Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

και φυσικά κ άλλη απορία!!

DIY-Christmas-Decorations-24.jpg

Πώς φτιάχνεται;; Αυτά τα λουλουδάκια είναι έτοιμα;; και πώς κολλάνε μεταξύ τους;; και τα κόκκινα πού τα βρίσκουμε;; πάλι σε βιβλιοπωλεία;;; Μη γελάτε ναι;

Το συγκεκριμένο είναι φτιαγμένο απ το ρολό του χαρτιού υγείας ή κουζίνας. Το βάφεις, κόβεις και κολλάς. Τι εννοείς πως κολλάνε μεταξύ τους; Με κόλλα... Τα κόκκινα υπάρχουν σε είδη συσκευασίας ή ακόμα και σε πολυκαταστήματα. Έχω κάνει στο παρελθόν στολίδι από ρολό.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγαπημένα μου ξωτικά καλη μέρα!

Χαίρομαι που επιμένουμε να συζητάμε για δώρα / κατασκευές / διακοσμηση γιατί είναι κάτι που θα μας απασχολήσει πολύ και όσο το νωρίτερο τόσο το καλύτερο. Έχουμε πολλές ιδέες ν ανταλλάξουμε! :P

Μου αρέσουν τα χιονισμένα πράσινα δέντρα, δεν θα αγόραζα χρωματιστό δέντρο νομίζω.

Ακριβώς αυτό προσπάθησα Ειρήνη αλλά δεν μου βγήκε τόσο όμορφο. Αγαπώ κι εγώ αυτές τις μπάλες πολύ και γενικά οτιδήποτε έχει θέμα με νότες, παρτιτούρες, παλιούς χάρτες, παλιά βιβλία και τέτοια.

Φέτος έχω αγοράσει πιο κατάλληλα υλικά και θα κάνω ξανά προσπάθεια.

Τις προηγούμενες μπάλες τις έντυσα με παρτιτούρες που είχαν λέξεις και νότες πάνω, τις έβαψα στο τέλος από πάνω με βερνίκι νυχιών glitter ESSIE :tongue::tongue::tongue: το οποίο είναι και ακριβό και το αποτέλεσμα δεν ήταν αυτό που ήθελα.Τις στολίσαμε βεβαίως αλλά αυτή την φορά θα τις κάνω πιο καλές.

Υ.Γ. κρίμα το βερνικάκι μου...

Συμφωνώ απολύτως μαζί σου! Λατρεύω το πράσινο δέντρο, τουλάχιστον για το δικό μου σπίτι. Αλλά έπρεπε να σε ρωτήσω για να ξέρω τι να σου προτείνω.

Εμείς το δικό μας, σαν το δικό σας που χάρισες,είνα ένας γίγαντας και το αγαπώ πολύ. Πράσινο, πυκνό και πολύ ψηλό! Το είχαμε πάρει στις καλές μέρες του carefour και όχι σε τσιμπημένη τιμή, ειδικά για το ύψος και το πόσο πυκνό είναι.

Παιδί μου! :shock: Χάλασες βερνίκι essie για χειροτεχνίες?! :tongue:

Ίσως ν αγόραζες 3-4 πάμφθηνα για να κάνεις τη δουλειά σου. Γκλίτερ επίσης, έχει στα βιβλιοπωλεία και μάλιστα σε μεγάλες ποσότητες ώστε να μην έχεις εννοια.

Όλες οι φώτος υπέροχες αλλά αυτό το μπουκαλάκι στο τέλος το λάτρεψα!!!

Από το γνωστό μαγαζί δεν ψωνίζω σχεδόν ποτέ. Δεν θυμάμαι από πότε έχω να πάω καν.....Για να πάω πρέπει μόνο να χρειάζομαι κάτι που το έχει μόνο εκεί.

Προσπαθώ να θυμηθώ τα στημένα δέντρα που είχε αλλά θυμάμαι πως γενικά δεν μου γέμιζαν το μάτι. Πάντως αν χρειαστεί θα ρίξω μια ματιά κι από εκεί αν και είμαι σίγουρη πως θα βρω αλλού πολύ καλύτερο δέντρο.

Αν βρεις κανα κενό... ή καμιά μέρα άδεια, για σφύρα να βρεθούμε να κοιτάξουμε ότι θες, με καφεδάκι, εννοείται ;). Έχω και πολύ κοντά μου μαγαζί με χειροτεχνίες, μπουκαλάκια και τα πάντα!

γεια σας ξωτικα..!!!!! πολυ ωραια ιδεα για διακοσμηση στο σπιτι ειναι και τα λουλουδια τα αλεξανδρινα η αλιως χριστολουλουδο! θελω να ανεβασω και φοτο και δε μπορω!!

Έχεις τόσο δίκιο! Τα λατρεύω τα αλεξανδρινά!

Και βέβαια χαρούμενη μαμά! Είτε λιτό κι απέριττο

Είτε ως βασικό κομμάτι της διακόσμησης ενός χώρου

eac2d57843c45c537be2532fa5f27608.jpg

Υπέροχο και τόσο σικάτο!!

