολόγια τα φτιάχνεις με κάποιο πρόγραμμα στον υπολογιστή ή τελείως μόνη;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα ξωτικά,

Αγαπώ πολύ, το θέμα που συζητάτε... τα δώρα που θα προσφέρουμε!

Είναι από τ αγαπημένα μου!

Προσωπικά, λατρεύω τα δώρα με "χαρακτήρα"! Τα δώρα, που μου δείχνουν οτι ο άλλος ξοδεψε σκέψη και χρόνο για να μου το προσφέρει.

Τέτοια δώρα προσφέρω πάντα και γω.. είτε είναι η δασκάλα του μικρού μου, είτε είναι κάποιο πολύ δικό μου άτομο.

Είτε είναι ένα σετ καφέ, είτε είναι ένα μπουκάλι χειροποίητο λικέρ, είτε είναι μπισκότα, θέλω να δείχνει φροντίδα.

Θα προτείνουμε όλες πολλά δωράκια και εννοείται χρειάζεται γιατί θέλουμε ιδέες, οπότε ας δούμε και μία διαφορετική πρόταση:

Γλαστράκια, τα οποία έχουμε ζωγραφίσει εμείς ή τα βλασταράκια μας και μέσα μπορούμε να τοποθετήσουμε οτιδήποτε θέλουμε... καφέ, γλυκά, καλλυντικά, είδη μπάνιου.. οτιδήποτε:

glastrakia_zpshwbn927m.jpg

glastrakia2_zpsgcgdlz2i.jpg

glastrakia1_zpsuuc3jnni.jpg

Η ζωγραφική τους ειναι πραγματικά πανεύκολη. Έχω ήδη ένα τέτοιο γλαστράκι, σε κατακόκκινο χρώμα, ζωγραφισμένο από τον μικρό μου, πάνω στο γραφείο του και βάζουμε εκεί τους μαρκαδόρους του.:)

Σας φιλώ γλυκά μου ξωτικά

οι γλάστρες είναι πλαστικές;; και με τι τις ζωγραφίζεις;; με ειδικές μπογιές φαντάζομαι ε;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο δωρακια θα παρω πολλα απο το ebay λογο του οτι ειναι πιο οικονομικα.για τα πεθερικα μου θα τους κανω ενα ημερολογιο για το 2017 με τον μικρο. Επειδη τα τελευταία χρονια κανω ρεβεγιον το βραδυνπου έρχεται ο αγιος βασιλης φροντιζω να εχω δωρα για οποιον εχω καλεσμενο


eNortjKzUjIyNLQ0NleyBlwwFX4C1A,,90.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...