Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 1

The Café Au Lait !!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 25,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenikat

    2451

  • Λέγκω

    2032

  • galat

    1914

  • myrto

    1419

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

ωωωωωω τι βλεπω αρχισαμε σιγα σιγα παλι να ανασταινομαστε ε?

Λεγκουλι περαστικα πωωωωω απο το ενα στο αλλο ρε γμτ...

Ελεν ναι βρε εδω δεν μπαινει η κουτση μαρια εδω θα μπει κ γρηγορης!!!

Αφροδιτακι πως πας με την διαιτα? Ετοιμη για το χαρεμι?

Εμεις κοριτισα τα ιδια τρεξιμο κ αγιος ο Θεος οπως ολες.

Για την Κυριακη θα δουμε τι ωρα θα εχουμε τις αθλοπαιδιες μας κ θα σας ενημερωσουμε παραυτα!!!

Μυρτω προκαταβολικα σου κλειω φωτιστικο λεμε!! θα ειναι υπεργαματα !! αν εχεις ταλεντο οτι κ να κανεις!!!! \

Ασχετο χτες γιορταζε η Ληδα? η αλλο Ληδα αλλο Λυδια?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εκεί είναι. Μπαίνεις από Ποσειδώνος δεξιά (κατεύθυνση προς Γλυφάδα), στο πάρκινγκ και αρχίζεις να περπατάς προς τις αθλητικές εγκαταστάσεις. Το πρώτο που θα δεις είναι οι κούνιες στα αριστερά. Για διευκρινίσεις τηλεφωνιόμαστε.

Το Ληδάκι δε γιόρταζει στην πραγματικότητα. Οι Λυδίες όμως έχουν δύο γιορτες, μια 27 Μαρτίου και μια 20 Μαΐου. Εμείς τους έχουμε δανειστεί αυτή στις 20 Μαΐου! Ειδικά φέτος που δε θα προλάβει να γιορτάσει τα γεννέθλια της στο σχολείο, λέω να φτιάξω και να στείλω κάτι τι....

Που είστε όλοι;

Κατσαφάδου; Γυρίιιιιιιιισατεεεεε;;;;


 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...