Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ 2016


Ειρήνη

Recommended Posts

γεια σας ξωτικα..!!!!! πολυ ωραια ιδεα για διακοσμηση στο σπιτι ειναι και τα λουλουδια τα αλεξανδρινα η αλιως χριστολουλουδο! θελω να ανεβασω και φοτο και δε μπορω!!


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 687
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Και βέβαια χαρούμενη μαμά! Είτε λιτό κι απέριττο

a1854bff412de36b3f240014c9f8ec7d.jpg

Είτε ως βασικό κομμάτι της διακόσμησης ενός χώρου

eac2d57843c45c537be2532fa5f27608.jpg

Ως μέρος διακόσμησης με λινάτσα ή ως δωράκι

38119a0fc331330e23f9863f5698bc1f.jpg

Είτε ακόμα και ως ποδόγυρος στο δέντρο μας! Εντυπωσιακή εικόνα που όμως δε μπορώ να τη βρω αυτή τη στιγμή. Too much για εμένα αλλά ενδεχομένως ιδέα για κάποιο άλλο ξωτικό!


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη πολυ ωραιες τετοιες μπαλες!δ τολμω να κανω κτ τετοιο ακομη

Οσο για δεντρο εμεις ειχαμε παρει απο καρφουρ,πλεον δυστυχως δ υπαρχει σαν επιλογη κ εχω δει πολυ ωραια κ οικονομικα στο Leroy Merlin

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τις επόμενες ημέρες θα ασχοληθούμε με τα αγαπημένα μας ημερολόγια αντίστροφης μέτρησης μα δείτε μια κατασκευή, εύκολη και όμορφη που αποτελεί άνετα στοιχείο διακόσμησης

ce395e17f0fb9c99732aba0efd8772bc.jpg


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες για τις ιδέες σας!!

marmin συγχαρητήρια για τη δουλειά σου, πάνω απ όλα που το ψάχνεις ενώ δεν είσαι υποχρεωμένη! Τα ελκηθράκια είναι φτιαγμένα από ξυλάκια κατασκευών. Συγκεκριμένα έχουν 8 το καθένα ζωγραφισμένα όπως θέλει ο καθένας, λίγο σπάγγο και τη φωτογραφία.

Τέτοια είναι:

images?q=tbn:ANd9GcQukO9MAkwiNeBa2Rlrgog-ev-kYYP8B62s3PxM1FodY8-6mHZRkKff47yy

Για τις γλάστρες, εγώ χρησιμοποιώ ακρυλικά χρώματα (σα τέμπερες είναι και υπάρχουν για όλα τα βαλάντια) διότι είναι ευέλικτα. Χρησιμοποιούνται σε πολλά υλικά.

Αυτά τα ξυλάκια πού τα βρίσκω;;

Αν υποθέσουμε πως οι μαθητές σου μπορούν να δημιουργήσουν ότι και τα παιδιά, σου δίνω παρακάτω μερικές ίσως και ανέξοδες λύσεις (μαζί και για τα δικά μας παιδιά στο σπίτι!)

Ακριβώς έτσι!! Σαν παιδάκια σε πολλούς αν όχι όλους τους τομείς!!

Ξύλινα μανταλάκια, 3 διαφορετικές αποχρώσεις του πράσινου σε χαρτόνι κανσόν και μικρά πολύχρωμα χαρτάκια (μαζί και κίτρινο για το αστέρι). Λίγη κόλλα, και έτοιμα!

33cd4db07bf479e2916aeb9d9279a046.jpg

Τι είναι τα κασον;; (πολύ άσχετη ε;;)

Χάρτινα φαναράκια, είτε για να κολληθούν σε γυάλινο κερί είτε για ρεσώ μπαταρίας!

Λευκό χαρτί, μαύρος και πορτοκαλί μαρκαδόρος μαζί με τη φαντασία μας, αρκούν!

a6fca7bd7b6515a815fcbf239b4eedd6.jpg

Τι εννοείς ρεσω μπαταρίας;;;

Βάζα που έχουμε όλοι στο σπίτι μας από τρόφιμα που έχουμε καταναλώσει, κουκουνάρια που μπορούμε να μαζέψουμε στη φύση, λίγο ψεύτικο χιόνι, ένα οικονομικό κεράκι, κορδέλες δαντέλας και κορδονάκια και έτοιμη μια υπέροχη κατασκευή που θα χει σουξέ στα bazaar σας!

a8506158195d01189fecc1fa7330fcf0.jpg

Χαρτί οντούλε, εκτυπωμένες παρτιτούρες, κόλλα και λίγη κορδελίτσα ή σπάγγος και έτοιμο το πρωτότυπο στολίδι!

6164605e0f7465d6ea43395b87ca338a.jpg

Χαρτί οντούλε! Κ άλλη άγνωστη λέξη! Να υποθέσω όλα από το ίδιο μαγαζί;;

Όμορφη και εύκολη κατασκευή από χαρτόνια, δημιουργεί μια ωραία χριστουγεννιάτικη βάση για ένα γλυκό δωράκι! Τα γεμίζετε με γλυκίσματα και super!

07695370203662c70755e29da7b771ec.jpg

Αυτό μπορώ να το κάνω και με τα δερματάκια μας αντί για χαρτόνι και τα κολάω κάτω! Σούπερ!!