Κ μενα μου αρεσε το μπουκαλακι!

Η καρδουλα με το δεντρακι τι μπορει να ειναι;

Κ γω λατρευω τα αλεξανδρινα.ισως παρω για δωρακι φετος σε καποιους

Το κάνω και γω δωράκι.. μα είναι τόσο υπεροχο!

Καλημερααααααααααααα

ed43f83134c0a0e752416990c7702307.jpg

Καλημέρα λατρεμένο ξωτικό! :P

1ea61d290472fd14ae06452c2705fd1f_zpsfd5e30ee.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Για τα δώρα λοιπόν, που όσο νωρίτερα αποφασίσουμε τοσο θα

- Νιώσουμε εμείς υπέροχα για το δώρο που προσφέρουμε

- Εξοικονομήσουμε χρήματα

- Εξοικονομήσουμε χρόνο, αφού δεν θα τρέχουμε τελευταία στιγμή

Δύο ακόμα ιδέες, που μπορούμε όλες να φέρουμε στα μέτρα μας:

Δώρο, σ ένα υπέροχο γυάλινο δοχείο, το οποίο θα μείνει και στον παραλήπτη μετά, το οποίο μπορει να περιέχει τόσα πολλά πράγματα:

... μία σακούλα μυρωδάτο καφέ, με κουλουράκια και καραμέλες

... προϊόντα για την περιποίηση των νυχιών μας

... ζαχαρωτά, σοκολατάκια

....χειροποίητα ζυμαρικά

... προϊόντα μπάνιου, άλατα

....υλικά για χειροτερχνίες

...παζλς και πράγματα για ελεύθερες δραστηριότητες και τόσα άλλα!

7673495623b76ae4b6a6d2b38fedadf2_zpsuhqz7nsl.jpg

Το ίδιο ισχυει ακόμα και για ένα ζευγάρι, πανέμορφες παντοφλίτσες, μέσα στις οποίες θα μπορούσαμε να τοποθετήσουμε διάφορα πραγματάκια:

Καλτσούλες

Προιόντα για τα πόδια μας...

idea_zpsqc2wocbi.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα λουλουδακια τα κανεις με χαρτονι.ισως κ με τσοχα για πιο μονιμο.τα μπιλακια δ ξερω αλλα μπορεις να βαλεις κ σαν τις μυτες των ταρανδων.

Επισης το χαρτι με τα κυματα φανταζομαι θα ειναι πολυ πιο οικονομικο σε μαγαζια που πουλανε ειδη σπιτιου κ συσκευασιας.πηραμε για τη μετακομιση κ μου περισεψε

Επισης για τα ταρανδακια εχω δει ματια-μυτες στο τζαμπο

Εχει κ μπαλιτσες απο φελιζολ που μπορεις να παρεις κ να διακοσμησεις οπως θες ακομη κ απλα να τις ζωγραφισεις.θα γινοντουσαν υπεροχα στολιδια απο τους μαθητες σου.

Πολυ θα ηθελα να ερθω στο μπαζαρ σας..(μενω μακρια λογικα.αλλα θα προσπαθησω να παω σε αλλου ιδρυματος εδω κοντα)

Θεσσαλονίκη είμαστε! Μακάρι να μπορούσες! Εμείς κάθε χρόνο εδώ κ μια δεκαετία πάμε στου συνδρόμου νταουν! Έχει έρωτα ο άντρας 👨 μου με αυτά τα παιδάκια!

Το συγκεκριμένο είναι φτιαγμένο απ το ρολό του χαρτιού υγείας ή κουζίνας. Το βάφεις, κόβεις και κολλάς. Τι εννοείς πως κολλάνε μεταξύ τους; Με κόλλα... Τα κόκκινα υπάρχουν σε είδη συσκευασίας ή ακόμα και σε πολυκαταστήματα. Έχω κάνει στο παρελθόν στολίδι από ρολό.

Με χαρτι υγείας ε;; Υπέροχο!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Ποιος είπα ότι δε χρειαζόμαστε μαγεία όσο μαγειρεύουμε;

2720310f225b2f460b9606e3055f143a.jpg

.... όντως όνειρο!

Οσες παρακολουθείτε χρόνια τα γραφόμενά μου, θα ξέρετε πως δεν κρατώ πράγματα "για καλά".

Οτιδήποτε έχω στο σπίτι μου, το χρησιμοποιώ για εμάς. Για να το ευχαριστιόμαστε και εμείς και οι δικοί μας άνθρωποι και αυτό είναι μία φιλοσοφία και στάση ζωής.

Τα "καλά" μου σερβίτσια τα βγάζω τα σαβ/κα που τρώμε όλοι μαζί. Τις καλές πετσέτες μας, το ίδιο. Μου αρέσει να "ζω" τα πράγματά μου. Δεν θέλω να τα φυλάω.