Ξυλάκια και ξύλινα μανταλάκια με λίγα είδη κατασκευής (πομ πομς και ματάκια), χρώμα και κόλλα και να σου κάμποσα αξιολατρευτα ταρανδάκια!

b7c5868ac084f185909d395ef0d567fe.jpg

Ιδέες για εύκολες και πολύ οικονομικές κατασκευές, άπειρες! Ελπίζω να σου έδωσα κάποιες για να αρχίσετε, σίγουρα θα βάλουμε κι άλλες τις επόμενες μέρες!

Αυτά τα πον ποπμς τι είναι;; και φυσικά θέλω να μου πεις πού τα βρίσκουμε και αυτά και τα ματάκια ;)

Σε ευχαριστώ παααααραααα πολύ! Υπερυποχρεωμένη και συγγνώμη για τις πολλές ερωτήσεις! Είμαι πρωτάρα βλέπεις! Έμπλεξες βλέπεις!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Υπέθεσα ότι είσαι δασκάλα άρα όλα αυτά δεν θα ήταν άγνωστα σε εσένα. Αν πας σε ένα βιβλιοπωλείο, θα βρεις χαρτόνια κανσόν και οντούλε. Είναι τα πολύχρωμα χαρτόνια που σίγουρα έχεις δει σε κάποιο στάντ. Τα οντούλε είναι τα χαρτόνια που έχουν... κυματάκια. Είναι το κάτω απ την παρτιτούρα στο στολίδι αστέρι.

Τα ξυλάκια επίσης τα βρίσκεις σε μεγάλα βιβλιοπωλεία όπως και τα πομ πομς (οι μυτούλες του τάρανδου) αλλά και τα ματάκια. Είναι ΟΛΑ είδη χειροτεχνίας.

Τα ρεσώ μπαταρίας είναι ρεσω αλλά όχι με φυτίλι. Με μπαταρία. Σα φωτάκι-κεράκι δηλαδή.


YqE6p2.png

IqItp3.png
 
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Υπέθεσα ότι είσαι δασκάλα άρα όλα αυτά δεν θα ήταν άγνωστα σε εσένα. Αν πας σε ένα βιβλιοπωλείο, θα βρεις χαρτόνια κανσόν και οντούλε. Είναι τα πολύχρωμα χαρτόνια που σίγουρα έχεις δει σε κάποιο στάντ. Τα οντούλε είναι τα χαρτόνια που έχουν... κυματάκια. Είναι το κάτω απ την παρτιτούρα στο στολίδι αστέρι.

Τα ξυλάκια επίσης τα βρίσκεις σε μεγάλα βιβλιοπωλεία όπως και τα πομ πομς (οι μυτούλες του τάρανδου) αλλά και τα ματάκια. Είναι ΟΛΑ είδη χειροτεχνίας.

Τα ρεσώ μπαταρίας είναι ρεσω αλλά όχι με φυτίλι. Με μπαταρία. Σα φωτάκι-κεράκι δηλαδή.

Αχ δεν είμαι δασκάλα! Σας μπέρδεψα! Δουλεύω σε ένα ας το πούμε ίδρυμα γιατί πλεον με τις συγχωνεύσεις είμαστε κάτι πολύ περισσότερο! Τώρα ανέλαβα ομάδα με δραστηριότης ότι σας είπα δλδ! Σε υπερευχαριστώ!!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

και φυσικά κ άλλη απορία!!

DIY-Christmas-Decorations-24.jpg

Πώς φτιάχνεται;; Αυτά τα λουλουδάκια είναι έτοιμα;; και πώς κολλάνε μεταξύ τους;; και τα κόκκινα πού τα βρίσκουμε;; πάλι σε βιβλιοπωλεία;;; Μη γελάτε ναι;


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Τα λουλουδακια τα κανεις με χαρτονι.ισως κ με τσοχα για πιο μονιμο.τα μπιλακια δ ξερω αλλα μπορεις να βαλεις κ σαν τις μυτες των ταρανδων.

Επισης το χαρτι με τα κυματα φανταζομαι θα ειναι πολυ πιο οικονομικο σε μαγαζια που πουλανε ειδη σπιτιου κ συσκευασιας.πηραμε για τη μετακομιση κ μου περισεψε

Επισης για τα ταρανδακια εχω δει ματια-μυτες στο τζαμπο

Εχει κ μπαλιτσες απο φελιζολ που μπορεις να παρεις κ να διακοσμησεις οπως θες ακομη κ απλα να τις ζωγραφισεις.θα γινοντουσαν υπεροχα στολιδια απο τους μαθητες σου.

Πολυ θα ηθελα να ερθω στο μπαζαρ σας..(μενω μακρια λογικα.αλλα θα προσπαθησω να παω σε αλλου ιδρυματος εδω κοντα)

Link to comment
Share on other sites

Ravt το αστέρι με παρτιτούρα και οντουλε από κάτω είναι πανέμορφο και θεωρητικά φαίνεται εύκολο.

Θα το κάνω, αποθηκεύω την εικόνα!!!

Χαρτί οντουλε πουλάνε σε βιβλιοπωλεία και μεγάλα πολυκατάστηματα σε διάφορα χρώματα. Υπάρχουν και συσκευασίες με γυαλιστερά χρώματα χρυσό, κόκκινο, ασημένιο, μπλε κλπ σε μέγεθος Α4.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...