Επίσης θα ξέρετε, πως το χειμώνα, δεν έχω πιο αγαπημένο από το να είμαι στο σπίτι μου, έχοντας ανάψει τα κεριά μου για να μου κάνουν ατμόσφαιρα. Είτε κάνω δουλειές, είτε απλώς χαλαρώνω, ανάβω τα κεριά μου και νιώθω αμέσως πιο ήρεμη. ;)

Μία απλή "σύνθεση", με ένα δισκάκι, 2 μπαλίτσες και 2 κεράκια και... ήδη κάνατε τη διαφορά!

129.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια

Καινουριο μέλος στο καφέ και γράφτηκα μονο κ μονο για να συμμετάσχω στο υπέροχο θέμα σας! Ναι!! Ξωτικό κι εγω!!:D

Ήδη εκανα την πρωτη μου χριστουγεννιάτικη αγορά, 2 καρυοθραύστες που ηθελα πολλά χρόνια!!

Εύχομαι απο καρδιάς να ειναι τα καλύτερα Χριστούγεννα για όλο τον κόσμο!!

73 μέρες έμειναν!!!

detail_450_10460.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Για τα δώρα λοιπόν, που όσο νωρίτερα αποφασίσουμε τοσο θα

- Νιώσουμε εμείς υπέροχα για το δώρο που προσφέρουμε

- Εξοικονομήσουμε χρήματα

- Εξοικονομήσουμε χρόνο, αφού δεν θα τρέχουμε τελευταία στιγμή

Δύο ακόμα ιδέες, που μπορούμε όλες να φέρουμε στα μέτρα μας:

Δώρο, σ ένα υπέροχο γυάλινο δοχείο, το οποίο θα μείνει και στον παραλήπτη μετά, το οποίο μπορει να περιέχει τόσα πολλά πράγματα:

... μία σακούλα μυρωδάτο καφέ, με κουλουράκια και καραμέλες

... προϊόντα για την περιποίηση των νυχιών μας

... ζαχαρωτά, σοκολατάκια

....χειροποίητα ζυμαρικά

... προϊόντα μπάνιου, άλατα

....υλικά για χειροτερχνίες

...παζλς και πράγματα για ελεύθερες δραστηριότητες και τόσα άλλα!

7673495623b76ae4b6a6d2b38fedadf2_zpsuhqz7nsl.jpg

Το ίδιο ισχυει ακόμα και για ένα ζευγάρι, πανέμορφες παντοφλίτσες, μέσα στις οποίες θα μπορούσαμε να τοποθετήσουμε διάφορα πραγματάκια:

Καλτσούλες

Προιόντα για τα πόδια μας...

idea_zpsqc2wocbi.jpg

Πολύ ωραία όλα και εύκολα να αμπαλαριστουν.

Η ιδέα με τις γεμιστές παντόφλες, τέλεια!!!

Θα μου άρεσε πολύ να πάρω δώρο καφέ με κουλουράκια!!!

Οι παραπάνω ιδέες είναι ωραίες και για δώρο δασκάλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας κορίτσια

Καινουριο μέλος στο καφέ και γράφτηκα μονο κ μονο για να συμμετάσχω στο υπέροχο θέμα σας! Ναι!! Ξωτικό κι εγω!!:D

Ήδη εκανα την πρωτη μου χριστουγεννιάτικη αγορά, 2 καρυοθραύστες που ηθελα πολλά χρόνια!!

Εύχομαι απο καρδιάς να ειναι τα καλύτερα Χριστούγεννα για όλο τον κόσμο!!

73 μέρες έμειναν!!!

detail_450_10460.jpg

Καλώς ήρθες! Καλό και μαγικό ταξίδι.

Link to comment
Share on other sites

Ειρήνη θα πάμε σίγουρα για καφέ!!!;)

Ευχαριστώ για την προσφορά σου, όνειρο να πάμε για χριστουγεννιάτικα ψώνια μαζί!! :D:D:D

Πιστεύω πως θα βρω ενα ωραίο και οικονομικό αλλά σε καμιά προσφορά κοντά στα Χριστούγεννα.

Όσο για το ESSIE, ναι δεν το σκέφτηκα να πάρω κάποια φτηνότερα... Ένα glitter spray θα ήταν ακόμη φθηνότερο. Τα κορίτσια το χρησιμοποιούσαν πιο συχνά από εμένα βέβαια για τα νυχάκια τους και το αντικατέστησα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός είναι από τους πιο αγαπημένους και λατρεμένους μου στολισμούς. Μακάρι να μπορέσω να το κάνω κάποτε :)

RMS_Leanne-Micheal-Interiors-Christmas-tree_s4x3jpgrendhgtvcom1280960_zpsda1d9793.jpg

Επίσης μου αρέσουν πολύ και αυτά τα στολίδια.

RMS_greeneyedmom-Christmas-tree_s3x4jpgrendhgtvcom12801707_zps77f1c596.jpg

Θα ήθελα να βρω τέτοιες μπάλες να τις γεμίσω με πούπουλα (με ξετρέλανε αυτή η ιδέα όταν πρωτοείδα την φωτογραφία) αλλά δεν τις έχω βρει πουθενά. Δεν είναι πανεύκολο αν έχεις τα υλικά;

IMG_6764_zps9c64182d.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...